Otehotneli ste krátku dobu po cisárskom?

sisi333
5. máj 2014

ahojte zienky stala sa nam ta najhorsia vec v zivote vo februari po cisarskom nam nase dievcatko zomrelo po dvoch dnoch. su to uz tri mesiace a ja velmi tuzim po babatku. uvitam vsetky zeny ktore otehotneli kratko po cisarskom ako prezivali tehotenstvo ako komplikacie ste mali atd. budem vam za to velmi vdacna.

nini1010
5. máj 2014

Ahoj,je mi velmi luto co sa ti stalo,nic nedokaze nahradit takuto stratu,ale mas pravdu ze dalsie babatko je ten najlepsi liek na ubolenu dusu.osobne nemam skusenost s cisarskym,ale viem len to,ze tak skoro po cisarskom je dalsie tehotenstvo nebezpecne lebo by sa ti mohla otvorit rana,ale to vies urcite aj sama.skus este chvilinku pockat aby si bola stopercentne fit a verim ze budes mat coskoro v naruci svoje babatko 🙂

sisi333
autor
5. máj 2014

@nini1010 viem viem vsetko mam nastudovane ale viem aj to ze je vela zien co otehotneli skor a nemali komplikacie akurat rodili opat cisarskym preto ma zaujimaju vsetky rady a skusenosti lebo tuzba je velmi velka a urcite este pockam ale neviem ci vydrzim cakat rok nebodaj este dva

kotatko1232
5. máj 2014

@sisi333 Ahooj.Moja kamaratka otehotnela po 6 mesiacoch po cisarskom a ma zdravucku dcerku.a je vsetko v poriadku aj z Maminou

bronia13
5. máj 2014

ahoj uz som ti tu pisala a neviem preco nepreslo to tak skusim este raz.
Je mi luto co sa vam stalo nam sa stalo presne to iste, mala zila len 25 dni. ma sa cakat 2 roky kym otehotnies po cisarskom mne povedali ze mozem po 6 tyzdnoch vzhladom ze uz nemam tolko casu bo som bola starsia.
kym som neotehotnela drhy krat tak som sa nemohla na tehotnu zenu a malinke deticky ani pozeriet (po 3 mesiacoch nas mm kamos pozval za krstnych ich synovi co sa narodil presne v den ked sa nasa mala mala narodit - ja som rodila v 27tt - ja som o tom ani pocut nechcela a mm ze preco nie? - tak sme nesli)
Potom ked som otehotnela po 7 mesicoch tak mi to vsetko prestalo vadit...
Tehotenstvo som mala dobre, bez vetsich problemov...
Ak chces sa pytaj odpoviem ti rada ak chces nieco viacej vediet, mozes aj do IP

katusap
5. máj 2014

zalezi aj od tyzdna v kt. bola sekcia robena, ak si dietatko riadne donosila, pockaj aspon pol roka, aj ked ideal by bol aspon rok

zuzka_bluzka
5. máj 2014

@adka2011 Adi ty si mala prvy cisarsky ze? a potom rychlo zase tehu a bolo vsetko v poriadku ze? 🙂
@sisi333 je sice pravda ze to lekari neodporucaju, ale myslim, ze to nemusi mat nejaky katastroficky scenar...velmi mi je luto co sa stalo s prvym babatkom a drzim palce aby si bola zase coskoro stastna

sisi333
autor
5. máj 2014

@zuzka_bluzka aj sa bojim aj to chcem no chcela by som tomu tak o cca 2 mesiace nechat volny priebeh

adka2011
5. máj 2014

@sisi333 ano, ja som po cisarskom stihla do neceleho roka porodit dalsie babo. Vsetko bolo ok, pokial nemas nejake speci diagnozy a predispozicie, tak sa nie je coho bat.

sisi333
autor
5. máj 2014

@adka2011 zdravotne som na tom poriadku dakujem za povzbudenie 🙂

klaudulenka
5. máj 2014

ahoj-mne sa stalo niečo veľmi podobné...prvú dcéru som porodila cisárskym rezom v roku 2006 /prenášala som ju 11 dní)...druhý krát som otehotnela v roku 2010 narodil sa mi predčasne v 29.tom týždni chlapec a o tri dni aj zomrel-rodila som tiež cisárskym rezom....tiež som sa nemohla dlho pozerať na mamičky s kočíkom,či tehotné ženy...teraz som tehotná tretí krát čakám opäť chlapčeka a bude to tretí cisársky rez...bojím sa aby sa opäť niečo nepokazilo....problémy v podstate nejaké vážne nemám...ale som na rizikovom tehotenstve...rodiť mám koncom augusta....

sisi333
autor
5. máj 2014

@klaudulenka ja sa velmi bojim tiez ale snad co sa ma stat sa stane a ak by som rodila cisarskym tak snad by mi nemalo nic hrozit a drzim palceky velmi ja mam s tym problem tiez ze nemozem pozerat na deticky male a tehotne lebo stale placem

sarinka123
5. máj 2014

Ahoj, otehotnela som 6 mesiacov po CS. Ziadne komplikacie nenastali,
tehotenstvo bolo take iste, ako to prve.
Od 36. tyzdna mi kontrolovali ultrazvukom šírku jazvy, ci sa nestensuje.
Vsetko bolo OK. Druhy porod bol tiez CS.
Je mi luto, co sa Vam stalo, ani si to neviem predstavit taku stratu.
Držím Vam palce!

klaudulenka
5. máj 2014

@sisi333 neboj-čas všetko prelieči...mne to trvalo také dva roky no najhoršie bol prvý polrok až rok...nikomu to neželám!no tiež si hovorím,že čo má byť sa stane....ale verím... 🙂

sisi333
autor
5. máj 2014

@klaudulenka veru ja mam po tom len tri mesiace je to stale velmi cerstve a bolestive ☹

klaudulenka
5. máj 2014

@sisi333 tomu verím a viem sa plne do vás vcítiť...je mi to ľúto...ale život musí ísť dalej...aj ked to znie kruto a druhým sa to ľahko hovorí....také niečo si treba zažiť,aby to vedel človek pochopiť...veľa síl a hlavne verte tomu,že ešte budete mať krásne a zdravé dieťatko-len na to treba čas!držte sa!

cuculik1
5. máj 2014

@sisi333 mne povedal moj gynekolog, ze dnesna technika, sposob sitia a pod su uplne ine ako pred rokmi a vobec nie je potrebne cakat rok, ako sa niekedy odporucalo. Ze xxx romiek otehotnie hned po sestonedeli a vpohode donosia. Drzim palce !

sisi333
autor
6. máj 2014

@cuculik1 dakujem za povzbudive slova 🙂

sisi333
autor
6. máj 2014

Uz nikto so skorym tehotenstvom?

kaktusik007
6. máj 2014

@sisi333 ja mam prveho syna sekciou, druhy sa narodil 360 dni po prvom - tiez sekciou. Je to v pohode, akurat ta budu sledovat, ci ti moc nerastie brusko a neztencuje sa jazva. Hrozi ruptura maternice, ale to az pocas kontrakcii - a ak ti moc bude to brusko rast.
Si pamatam, ze starsi este ani 4 mesiace ukoncene nemal ked som mu povedala, ze bude starsi brat ;).
Telo otehotnie, ked je na tehotenstvo prioravene.

sisi333
autor
6. máj 2014

@kaktusik007 tak to je super sprava gratulujem vam dufam ze sa aj nam podari

redlola
6. máj 2014

@sisi333 ja mam znamu, ktora otehotnela polroka po cisarskom a rodila SPONTANNE!!! a vsetko v pohode. ale je asi jedna z mala, ktora rodila prirodzene. inak poznam viacero pripadov, kde zeny otehotneli okolo tych 6 mesiacov. skor sa im nedalo, ale to myslim, ze bol na vine aj nenabehnuty cyklus. tebe uz pravdepodobne nabehol. my sme prve babatko potratili a o dalsie sme sa snazili 7 mesiacov, uplne chapem, ze mas velku bolest, kedze sa vam aj narodilo, o to musi byt vacsia. preto sme sa po porode poucili a necakali sme s dalsim tehotenstvom, zacali sme sa snazit hned ako som sa na to citila., v podstate este v sestonedeli. a podarilo sa po 8 mesiacoch ako sa cyklus ako-tak ustalil. zial aj o to sme prisli. po druhom potrate sme si povedali, ze uz nebudeme vobec cakat. ked mas o babo prist, prides, ked nie, tak neprides. a podarilo sa po 3 mesiacoch. osobne si myslim, ze vela v tom zohrava pripravenost tela a hlavne psychiky. ja by som to skusala a zadari sa vtedy, ked bude na to cas.

sisi333
autor
6. máj 2014

@redlola my sme cakali n vysledky z genetiky a povedala som si ak dobre dopadnu pojdem do toho akurat vcera nam prisli tak asi zacnem skusat a necham to na prirodu snad nam boh nadeli zdrave babatko coskoro lebo tuzba je velmi velka dala by som cokolvek zato

bambibam
6. máj 2014

Moja sestra otehotnela 5 týžňov po cisarskom . Dr. pri kontrole skoro s kože vyskočila. Jedine čo bola komplikácia ,že ku koncu naplánovali sekciu o 2 týždne skôr a bola unavená. Dnešná nová doba vie riešiť aj nemožné.

zuzu82
6. máj 2014

Ahoj @sisi333, je mi ľúto, čím si musela prejsť. Máme 3 deťúrence, všetky rodené cisárskym. Druhýkrát som otehotnela, keď mal náš najstarší 10 mesiacov a princezná sa nám pritrafila (napriek antikoncepcii i dojčeniu), keď mal mladší syn 4 mesiace. Takže za necelé 2 roky a 8 mesiacov som rodila 3xcisárskym. Počas tehotenstva sa u mňa výraznejšie komplikácie nevyskytli, deťúrence sú zdravé a ja tiež bez problémov. Už na piaty deň po treťom cisárskom som sa tešila domov, aby som mohla vystískať a vybozkávať mojich "veľkých" chlapov. Ale to všetko závisí od Tvojho zdravotného stavu.

sisi333
autor
6. máj 2014

@zuzu82
@bambibam baby strasne ma podporuju tieto skvele prispevky ste super

redlola
6. máj 2014

@sisi333 ono vsetko je dost individualne, co jednej neuskodilo, tebe moze spravit sarapatu. ja jednoducho verim, ze to telo si same povie, kedy je pripravene nosit a zivit dietatko. a uplne ta chapem, ze zial mas velky a tuzis po dalsom babatku. z vlastnej skusenosti viem, ze sa to dalsim tehotenstvom zmierni, ale nezmizne to a strach z opakovania bude mozno este vacsi. moze sa kludne stat, ze otehotnies a jazva povoli. ale to sa moze stat aj ked budes cakat hoci aj tri roky. lekar ti vzdy povie taku tu bezpecnejsiu alternativu a preto bude chciet, aby si pockala niekolko mesiacov. ja by som do toho sla uz teraz a uvidite ako sa to vyvinie. uzivajte si s drahym, mozno aj trochu uvolnite napatie a ked to bude mat prist, budes v druhom stave 🙂 pevne drzim paste.

sisi333
autor
7. máj 2014

@redlola viem ze to nikdy neprejde ja to mam stale v hlave neni minuty co by som na malu nemyslela babatko velmi chcemw ale silit to nebudem necham to na prirodu sama to zariadi dakujem za podporu

sisi333
autor
8. máj 2014

babule este niekto s kratkym tehu po cisarsko?????

cammille
8. máj 2014

@sisi333 mne len napadlo, ze pariskova ma rozdiel medzi 2. a 3.synom 15 mesiacov a tiez ich mala cisarskym...takze urcite sa to da 🙂 drzim palceky!! 🙂

sisi333
autor
8. máj 2014

@cammille prave dnes som to o nej citala 🙂 a myslim si aj ze cim mladsia zena tym sa jej lepsie hoji jazva a rychlejsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre