Otehotneli ste skôr ako rok po sekcii?

22. júl 2022

Ahojte, je tu mamička, ktorá otehotnela skôr ako rok po sekcii? Zaujímalo by ma, či bolo tehotenstvo v poriadku alebo boli komplikácie spôsobené s tým, že otehotnela priskoro po sekcii.

poziarnicka77
22. júl 2022

Áno, pol roka po sekcii, všetko v poriadku, rodiť som musela však znova sekciou, lebo jazva bola slabá. Jazvu prvýkrat kontrolovali až pri samotnom pôrode.

zafir
22. júl 2022

Áno. Ruptúra maternice.

barboritta
22. júl 2022

Po 10 mesiacoch, všetko ok a rodila som normálne,nie sekciou

petkasaurus
22. júl 2022

@zafir ahoj, mozem sa spytat, ako sa to potom riesilo a v ktorom mesiaci nastala ta ruptura?

ivangeline
22. júl 2022

Ano. 3m. xD Vswtko ok. Prirodzeny

zafir
22. júl 2022

@petkasaurus ahoj. Akútna sekcia 36 tt 4 dni.

jumperly1
20. júl 2023

@ivangeline ahoj. otehotnela si teda 3 mesiace po sekcii a dalsi porod bol vaginalny?

ivangeline
20. júl 2023

@jumperly1 Ano. A aj dalsie dva. ;D

jumperly1
21. júl 2023

@ivangeline dakujem! aj nejak sledovali jazvu? Kde si rodila?
Ja som mala pred 2 tyzdnami akutnu ale nekomplikovanu sekciu (polova koncom panvovym a nizky tyzden) zial nas syn zomrel po 6 dnoch na respiracne zlyhanie. Ine deti nemame, vcera som
mala 33 rokov a jedine na co myslim je ze chcem byt znovu tehotna a priniest si babo domov. 12 mesiacov zrejme cakat nezvladnem. Sucasne sa hrozne bojim ze dalsia sekcia bude znamenat ze uz ziadne dalsie deti mat nebudeme…

ivangeline
21. júl 2023

@jumperly1 Aj 4 sekcie mavaju zeny. Dokonca aj viac. Jazva sa sleduje castejsimi kontrolami ultrazvukom a ty sama by si citila,keby bolo nieco s jazvou/maternicou zle. V naj pripade bude prirodzeny porod. V tom horsom akutna sekcia. Drzim prsty.

jumperly1
21. júl 2023

@ivangeline dakujem.

jumperly1
21. júl 2023

@ivangeline kde si rodila? v ktorom
tyzdni?

ivangeline
22. júl 2023

@jumperly1 Nova nemocnica KE. Normalne. V den kedy trebalo. ;D Teda trvalo to 24h...takze mala sa narodila den po termine. Inac..poslrdnu hodinu som sa pytala..ci nemoze byt radsej cisarsky.. :D Ja som sa velmi pomaly otvarala. 2cm o 14tej...5cm o 20tej.. 8cm o polnoci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre