Otehotnenie po dlhodobom užívaní antikoncepcie

malebiele
16. jan 2020

Ahojte, chcem sa poradit, brala som dlhodobo antikoncepciu (par rokov), koncom augusta som ju vysadila a odvtedy sa s manzelom snazime o dietatko, no zatial bez uspechu. Viem ze je to este kratky cas na snazenie ale aj tak nas to zamrzi ked mi pride menzes 😀
Ku svojej doktorke som objednana az v marci, aby ma pozrela, pripadne urobila nejake testy. Ale co ma zaujima, ake mate skusenosti s otehotnenim po uzivani antikoncepcie? Kedy, ako dlho trva kym sa telo ocisti od antikoncepcie? Viem ze je to individualne, len ma proste zaujimaju vase skusenosti, dakujem 🙂

veronikaszabova
16. jan 2020

@malebiele
Prvykrat som ostala do mesiaca tehotna
Druhykrat do roka

rebeka7501
16. jan 2020

@malebiele ja som v máji vysadila antiku a otehotnela som až v januári.

brezza
16. jan 2020

@malebiele nemyslim si, ze to ma suvis. Poznam baby co brali roky HAK a hmed po vysadeni otehotneli

babyfrog
16. jan 2020

Ja som vysadila HAK a nemohla som dlho otehotnieť cca 5 rokov s čoho bolo 3 roky intenzívne...proste nenaskocila mi ovulácia

giuli
16. jan 2020

V juni som brala antik.,nasledne som 26.6 .dostala MS,hned v juli som otehotnela...bohužiaľ skoncilo sa to MA....

len_nig
16. jan 2020

Asi je to individuálne, kamoška vysadila v decembri a v januari bola tehotná a ja som vysadila december 2018 a stále tehotna nie som

malebiele
autor
16. jan 2020

dakujem baby
@babyfrog a nevies ci sa da niecim spustit, tak ako menzes napríklad vyvolavackou??

miriam1983
16. jan 2020

@malebiele daj si urobit hormonalny profil,ci ti vobec prebieha ovulacia.

babyfrog
16. jan 2020

@malebiele áno dá hormonany....

miriam1983
16. jan 2020

@babyfrog ked sa netvoria vajicka alebo su nefunkcne vajcovody ci vajecniky,tak to hormony nespustia. Viem to z vlastnej skusennosti.

malebiele
autor
16. jan 2020

@miriam1983 a ci vsetko funguje ako ma zistim hormonalnym profilom?

miriam1983
16. jan 2020

@malebiele no zisti ako ti funguju vajecniky a ci prebieha ovulacia. Ked sa zisti chyba,tak to bude riesit.

ibrunova
16. jan 2020

Absolútne sa telo nemusí po antike "čistiť".. Ja som otehotnela hneď.

vinejka6
16. jan 2020

Anti som brala tiež veľmi dlho, tuším aj 6-7 rokov, a do polroka som otehotnela

babyfrog
16. jan 2020

@miriam1983 ja som vôbec neovulovala..nedozrievali vajíčka... V ISCARE mi nasadila letrozol a zrazu som ovulovala po pár cykloch s letrozolom už som ovulovala bez neho... Teraz som 23.tyzdnen tehotenatva

miriam1983
16. jan 2020

@babyfrog no,ale najskor ti museli zistit,ci vobec ovulujes. Ona nevie ci ovuluje alebo ci sa jej tvori malo vajicok,pripadne moze mat upchate vajcovody a az ked zistia pricinu,tak to mozu riesit. Nie ze daju nejake hormony a hotovo.

babyfrog
16. jan 2020

@miriam1983 však áno..malé ona sa pýtala či sa to dá...tak áno dá sa...ale samozrejme že jej nikto nepredpisw lieky bez vyšetrenia..

miriam1983
16. jan 2020

@babyfrog ano. Ja som to myslela tak,ze treba najskor zistit co sa deje

malebiele
autor
16. jan 2020

@babyfrog
@miriam1983 ano ano tak som to myslela, ze ked sa zisti ze nie je ovulacia, ci sa to da nejako upravit niecim 🙂

modrykoniicek
16. jan 2020

Do roka je to v poriadku.Každé telo je iné jedna otehotnie hneď, druhá až po roku 🙂
Telo sa potrebuje očistiť.

zuzka194
16. jan 2020

@malebiele Ahoj, ja som otehotnela do mesiaca so synom a teraz sa snažíme už rok a za mesiac nás čaká IUI, lebo mám anovulačné cykly 😵

supucka
16. jan 2020

@malebiele U mňa to bolo rýchle... Ja som vysadila hak 28.10 a v novembri 28.11 som už mala pozitivny test... Je to veľmi individuálne

jaja8_9
18. jan 2020

@len_nig ja august toho roka a tiež nic

evittam
18. jan 2020

@malebiele Ziadne čistenie. To je blbosť. Prvýkrát som od vysadenia otehotnela 3.mesiac, druhýkrát 2.mesiac a dokonca na prvy a jediny pokus.😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre