Ovulácia a jej príznaky

mojedieta
8. okt 2012

Ahojte,
rada by som vedela aké máte príznaky keď ovulujete...bolesť pravého vaječníka?Máte to daktorá.Ďakujem za všetky príspevky a rady vopred. 😀

zuziklc29
3. dec 2012

@lauritka ved to u mna ani nehovorim . . . . . . ☹

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 ahojki no a aky mavas zvycajne cyklus ???

misha1986
3. dec 2012

@lauritka teraz som druhy po vysadení ATK, prvý mi nabehol na 33 DC

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 hmm, no ale to by ovulacia mala byt do toho 20 dna cyklu.. ak pocitame, ze LF bude potom cca 13 dni.. do toho 33 dnoveho.. aky mas testik dnes ???

misha1986
3. dec 2012

@lauritka tak dnešný test slabunký, na 16Dc a 17DC boli čiaročky ale nie také silné ako ako na teste ☹

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 hmmm... nevies hodit foto ??,

misha1986
3. dec 2012

@lauritka no skusim, počuj a to za 5 min má hned ukzať, do tých 5 min.... ani tá kontroln čiarka dko nenabehla

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 tak aspon do 10 minut, ech sa to poriadne sfarbi

misha1986
3. dec 2012

@lauritka tu je teda foto, myslíš že na 16 DC bola ovulka alebo skor????testy po 5min vyzerali inak ako teraz po 2 dnoch su tie čiarky tmavšie

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 no na ten 16 DC sa mi zda dost silny. 😵 nemusela si vystihnut uplny vrchol ked to rychlo stupne.. cize teoreticky mohla byt ovulka 17-18 dc 🙂
ale to potom bude kratsi cyklus , mozno len nejakych 29-30 dni.

misha1986
3. dec 2012

@lauritka ja som už z toho jeleň, v stredu som bola u dokiho to bol 13DC a nevidel tam žiadny dominantný folikul, povedal že narasť môže tak za 7 dní, dnes som 18DC a takýto test???? podla teba dnes može byť ovulka???na WC papieri som teraz spozorovala ten hlienik natahovací, ale nenaťahoval sa až tak moc cca 2CM

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 tak potom jedine, ze ten 16 dc nebol vrchol a este raz ti ovu test stmavne.. hlienik sa moze objavovat par dni pred ovu..
inac som tu videla uz aj pripad, ked lekar tvrdil, ze anovulacny cyklus a bolo z toho tehu.. ;)
takze bud bola a on nic nevidel, alebo este len bude...

misha1986
3. dec 2012

@lauritka ja myslím že ovu ešte len bude, bo hlienik som ešte nemala len sucho a bielo na nohavičkách......... ano ovu ešte nebola, bo ked som bola u nho folikuli boli malinké a žlté teliesko ešte nebolo, myslím že ten 20DC bude ovu, ale prečo takýto test dneska, ja myslím že stmavne, lebo aj tie pred tým boli najprv slabulinkééééééééééé

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 no uvidime ;) ale hlienik je dobry naznak.. tak len testuj dalej. 🙂

misha1986
3. dec 2012

@lauritka tak prečo dnes takýto slabulinký test? Aj kríže ma dnes bolia a začína byť vlhko konečne

lauritka
3. dec 2012

@misha1986 no neviem, moze este stmavnut, hlien moze byt aj ar dni pred ovu..

misha1986
3. dec 2012

@lauritka aj ja si myslím-skúsim robiť dalej testy do stredy 🙂 a popri tom sa aj snažiť-no dnes ma tie kríže začali pobolievať a aj ten hlienik, pred tým len sucho

zuzka2102
8. dec 2012

Ahojte môže byť ovulácia každý mesiac inak? Ja mám presne 28 dňový cyklus a keď som si robila ovu testy tak okolo 12DC tam boli čiarky skoro rovnako tmavé ale čím som sa blížila k 14 DC tak ta druha čiarka úplne bledla a ani som necítila žiadne symptómy ale aj tak sme sa s manželom pokúšali 🙂 teraz mam 20 DC a mám úplne nafúknuté brucho, bolestivé prsia a pichá v pravom vaječníku... tak ako keď mám ovuláciu...mohla sa mi posunúť ovulácia až na taký neskorší deň???

lauritka
9. dec 2012

@zuzka2102 teoreticky ano.. a tento cyklus si uz mala pozitivny testik ?? a teraz si neskusala ?? tie priznaky ale mozu byt aj pri tehu ;)

inac ak sa ti potom posunie ovulacia, posunie sa tym padom aj cely cyklus.

zuzka2102
10. dec 2012

@lauritka no ved to že keď som si začala robiť od toho 11DC tak som 12DC mala čiarky na ovulačnom teste skoro rovnako tmavé ale ako som sa blížila k tomu 14DC tak mi bledli....tak neviem 😢 asi som nemala ovuláciu alebo som si to zle robila...veď v nedeľu uvidím či som tehu alebo nie...ešte stále sa cítim tak divne a ráno mám stále taký priesvitný výtok a taký pocit plných prs...akoby som mala dostať mrchu....

lauritka
10. dec 2012

@zuzka2102 no uvidis.. niekedy nemussi vystihnut uplny vrchol.. najlepsie je maret potom BT? si sa ovulka potvrdi--

zuzka2102
10. dec 2012

@lauritka ešte sa snažíme len 2 mesiac tak to nechcem kaziť všetkým...od meria BT po pitie čajov a ja neviem ešte čo...ak sa nám to do nejákeho pol roka nepodarí tak potom to začnem viac riešiť...ale ďakujem za radu... 😉

lauritka
10. dec 2012

@zuzka2102 aha, no tak jasne ;)

zuzka2102
31. dec 2012

@lauritka no tak to boli príznaky tehu 😀 už sme 6 týždni a strašne veľmi sa s manželom tešíme 🙂

lauritka
31. dec 2012

@zuzka2102 gratulujem . 😵 😵

lululala
4. jan 2013

ahojte babulky,ja sa chcem spytat jednu otazocku, nech mam v tom trosku jasnejsie 😀 Oplodnit je mozne vajicko len vtedy, ak folikul dostatocne dorastol a praskol, inak nie. Ten hlienik sa ukazuje len vtedy, ked folikel praskne, alebo aj ked nepraskne. Ako zena vlastne zisti, ci ovu prebehla poriadne aj s prasknutym folikulom alebo ze jej nepraskol a teda z toho nic nebude?? 😨

dominika_12
10. jan 2013

Je možné aby som mala ovulačné bolesti už tri dni 😕 ?Alebo mám hľadať nejaký problém?
Teplotu si nemeriam... ale už tri dni mám bolesti vo vaječníku, ani nie celý deň ale tak nárazovo čo ja viem dve hodiny denne. Ovulačný test mi vychádzal pozitívny.

taja27
10. jan 2013

@dominika_12 ahoj...no aj ja niečo podobne riešim tiež ma bolel najprv jeden vaječnik pred vyše týždnom teraz pravy vaječnik už 2 den..nie narazovo ale sme tam..ja mam dlhy cyklus 40 dnový...doky mi nevideli že mam ovulaciu a to som tam bola pred 2 dnami...nechápem tomu..ovu testy si nerobim nie su spolahlvié....

dominika_12
11. jan 2013

@taja27 ja používam lady tester...ten mi zatiaľ vychádzal dobre. Keď som robila paličkový tak ten mi nikdy neukázal 😖 a nič ti na to lekár nepovedal? ja idem k nemu až za dva týždne ...

taja27
11. jan 2013

@dominika_12 ja mam pirst na krv na 5 den menzesu ked dostanem ...urobi mi testy a dal mi duphaston...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre