Ovulácia a jej príznaky

mojedieta
8. okt 2012

Ahojte,
rada by som vedela aké máte príznaky keď ovulujete...bolesť pravého vaječníka?Máte to daktorá.Ďakujem za všetky príspevky a rady vopred. 😀

boniqa
11. jan 2013

babenky mam 39 dnovy cyklus robila som si ovu testy ,ktore mi ukazovali ovu 2x počas jedneho cyklu je to možne? ani pri jednej som nemala hlien

kaciatko31katarina
23. jan 2013

@zuzi79 dobry vecer no ja som to nikdy nemavala len teraz som to zacala mat.ja som mala strasne krace a pichanie v lavom vajecniku.a tak tiez som mavala aj cisty.

pikolala
26. jan 2013

ahojte dievcence potrebujem poradit..mam 23-24 dnovy cyklus...kedy by mala nastat ovulka u mna?? skusame to s manzelom vyse pol roka a tento cyklus som si kupila prvy krat ovu testy clear blue digital ten s tym smajlikom...som 13 dc a zatial test neg a podla hlienu si to neviem urcit zda sa mi vzdy rovnaky..viete mi niektora pomoct alebo ma niektora rovnaky cyklus??

zuzkababy
2. feb 2013

aka je prosim vas najlepsie BT na oplodnenie?Dakujem vam

romanka923
3. feb 2013

ako rozoznáte ovulačne spinenie od nidacneho?

vaska333
3. feb 2013

@pikolala ahoj ja mam stále 24 dnovy ciklus a ovulka mi chodi neaky 8 deň ciklu stale rovnako takisto sa snažíme o babo už 4 mesiac a stale nic bola som u ginekologa a ten mi povedal že mám vysoký prolaktin.ja keď mám ovulku tak ma picha v podbrusku a vyteká zomna hlien najprv hustý a potom ako voda.

pikolala
4. feb 2013

@vaska333 ahoj 8 den vravis? ja ziadne priznaky nepozorujem ani ten hlien neviem rozoznat,preto som sa rozhodla pre ovu testy a taktiez sa snazime uz par mesiacov tak preto...minuly mesiac som prvy krat skusila testy ale jaksi neuspesne,tak idem skusit tento mesiac zas,ale ked vravis ze mas ovulku na 8 den...mozno by som mala zacat testovat tento mesiac skor ako na 6 den po ms...

pikolala
4. feb 2013

@vaska333 a co znamema mat vysoky prolaktin?

vaska333
5. feb 2013

@pikolala ahoj vysoký prolaktin je vlastne hormón ktorý keď ti stupne tak sa môžeš snažiťkoľko len chces a aj tak neotehotnies a najčastejšie priznaky su rozhadzany mens.ciklus .skús skočiť za doktorom nech ti správy hormonálne testy povec mu že máš23 dnovy ciklus a z tych testou uvydis aka je chyba možno máš aj ty vysoky prolaktin on ti nasadí lieky pri ktorych skôr otehotnies mne dal take🙂)ja mam krami neake 6 dni a vzdy neake2 až 3 dni po kramoch pride ovulka picha ma v podbrusku a dosť zomna vyteká .takže ovulku mam 8až 9 deň ciklu vtedy si skús tam dole alebo tvoj partner či niesi trocha viac mokra či tam nemáš trochu viac hlienu alebo aj na gatiach🙂) dufam že som ti pomohla🙂

pikolala
5. feb 2013

@vaska333 vdakaaa 😉

katkajarko
8. feb 2013

Ahojte babeny, potrebujem poradiť ohľadom ovulácie, mám rozhádzaný cyklus a vôbec neviem kedy mám ovu sem tam ma pichá vo vaječníku ale nie je to vždy. Robila som si aj testy na 12-16 deň po mrche a nič. Viete mi poradiť? Snažíme sa už 4 mesiac a stále nič. Testy na ovu mi nikdy nevídu...už si nahováram, že ju vôbec nemám... :(

ja1985
26. mar 2013

@lauritka ahojky vidim ze sa celkom fajn vyznas v tejto problematike, preto by som sa chcla opytat...dnes som 14 DC, od rana ma pobolieva pravy vajecnik a ta bolest mi vyrazne vystupuje aj do krizov...avsak hlien nemam, ten som mala cca asi 11 DC...aj ked si nie som mmoc ista ci to bol ten pravy ovulacny hlien 😒 chcela by som sa spytat ci je to ovulacia, resp. ci ovulacia este len nastane a hlien takisto sa objavi??? mam z toho hokej 😠 cyklus mam 29 dnovy....som rok aj tri mesiace po vysadeni hak a posledne dva cykly uz boli 29 dnove...pred tym od buka do buka 😀 dakujem velmi pekne za tvoju odpoved.

lauritka
26. mar 2013

@ja1985 ahoj a aky mas teraz hlienik ??, uplne ziadny. :: lebo taky vodovy pripadne biwelkovy cisty sa moze objavit aj par dni pred ovu, v den ovu sa uz moze kazit a po ovu je kremovy, biely.. ja ho tiez vela nemavam, tak si ho kontrolujem len na krcku. ale predpokladam teda, ze ovu mas 15-16 dc. pri takych cykloch.

ja1985
26. mar 2013

@lauritka tak uplne ziadny nie, nieco tam je, ale skor taky hustejsi kremovy...

lauritka
26. mar 2013

@ja1985 tak to uz moze byt po ovu.. vtedy sa to zvykne hned zmenit

ja1985
27. mar 2013

@lauritka aha, to znamena ze ovu bola kedy? ked bol ten riedsi hlien??? a co ti bolesti vajecnikov potom?

lauritka
27. mar 2013

@ja1985 no ta bolest byva vacisnou pred ovulaciou.. po ovulacii uz zvykne ustupit..

ja1985
27. mar 2013

@lauritka ved prave 😒 tak nic, ine mi neostava len sa dalej sledovat....dakujem krasne za tvoje odpovede 😉

soi
11. apr 2013

@lauritka Ahoj, možem sa spýtať kedy je najlepší čas na ovuláciu? Mám 27-28 dňový cyklus. Zatiaľ som ovu testy neskúšala. Ak sú tam jasné tie dve čiary, v ten deň je najvhodnejší? Ďakujem za odpoveď 🙂

lauritka
11. apr 2013

@soi ahoj, takze mozes zacat testovat od 10 dc 🙂 predpokadam ze ovu budes mat 13-14 dc. ked vyjde pozitivny testik, tak do 48 hodin by mala prebehnutovu.
ja mavam cca 26 dnovy a pozitivny testik mi vychadza 10-11dc a ovu mavam 12-13 dc.

soi
11. apr 2013

@lauritka Takze keď bude testík pozitívny šup na to a už len čakať 🙂 Chcem si to overiť, lebo zatiaľ som test nikdy nepoužila, riadila som sa svojim telom. Bolesti v pravom vaječníku a trocha hlienu. Snažili sme sa deň pred tým aj počas toho dňa.

lauritka
11. apr 2013

@soi ano ked je pozitivny a este pre istotu nasledujuce dva dni 🙂

viva13
11. apr 2013

ahoj, chcem sa opýtať som 6den po ovulácii od 3dna som strašne unavená a stále ma pichá v lavom vaječníku, je to normálne?

zuzi0911
11. apr 2013

@lauritka ahoj.celkom sa v tom vyznas a ja by som potrebovala poradit.mam 23~34 dnovy cyklus.od 8 dc ma sem tam pobolieva prava strana podbruska,nie je to silne. no teraz dom 12 dc a stale to pretrvava s tym ze yz ma pobolievaju aj krize pali alebo pobolieva aj podbrusko a ta prava strana.nie sustavne ale sem tam to v priebehu dna rozboli.mozu to byt symptomy plodnych dni aj hlien sa mi zda taky biely no bez zapachu atd... dakujem pekne

julka82
11. apr 2013

asi tu toho už moc čítam, ale ak mám zhruba v strede cyklu výtok a pichľavé bolesti v podbrušku a potom to z ničoho nič zmizne asi 16ty deň cyklu tak to je jasné, že mám ovuláciu. Môže sa stať, že aj tak nie??

soi
12. apr 2013

@lauritka Ďakujem 🙂

soi
18. máj 2013

Baby, aká by mala byť teplota počas a po ovylácii? Už piaty deň mâm 37.

lauritka
20. máj 2013

@zuzi0911 fuha, az teraz som nejak videla tcoj prispevok 😕 ako si na tom teraz v maji. ??? nejak sami to muselo strati v uozorneniach, prepac:(
ale mozu to byt aj dozvuky ovulky, co si pisala.

lauritka
20. máj 2013

@soi pred ovulkou je nozsia a po ovulke vyssia.. tych 37 moze byt poovulacna, ale trebalo by merat cely cyklus, potom uz budes poznat svoje teploty. ovulka je posledny den nizkych teplot. cize ju zistis spatne az ked stupne BT:

zuzi0911
20. máj 2013

@lauritka ahoj nevadi🙂 No nakonic ma 17.4 operovali cize 6 dni od prispevku...nakolko to bol folikul ale nepraskol kedy mal narastol a zazral sa mi do cievy na vajecniku a prasklo to aj s vajecnikom v noci a poobede ma operovali bo spm aj krvacala z toho do brucha...teraz to mam opat...mala som ist vcera na prijem a opat laparka ale nakoniec ze pockaju ako sa to vyvinie...ma to 2,5 cm a dnes som mala dostat aj ms...tak som si dala predpisat antiku aby sa mi to uz netvorilo...len keby to stale neboli...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre