Ovulácia a jej príznaky

mojedieta
8. okt 2012

Ahojte,
rada by som vedela aké máte príznaky keď ovulujete...bolesť pravého vaječníka?Máte to daktorá.Ďakujem za všetky príspevky a rady vopred. 😀

lauritka
20. máj 2013

@zuzi0911 aha, tak preto tie bolesti 😔 ufff. neprijemne :( je mi luto. nech si cim skor v poriadku

zuzi0911
20. máj 2013

@lauritka nepoznas niekoho kto by mal taketo problemy s upravila to ta antika alebo ze sa to same upravi??? A este...v piatok minuleho mesiaca to malo 2 cm a v utorok to prasklo cize to muselo narast viac dovtedy...teraz v od soboty sa to zvacsilo z 19mm na 25 mm...ale tento nalez bol aj vcera a dnes taky isty myslis ze to mooze urobit to co minuly mesiac...ked od vcera sa to nezmenilo??? Dakujem sa bojim ze to zas praskne...

lauritka
20. máj 2013

@zuzi0911 zila s tym ti neporadim :( ale proticystidne by mohol zabrat pit aloe berry nectar.skusit nejaku prirodnu alternativu, aby ti to antika zase nejak nerozhadzala hormonalne.

zuzi0911
20. máj 2013

@lauritka ved to ja sa tej antiky bojim...ale zevraj je to jedine riesenie...nebude ovulka a tym padom sa mi to nebude tvorit kedze mne asi folikuli nepraskaju ako maju...ak ani ta nezabere tak cely vajecnik pojde von kedze len ta prava strana mi to robi...dakujem 🙂

lauritka
20. máj 2013

@zuzi0911 no tak snad vedia co robia. 🤐

zuzi0911
20. máj 2013

@lauritka no to duuufam...dakujem za cas...

soi
21. máj 2013

@lauritka Teraz som len začala merať, čiže je to môj prvý mesiac 🙂 Chybu som spravila v tom, že som začala merať v ústach, počas ovulácie som si spravila aj ovulačné testy - odsledovala si to: bolesti krížov, hlien, bolesť v pravej strane - a potom neviem prečo som uprostred cyklu pokračovala v meraní v pošve. Takže tento mesiac budem mať taký nepresný 🙂 Je tam väčší rozdiel v meraní v ústach a v meraní v pošve. Ale snáď sa zadarilo 😀

lauritka
21. máj 2013

@soi no jasne, to je rozdiel. to moze skreslit cele. ;) tak drzim palce aby uz nedosla mrska jedna. 😀

soi
21. máj 2013

@lauritka 🙂

kika112
21. máj 2013

Kočky ako tak čítam o tej bolesti... mávam občas ostrú bodavú bolesť vpravo dole. Vždy len na chvíľu, takto mi to robí pár dní, potom dlhšia pauza. A dnes, po cca mesiaci opäť. Hovorí vám to niečo? Ďakujem.

55alexandra55
10. júl 2013

@lauritka má otázočku na 12 DC (piatok) som mala silnú druhú čiarku na ovulučnom teste, ovulácia má nastať na vždy do 24-48 hodín po pozitívnom ovulačnom teste????? To by znamenalo, že ovulka mala byť v nedeľu, v nedeľu som mala slabučku druhu čiarku na ovulačnom teste. No v stredu som mala neznesiteľnu bolesť vaječníkov, bledulinko ružový výtok s krvou, mohla to byť posunutá ovulka?????

lauritka
10. júl 2013

@55alexandra55 hm, to a mi nezda.. zeby prebehla az tak neskoro po vrchole.. moznolen nejake podrrazdenie krcka, nemali ste sexik ??,

meggie393
12. sep 2013

ahojte ,chcela by som vediet ,ci je mozne mat ovulku aj bez vytoku,som po pregnyle uz 6.den,a nemam pocit zeby dosla...jedine ma boleli krize ale inak nic..dakujem

lauritka
13. sep 2013

@meggie393 ano, nemusis mat hlien, niektore zeny ho maju malo, skoro nebadaju.

lenkaaknel24
14. sep 2013

@lauritka ahoj,vidím že máš skúsenosti čo sa týka ovulácie,mohla by si aj mne poradiť?chcela by som sa spýtať:môže byť ovulácia z toho istého vaječníka?Viem že sa to každý mesiac strieda raz z pravého druhý mesiac z ľavého.Minulý mesiac som cítila pichanie v ľavom vaječníku a teraz to cítim opäť z ľavého.Ďakujem 🙂

lauritka
14. sep 2013

@lenkaaknel24 ahoj, pokial viem nemusi sa to presne na chlp striedat. to by ta musel sledovat na usg kazdy mesiac aby sa to potvrdilo... 😉

lucy887
14. sep 2013

Ahojte dievcata 🙂

Neviem ci celkom k teme, ale ... mam takmer pravidelny 30 dnovy cyklus. Tentokrat som vsak mala ovulaciu o tyzden neskor, nez ju mavam. A teraz mi menstruacia meska piaty den. Moja otazka je : ked sa posunie ovulacia, posunie sa aj cely cyklus ? 🙂 Takze moze mi menzes meskat prave kvoli tomuto ?
Vopred dakujem za vase odpovede 😉

lauritka
14. sep 2013

@lucy887 ano posunie ;) druha faza od ovulky po ms byva vacsinou konstatna. / 12-15 dni/

nefertitka
15. sep 2013

@lauritka tiez ta poprosim o radu, som 13dc, teraz doobeda som mala v podbrusku asi tak hodinu krce, kt.povolili, neviem, ci ovulacne, myslela som ze ano, cykly mavam od 28 - 31 dni, ovu test mi vysiel ale druha ciarka stale slabsia ako kontrolna, hoci uz silnejsia ako tie predosle.... aj prsia zacinaju dnes pobolievat uz, co mavam dost dlho pred MS, tak tiez to pokladam za znak zacinajucej ovu....len co ten test? 😕 😕

nefertitka
15. sep 2013

len vlastne teraz ma napadlo, ci som neurobila chybu, vobec mi to nedocvaklo, ze si testy robievam o 13tej poobede a dnes ani neviem preco som si ho urobila o pol jedenastej 🙄

lauritka
15. sep 2013

@nefertitka este mozno zajtra vyskoci.. a ovu sa ti posunie.

nefertitka
15. sep 2013

@lauritka len hlien nejak nezvyknem sledovat, zeby som mala:(

lauritka
15. sep 2013

@nefertitka no ani ja nemavam vela.

nefertitka
15. sep 2013

@lauritka a este jdna otazka ak mozem, ako vyzera ovu test po skonceni ovulacie?ciarky slabnu postupne, ci narraz zoslabne vela?

voskovka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefertitka
15. sep 2013

@voskovka a ten co mas ze 16 DC sobota o 11tej?ja vidim dva testy 16DC...

voskovka
15. sep 2013

@nefertitka to je 15stka....nie 16...to tak vyzera ako cislo 16 ale je to 15.dnes som 16ty den cyklu....

lauritka
15. sep 2013

@nefertitka moze aj postupne, moze aj naraz 🙂 kuk aj mne do albumu ta mam jednu seriou tiez odfotenu, mne zoslablo hned.. ale nie je to pravidlo..
v podstate je to uz jedno,, ide len o ten pozitivny vrchol LH:

nefertitka
15. sep 2013

@lauritka kukla som🙂takze najsilnejsia ciarka znamena, ze ovu nastane do 48 hodin, takze v ten den ak sa to nestihne, tak na dalsi den, ked uz je slabsia sa este da plodit, hej? 🙂

lauritka
15. sep 2013

@nefertitka ano, do 48 hodin. presne na hodinu sa to neda urcit, preto je tam rozmadzie tych dvoch dni, ktore su este plodne.. potom uz zvykne vystupit teplota a to sa stane po prasknuti folikulu. 🙂 ak nestihnes v den pozitivneho, tak kludne az na dalsi den, pripadne na dalsi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre