Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

fiora94
19. jún 2022

@noemikatka tak ako som mohla mať ovulacii až na tretí den? Tak to mám podľa grafu bazalnej teploty, lebo vzostup teploty som mala na štvrtý deň.

zojeva
27. jún 2022

@majuska77 ja ho mám 🙂

hruska91
27. jún 2022

Ahojte - robim si ovu testy prvýkrát neviete mi poradiť - toto je pozitívny alebo negatívny test? Ráno som si robila test (príde mi negatívny), ale mám hlien aj bolesti v podbrušku - dnes mám 13 DC.
Ako vyzerá test deň po ovulácii- je možné že bola včera a test som robila až dnes? Dakujem

martinahm
28. jún 2022

@hruska91 ahoj, toto je negatívny ovulacny test. Pozitivny musí byť tvoja teraz slabá ciarka rovnako silná alebo ešte silnejšia ako tá, ktorú teraz mas tmavú. Kedy si začala testovať? Ovu testy sa robia niekoľko dní ( ja ked silnela som robika aj 2x denne) po sebe aby si vedela odsledovat, či ciarka silnie alebo nie.z tohto tvojho testu nevieme, či ovu prebehla alebo nie.

hruska91
28. jún 2022

@martinahm ahaa Dakujem za info 🙏🏻 A môže sa sila čiarky meniť sj počas dna? Alebo robiť test vždy na ďalší deň? Dakujem

martinahm
28. jún 2022

@hruska91 ano, mení sa aj počas dňa. Napr ja som mala v utorok večer silnejšiu čiarku ako v pondelok tak som odcestovala aj v stredu ráno, bola silnejšia ako v utorok večer,potom v stredu naobed, to bola úplne silná hrubá ciarisko, v stredu večer taka istá, vo štvrtok ráno slabšia a vo štvrtok večer už test negatívny (taky ako tvoj).

zojeva
18. júl 2022

Žienky, mohol by byt tento test pozitívny ? Na druhý deň bol už negatívny, teda slabá čiarka

gertys
18. júl 2022

@zojeva ano toto je pozitivny test

zojeva
21. júl 2022

@gertys aj keď je testovacia čiarka slabšia, ako kontrolná ?

blabla22
21. júl 2022

@zojeva mozno keby si testla o dve hodiny neskor, bola by uz rovnako silna 🙂 niekedy sa proste nezachyti ten peak. Je ale dobre si to este potvrdit teplotou, niekedy ovu nemusi prebehnut pri pozit. teste

zojeva
21. júl 2022

@blabla22 nemeriam teraz teplotu, lebo vstávam v noci k synovi dosť ...takže som skúsila ovulačné testyna určenie ovulácie...nesnažím sa otehotnieť zatiaľ sledujem cyklus lebo po pôrode je to s ním bieda :D no teraz som 34DC a ms nikde takže asi bola ovu inokedy

gertys
21. júl 2022

@zojeva suhlasim s blabla22 staci ze by si to ocikala o 2 hodinky neskor a mohla byt. Na to aby si zachytila ovulaciu uplne presne musela by si v ten den testovat aspon 2x. Druha vec je ze mohol mat trst trochu menej farbiva ale negativny test vyzera inak. Toto je pozitivny takze v ten den a den p tomto teste by som mala urcite styk 🙂

zojeva
21. júl 2022

@gertys testovala som dva krát denne, toto je večerný a doobedny o 10:00 bol taký ísty na dúhy deň na obed už negatívny..no styk sme mali deň pred 😀 v deň ani po nie…ale je 34DC a ms nič nemôžem mat anovulcny ? Či to by nebol ten test taký tmavý ?

gertys
21. júl 2022

@zojeva osobne si myslim, keďže toto bol ranny a dalsi si robila az na druhy den, ze keby si urobila este v ten den vecer mohol byt este silnejsi. Ale su zeny ktore nikdy nedosiahnu uplne tmave ciarky. Aj to moze byt. Ale kto vie. Podla mna ovulacia prebehla. Ak by nebola test by netmavol vobec. Otazka je skor ze kedy. Kedze ovulacia nastava 24-48 hodin po pozitivnom teste a sex ste mali den predtym co uz moze byt dlha doba pre spermie no nemusi ale uz je mensie % uspesnosti. Kazdopadne daj urcite vediet ako si dopadla a dezim to silno prsty 🙂 ja som mal v den pozitivneho aj den po a podarilo sa

zojeva
22. júl 2022

@gertys asi som zle napísala 🙂 tento bol fotený večer, doobeda o 10 čo som robila bol taký istý a na druhý deň už bol negatívny (prečítala som, že ak je na druhý deň už negatívny vtedy prebieha ovu) je to tak či nie ? ja som robila ovulačné aj minulý mesiac a tam mi vyšiel jasne pozitívny ovulačný test lenže to bolo až 38DC čo som myslela, že mi mešká ms a mala som doma len ovulačné testy a skúsila som a bol pozitívny a sedelo by to lebo za 14 dni po pozitivnom ovulačnom prišla ms. Nesnažíme sa teraz o babo, len prvý syn tiež trvalo rok ho splodiť :D tak sa už teraz pripravujem, aby som si poznala cyklus, keď sa začneme snažiť...no dnes 35DC a ms nikde ale bolesti na ms mám už 3 dni...

gertys
22. júl 2022

@zojeva jasne chapem. Tak je fajn ak si odsledujes cyklus ak teraz hned nechces dieta. Ja som vzdy mala na den presne a cykly 27 dni. Po porode som sa hned vratila do normalu a znova presne akurat v ten mesiac kedy som otehotnela som mala cyklus len 25 dni. Uz ked tyzden po ovulacii som si nasla krvavy flek akoze spinenie uz som vedela ze sa zadarilo. A test to len potvrdil. Ja som k prvemu prisla ani meviem ako a patrim k tym z mala ktore nemaju nejak problem a nemusia sa snazit ale samozrejme na druhu stranu sa to bez nejaky h potratov nezaobislo. Nie kazdy plod bol zdravy

zojeva
22. júl 2022

@gertys to máš šťastie 🙂 Tieto moje cykli, tvrdili, že po pôrode to bude lepšie :D je to 100 krát horšie už dva roky po pomaly a neviem to dať dokopy raz 36 dni raz 28 dni raz 58 dni :D minulý mesiac som, ale asi mala biochemické lebo test pozitívny a potom slabol až do ms ešte aj to asi rozhádzalo všetko zas...

gertys
22. júl 2022

@zojeva tak to je nieco za nieco. Mam zas ine zdravotne problemy a tiez to bolo otehotni mozno to pomoze a prd. Bolesti su silnejsie alurat ze teraz nesmiem lieky takze je to horor niekedy 🤦🏼‍♀️ Ono mozno skus nejake vitaminy alebo co viem tak niektorym babam pomohol na upravu cyklu inofolic pripadne duphaston

zojeva
22. júl 2022

@gertys ako sa hovorí, všetci máme čosi :/ presne, dôležité, ako sa k tomu staviame. Ano, skúšam teraz aj vtamíny, dávam si teraz len kyselinu listovú čistú a alechemilka..brala som pred tehotenstvom aj Macu aj femibion aj gynax aj homeopatika :D tak uvidíme

gertys
22. júl 2022

@zojeva ja som brala cistu kyselinu a pila alchemilku tiez. Mne to pomohlo dost hlavne mi prestali bolesti menstruacne

s8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojeva
5. nov 2022

@s8 ja by som skúsila robiť dva krát už keď tmavne, respektivne skúsila by som jeden deň robiť o 10:00 a potom o 16:00 napríklad a uvidis. Ak máš 28 dňový cyklus tak ovulacia je cca na 14DC pozitívny test ti môže vyjsť 12 až 48 hodín pred ovuláciou pozitívny čiže 12DC. Ale to je orientačne všetko, každý cyklus môže byt iný 😊

s8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojeva
6. nov 2022

@s8 LH v moči stúpa a klesá stále je ťažké zachytiť vrchol…mala by čiarka tmavnuť pred ovuláciou, je však možné že ovulacia bude neskôr takze preto nie je ešte test pozitívny…doporučujem merať aj BT, testy sú dosť nepresné. Nemusíte trafiť vrchol a nezachytíte ju…

s8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lala1501
9. nov 2022

@s8 ak mozem poradit nie je dobre skusat kazdy den, spermie potrebuju aj dozrit a tym padom to nemaju sancu stihnut ,lepsie je skusat tak kazdy 3 den

s8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojeva
9. nov 2022

@s8 v každom cykle, aj keď sa trafíte do ovulácie je tuším len nejakých 20% šanca že otehotnie. Nestresuj sa ♥️ Uzivaj si to ,,robenie,, dieťatka a príde v správny čas 😇 každá žena to ma inak ja keď mám pozitívny test ale ozaj pozitívny mám ovulaciu o dva dni až. Skúsila by som dnes a pozajtra ♥️

s8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojeva
10. nov 2022

@s8 ovulacia od pozotivneho testu prebehne od 12 do 48 hodín 😊 takze môže dnes a môže až sobotu takze sup nato

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre