PCOS, vysoký testosterón, nadmerné ochlpenie a snaha o dieťa

simuska255
25. máj 2021

Mali ste niektorá silné PCOS vysoký testosterón,nadmerne ochlpenie a otehotneli ste?plus mam ako čerešničku na torte cukrovku 🙄 Ďakujem za odpovede.

ofzuza
25. máj 2021

@simuska255 uplne v pohode

christinka1
25. máj 2021

@simuska255 skús to riešiť s endokrinologičku

ibajaanikiny
25. máj 2021

@simuska255 poctivo cvicit hormonalnu jogu,zenske bylinky uzivat…

hederamonstera
25. máj 2021

@simuska255 a ako je na tom tvoj drahy?

miirka123
25. máj 2021

@simuska255 nám sa prirodzene nepodarilo až po KET

simuska255
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simuska255
autor
25. máj 2021

@ofzuza ja mam problem aj s tym ze vobec nemavam menzes. A s liekmi sa to nie stale podari vyvolat.

simuska255
autor
25. máj 2021

@ibajaanikiny myslim ze toto mi nepomoze ked nezaberaju lieky

ofzuza
25. máj 2021

@simuska255 vobec nikdy?

simuska255
autor
25. máj 2021

@miirka123 tiez si mala.taketo problemy?. Ja som objednana do car 3. Juna som zvedava co ma tam caka

simuska255
autor
25. máj 2021

@ofzuza vobec 🙄😢

ofzuza
25. máj 2021

@simuska255 to je divne, no. Ja som spravila tak, ze som mala HA a hned povysadeni sme na to hupli. Lebo inak sa mi hned zacnu robit cysty a cyklus mam strasne rozhadzany. Ale ms mavam...

simuska255
autor
25. máj 2021

@ofzuza ja beriem tiez hak a aj predtym Som brala ale.aj po kazdom dobrati blistra menzes nechodil. Mozno tak. Raz za rok. . A moj obvodný to neriesi stale.len hak. Ale ja ju nechcem ja chcem babo uz. Preto som sa aj objednala do car tam to aspon budu riesit a bavit sa so mnou

miirka123
25. máj 2021

@simuska255 áno pcos ale menzes som mala pravidelný no ovulaciu som si nevedela odsledovať lebo však veľa folykul sa mi robilo nám ani 3x iui nevyslo a to mal spermiogram ukážkový a ja vajickovody priechodné tak sme sa rozhodli že už nechceme čakať a išli sme do ivf 😊

simuska255
autor
25. máj 2021

@miirka123 a co vsetko si pred ivf podstupila? Mozes aj do sukromnej spravy

miirka123
25. máj 2021

@simuska255 manžel najprv spermiogram na ňom bol tuším aj dva krát pre istotu a vždy mal podobne dobre výsledky. Ja najprv hormonálny profil z krvy a z krvy aj testy na pohlavne choroby. Potom priechodnosť vajickovodov. A podľa týchto výsledkov sme šli 3x na iui potom na prvé ivf. Pred ivf sme si dali spraviť genetiku nás dvoch. A či sa mi nerobia protilátky alebo či mame nejaký další problém podľa krvy neboli žiadne príznaky že by sme mali ísť na nejaké ďalšie špeciálne vyšetrenia ale viem že veľa párov si pred ivf chodí robiť aj take testy či si partnerka nerobí protilátky na spermie alebo embryo

simca06022011
25. máj 2021

Vymen gynekologa, okrem ineho... ako to ze to nechcu riesit?

simuska255
autor
25. máj 2021

@miirka123 no som zvedava ako tam dopadnem. A kde si chodila do car?

simuska255
autor
25. máj 2021

@simca06022011 stale mi bolo len povedane ze ja diwta mat nebudem nespravil mi ani hormonalny profil ani nic. A uz som sa tam viac nevratila. Hned som riesila car.kedze aspon tam ni povedali ze vsetko sa da riesit

simca06022011
25. máj 2021

@simuska255 no da, ale to mohol aj tvoj lekar davno riesit. A nie takto. Ja som s PCO roky, mensturaciu mam, lieky mam (resp som mala).. s inzulinovou rezistenciou, do cukrovky to tym, ze vcas zacali hadam ani nedojde. Ak ms meskala, rposte mi ju vyvolali. Antikoncepciu mi na to vobec nedali. Otehotnela som viac menej spontanne aj ked po dlhsom case... Vacsinu riesil endokrynolog. Myslim, ze cele zle... ani do buducna by som s takym lekarom neratala, plus budes tam chodit aj na daslie kontroly. Najdi si len pekne lepsieho ;) A ano urcite je lepsie obratit sa na car, minimalne rychlejsie ako doma skusat "pokus-omyl".

hederamonstera
25. máj 2021

nad zmenou zivotospravy si nerozmyslala?

simuska255
autor
25. máj 2021

@simca06022011 ja ked som povedala o svojom probleme v car ked sme telefonovali povedali že čo najskor mam prísť tam . Presne to ze cele a ze zmenit obvodného gynekológa ze taky pristup uz davno nevideli. Ze oni mi pomozu

simuska255
autor
25. máj 2021

@hederamonstera uz ani neviem co zmenit cvičím mam nizkosacharidovu dietu pohyb vsetko vitaminy beriem . Nadvahu nemam tak uz neviem co

ibajaanikiny
25. máj 2021

@simuska255 prave naopak,po vsetkych moznych liekoch a vysetreniach mi pomohla prave “tato ina” cesta…ale pozor,tu musi byt clovek trpezlivy,naozaj pravidelne cvicit a nastudovat si cosi o tych bylinkach,zmene stravy atd…

simuska255
autor
25. máj 2021

@ibajaanikiny mozes dat nejake rady?

hederamonstera
25. máj 2021

@simuska255 ako dlho to tak robis?

ibajaanikiny
25. máj 2021

@simuska255 jacmen a chlorela,na odplavenie skodlivych latok atd,to uzivat dlhodobo…ja som uzivala taktiez este zmes od bylinkarky-tam bola alechemilka,kotvicnik a vitex jahnaci namiesany a neviem co este,uz si to nepamatam. Ale tie 3 bylinky by mali aj stacit,len nastudovat ako ich pit.pravidelne som cvicila hormonalnu jogu (u Mirky Bartosovej som si urobila kurz a kazdy den obetovala pol hodiny az hodinu). A zo stravy som sa dost vyhybala muke,pecivu,sladkostiam…

miirka123
26. máj 2021

@simuska255 do Repromedica som chodila. No určite tvoj gynekológ podľa mna nemá vôbec dobrý prístup k tomu. Mne moja dr sama odporučila car po 2 rokoch keď sa nedarilo a s pcos mi nikdy nepovedala že nemôžem mat deti iba že to je na dlhšiu dobu a môže sa to podariť dnes a môže za 5 rokov keďže tam nejde veľmi odhadnúť kedy nastane ovulacia + stres zo stáleho sledovania a testovania tomu tiež nenapomáha ale dá sa veľa je čo otehotneli

lusyc
26. máj 2021

Zmeniť gynekológa. Ja síce nemám cukrovku, ale ochlpenie, testosteron zvýšený, normalna váha, ms mi chodila ako chcela, niekedy 2,3,4 mesiace nič, ani na vyvolavacke. Antikoncepcia mi nepomohla. Doktor mi povedal, že bude problém, ale nie, ze deti mat nebudem. Najviac mi pomohol pohyb, znížiť stres, vela zeleniny, naposledy aj pupalkovy olej.
Máš inzulín? Alebo metformin, ten niekedy pomôže k otehotneniu.

simuska255
autor
27. máj 2021

@miirka123 a mne hned len povedal ze ich mat nebudem. Aj ked neviem na zaklade coho mi to povedal ked mi okrem ultrazvuku nic nerobil ziadne vysetrenie.Ked citam ze aj zeny a problemami ich maju a maju aj ochlpenie aj vsetko a deti maju. .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre