Plánujeme mimi. Načo všetko sa máme pripraviť?

dollyzv
22. jan 2015

Ahojte, planujeme s priatelom babo a tak by ma zaujimalo na co vsetko sa treba pripravit okrem nocneho vstavania a neskutocnej unavy :D Mam 20 a priatel 22 rokov, obidvaja mame pracu, vlastny byt, rozumieme si a lubime sa, mam pocit ze nastal ten spravny cas stat sa tym najdolezitejsim clovekom v zivote niekoho ineho- mojho dietata 🙂 Za akekolvek rady dakujem :D

bonaqa2013
23. jan 2015

na náhodu.

adka31
23. jan 2015

na to, ze dieta je na cely zivot, ci je male, alebo velke. uz nikdy nebudes len pre seba, vzdy budes rozmyslat v prvom rade na dieta, najskor potreby okolo babatka, skolkara, choroby, ucenie so skolakom, puberta, riesis prve lasky, zamilovania, sklamania, kooooopec oblecenia, malovatka, vzdor, neporiadok a papulovanie ale hlavne veeeela lasky, pusiniek a objati od svojich deti. mam 3, tak viem 😉😀😄

bosoriak
23. jan 2015

Na to sa neda pripravit, to je ako citat teoriu o sexe. 🙂

hajajanka
23. jan 2015

Priprav sa na to, ze uz nic nebude ako predtym 😀 😀 😀

misinka26
23. jan 2015

Na to, že už nikdy nebudete sami, na to, že sa Váš vzťah zmení, na to že dieťatko prináša radosti ale aj starosti ... a priateľ by sa mal pripraviť na vlnu hormónov a na to, že už nikdy nebude na prvom mieste 🙂

matuskova003
23. jan 2015

Nato že už nikdy nebudete sami že spoznáte obrovsku lásku, strach, nehu , tú najkrajšiu vôňu , ktorú má len bábatko, na koniec starého a začiatok nového ♥ Priprav sa nato, že to bude niečo extra úžasné 🙂 nič iné Ti ani nemám k tomu povedať, niektoré Ti možno napíšu že nebudeš mat čas na seba. mám dve deti na ktoré som skoro celý deň sama a možeš mi veriť, že si na seba nájdem čas 🙂 že všetky dobré časy skončia. .. hm to je pravda, lebo začnú ešte lepšie 🙂 ♥ Dieťatko je dar od Boha , prajem Vám aby sa vam čim skor podarilo a aby ste ho milovali najviac ako sa len da 🙂

mareli
23. jan 2015

netreba ziadna specialna priprava, dieta je to najprirodzenejsie, co moze zo vztahu dvoch milujucich ludi vzist. vsetko ostatne pride samo s rolou matky a otca 🙂

mimake
23. jan 2015

Priprav sa na obrovsku vlnu stastia ktore ta zaplavi ked sa to male narodi. Na neskutocnu davku strachu ked nastane situacia v ktorej by si mohlo ublizit. Na neprekonatelnu lasku ked sa na neho pozries. Na unavu ked bude v noci plakat. Na radost ked sa mu nieco podari. Na bolest ked ti raz v nervoch povie "chod prec" aj ked to tak nemysli. Na velku davku trpezlivosti ked si po 20 krat bude zasa opacne obliekat nohavice. Na spolocnost ktoru ti bude robit v prvych rokoch este aj na miestach kde nikoho nepustis 😉 Na dokvakane vlasy,ked ti ich bude chciet cesat,na prelakovane prsty namiesto nechtov,na jedlo na dlazke namiesto v ustach, na pernamentne zapnutu pracku, na nedostatok ulozneho priestoru na hracky, na zarucene rady od babky,susedy,kamosky...... a na vsetky tie malickosti ktore ti vycaria usmev na tvari.
Je to urcite obrovska zodpovednost a je to narocne,nie len pre matku ale aj pre otca a vztah ako taky, ale je to to najkrajsie co mozes v zivote mat!

sue
23. jan 2015

Nepripravuj sa na nič 🙂 bude to aj tak všetko úúúúúúplne iné 😵

sam2
23. jan 2015

Na to, ze tvoje srdce bude uz navzdy chodit mimo tvojho tela...na to, ze zazijes lasku aku si este nezazila, na to, ze slovo "milovat" nadobudne uplne iny rozmer....priprav sa na krasnu kapitolu svojho zivota, lebo len ten maly cloviecik ti dokaze dat tolko lasky, ze budes vediet celu noc bdiet pri jeho postielke ked bude chory a rano ist do prace... 😉

velkacica
23. jan 2015

"najdolezitejsi clovek v zivote niekoho ineho" by malo platiť vo vzťahu priateľka - priateľ a naopak.
Ak je to vo vzťahu k dieťaťu, je to len začiatok rozsýpania sa partnerského vzťahu.
Nevraviac o možnej nezrelosti ľudí vo veku 20 alebo krátko po tomto roku života. Možno by stálo za to trošku okúsiť, spoznať svet, využiť mladé roky života inde, než pri plienkach a v kuchyni (dvadsiatnici sú len veľmi krátko po osemnástke, skutočnej vstupenke do života).

rokkisu
23. jan 2015

Zivot sa zmeni o 180 st. Na dieta clovek nie je nikdy pripraveny. Uci sa cely zivot. Je to nadherna etapa zivota, ale velmi velmi narocna. Pre oboch. Drzim palce!

womankc
23. jan 2015

no Isto by som počkala minimálne do 23 rokov na otehu. To je taký fakt ideálny vek. No a pripraviť sa dopredu nedá, snáď len na to , že všetko komplet budete musieť začať vnímať úplne inak ....................Akékoľvek vaše zvyklosti prejdú radikálnou skúškou zotrvania . Inak je to to najkrajšie , čo človek môže vo svojom živote dosiahnuť. Absolútne nič hmotné sa tomuto nemôže vyrovnať.

cecilka123456
23. jan 2015

Prečo jej baby píšete že má počkať? Načo má čakať ? Ja som otehotnela mesiac pred mojimi 20 narodeninami a lepší čas som ne nemohla vybrať. Otehotnela som CHCENE a PLÁNOVANE. Neviem si predstaviť že by som čakala do 23 alebo viac? Načo čakať? Že bude svet krajší a bude vyššia materská? Pripraviť sa na dieťa nedá, to vieme všetky ktoré ich už máme. Ja ti len napíšem choď do toho! Nikdy nič krajšie nezažiješ 🙂

torticky002
23. jan 2015

cecilka, naco cakat? tak ako sorry, ale nie kazda vo veku 20r. si moze dovolit ist na matersku, pokial teda nema dobre zaklady z domu...My, ktore, sme neotehotneli hned po strednej skole, sme necakali na krajsi svet, ale chceli sme si vybudovat nejaky ten zaklad do buducnosti

danieli
23. jan 2015

naco sa pripravit? krasna otazka, vela nenaplanujes, vsetko bude zavisiet od dietatka, ci bude spokojne, uplakane, zdrave alebo so soplikom po kolienka a podla toho sa budu odvijat tvoje dni 😀

prasiatko30
23. jan 2015

Na vsetko

eli74
23. jan 2015

A mozno nebolo by od veci pripravit sa aj na svadbu. Predtym.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre