Plodné dni a ovulácia

ivka1185
16. dec 2011

Dobry deň, mám 26 rokov, s priateľom sme sa začali pokúšať o miminko (lepšie povedané miminku sa nebránime), ale potrebovala by som radu ohľadom mojich plodných dní. Nevyužívam metódu merania bazálnej teploty, lebo počas celého cyklu ju mám pomerne vysokú (37,2°C), podobne je to aj s hlienom či výtokom, ktorý je prítomný vačšinu cyklu. Sledovať čípok maternice mi príde dosť nepríjemné, ale aj nejasné. Jediným znakom, ktorý u seba pozorujem je veľká chuť na sex a celkovo sa cítim v tých dňoch akoby krajšia. Može byť ukazovateľom plodných dní a ovulácie to, že po milovaní vo mne spermie ostávajú a nevytečú ako obvykle? Viem, že najspoľahlivejšie by boli ovulačné cesty, ale zatiaľ to chceme skúšať tak prirodzene. To, že spermie zo mňa nevytiekli sa mi stalo prvýkrát a v ten deň som si neskor na WC našla na toaletnom papieri aj žltkastý želatínový výtok. Tak by ma zaujímalo, či oba tieto znaky možu signalizovať plodné dni a ovuláciu. Veľmi ďakujem za odpoveď.

monika2712
17. dec 2011

@ivka1185 niet zac, snazime sa ti tu poradit, a nie je to vytok ale hlien 😉 tiez som nemala take infosky ked som zacinala, ale treba sa v prvom rade naucit sledovat vlastne telo, ono ti povie najlepsie.. vtedy ked budes mat ten pocit co si pisala, ze sa citis krajsia, tak si skus sledovat aj ten hlien..

ivka1185
autor
17. dec 2011

@monika2712 Budem si všetko pamätať 🙂

zuzkag2
18. dec 2011

@ivka1185 Ahoj Ivka...no teraz ked mas nocne, tak jasne ze sa ti uz neoplati merat...🙂 Ja napriklad mam tiez teploty vyssie ako je bezne, tak som si dala vysetrict stitnu zlazu, ale uplne v poriadku. tak sme asi horkokrvne 😀 A ten hlienik, no ani ja sa v nom nevyznam, rozpoznam plodny, hihi, ale co je pred nim, a co ma byt po nom, to absolutne netusim. a to sa snazime 9 cyklov, uz aj pod lekarskym dohladom. Ale jednoznacne, este som sa aj s priatelom o tom tento mesiac bavila, ze ked mam plodny hlienik tak sa udrzia vo mne spermie az do rana. drzim palceky, nech sa dostanu tam kam maju, a coskoro si tehulka. papa

ivka1185
autor
18. dec 2011

@zuzkag2 Ahoj ZUZI 🙂 si strašne zlatá a milá, ďakujem za Tvoje slovká 😉 S tými spermiami je to zaujímavé, sú to takí beťári 😀 Mňa to práve tento mesiac prekvapilo, lebo predtým sa mi to nestalo. Ale my sme zatiaľ len začiatočníci, toto je 3. cyklus čo sa bábätku venujeme. Inak aj ja som bola na vyšetrení štítnej žľazy, mala s ňou problémy moja starká a sesternica, tak som chcela mať istotu. A tiež moja kamoška si žazila svoje...s manželom sa pokúšali o bábätko dva roky a až po dvoch rokoch ju poslali na vyšetrenie ŠŽ. Nakoniec jej zistili prekonaný zápal, nasadili lieky a o chvíľku už nosila bruško 🙂 Zuzi, veľmi držím palce, aby Vám to čoskoro vyšlo, a aby bolo všetko v poriadku. Ja sa budem pozornejšie venovavať tomu hlienu a dám si pozor aj na iné príznaky...tak papa

nibiru
18. dec 2011

@ivka1185 u mna bola nepresna tiez ked som robila na smeny kedze by si ju mala merat po minimalne 6-8h. spanku co umna niekedy nehrozilo a v rovnaky cas ja som ju merala len ortutovim teplomerom hned po zobueni teplomer som mala pod vankusom ten je podla mna najspolahlivejsi ak zena nema spravny hlien spermie sa nemaju ako dostat do maternice prave ten vodnaty hlien ma spravne ph je pre nich idealny a preziju v nom pomocou neho sa preplavia k vajicku popripade pockaju 2-3dni ak je husty nemaju sa ako dostat.aspon mne to tak vysvetloval gynekolog ked som sa pytala preto nam odorucal sex hlavne 1,2,3-4dni pred ovulaciou kedy bol hlien uz vodnaty krcok mäky pootvoreny ja som ten krcok rozoznala cca 4- 5 cyklus ked som si čupla vo vani a naozaj citila že krčok je nižšie otvoreny na maky nez po ovculaci bol hlbšie tvrdsi a uz nebol, taky pootvoreny mi sme sa snazili 2r mne ta snaha nerobila dobre az som to vdala podarilo sa ale doteraz viem presne urcit kedy mam plodne dni a to som 16m vsimam si to kazdy mesiac predtym som po ovulacii na druhy den zacala citi PMS zacali ma boliet prsia ako hrom (ked som zostala tehotna neboleli ma vobec )po porode zmizol aj PMS ale ja stale dojcim mozno preto menzes som dostala 8m. po porode a hned presni 28-29dnovi no tiez viem na minutu presne kedy dostanem mrchu chytim tak neskutocny krc az ma ohne a do polhod. sa mi spusti mrcha predtym som otom len pocula.

zuzkag2
18. dec 2011

@ivka1185 Ahoj Ivka...no nemas zaco, aj ty si mila, a take zlate ziena 😉 A vies co ti poviem? kasli na sledovanie, a kontrolovanie hlieniku...a inych priznakov polodnosti...ludske telo je genialne zkonstruovane... ked si plodna, tak mas vacsiu chut na sex, dokonca feromony, ktore zena vtedy vylucuje su 3krat silnejsie pre opacne pohlavie, a aj sa citis krajsia, ako si aj sama pisala...na to aby si sa zamotkala do kazdodenneho sledovania mas kopec casu, tak sa na to vypr...kaj 😀

lenkahh
18. dec 2011

ahojte baby, aj ja sa k vám pridám. ja mám 30 dnový cyklus a vždy citim, ked mám ovu. bolí ma brucho, prsia a mám väčšiu chuť na sex. aj tento mesiac som si to myslela, lebo všetky príznaky boli. asi 5 dni po ovu som bola u gyn., spravil mi sono a vravel, že nevidí, žeby som bola po ovulke. prote neprebehla u mna, čo som zostala prekvapená, lebo príznaky boli. som z toho riadne zmätená, lebo veľmi by som chcela bábo.... :(

veonka
18. dec 2011

Ahoj Ivka, podľa mňa to sedí, ak máš veľkú chuť na sex tak je to dobrý signál, že ti príroda našepkáva... s tým hlienom je to fakt trošku zložitejšie, ja som nemávala plodný hlien, ťažko by som povedala že som mala rôzne typy hlienu, mala som dlhé cykly... začala som piť ženské bylinky- alchemilku(tú piť len do ovluky) a ženský čaj z lekárne od firmy gynastan, a od vtedy mám super krásny učebnicový plodný hlien, ako vaječný bielok a skrátil sa mi cyklus, takže fakt môžem z vlastnej skúsenosti odporučiť skús si ho kúpiť a pi ho a možno sa ti ten hlien tak upraví že budeš presne vedieť kedy je ovulka, mne to hrozne pomohlo, vždy čumím a vytešujem sa z hlienu, jak šišibnutá 🙂.

farasha
19. dec 2011

@spalka Ja ho používam teraz prvý mesiac a zatiaľ som nemala papradie ani raz.Tak sa spolieham na to,že nie každý cyklus musí vajo dozrieť.Tak snáď budúci mesiac dačo bude.A keď nie, tak ho aj ja nechám zapadnúť prachom.A teraz máš nejakú inú metódu?

ivka1185
autor
19. dec 2011

@zuzkag2 Ahoj ZUZI 🙂 , máš pravdu, budem sa spoliehať na intuíciu a na prírodu, však času je stále dosť a nie je sa kam ponáhľať...Ak to má prísť, tak to príde a budeme sa na miminko tešiť. Možno je nakoniec pravda aj to, že keď už na to človek až tak nemyslí, vtedy sa to stane. Ja si myslím, že som zdravá, partner tiež, moja doktorka mi síce povedala, že mám pootočenú maternicu dozadu, ale v tom problém nevidím 🙂 Ach jaj, splodiť nový život je hotová veda, ale veľmi krásna. No nejde mi do hlavy to, keď napríklad dievča alebo žena otehotnie, a pritom si s partnerom dávajú pozor, žiadna "nehoda" sa nestane. Viem, občas zaúradujú kvapočky lásky, ale takéto prípady považujem za zázrak 🙂 Zatiaľ papa 🙂

@veonka Ahojky 🙂 Na tie čaje sa popýtam, bylinky mám rada a doverujem im možno viac, ako nejakej chémii, kým to nie je nevyhnutné. Je to pekné, keď sa z hlieniku a ovulky tešíš ako "šiši" 🙂 veď to nádej a šanca 🙂 Budem držať palce, nech to čoskoro vyjde 🙂 papa

@lenkahh Ahoj LENI 🙂 Nič si nerob z toho, čo Ti povedal doktor, podľa mňa sa mohol aj zmýliť, či?...Ty najlepšie poznáš svoje telo, a tak vždy aj bude. Možem sa spýtať na aký deň Ti vychádzajú plodné dni? Viem, že pre mňa to nebude žiadny ukazovateľ, ale som zvedavá, lebo aj ja mám 30. - 31. dňový (ak to náhodou nemešká). Ďakujem, papa 🙂

spalka
19. dec 2011

@farasha hej, ovu testy, sledovanie krcku, hlienu, bazalna teplota, chceme druhe babo a nejak to nejde, tak som chcela zistit, ci stale fungujem 😉

zuzkag2
20. dec 2011

@ivka1185 Ahojky Ivka...tak intuicia je podla mna najlepsi radca 🙂 ale vazne. hlavne sa nezen do nejakeho strasneho sledovania sa, lebo to je potom cesta na psychinu 😀DD Moc ti drzim palceky.

sandy3911
20. dec 2011

čaute baby, konečne som našla tému ako stvorenú pre mňa..ja som z toho tiež jeleň z tých plodných a neplodných dní, z merania teploty a sledovania hlienu..snažíme sa prvý mesiac, tak uvidíme, či príde červená či nie 🙂 papám Femibion800 a normálne sa milujeme a čakáme, či príde bábo 😀

farasha
20. dec 2011

@spalka ahaaaaa tak ty už si taká skúsená. tak ja ešte žiadne bábo nemám ani som ešte neskúšala nič okrem mikroskopiku z ktorého som mimo...tak držím palčeky 😉

lucyferia
20. dec 2011

U nas to bolo asi takto. Kupili sa ovu testy, a ked test ukazal ze je najvyssi cas, tak ten den sme skusili. O dva dni som citila krce a bolesti, a o dalsich 5 dni mi vysiel nadherny || test,... no problemo 🙂 naco meranie teploty a krcok a pod.... ovu testy neoklames.

bobocka
20. dec 2011

veru,toto je tema aj pre mna.uz jedneho drobca doma mame,ako slepe kura k zrnu sme sa k nemu dostali 😀 no a teraz chceme dalsie 🙂 minuly mesiac sa nam nezadarilo.skusame zas,no dake zvlastne to je.ja som si zapisovala ms cely rok ,lenze mam nepravidelnu.stale dojcim,aj ked su to len ci=uckania rano a vecer.tento rok som mala menzes od 29dc-35dc,co je 6 dni rozdiel 😕 .predminuly mesiac prisla mrska 29dc,minuly mesiac 32dc.teraz mam pocit,ze ovu by mohla byt,hlien ukazkovy,bolesti v podbrusku,no test mi povedal,ze ovu nie je.mam pepino z dmky.ta kontrolka bola silna a ta druha ciarka co ma ovu ukazovat bola slabsia. a vraj ovu je vtedy ak su obe rovnako silne,alebo ovu ciarka silnejsia nez kontrolka.dnes som 18dc.testujem od soboty,teda od 15dc.prve dva dni nic,druhe dva dni jemnunka ovu ciarka.zeby to teraz malo silniet?ale co potom ten hlien dneska? a dnesne bolesti v podbrusku? ci si to uz nahovaram ci co? 😕

spalka
21. dec 2011

@farasha ale nie som, pri dcerke sa nam to podarilo v podstate len tak, ale dlhodobym snazenim 😉, teraz mam na to viac casu, znova sa dlhodobo snazime a stale nic, tak robim co sa da, ale aj tak s tym skor ci neskor prestanem, ide to na mozog 😉

majkushka
22. dec 2011

@zuzkag2 ale každy cyklus je iny nie ? či sa tebe opakuju , ty meriaš dlhšie ja len jeden mesiac mam odmerany , vychadzaju ti plodny dnik na ten isty ?

zuzkag2
22. dec 2011

@majkushka no ked je vsetko ok, mal by byt kazdy cyklus relativne rovnaky, aj ovulka, alebo plodne dni by mali byt tak nejak rovnako. a tak isto aj dlzka LF...ja meriam druhy mesiac, ale ked sme na dufiku, tak dlzka cyklu je hore dole...to vobec nemusime riesit. podstatna je dlzka LF, minimalne 14dni.

lenkahh
23. dec 2011

@ivka1185 Ahoj Ivka, ospravedlnujem sa, ale až teraz som si všimla tvoju správu. Je ťažko povedať, kedy mi vychádza ovulka. Minulý mesiac som bola na prehliadku, bolo to 14 DC a doktor mi povedal, že mám ovuláciu (škoda, že môj mužíček nebol práve doma). Ale vždy ked mam ovu, tak pociťujem bolesti podbruška a prs okolo 12-15 dňa. Aj ten mesiac som tak cítila a bola som si istá, že mam ovu, ale lekár mi to vyvrátil. Podla sona nevidel, že ovu prebehla, čo som nechápala. Ale bola som ten mesiac aj chorá, aj mala som väčšiu fyzickú záťaž v práci, zrejme to to spôsobilo. teraz som 25 DC a už asi 4 dni ma strašne boli podbruško aj prsia. Rozmýšlam, či ovu neprišla teraz oneskorene. skoda len, že nemôžem snažilkovať, lebo som dostala mykozu ☹

wiccca
23. dec 2011

@ivka1185 Ked mas stale byssiu teplotu mala by si zistit preco. Moze to byt pre teba normalne ale radsej pre istotu by si mala dat zistit u lekara aspon sedimentaciu. Vyssia teplota moze znamenat chronicky zapal - lepsie by ho bolo riesit pred otehotnenim ako potom dopovat plod antibiotikami. (Vyssia sedimentacia potvrdi ze je zapal... ak bude v norme, tak je predpoklad ze zapal nie je)
Co sa tyka zistenia ovulacie - pocas ovulacie je vlacnejsi hlien - da sa "natiahnut" . Lady tester je super - dostat v lekarnach aj na nete za 10-15€. Mam jeden doma. Ak sa v nom objavia po zaschnuti slin "paprade" - je plodne obdobie. Este je zaujimavy aj EVA test http://www.eva-test.sk/

mariynka
26. dec 2011

kocky, prepacte, ze vam sem len tak vstupim,ale mam otazku 😉 ked zena presne vystihne ovulaciu, tak je stopercentne iste, ze otehotnie?????a ked nie, tak preco??????? 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

st2
27. dec 2011

@mariynka nemusi to tak byt, moze sa stat ze ziadna spermijka do nej nevnikne, alebo aj vnikne ale vajko sa zle vyvija tak zanikne

mariynka
27. dec 2011

@st2 aha,tak dakujem za vysvetlenie 😉 🙂 🙂

st2
27. dec 2011

@mariynka nie je zac 😉 hocikedy aj nabuduce

terez24
7. jan 2012

@monika2712
@zuzkag2 ahojte dievcata, chcem vas poprosit o nazor/radu.
Sledujem sa uz priblizne rok, viem/citim kedy mam ovulku, cyklus mam pomenre presny +-1 az 2 dni. (mozno 2x do roka sa stalo, ze mi meskali 7-10 dni - stresy, infekcie..)
Teraz vsak ide o to, ze - ovulku som cakala, ze zacnem pocitovat 6.1. - teda pocit vlhkosti (s tym, ze vrchol ovulky bude tak 8.1) Od 2.1 - 4.1 sme sa s manzelom oddavali radovankam ako sa patri 😀. V tom case, resp. 2.1. som mala pocit sucha (viem, ze pred ovulkou sa odporuca sex kazdy druhy den vecer, kvoli pomyleniu si semennej tekutiny a hlienu, ale nedalo sa 😀) Nemala som vsak ani jeden den po sexe pocit vlhka, dokonca som bola presvedcena, ze vzdy zo mna "vsetko" vytieklo. Avsak, 4.1. ked sme spolu spali sa nam hned zdalo, ze dnu ide akosi lahsie v porovnani s dnami predtym... Tiez pekne vytieklo co malo (aspon som si myslela..) Nooo 5.1. rano (sex sme mali poobede 4.1.) zo mna vytieklo vela - naozaj dost semennej tekutiny (aj ked najskor som myslela, ze to bude asi uz hlien, ale to co som citila a lepsie si pozrela na toaletnom papieri bolo jasne, ze je to sem. tekutina). Az v tento den som pocitila vlhkost. V noci z 5.1. na 6.1. (cca o 1:30) som mala hlien ako vajecne bielko, proste ukazkovy... A 6.1 - minimalny pocit vlhka (ziadny natahovaci hlien), fakt minimalny. 7.1. sucho.
A teraz sa vas chcem spytat - je mozne, ze by ovulka bola taka kratka(vzdy som mavala ovulku cca 5dni-6), resp. ze by mala taky rychly nastup bez predchadzajucich dni vlhka? Inokedy som mavala aj 2-3 dni pocit vlhka kym prisiel vrchol ovulky.(Alebo, ze by som si to zmylila so semennou tekutinou - hoci nemala som ani po dvoch dnoch pohl. styku pocit vlhka ako pri ovulke? Aj ked som hlien skusala, proste nebol taky ovulkovy.
Dalsia otazocka - v case ovulacie sa teda semenna tekutina drzi tak dlhsie vnutri?
A posledna otazocka - ked zena otehotnie - ovulka uz nepokracuje - nedokonci sa 🙂 tak ako pocas neoplodnenia vajicka a teda "stopne" sa hlien?
Dakujem, ak ste dosli a docitali si to az do konca.
Vdaka za odpovede!
😉

monika2712
7. jan 2012

@terez24 ahojky, tak k tomu hlienu ti mozem povedat iba tolko, ze hormonalne hladiny v tele zeny su kazdy mesiac rozne, preto nemozes velmi spoliehat ze ovulka sa bude prejavovat kazdy cyklus rovnako, myslim ze to plati len u velmi malo zien, ze by mali cyklus ako hodinky, aj ovulku kazdy mesiac na chlp rovnaku. Hormonalnu hladinu moze vselico ovplyvnit, takze aj prejavy ovulacia, ako hlien moze byt rozne. Ovulka moze dokonca prebehnut aj bez toho aby sa nejaky hlien ukazal, niektore zeny ho jednoducho nemaju.
Ci sa v case ovulacie drzi semeno dlhsie vnutri alebo nie, to je opat individualne, pravdepodobne zalezi ako je otvoreny krcok v case styku.
Posledna otazka, neviem ci spravne chapem, ale oplodnene vajicko neovplyvni podla mna tvorbu hlienu-teda nestopne ovulkovy hlien.

terez24
7. jan 2012

@monika2712 dakujem velmi pekne! Tvoja odpoved mi velmi pomohla! 🙂 zase som aj o nieco mudrejsia.
Co sa tyka hlienu pocas mojej ovulky asi 9 mesiacov z 12 som ho mala rovnaky 🙂. No ale uvidime, ci sa mrska dostavi, chcela som to vediet cisto z takeho biologickeho hladiska 🙂. Tak ci tak na babo sa tesime! 🙂

monika2712
7. jan 2012

@terez24 no tak to mas celkom fajn cyklus, ale naozaj ho moze vela veci ovplyvnit, bez toho aby si si to ty uvedomovala, stresy, nejake lieky, zmena prostredia, naozaj cokolvek. Ale netreba zabudat napr aj na vek, jednoducho zena nema cely zivot rovnaky cyklus.
Ja by som odporucala asi len tolko, ze hned ako pride pocit vlhka, zacat sa snazit obden, a myslim ze to uplne staci, inak aj ja mam niekedy sucho alebo uz kremovity hlien prave v den kedy ovulacia vrcholi, tiez mi to neslo do hlavy, ale zistila som to pri merani teploty, a jednoducho je to tak.
😉

terez24
7. jan 2012

@monika2712 no dnes som sa rohodla, ze jednoznacne zacinam s meranim teploty 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre