Po akej dobe po interupcii môžme snažilkovať?

baby09
9. aug 2014

Chcela som sa opýtať podstúpila som interupciu pred 2 týždňami. Chcela som sa opýtať po akej dlhej dobe sa môžme zasa začať snažiť O babo. A ako zvýšiť šancu otehotnieť nejaké vitamíny alebo hocičo čo by pomohlo. Dakujem

bajana
9. aug 2014

Lekara si sa nepytala? Pri kyrete sa odporuca cakat 3-6 mesiacov, ale vela zien otehotnelo aj skor. Interupcia je podla vsetkeho podobny zakrok. Vseobecne by si mala aj pred snazenim jest kys.listovu a neuskodi ani caj z alchemilky...

janinka007
9. aug 2014

interrupcia je prerušenie tehotenstva,takže táto otázka mi nedáva zmysel.ak ide niekto na interrupciu,tak dieťa asi nechcel...

baby09
autor
9. aug 2014

Dá sa kúpiť ten čaj iba V lekárni alebo aj bežné V obchode.?? A ak by som náhodou otehotnela skôr uškodi to babu??? Ja som bola totiž to už V 16 týždni

baby09
autor
9. aug 2014

@janinka007 nie stále je to že to babo nechceš niekedy sú tam aj zdravotné problemy

janinka007
9. aug 2014

@baby09 no tak potom sorry...myslím si,že mrchy dostaneš asi tak za 2 mesiace a nejde o to,že by si uškodila bábu ak by si otehotnela,ale treba nechať maternicu trochu oddýchnuť,aby bola schopná plod udržať

sjuzan77
9. aug 2014

Predpokladam, ze interrupcia bola indikovana zo zdravotnych dovodov. Vitaminov je dnes na nasom trhu naozaj dost, staci si vybrat, odporucam kyselinu listovu. 16tt je uz pokrocilejsie stadium, urcite by som dodrzala odporucanie lekarov mat pauzu, zvycajne to byva 3-6 mesiacov. Ak otehotnies skor, priamy vplyv na vyvoj dietata to mat nemusi, avsak pauza sa dava predovsetkym kvoli krcku maternice - ten je po takomto zakroku oslabeny, co moze neskor viest ku komplikaciam az k predcasnemu porodu. Mne sa cakanie 3 mesiace javilo ako nekonecno, ale radsej pockat, ako riskovat komplikacie..

lucy125
10. aug 2014

Ahoj,ja som od kyretu už vyše 4mes.ale zatial sme sa snažit nezačali,dala som si hak.Mne kazali aspon 3.mes. počkat a to som bola iba v 8+5.ty si bola dost vo vysokom štadiu,počkala by som aspon pol roka byt tebou,jedla zatial vitaminy na podporu tehu a zdravu maternicu.Menzes som dostala presne po 60dnoch od kyretu.

dina14
10. aug 2014

@janinka007 nie vzdy je to tak.. interupcia je v niektorych pripadoch nutna aj zo zdravotnych dovodov a stale sa zakrok nazyva 'interupcia alias umele prerusenie tehotenstva'...

baby09
autor
10. aug 2014

Ďakujem baby. No mne je dosť na nic už som mala aj bruško A tešili sme sa. :( strašne túžime po babu. Len 6 mesiacov je strašne dlhá doba :(

sue
10. aug 2014

@baby09 a nemate mat nejake vysetrenia? My sme zajtra 3tyzdne po potrate 😢 o tyzden a pol mame genetiku a dalsie vysetrenia,pockam asi na vysledky co bude cca o 6-8tyzdnov... Cize takmer tri mesiace po... Mrchu mam akurat teraz prvu 😢 ale dost sa bojim...dalsej straty :(

baby09
autor
10. aug 2014

@sue aj ja mám o 3 týždne ísť ja kontrolu takže na budúci týždeň. No viac budem.vedieť vtedy keďže sa nachádzam A žijem V. Anglicku tak majú tú iný systém ale keď slovensko má lepší si myslím. Tá uvydime. Ale neviem. Každý deň na to myslím. Na moje malé babo na ktoré som sa tak neskutočne tešila. A nedočkala som sa. Strašne ho chcem späť. Bojím sa že už nebudeme mohli mať babo. Mala som aj nejaké problémy keď som bola tehotná mala som tlak V hlave A aj som rozmazané vydelaaj kŕče som mala proste bolo toho viac. Len si myslela lekárka že mám nejakú výrobu ale sa to troška zhoršovalo A nakoniec to dopadlo takto. V koľko týždni si bola A vedeli ste čo to bude lebo mne to nechceli po potrat povedať aby som sa viac netrapila

gennara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sue
11. aug 2014

@baby09 my sme nevedeli nič 😢 neboli sme ešte v takom štádiu... my sme sa snažili tak úplne naozaj rok a pred tým cca štyri roky sme tomu nechávali voľný priebeh... len toto už je náš tretí anjelik 😢 teraz ma to zlomilo už úplne, veľmi sa z toho neviem dostať 😢 😢 😢
@gennara 😔 úprimnú sústrasť 😔

lady511
11. aug 2014

@baby09 ak chceš možme si napísat Ip

tinka161
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baby09
autor
11. aug 2014

Ďakujem vám baby. Je to naozaj ťažké podľa mňa každá žena by mala mať nárok na svoje babo aj keď príroda nám nepraje. Dúfam sa nám to všetkým. Podarí čo najskôr.
@gennara je mi ľúto čo sa stalo.ja som S toho smutná keďže ani mi nepovedali čo to bude A ani hrobcek nemáme keďže nám nedali pozostatky :(

baby09
autor
11. aug 2014

@sue ahoj chcela som sa opýtať či neviete náhodou či je normálne mát kŕče V právo dole ( presne tam kde som mala babo) ?????

baby09
autor
13. aug 2014

@lucy125 chcela som sa opýtať nemala si náhodou asi týždeň po také prudké kŕče vo vaječníkoch alebo V okolí alebo aj V bruchu???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre