Po pôrode mi nepichli RHega!!?

katka3588
7. okt 2019

Dobrý deň, prosím Vás o vaše skúsenosti 🙏 môj problém: moja krvná skupina je RH0-negativ, priateľ má A-pozitiv, pred 2 rokmi som otehotnela, tehotenstvo prebehlo bez problémov kontrolovali mi protilátky pravidelne. Po pôrode mi povedali že dcérka má krvnú skupinu RH0-pozitiv. No žiadnu injekciu na protilátky som nedostala, nerozumiem prečo???? Hovorila som to svojej lekarke a ta mi povedala,že mi ju budú pichať v 2 tehotenstve. Otázka znie,či to nieje neskoro, lebo kým mi ju pichnú može byť neskoro. Ďakujem za vaše názory. Pekný večer

anniii
8. okt 2019

@katka3588 Áno, dvakrát tam mám napísané, že bol podaný Rhophylac.

katka3588
autor
8. okt 2019

@anniii super tak to musím isť ku svojej lekarke nech mi to pozrie lebo ja som jej ju vtedy odovzdala ale nečítala som si podrobne všetko. Ďakujem si zlatá aspoň viem čo si mám pýtať. No snáď mi ju dali 🙏 a keď tam nebude napísané nič tak dej sa vôla Božia 😊

mamievi
9. okt 2019

Tu je aj dobrý článok na koníku o tom. Problém je iba ak je mama - a dieťatko +. Inak sa nič nepichá. 🙂 Tiež som + a mám jedno dieťa - a nič nebolo treba pichať (som sa pýtala aj gyndoša).
https://www.modrykonik.sk/zdravie/aloimunizacia/

katka3588
autor
9. okt 2019

A kam pichajú protilátky? Do ramena alebo do zadku, lebo kamarátke pichli do ramena a druhej kamoške zasa do zadku.

dancura
9. okt 2019

@katka3588 ja som RH-, dcerka ma RH+ a teda nastastie mi Rheu pichali. Nepamatam si presne, ale zda sa mi, ze sa picha do zadku

ibaneeez
5. okt 2022

@biancarv ahoj chcem sa opytat na tie protilatky. Ja som AB neg a muz je A pozit. Aj vsetky tri deti su A pozit. Teraz v lete som potratila. Po vsetkych porodoch mi pichali tu injekciu(aj ked po poslednom som si neni uplne ista) ale je to uz skoro 8 rokov po poslednom porode. Chcem aby mi ju pochli kym otehotniem znovu. Tebe ju pichali este pred tehotenstvom?

majki_ki
5. okt 2022

@katka3588 ja som negatív A, muž pozitív A, prvý syn bol pozitív, takže som dostala injekciu do zadku hneď po pôrode, mám to aj v prepustacej správe, teraz som opäť tehotná, tak som zvedavá, akú krvnú bude mať druhé bábätko

biancarv
5. okt 2022

@ibaneeez ahoj, nie, pred tehotenstvom nie. Ale pichli mi ju po potrate. Aby nebolo ohrozené prípadné ďalšie tehotenstvo.

ibaneeez
5. okt 2022

@biancarv no mne po potrate nepichli.. som zvedava ako sa to bude riesit. 🤦🏽‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre