Podarilo sa vám splodiť bábo pri nulovom spermiograme?

desire_64
14. máj 2020

Ahoj chcem sa spýtať je tu niekto kto mal rovnaký výsledok ako my - teda nulový spermiogram a predsa sa podarilo bábätko? Co všetko ste museli podstúpiť, skúsenosti, rady... Za všetko budem vďačná 🙏

pininka1
14. máj 2020

Pozerala som raz jeden český dokument kde mal chlap nulový spermiogram ale po liečbe to bolo každý mesiac lepšie a lepšie a do roka mali bábätko. Ale netuším o akú liečbu išlo

mirola
14. máj 2020

Pri velmi zlom az patologickom ano. Mojho muza oznacili za pacienta, a uz som bola tehotna

desire_64
autor
14. máj 2020

U nás to trvá už dlhšie... Skúšali sme alternatívnu liečbu aj hormonálnu a to zatiaľ asi nezaberá keďže babo na ceste nie je 🤷‍♀️

gooobi
14. máj 2020

a viete uz pricinu, preco nema ziadne spermie? ma nizky testosteron, varikokelu, netvoria sa mu vobec spermie?

desire_64
autor
14. máj 2020

Nie príčinu práveže nevieme len na vyšetrení sa ukázalo ze v ejakulate nie sú žiadne spermie a okrem toho je toho veľmi málo... Boli sme na klinike a tam nás hneď posielali na operativny odber spermií... Neviem ci je niekto taky co ide po príčine

emuska888
14. máj 2020

@desire_64 urcite skuste o 3 mesiace dalsi. My sme mali hrozne vysledky preplakala som celu noc a on3 mesiace boli oveeeela lepsie.

desire_64
autor
14. máj 2020

@emuska888 tak u nás to je už viac ako polroka... A nezmenilo sa ani množstvo... Toho je veľmi máličko čítala som ze normálne je medzi 2 až 6 ml a dnes sme skúšali taky domáci test plodnosti a mali sme 0,3 ml ejakulatu 😒samozrejme vyšiel negatívny... A o babo sa snažíme už asi 2 roky len sme nevedeli že máme tento problém

gooobi
14. máj 2020

@desire_64 vies, lebo ja ti mozem napisat, ze moj muz mal katastrofalny spermiogram, mesiac pred otehotnenim s druhym bola nula. Ale on mal dostatok ejakulatu, len malo spermii a boli poskodene... a mame tri deti. Ale on mal problem s testosteronom prveho mame po IVF, manzel bol potom na hormonalnej terapii dva roky a pocali sme druheho a necakane aj tretieho...ale to ti nepomoze, ked on nema ziadne spermie v ejakulate lebo ich netvori, lebo sa nedostanu zo semennikov.. lebo...

desire_64
autor
15. máj 2020

@gooobi áno áno viem je veľa pričiň... Preto sa chcem informovať aké sú možnosti... Komu čo pomohlo a podobne

emuska888
15. máj 2020

@desire_64 a skusali ste folandrol ? macu ? my sa snazime 2 roky a bez priciny sa nam nedari 🤷🏼‍♀️ ale asi som velmi tlacila na pilu tak sa musim ukludnit a neriesit asi

desire_64
autor
15. máj 2020

@emuska888 folandrol áno, prírodné čaje a tabletky od akupunkturistky... My sme práveže neriešili dlho nič a nakoľko sa nejak nedarilo boli sme obaja na vyšetreniach... Čiže nemyslím ze to je v našom prípade psychika

sandrusa777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minttea
27. júl 2020

@desire_64 ahoj, zatial sa este nepodarilo ale z nulového sa po par rokov (3-4) stal celkom dobry ako doktor povedal mužovi “si zdravy” telo sa mení.. netreba byt zúfalí problem je,ze ludia chcu dnes vsetko rychlo . Treba jest vitmamini . Poznam viac pripadov co mali nula a po niekoľkých rokoch mali ok. Smutne je, ze ivf je dnes busnis a nikto ti nepovie, ze sa toto zmeni. Azoospermia nie je nezameniteľná

minttea
27. júl 2020

@desire_64 vitamini E a D a zinok. Je specialny spermograf neviem ci to robia na slovnesku mozno treba zistiť v Rakúsku, ktory je presnejší a nájde aj tam kde normálny nenájde. My sme ho robili v zahraničí a stal 800€ Ale našiel- len uz by našiel aj obyčajný lebo vsetko sa zlepšilo a vyzera, ze je to ok. Uvidime ci to este staci na naturalne .. mne čakanie nevadi ja som az tak blázon po deťoch nie je... u tych co im je rok vela je to tazke a tak zvolia darcovské, co je skoda ak je tam aspon nejaka šanca

h_petra
27. júl 2020

Nam povedali, ze bez metody ICSI neotehotniem. Este v ten tyzden sme spravili dvojicky 😁.
Drzim vam palce 🙂

desire_64
autor
27. júl 2020

@minttea ahoj ďakujem za reakciu... No my tento biznis podporovať moc nechceme preto skúšame najskôr vyšetrenia, akupunktúru a vitamíny... Zajtra nás čaká ešte magnetická a uvidíme ci tam nie je niekde problém... V moci sa spermie nenašli takže zatiaľ len skúšame a čakáme... A veríme že to pôjde aj bez ivf

minttea
27. júl 2020

@desire_64 ak ste mladší teda nie okolo 40 tak mate cas, skúšate hormonálny obraz aj pre muza a vitamini .. telo sa mení nieco raz funguje a potom nie a naopak .. urcite si drzte tuto moznost nech nepremeškate ale prv skúste inak

desire_64
autor
28. júl 2020

@minttea 32 a 33 mame čiže zatiaľ nepodliehame panike 😊skúšame a bojujeme... Ďakujem

desire_64
autor
28. júl 2020

@h_petra jej super.... A kto mal problém ty ci partner?

lapaloma1987
29. júl 2020

Ahoj, my mame podobny problem 🤷‍♀️ uz sme aj po ivf, zial neuspesnom 😪 uvidime ako budeme postupovat dalej 🤷‍♀️

desire_64
autor
29. júl 2020

@lapaloma1987 aj ste hľadali v čom je problém? Ci ste išli hneď na ivf?

luccija
29. júl 2020

@desire_64 nečakala by som...2 r čakáte a výsledok nie je.Nema zápal prostaty bol u urológa na komplexnom vyšetrení?čakala by som, ak spermie sú, ale pomalé, slabé, zdeformované, ale ak nie su, tak by som zvolila CAR.Domace testy ani neskusaj

lapaloma1987
29. júl 2020

@desire_64 tiez mal muz dost zly spermiogram.... odporucas nejake speci vysetrenia alebo co riesit? ❤ dakujem

desire_64
autor
30. júl 2020

@lapaloma1987 zatiaľ nemáme nič overené skúšali sme akupunktúru ale manžel nemá žiadne spermie... Co viem co dosť pomáha je pregnyl ale ten sa pichá

desire_64
autor
30. júl 2020

@luccija spermie neboli opakovane žiadne... Na vyšetrení bol teraz čakáme ešte na výsledky z magnetickej

simona1994
14. júl 2021

Ahojte dievčatá, trochu to tu oživim 😁 ja som bola s priateľom teraz 13.teho prvýkrát v CAR na spermiogram a úvodnú konzultáciu..zistli mu azospermiu. Ja mam zatiaľ všetky vyšetrenia v poriadku,ale priateľ sa lieči na to,že ma nízky testosterón a pichaju mu NEBIDO,ktoré vraj tejto azospermii pomáha 😦 je to taká dvojsečna zbraň. V septembri ideme na opakovaný spermiogram a uvidíme,či to robi to nebido alebo to ma jednoducho genetiku. Som s toho dosť smutná lebo veľmi si prajem aby sa nám podarilo aspoň jedno bábätko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre