Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pracovali ste pred prvým tehotenstvom?

kraskaaa
17. sep 2012

Dnes je veľa žien, čo si chcu najprv urobit nejaku karieru a až potom mat dieta. No sú aj také, ktoré maju dieta hned po škole. Ako to bolo u vás? Mali ste dieta po škole? Nechceli ste radšej počkat a odpracovat nejaké obdobie, aby ste vobec dostávali matersku? A tie čo ste pred tehotenstvom pracovali, ako dlho?

wwwejka
17. sep 2012

já jsem v 13.týdnu, musím vydržet v práci do listopadu abych měla legálně v kuse 9 měsíců odpracovaných...což mi nevadí, chci zůstat ještě déle jestli bude vše v pořádku 😉

liz_lemon
17. sep 2012

@kraskaaa pracovala som

anjelicek26
17. sep 2012

@kraskaaa - 3,5 roka popri vyske nez sa narodila mala a 1,5 roka nez sa potom narodil maly... a teraz uz zasa pracujem... prax je dolezita, vzdelanie na ziadnom pohovore (bola som na 2 a vzdy pracu dostala) - hadam je to reprezentativne xixi - nemusela rozpitvavat. Nikoho to nezaujimalo. Nejde o karieru ako taku... keby chcem mat dieta po kariere, mam ho v 40-ke.... ono to nejako treba skusit paralelne 😉 Obe tehu som robila normalne do 34.tyzdna ;)

luisina
17. sep 2012

Při prvním jsem byla ještě studentka, po porodu jsem zvládla dvoje státnice. Nedostávala jsem mateřskou ale rovnou rodičovský příspěvek. Další mimčo bylo až po víc než pěti letech, takž jsem dva roky pracovala (skoro až do porodu).

beruska24.9.
17. sep 2012

Pracovala jsem při posledním ročníku VOŠ, po absolutoriu nastoupila do práce a na různých místech pracovala necelých 8 let.

elen2
17. sep 2012

pracovala som asi tak 3 a pol roka kym som prvy krat otehotnela.A potom po troch rokoch co som bola na materskej z malou som znova isla pracovat az kym som neotehotnela druhy krat.No a trvalo my to 2 a pol roka.A dufam ze v aprily ked uz bude mat malý 3 rocky sa do prace vratim zas 😉 🙂

inkana
17. sep 2012

Pracovala jsem 2,5 roku až do nástupu na mateřskou dovolenou 6týdnů před porodem. Nedělala jsem práci v oboru, dokonce ani práci kvůli kariéře, ale chodila jsem tam ráa. Měla jsem tam klid a svoji pohodu. Dělala jsem 12ky jako vedoucí malé prodejny. Soboty, neděle, svátky... Doktorka mi stále nabízela nemocenskou skrz ty 12ky... Nešla jsem, bylo mi skvěle, těšila jsem se na svoji holčičku a neměla čas myslet na bolístky 🙂 uvidíme jestli se stihnu vrátit do práce, nebo nastoupim znova na mateřskou. Chtěla bych do roka opět otěhotnět, až i manžel zatouží... 😵

ustarana
17. sep 2012

@kraskaaa ahoj, ja som som pred otehotnením pracovala 10 rokov. Nedá sa povedať, žeby to bolo kvoli budovaniu kariery, ale skor kvoli "budovaniu budúcnosti" alebo ako to nazvať. Chceli sme si s manželom kúpiť byt a aspoň ako tak ho zariadiť, pretože v dnešnej neistej dobe z jedného platu a rodičáku veľa terna nespravíš. A tiež sme stále neboli nejako presvedčení, či je to tá správna chvíľa a že to zvládneme. Ale ta správna chvíľa prišla ani sme nevedeli ako a v tú chvíľu sme zabudli na všetky otázky a bolo to. Bohužiaľ som hneď po otehotnení skončila na neschopenke kvoli zdravotným problémom. Čo ma teda dosť mrzelo, ale po porode som bola veľmi rada. Narodilo sa mi totiž dieťa s vrodenou vadou srdca a keby som chodila do práce a 10 hodín denne sa nervovala a stresovala, tak by som si do konca života vyčítala, že mám choré dieťa kvoli tomu. Aj keď rozumovo viem, že to pravda nieje.

andrejka1974
17. sep 2012

ahoj ja som robila pred 1 tehotenstvom rok aj 3 mesiace a odvtedy som doma uz 19 rokov a nelutujem

ktore
18. sep 2012

radsej si odrob daco.daj na bok peniazky.vidis ake je slovensko.este pockaj daco.chod do prace aspon na cas ak mas moznost.aj matersku dostanes.ja nemam lebo som nezamestnana a je to na figu.ale si mlada tak si daj sancu lepsie zit.

ktore
18. sep 2012

@kraskaaa vid hore.

petra_pf
18. sep 2012

ahoj, po VŠ pracuji přes tři roky... a chodím do práce doteď, na mateřskou nastupuji v 34.tt. Jsem ráda, že budu mít praxi, ale i tak se říká, že člověk pro rodičovské dovolené vrací a začíná od začátku, takže aspoň pro ten dobrý pocit ;)

lucia2505
18. sep 2012

ahoj, ja som v júni skončila VŠ a teraz sa chystám na umelé oplodnenie, preto som si nehladala prácu na plný úväzok, pracujem na brigádnicku zmluvu ako lektorka angličtiny, čo je super práca, ktorá sa dá robiť nie len počas tehotenstva, ale aj keď budem na materskej. Aspoň si tak vykompenzujem tú nízku materskú, ktorú zrejme dostanem.

kraskaaa
autor
18. sep 2012

@ktore ja už mám niečo odrobené, len sa pýtam, ako to máte ostatné...

kraskaaa
autor
18. sep 2012

@wwwejka ale to nemusíš mať v kuse odpracované... len to musí byť za posledné dva roky...

evulinkab
18. sep 2012

Já před synem pracovala zhruba dva roky.

wwwejka
19. sep 2012

@kraskaaa
aha, ale tím se pro mě stejně nic nemění, protože předtím jsem byla student 😉

majka1976
19. sep 2012

Já začala pracovat v 19 letech, první dítě ve 24, ve 25 na 3 hod/den brigáda a od 26 zpět do práce a pracuji stále, jsem velmi spokojená nejen kvůli tomu, že si něco málo vydělám, ale hlavně kvůli tomu, že jsem stále mezi lidma, doma zavřená bych asi zbláznila....

mami.sk
23. jan 2013

pred tehotenstvom som pracovala 4 roky 😉 rok po porode som sa vratila do prace a pracujem doteraz 😉 od skončenia školy som u toho istého zamestnávateľa už 9. rok 🙂

hajajanka
23. jan 2013

Pracovala som 12 rokov, kym som otehotnela. Pracujem aj teraz na 2. rodicovskej - z domu. Nehralo v tom rolu nejake nahananie kariery. Kym som nasla toho spravneho, tak som si aj zopar rokov odpracovala, ziskala byt a pod. 🙂 Ja som typ, ktory je nerad nepripraveny. A tiez keby som toho mojho spoznala skor, aj tak by som sa snazila najskor si zabezpecit vlastne byvanie a nezavislost od rodicov. Vystrahou bola pre mna kocka, ktora prisla na konkurz na moje miesto (ja som postupila vyssie) a ona bola po 10-rocnej materskej. A nevedela ani makke f. Nepouzitelna v praci. Bolo mi jej az luto, lebo sa vobec nevenovala sebavzdelavaniu a po 10-tich rokoch bola praca v uplne inom leveli nez predtym. Absolventom sa hlada praca tazko, ale absolventom s dietatom este tazsie.

dodkap
23. jan 2013

deti som mala az v 31 rokoch, takze ano,pracovala som par rokov.

ritusuk
23. jan 2013

pracovala som popri vs,potom aj po vs,robila som vselico,v obchode,v sklade,recepcnu,asistentku,dokonca som robila aj v kamenolome:D pri dvojcatach som robila do 6teho mesiaca,prve 3 som ani nevedela,ze som tehotna a prave vtedy som makala na nadcasoch,12 a 16hod.odvtedy som doma,pribudla nam dcerka,na to,ze som doma od juna 2010,celkom dobra bilancia a bud.rok chcem opat zacat robit,uz sa mi celkom ziada do prace:o)

gabusa1975
23. jan 2013

no tak ja pracujem prakticky od svojich 20 rokov,no a prvýkrát som otehotnela v 36,nie žeby som nechcela,ale akosi nebolo s kým 😀 ,no a robila som celé tehotenstvo až do nástupu na materskú a na materskej som toho času 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli