Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

labutienka
26. aug 2009

práveže sme mali ICSI... ale koľkým sa icsi podarilo aj na prvýkrát, tak som proste verila. v téme GF som od jednej babule dostala kontakt na jedného urológa-andorlóga, čo im pomohol s spg. tiež mali 2x neúspešne ivf-icsi a tak sa obrátili na neho a teraz otehotnela prirodzene. tak to chcem aj ja skúsiť. už som aj p. dr. napísala krátky mail, tak som zevedavá, či sa ozve. po kyrete si má nechať žena pauzu 6 mesiacov od otehotnenia, aby sa maternica znovu dala do pôvodného stavu, lebo ak nie je o.k. môže to skončiť znovu potratom. takže máme dosť času a za 6 mesiacov sa dá aj s spg niečo spraviť.

labutienka
26. aug 2009

martinka, tak keď si už na prvýkrát pozitívna, budeš aj na druhý a verím, že do tejto témy prinesieš šťastie 😉

sincerity
26. aug 2009

labu... a u vas bol kde vlastne problem? v spermiach? skusate aj nejake vitaminy?

my sme tiez mali isci a zial nevyslo....

labutienka
26. aug 2009

ano v spermiách. nehýbu sa, sú lenivé. manžel bral profertil niekedy na jar, myslím, že celé 3 mesiace, a asi nepomohlo, neviem. mne síce zistili endometriózu, ale vraj nie je nejaká rozsiahla. a mrchu mám pravidelnú. čiže tak 😖

nelia
26. aug 2009

Martinka, tak to bude určite zase pozitívne.. to je super.. potrebujeme tu kočky, ktorým to vyšlo, aby sme nestratili nádej 🙂 🙂
Labu, to znie dobre s tým doktorom... dúfam, že on vám konečne pomôže.
No my asi nebudeme mať ICSI, aspoň posledný manželov SPG bol v poriadku.. u nás sa vlastne žiadny problém nenašiel, tak uvidíme, či na 1.x uspejeme 😕

labutienka
26. aug 2009

nelia, tak to máte veľkú šancu, byť úspešní 😉

nelia
26. aug 2009

No to sme mali veľkú šancu aj prirodzene.. skoro 6 rokov.. a predsa nič... no napriek tomu verím, že to vyjde 😔

labutienka
26. aug 2009

no ja myslím, keď si ty zdravá aj manžel, tak máte zdravé vajíčka a aj spermie. keď ich spolu vložia do mištičky, tak sa pekne oplodnia sami a šup s nimi maminke do bruška 😉

martinka23
26. aug 2009

labutienka, nelia - ďakujem vám za podporu, aj ja dúfam, že to bude OK. Volala som na výsledky, ešte ich nemajú, to čakanie je hrozném ... ale aj ja dúfam, že vám sem prinesiem nádej 🙂

marmite
26. aug 2009

Ahojte babenky... 🙂

Neli - veeeeelmi silno drzim palceky aby Ti to tentokrat vyslo... 😵 Normalne sa tesim s Tebou... 😵

Labutienka - drzim palce na kyret... Ja som si presla spontannym potratom bez kyretu a teraz s kyretom a tento pripad bol urcite lepsi. Pri samovolnom to boli hrozne bolesti, krce, veeeela krvi... No a potom dlho krvacanie... Pri cisteni v nemocnici ziadna bolest, ani potom, slabe pardnove (2 dni) krvacanie...
A co sa tyka tej pauzy, tak lekari odporucaju 6 mesiacov, ale to je iba z dovodu, aby sa zena dala psychicky do poriadku. V zapadnej Europe lekari odporucaju 1 cyklus na zotavenie maternice. Hoci toto viem, i tak si chceme dat s manzelikom pol roka pauzu.
Dnes som ale musela ist k dokimu, lebo pred 3tyz. mi brali stery a mam nejake zle vysledky... 😖 Tak mi ich robili dnes znovu a o 3 mesiace na kontrolu. Zevraj ked to bude zle, tak sa to operacne musi odstranit...
Neviete mi o tom povedat nieco blizsie? Mozno to skor poznate... Asi si tu musim na konikovi pobrazdit a nieco o tom zistit...
Ale ked som sa mojho dokiho pytala, ze kedy po cisteni zacat so snazenim sa o druhe babo, tak povedal, ze kludne hned, ale v mojom pripade teraz radsej do novembra pocat... 😅 Tak som bola milo prekvapena...

marmite
26. aug 2009

Martinka23 - vitaj medzi nami... sme zvedave... ako si dopadla? Dufam, ze mas pozitivne spravicky, drzime Ti palce... 😵

marmite
26. aug 2009

Oprava - do novembra nie pocat 😀 😀 😀 , ale pockat... 😀 😀 😅

No a uz som si priblizila moju situaciu a nasla som Neli Teba, ze aj Ty si podstupila konizaciu... Tak som sa ukludnila a idem s tym virom bojovat pozitivnou naladou... 😀

Tak sa majte zatial krasne... cmuuuuk 😉

ivkaj
26. aug 2009

Marmite, mě taky chtěli hnát na konizaci. Ale šla jsem do specializované ambulance, tak si udělali svoje stěry, pak ještě kontrolní biopsii a nakonec stačila jen kontrola po půl roce;o)
Ono to může být všechno se vším. Na zhoršení výsledků může mít vliv teřba i nějaké virová infekce a tak.

nelia
27. aug 2009

Dobré ránko 🙂
Marmite, dík za podporu 🙂 .. ano, máš pravdu, podstúpila som konizáciu, lebo som tiež mala zlé výsledky a škaredú ranku na krčku. S výsledkom som nesmierne spokojná, ranku už vôbec nemám a nemávam ani také výtoky, ako predtým. Ale napríklad kamoške nerobili konizáciu, ale jej tú ranku len zamrazili dusíkom. Všetko to závisí od výsledkov. A keď nechceš ísť kvôli malej do nemocnice, ja som bola v Trnave na jednodňovej chirurgii, šla som tam ráno o 6-tej a o 9-tej som už bola doma. Fakt sa nie je čoho báť 😉

nelia
27. aug 2009

Som smutná ☹ ☹ ☹ ... lebo som tu sama 😒 😒

ivkaj
27. aug 2009

Nelia, v práci nebo na netu?

nelia
27. aug 2009

Ivi, na koníkovi ☹ .. a teraz jak na just ani nemám toľko roboty, že by som stíhala koníka... no neni s kým kecať.. hmmm

sincerity
27. aug 2009

ahojte babule.....

tak ja som po dalsej skuske... chvalaBohu

inac, ved ja neviem vobec co je to konizacia 😕 😅

nelia
27. aug 2009

Sincer, ahoooooooooj.... konečne niekto.. idem sa tu sama zblázniť 😝
Konizácia znamená, že Ti nejakým elektrickým nožom odrežú choré tkanivo z krčka maternice a dajú ho na rozbor, či sú tam neni rakovinotvorné bunky a tak. Robí sa to v narkóze.

lilienka13
27. aug 2009

ahoj neli, aj ja som tu 😉 ... tak ako sa citis moja? vsetko ok? verim, ze hej 🙂 ... uz si si zvykla na pichanie? 🙂 😀

martinka: aj ja ta vitam a dufam, ze dnes nam oznamis jednu uuuuuuuuuuzasnuuuu spravu 😉 aby sme sa mohli aj my potesit 🙂

dnes mi poslala jednu webovu stranku sesternica, kde si mozes vypocita plodne dni podla Jonasa, tak som to skusila a vyslo mi, ze to bude teraz 29.8., ale podla mojej mrchy mam plodne dni uz davno za sebou 😕 ... tak fakt neviem, neviem ... ono je to v podsate u mna jedno, kedy mam plodne dni, ja sa musim aj tak orientovat podla toho, kedy mam doma manzela .. 😀 😀 😀 ... ale teraz by mal byt prave toho 29.8. doma, tak uvidime 😉 ... drzte nam palce, aby to vyslo, ci uz podla Jonasa alebo mrchy ... 🙂

nelia
27. aug 2009

Lili, ahooooooooooooj 🙂 🙂 Ja sa cítim zatiaľ skvele a pichanie ma celkom baví 😀 .. no pravdu povediac ma včera trocha bolel zadok, ale len fakt trošilinka.. a mne by nevadila ani väčšia bolesť, hlavne, nech je výsledok pozitívny 😝
Inak ja stále rozmýšľam nad tým Jonášom, chvíľku som si to aj ja rátala na nete, ale potom tú stránku zablokovali. A zaujímavé je, že mi to nikdy nevychádzalo na ovulku - tak som rozmýšľala, že možno práve kvôli tomu sa nám už takmer 6 rokov nedarí... jednoducho povedané: hviezdy nám zatiaľ nepriali.... možno je to blbosť, ale možno na tom niečo je 😕
A čo ty? Užívaš si voľno? Kedy začneš chodiť do tej školy?

lilienka13
27. aug 2009

no ja zacinam 16.9. a budem chodit do skoly stredu, raz za 2 tyzdne, takze pohodicka 😎 ... volno si fakt uzivam, ale aj tak mi to vsetko strasne rychlo leti, ved uz som skoro mesiac doma a mne to pripada ako tyzden 🙂 ... ale ako sa hovori, ked ti je dobre, tak to rychlo uteka a ked ti je zle tak sa ti to vsetko vlecie a aj hodina sa ti zda ako cela vecnost 😉

lilienka13
27. aug 2009

co sa tyka toho Jonasa, no neviem ani ja, ale mozno tomu rozumie, ked mal doteraz take dobre vysledky a vela zien podla jeho vypoctov otehotnelo 😕
... neviem ako ty, ale ja som veriaca a verim tomu, ze vsetko ma nejaky zmysel, ale my casto este nechapeme aky ... az casom na tom prideme (a niekto mozno nikdy na to nepride 🙂 ), preco sa nieco stalo a preco sa nestalo atd. Panboh vie co robi a preco to robi a s tym vedomim sa mi aj lahsie zije 😅

lilienka13
27. aug 2009

nehovorim mam aj slabe chvilky, ako kazdy normalny clovek (aj predvcerom v noci som nevedela spat a potom z nicoho nic som zacala plakat a plakat, az kym som uz nevladala a nezaspala som ... mozno som este stale zo seba nedostala tu bolest po potrate a ona sa potrebovala dostat von ... 😕 ... co ja viem 😔 ) ... ale neuveritelne mi to pohlo, takze v konecnom dosledku som rada, ze sa to stalo 😅

nelia
27. aug 2009

Lili, aj ja som veriaca a tiež sa snažím utešovať tým, že pán Boh vie, čo prečo robí, ale ako píšeš, niekedy to proste na človeka príde 😒 ... ale dobre, že si sa vyplakala.. niekedy to fakt pomáha.
Pomaličky sa idem baliť... idem si dať "odmerať" srdiečko na EKG 😅
Pápá.. a dúfam, že tu zajtra bude hustejšia premávka 😎

lilienka13
27. aug 2009

pa, pa a drzim palce 😉

nelia
28. aug 2009

Dobré ránko 🙂 ... babyyyyyyyyyyy, vráťte sa už z dovoleniek prosím ☹ ☹ ☹ ... mňa to tu takto nebaví 😠
Ale napíšem si svoje .. možno to niekto prečíta 😕 .. už mám hotové všetky predoperačné vyšetrenia, stihla som to mimo pracovnej doby, tak sa vytešujem 😀 😀
Z injekcií mi zatiaľ nič nie je, čo som nesmierne rada, dúfam, že to takto bude pokračovať.. a dúfam teda, že zaberú a bude aspoň nejaká úroda.. Síce sa mi občas totálne točí hlava /pripadám si ako opitá/, ale to sa mi zvykla aj predtým...

sincerity
28. aug 2009

ahoj nel.... tak ja som sa teraz zobudila.... mame poobednu... a okrem toho som nejaka chora... huci mi v hlave, usoch, tece z nosa.... no niekde som nieco lapla....

som rada, ze zatial vsetko zvladas, dufajme ze budes dost vajicok.....

nelia
28. aug 2009

Sincer, tak choď naspäť do postieľky a pekne sa lieč 😉
No už pozajtra sa dozviem nejaké "predbežné" výsledky 🙂... som veeeeeeeeľmi zvedavá 😕

sincerity
28. aug 2009

no keby to islo, len tak si lezat, co? 😕
Musim nieco navarit, nech mame co jest, upratat, nejake papiere.... a potom sa ide do roboty 😀

no to sme zvedave vsetky..... uz by sme mohli zavriet tuto temu a vytvorit si nejaku novu ne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre