Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

tanyja
6. dec 2011

@janemari to sú proste nervy a v prípade môjho zbojníka ide už o výmyselníka..... on si už proste vyberá, čo chce a čo nie , a čo ti povedali, keď už si zdala boj? obyčajná byrokratická sviňa zaúradovala?

janemari
6. dec 2011

@tanyja nikto mi nič nepovedal,mám sa chodiť sťažovať,bude sa to spisovať tak ako doteraz a nikto nič nerobí.Ja som z toho na nervy,celá rodina tiež.Prestala som chodiť aj na stretnutia,len ju odovzdávam,lebo ma len provokuje,vytáča a ja poviem aj to čo nemám a to mi nestojí za to. Tú hodinku-dve čo je s nou vydržím,niečo si porobím a malá bud si zvykne ,ale jej prepne.Možno to už potom budú riešiť. Ja si nejako zvyknem ,že nespím,lebo malá vyvádza budem sa snažiť to dospať ked bude malá v pohode,alebo budem hľadať iné riešenia.

lili_mia
7. dec 2011

@zuzkabeno
@tanyja čo sa týka prechádzok, tak on je športový typ, cez zimu chodieva lyžovať .. lenže, ja som sa vraj ozvala stále v čase, ked on bol unavený z roboty, ale prečo sa potom teda on neozval niekedy kedy nebol unavený? no to je už jedno ... včera som mala voľno v práci, večer sme mali večierok, ale depkovala som poriadne .. že čo som mu bola ked sa ku mne neozýva, nepriznáva sa, neskôr som to otočila, že jeho problém, ked ma nepriznal, časom sa niekto z jeho kamarátov preriekne a pravda o mne bude vonku, on tú novú v podstate klame každým dňom, že nikoho nemal a pritom od toho augusta to ťahal s nami na obe strany .. ale prišiel večer a ja takmer plač, ked som videla to všetko a že nie je pri mne, teda psychicky a nezdieľam to s ním, no proste psychiatria ... domov prišla pred polnocou a odvtedy revem .. síce teraz som už v práci, ale beriem si voľno do piatku, ja to už neustojím a zosypem sa na porade ... rozchod ako taký ma netrápi, ale nejde mi preniesť sa cez to, že ma zatajil a cítim sa menej ako handra

zuzana0612
7. dec 2011

@lili_mia joooooooj, no tak teba to teda riadne položilo...... ☹ .a budeš doma sama? alebo sa chystáš k rodine, keď chceš voľno?

zuzkabeno
7. dec 2011

@zelovocka Sú dvaja na vztah, to ja mám taký názor asi možno preto že moj muž je taký že akosi sám nemá až tak iniciatívu aby sme išli spolu do kina, do divadla, na dovolenku, na zábavu, to ja som od začiatku takéto veci vždy organizovala aj čo doma treba urobit, on je z domu zvyknutý taký pohodlný - jedináčik. Ale je na nás dobrý , na deti velmi.

zuziklc29
7. dec 2011

@tanyja zamilovanost neodcestovala ale to je preto lebo je rychla doba a clovek ani nevie ako a je koniec roka . . . .no a moj nech sa trapi sam,tak ako chcel.stale hadky kvoli hlupostiam . . . .ved si to ten moj vsimol a teraz po dvoch rokoch zacal ziarlit . .nech a este len bude . . . . . . 😀

lili_mia
7. dec 2011

@zuzana0612 bývam ešte s rodičmi, ja som taká domáca knedľa 😉 tak porobím vianočné upratovanie, nech rozprúdim myšlienky ... máte niekto tú čarovnú guľu ktorá mi povie, poradí, čo mám robiť? 😀 lebo ja si fakt stále myslím, že toto všetko je len o tom, aby si on uvedomil, čo vo mne má .. niečo v štýle .. ak niekoho miluješ, tak ho nechaj odísť a ak ťa tiež miluje, tak sa vráti .... ja už ako decko som mala silnú intuíciu, ale to tak priebežne, raz za polrok, silný tušák o niečom, čo sa aj stalo .. tak ako som mala tušáka, že kamarátka ukončí dvojročný vzťah, ktorý síce smeroval k svadbe, ja som jeho nikdy nestretla, ale ked som videla ju, tak si vravím, že ona ho nechá, ona potrebuje niekoho seberovnejšieho ... dva týždne a nechala ho ... hups 😎 a pri tomto terajšom mojom, no ja ked som ho po 1 raz stretla .. je to on, otec mojich detí a ták a zároveň podvedome akási bolesť, že to bude dlhý boj ... tušák sa začal napĺňať počas zimy .. začal spomínať svoju bývalú, vraj životná láska .. hmm ... vraj sa mi ozvala, že ako sa má a pod. ... ako som tak na neho pozerala, vedela som že on pôjde za ňou, ale nebála som sa, pretože ona už počas toho ako spolu chodili cca 8rokov dozadu, mala syna a chlapec ak vyrastá bez akéhokoľvek mužského vplyvu, nemyslím tým priamo otca, podľa mňa zdivie, pretože nemá v okolí nejaký mužský princíp ani vzor, tak som bola pokojná, pretože chlapec už je v podstate pubertiak a odmietal by ho akceptovať, zrejme by lipol na mame a cez mamu by si budoval ďalej svoju pozíciu a tým toho môjho frajera odstrkoval, tak by to ukončili ..... prirovnávam to ... povedzme že vidíš lákavý koláč a ten koláč ťa bude dovtedy prenasledovať v snoch, kým ho neochutnáš a po ochutnaní zistíš, že ti je z neho zle a prestaneš o ňom snívať .. takže v podstate by som ho aj pustila, nech ide za ňou, nech doje ten koláč, spozná jeho horkosť a prestane o ňom snívať ako o svojej životnej láske ... ibaže moja intuícia nerátala s komplet novou babou, tak bud je to pre neho nové a proste ako malé decko, behá za novotami alebo tým že sa už poznajú vraj z doby čo sme sa my dvaja dali dokopy, tak sa možno aj stihli nejako spoznať .... neviem čo je teraz horšie, depkovať, alebo takto rozdumovať až mi drbne 😅 a inak, tiež je jedináčik, s ním vyjednávať, ach jaj, ale bavilo ma to, neviedlo to k stereotypu, no rozmýšľam, či vôbec niekedy niečo pre mňa urobil, alebo iba ja som sa celý čas prispôsobovala .. ale súhlasím s tým vybavovaním, ja som všetko pozháňala, pozisťovala, vybavila a nevedela som, či je taký lenivý, alebo ako jedináčik nezažil súrodenecké súperenie a tak nemá potrebu s o niečo angažovať

tanyja
7. dec 2011

@zuziklc29 máš nejaký tajný plán na neho???? 😀 , znieš tajomne
@lili_mia ja mám podobné tušáky.....ale ohľadom počasia 😀 ,žeby si sa dala na čítanie z očí, ruky, z guli? vyčítaj aj nám 😉 , ale my chceme len dobré správy

zelovocka
7. dec 2011

@zuzkabeno veď to je v poriadku, že je na vás dobrý, ale vieš ako je to väčšinou s chlapmi. sami sa nedovtípia. treba mu na rovinu povedať, že by si privítala, keby zorganizoval niečo príjemné aj on - výlet, kino, nech ťa pozve na dobrú večeru pri sviečkach, alebo ťa prekvapí lístkami na koncert... jemu to v živote samému nedôjde, lebo zrejme k tomu nebol vedený a rodičia mu asi servírovali zážitky na zlatej tácke 😉 musíš dať najavo, že by si niečo také od neho veľmi ocenila a že ti chýba jeho akčnosť 🙂

zuzkabeno
7. dec 2011

@zelovocka Ja už to tak beriem, že ja vyberiem aby to bolo dobré pre nás aj deti. Priznám sa, že ja som manželovi povedala že nech mi nič nekupuje, že ja si radšej sama vyberiem, tak mi na Vianoce stále kupuje vonavky, ale som rada, ja som taká praktická, proste má kúpiť niečo čo sa mi nehodí, tak radšej nechcem nič, ale tie vonavky sú pekné, len by som chcela aby mi kúpil presne to čo sa mne páči. Raz mi kúpil taký biely sveter, ten sa mi velmi páčil, teraz mi je trochu úzky, ale som si ho nechala že keď schudnem. Aj ty máš ten dojem, že muži sú strašne zahľadení do seba a nedajbože povedať nejakú pripomienku? Niekedy si myslím že to heslo mlčať je zlato je fakt pravdivé, ale nepovedať svoj názor je pre mňa ťažké.

zelovocka
7. dec 2011

@zuzkabeno tiež mám niekedy dojem, že muži sú strašne hákliví na svoje záležitosti a ťažko prijímajú kritiku. občas ma aj hnevá, že musím ísť na toho môjho diplomaticky a vopred si premyslieť, čo a ako mu poviem, aby sa to nezvrhlo na negatívnu reakciu smerom ku mne. ženy aby chodili po špičkách 😉 ale to je aj naša chyba, že to dopustíme, hoci ja som tiež typ, ktorý nerád ide do konfliktu ☹ musíme sa však snažiť 🙂
to máš fajn, že ti kupuje voňavky, to je také romantické celkom, lebo nie je to úplne praktická a nevyhnutná vec, ale pre potešenie 🙂
jasné, že ty vyberáš akcie pre deti, aby ste boli všetci spolu, ale myslím, že raz za čas (ale pravidelne, napr. každý mesiac, dva - nezabúdať na to!) treba vypadnúť niekam len vo dvojici, s polovičkou, aby ste mali priestor pre seba. má vám kto postrážiť decká? 🙂

zuziklc29
7. dec 2011

@tanyja ale tak tu klasiku.zenske zbrane a tak.ved uvidime ake to bude.ci si uvedomi a zacne sa spravat ako sa ma a ak nie. . . . .ved nie je jediny

tweety25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
7. dec 2011

@tweety25 ahoj, už len ceny si nám nenapísala....
je to drahé? ja osobne už neplánujem miminko, už mám jedno 2-ročné a druhé 32-ročné doma , takže to mi stačí 😉 , si tehotná? pomohlo to ?

janemari
7. dec 2011

Júúj baby ked to tu tak čítam,tak téma o tom,že máme 30 a žiadne dieťa sa mení, mám nepodareného chlapa, alebo rozísť sa s partnerom,alebo nie 😀

lili_mia
7. dec 2011

@janemari som to tu rozvírila 🙂 ale v podstate 30 sa blíži a dieťa stále nemám 😵

janemari
7. dec 2011

@lili_mia neboj nie ty si to rozvírila,ja tu podobný problém riešim už vyše roka 😉

zuzana0612
8. dec 2011

@lili_mia ja mám 31 už dva dni.... 😀 . a detičky tiež nemáme. neboj, všetkého sa dočkáme.

zelovocka
8. dec 2011

@janemari ja budem mať 33 a tiež mám nepodareného chlapa 😀 ale dieťa zatiaľ nemáme (ešte sme ani "nevyrábali"), takže do tejto témy ja určite patrím 😝 🙂 a presne ako hovorí @zuzana0612 - dočkáme sa! 🙂

zuzana0612
8. dec 2011

@zelovocka ďakujem za prejavený súhlas.... 😀 ...treba myslieť pozitívne. a povedz mi, ktorá z nás tu nemá nepodareného chlapa.... 😀

lili_mia
8. dec 2011

@zuzana0612 ja 😀 mám status slobodnej a šťastne nezadanej ženy 😀 😀 😀
no inak blahoželám k sviatku 😵 😵 😵 :-;

zelovocka
8. dec 2011

@zuzana0612 tiež dodatočne prajem všetko dobré k narodkám, hlavne pevné zdravie a ešte pevnejšie nervy (kvôli chlapovi 😀 )

baby, ktoré máte ideálnych chlapov, hláste sa! my ostatné vám budeme ticho závidieť a frflať na tých nepodarených 😀

@lili_mia ty si to vyhrala, môžeš si teraz vybrať niekoho lepšieho, a možno aj ideálneho 🙂 😉

tanyja
8. dec 2011

@zelovocka a ja ešte mesiac a kus už nebudem mať 35 ☹ , niekto sa pomýlil a napísal mi zlý dátum, teda rok narodenia 😀 😀
@zuzana0612 no presne, ktorá z nás nemá nepodareného chlapa? ........každý je nepodarený, keby bol, nepotreboval by ženu 😉
@janemari a tvoj ex je kapitola sama o sebe...

takže baby, ktorá nemáte bábo a plánujete, prichádzajú Vianoce, čas romantiky pri Vianočnom stromčeku..... 😉

zuzkabeno
8. dec 2011

@zelovocka Mohla by svokra, moja mama má toho dost, ale aj ona by mohla,syn má 7, dcéra 2, tak to by sa dalo. Ale doteraz sme chodili len s detmi, vacsinou len ja s detmi, manzel bol v robote, lebo chodi aj soboty a sviatky, a potom sa mu nechce, ma vela roboty okolo domu a ze potrebuje klud. Akurat teraz sme boli vsetci na vikendovy pobyt, co sme dostali od tety, ktora ho vyhrala, ale nemohla ist, lebo je chora. Ale sami dvaja, to si ani neviem predstavit na jeden den, to mm stale by chcel aby som sa mu prisposobila, tie jeho vtipy co sa na nich smeje s kamaratmi, potom mi povie ze sa mi nic nepaci co on povie. Mame malo spolocnych zaujmov, on by sa chcel vozit na motorke, na konoch a este mu vadi ze by som isla na kone s nim. To je skoda hovorit.

zelovocka
8. dec 2011

@tanyja no čo ti poviem, moja posledná tohtoročná ovu je na spadnutie a drahý na druhom konci sveta 😀 takže "čas romantiky pri Vianočnom stromčeku" bude, ale bez plodenia, lebo on sa vráti asi tak 3. DPO 😠 😀

nič si nerob z čísla 35, je to LEN číslo 😉 záleží iba na tom, ako sa ty cítiš 🙂 poznala som baby, ktoré v 22 rokoch na mňa pôsobili ako také "tetky", aj výzorom, ale hlavne zmýšľaním. a zas mám 38-ročnú kamošku, a vyzerá super, úplná kočka, takže kašlať na vek 😝

zelovocka
8. dec 2011

@zuzkabeno hmmm, no to je škoda, vyzerá to, že vzťah držíš na vodou ozaj len ty ☹ a keď ste sa brali, vtedy ste mali nejaké spoločné záľuby? možno by sa z toho dalo niečo oprášiť... skús sa s ním porozprávať, že by si prijala, keby bol viac ponorený do vášho spoločného života. mne by to teda chýbalo... cítim z toho, čo píšeš, že si taká akoby sama s deťmi, a on si robí svoje, akoby vás k tomu ani nepotreboval ☹

zuzkabeno
8. dec 2011

@zelovocka Odkedy som na materskej - je to už 2 roky, tak sme spolu ovela viac ako kedysi. Ked som chodila do roboty ani mi to vobec nechýbalo, venovala som sa synovi, chodila pre neho k babke, rodičom, ktorí ho varovali, domov sme chodili o 18-19 h., už som si akosi zvykla že chodím s detmi do obchodu, na výlety, na kultúru, kúpat sa, uz teraz chodí manžel s nami viac, on je aj rád sám doma tak 1-2 hod, lebo si potrebuje odpočinút, to ja som taká akčná, každý den by som niekam išla - 2x týždenne chodíme na plaváren, v nedelu do kostola a k rodičom, a ešte medzitým na rozne akcie ako Mikuláš bol teraz, na výlety, ešte manžel slúbil, že sa pojde so synom korčulovat, tak mu to musím pripomenut, že v nedelu.

zelovocka
8. dec 2011

@zuzkabeno páni, ty si fakt akčná 😀 úplná superžena 😎 ale pripomeň mu tie korčule, veď aj ty potrebuješ hodinku len pre seba, to je hrozne moc dôležité 😉

tanyja
8. dec 2011

@zelovocka a kam na druhú stranu sveta ti zdrhol drahý? a nevieš, možno tá tvoja ovu počká na príchod a bude v ten správny čas.... 😉
pravdu povediac na svoj vek nevyzerám, veľa ľudí si myslí, že mám menej - nemaľujem sa, možno aj tým a mám dobré preddispozície - moja starká bude mať 90 a ešte nemá všetky vlasy šedivé, to iba ja som šedivá, ale kryjem to farbou na vlasy 😀 , tipujú mi max 26rokov 😉
@zuzkabeno to tvoj mm za tebou nestíha 😀 , pri tvojom tempe, ale na tú plaváreň by som aj ja chodila, len keď tu žiadnu nemáme...... milujem plávanie a malý vodu, je ako žubrienka
@zuziklc29 kde si nám zmizla? akosi tu mrzne sranda a vtip, snáď sa toľko nefintíš, to by ťa už ten tvoj fakt nespoznal 😲

lili_mia
8. dec 2011

@zuzkabeno uff aká si akčná 🙂 moja známa sa nedávno rozišla s priateľom pre jeho pohodlnosť čo jej ako akčnej osobe vadilo .. nechápala som čo tým myslím, že je akčná, ale už som v obraze 🙂 čiže kebyže nemáte deti doma, nehrozí večer s knihou či pri telke? ťahalo by ťa na prechádzku či povedzme na zumbu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre