Priberám od Femibion 800

dellitta123
25. máj 2015

čafte baby, máte skúsenosti, alebo rady, ako bojovať s kilami navyše, ktoré sa na mňa lepia pri užívaní Femibion 800? Lekárka mi potvrdila, že sa priberá z neho veľa, sú tam samé B-čka, beriem chróm, ale nemám prestať brať Femibion ako bojovať s kilami? Za mesiac a pol čo ho beriem som pribrala 7 kg, strava nezmenená :((( ☹

pribinak
25. máj 2015

No a naco do seba davas umele vitaminy? Je jar, hromada ovocia a zeleniny, cerstvej od nas, nie z dovozu
Mala si nejaky test, kde ti vyslo, ze mas nedostatok vitaminov ci ti chybaju mineraly?
Farmakolobby je strasne silna a maju kvalitny marketing

dellitta123
autor
25. máj 2015

potrat v januári, nedostatok kys.listovej, ktroú ako sa zistilo, nevie moje telo spracovať, rozložiť... 😲

veronika1402
25. máj 2015

Tak si davaj iba samostatnú kyselinu listovu.Nemusíš jesť tieto predrazene vitamíny.

pribinak
25. máj 2015

@dellitta123 no tak si kup len cistu kyselinu listovu, moze ti ju bud predpisat, alebo si junkup sama od napr jamiesonu
Potrat mohol mat velmi rozne priciny

monikkka92
25. máj 2015

No neviem.. ked niekto radi nebrat vitaminy.. kolko ma tehotna prijat vitaminov? ked si to pozirete a potom sa zamyslite kolko by ste mali zjest ovocia a zeleniny aby ste sa k takemu mnozstvu dopracovali, tak lahko pochopit ze to velmi realne nie je. Samozrejme, ze treba jest zdravo, ale ja si myslim, ze nikdy sama stravou nebudes schopna prijat tolko vitaminov kolko je idealne v tehotenstve. A moja skusenost, ja som pribrala uplne normalne, Aj ked som brala vitaminy. A nemala som ani maxi dieta ako casto ludia tvrdia, ze potom budes mat..

monikkka92
25. máj 2015

A este k tej kyseline listovej. Mas tam dva druhy vo femibione. Cize dva sposoby ako sa vstrebava co mozno je pre teba dolezite.

dellitta123
autor
25. máj 2015

mam 800-ku

gapre
25. máj 2015

Tak to keby som vedela ,ze som priberala cele tehotenstvo z tohoto tak to nejem.Ja som to brala od zaciatku tehu az po koniec a pribrala som 30 kg,asi tam bol ten hacik 🙄 ..no nic neskoro.

belasy_motylik
25. máj 2015

Určite nepriberáš z neho, jedine ak ti doplnil nejaký prvok, ktorý ti v tele chýbal a tým ti nabehla aj chuť do jedla.

dellitta123
autor
25. máj 2015

pytala som sa lekarky, potvrdila mi, ze je to z femibionu, pretoze su tam same B-cka, a tie podporuju chut a podobne

belasy_motylik
25. máj 2015

@dellitta123 tak môj drobec užíva B vit. takmer od narodenia a nijako extra teda nepriberá a ja som užívala Femibion úplne celé tehu a pribrala som do pôrodu 2,5kg.

belasy_motylik
25. máj 2015

@gapre pozri moju správu vyššie

seahorse27
25. máj 2015

Tak ja som brala Femibion cele tehotenstvo a pribrala som dokopy 9 kg, takze pochybujem, ze priberas z neho. Tiez som ho brala po porode pocas kojenia a schudla som za mesiac na povodnu vahu, ktoru si drzim doteraz...A dieta mi vazilo 2,9 kg pri porode...Tuto teoriu teda uplne vyvraciam 😉

pribinak
25. máj 2015

@monikkka92 samozrejme, ze najdôležitejšie je co povie mudr, ALE, milióny žien nejedli žiadne umelé vitamíny a donosili a porodili zdravé dieta, ja som nejedla žiadne umelé vitamíny, cele tehotenstvo úplne bez problémov a bábätko tiez zdravé

A máš väčší vyber kvalitných potravín ako kedysi, viac a väčší vyber ovocia a zeleniny, nase mamky taky vYber nemali

bajana
26. máj 2015

@dellitta123 to, že ti nevie telo spracovať kys.listovú ti zisťovali po potrate? Tiež mám za sebou MA v 1.trimestri, a nik to neriešil, je to pomerne bežné. Sama píšeš, že B vitamín zvyšuje chuť do jedla, takže priberáš z jedla. V tehu by sa mala zjesť cca jedna porcia veľkosti"desiaty" navyše. Pohyb je samozrejmosťou, ak sa nejedna o rizikové tehotenstvo, čo zase nie je automaticky po potrate (ja som učila 40h týždenne do 32tt). Po 1.trimestri už môžeš umelé vitamíny vysadiť, lekári ich síce radi odporúčajú, ale napr. moja dr. kašle na celú farmakolobby a povie pravdu - že je to zbytočné 😉

mimla
26. máj 2015

Telo ľahšie spracuje čistú tabletkovú kyselinu listovú, ako prírodnú (folát). Preto pravdepodobne lekárka doporučila tabletkovú formu. Ku kyseline listovej je dobré brať hlavne B12, Ostatné béčka nie sú až také nutné. Na nechutenstvo sa prepisuje hlavne vitamín B6- pyridoxin. Takže možno by bola lepšia forma doplnkov samostatná kyselina listová, plus samostaný vitamín B12. Moja gynekologička po prvom trimestri tiež doporučila ukončiť branie tehotenských vitamínov.

monikkka92
26. máj 2015

@pribinak to je jasne, že treba jesť zdravo najviac ako sa da.. A tiež netvrdím že sa ti narodí choré dieťa lebo si nebrala vitamíny. Ale taktiež sa nedá povedať, že dieťa pri ktorom si nebrala vitamíny je zdravé, lebo sa zdravé narodilo. Vitamíny v tehotenstve podporujú vývoj bábätka a nevieš čo môže spôsobiť daky nedostatok. Možno ako ročne dieťa to tiež nevidno,možno sa ten nedostatok prejaví az u dospelého človeka ako daka choroba. Ale to nikdy nemôžeme povedať, že to bolo pre ten a ten vitamín. Ja si proste myslím, že keď dnes vieme optimálne množstva vitamínov pre tehotné je dobre snažiť sa ich mat a myslím si, že len zdravou stravou to proste nejde.

pribinak
26. máj 2015

@monikkka92 prepac, ale len zdravou stravou sa narodia miliony deti, miliony sa narodili.
Ak sa zena normalne stravuje, nepije, nefajci, nema nejaku nepreliecenu chorobu, genetika je ok, myslim, to tak, ze nie je ziadna rodinna dignoza ci predispozicia, tak si vystaci aj beu zmelych vitaminov

Ved ak sa narodi postihnute dietatko, tak bud je to nejaka chromozonova zalezitost, geneticka predispozicia, alebo vrodena anomalia a to ani umelymi vitamińi nedokazes ovplyvnit

Je to vec nazoru, ja nemam medicinske vzdelanie, ale umele je umele

belasy_motylik
26. máj 2015

@pribinak tak silno oponujem, jednak moje dieťa zachránili aj tie umelé vitamíny, ktoré som jedla, nakoľko malo poruchu vyživovania plodu a mohla by som jesť akékoľvek množstvo zdravej stravy, čo som aj jedla a nepomohlo by to. Syntetické vitamíny sú pre organizmus ľahšie vstrebávateľné, keď je len najmenšia porucha trávenia či vstrebávania živín a pod., jednoducho tráviaci trakt nepracuje bezchybne /čo má dnes väčšina ľudí/, tak si organizmus z jedla nedokáže zobrať to čo potrebuje a mal by k normálnemu fungovaniu. Druhá vec je reálny obsah vitamínov v potravinách - v chorobe, tehotenstve, pri záťaži a pod. rapídne stúpa spotreba vit. v tele, napr. v chorobe dávam svojmu dieťaťu cca 500mg C vit. denne, na toto pokrytie by som mu musela dať denne napr. vyše kila citrónov a pod. a nehovoriac o tom, že sa C vit. v teple ničí atď. Ja nie som zástancom syntetických vitamínov, ale treba sa na to pozerať reálne a napr. argument, že naše babky nejedli vitamíny a sme tu neobstojí, jednak fungovanie organizmov našich predkov /aj v tehotenstve/ sa s našou generáciou už nedá porovnať a jednak úmrtnosť žien v tehu bola obrovská, len sa to tak často nespomína 😉

pribinak
26. máj 2015

@belasy_motylik ale ty si mala normalne indikaciu, to nemozes porovnavat, ked mas indikaciu a ked mas normalny zdravy priebeh tehotenstva

Nase babky ci prababky skor zomierali na komplikacie porodu ako na nedostatok vitamonov v tehotenstve, s cim suhlasim, je ze dnes mame omnoho sirsi vyber potravin ako mali nasi predkovia

belasy_motylik
26. máj 2015

@pribinak nemala som indikáciu, nakoľko sa na túto poruchu prišlo až pri pôrode, inak bolo tehu podľa vyšetrení úplne fyziologické /čo nebolo ani zďaleka/, vitamíny som v tehu /a už pred tehu/ začala užívať, nakoľko ako zdravotník viem, ako nanič fungujú v tejto dobe mechanizmy vstrebávania živín ako som písala vyššie 😉

pribinak
26. máj 2015

@belasy_motylik ok ok, vzdavam sa ! Nech ziju umele vitaminy ! 😀😀😀

gennara
26. máj 2015

@dellitta123 Ahoj. Baby ti zle radia, aby si si kúpila samotnú kyselinu listovú, napríklad od jamiesonu. To je práve ten problém, že keď tebe telo samo ju nevie spracovávať, nezískaš z nej žiadnu látku. Mám podobný problém ako ty. Pomáha len femibion, ktorý obsahuje kyselinu listovú aj s látkou, ktorá ti ju pomáha spracovávať a dostať do tela. Ja užívam aj megadávku kyseliny listovej (10 mg), tá je len na predpis od lekára. A tiež sa ma kilá držia a nemôžem ich zhodiť, ani zmenou stravy ani cvičením :( Ale pre nedostatok kyseliny listovej malo naše dieťatko hrozné ochorenie a neprežilo. Takže kašlem na kilá a snažíme sa ďalej. Ak sa nám dieťatko podarí, budem chudnúť potom, teraz na tie kilá kašlem, dôležité je jeho zdravie.

gennara
26. máj 2015

@pribinak Prepac, to, ze ty si nejedla ziadne vitaminy a mas zdrave dietatko, neznamena, ze tak dopadnu aj ostatne. Len dakuj Bohu, ze to tak bolo. Ak ma @dellitta123 problem so spracovaním kyseliny listovej, tak jej nepomôže nič iné, len tie vitamíny prijímať takouto formou. Nie všetky sme zdravé a bez problémov. Viem, o čom hovorím, sama som pred rokom prišla kvôli nespracovávaniu kyseliny listovej o dieťatko v 6. mesiaci. Je to čisté peklo, neželám to nikomu, preto nebudem nikdy žene, ktorá má podobný problém, radiť, aby to nejedla len preto, aby nemala pár kíl navyše.

belasy_motylik
26. máj 2015

@pribinak ale no 😉

gennara
26. máj 2015

@pribinak a neposmievaj sa ostatným, nech žijú umelé vitamíny. Opakujem, denne ďakuj Bohu za zdravé dieťatko a za to, že si v tomto smere zdravá. Nie je to samozrejmosť za akú ju zdraví ľudia často považujú :(

pribinak
26. máj 2015

@gennara ale nemusi jest vsetky vitaminy, ja som chodila k velmi uznavanemu mudr a ten az ked velmi nejaka pacientka chcela tak odporucil cistu kyselinu listovu a nemuselo byt k tomu dalsich 10 vit
Ale ako som uz pisala v inej diskusii, je to vec nazoru

A neposmievam sa, ked je indikacia tak plati to co som napisala nech ziju uemele vitaminy

monikkka92
26. máj 2015

@pribinak to, že sa dieťaťa narodí zdravé neznamená, že bude zdravé cely život. Myslím si, že vývoj v tehotenstve ovplyvňuje cely jeho život nie len moment narodenia. Jasne, ani ja nie som odborník. Len keď je dane optimum tak som za sa ho snažiť dodržať. Veď nech každý robí ako uzná za vhodne.

pribinak
26. máj 2015

@monikkka92 to je pravda, ale ja si stale myslim, ze ak som zdrava a mam normalny zdravy priebeh tehotenstva, jednoducho nepotrebujem ziadne umele vitaminy a normalne si vystacim s tymi co zjem v prirodzenom stave ci ako to napisat
Proste ovocie, zelenina, ryby, maso, kyslomliecne vyrobky, orechy a ine. Proste ja neverim, ze pchanie umeliny je ultra nevyhnutne a bez toho nebudem zdrava
Este raz pisem, ak je lekarska indikacia tak to je ina tema

monikkka92
26. máj 2015

@pribinak sorry, ale niečo čo sa vedeck vie nie je vec názoru. Je to o tom ci to akceptujem alebo mi to je jedno. Ale nemôžeš zmeniť to, že nikdy sama nepríjmes tolkovitamibov koľko máš len jedlom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre