Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
Ahoj cam 🙂
Díky moc za recept, jak bude více času přepíšu si ho...
Jinak malému vše néééééj do života, hlavně zdravíčka 🙂
Za chvíli bude školák tý brdo, a co ty a škola? Tak to hezky oslavte a užíjte 😵
ty jo-lyzenka,tak ono to fakt vyšlo..ale dle toho,co jsi psala,jsem si myslela že budeš těhulka.a pokud tam vidíš čárku aniž bys ji hledala,tak určo je test pozitivní.a do termínu ms neni tak daleko,to už ti testmůže ukázat pozitivitu.tak potichoučku gratuluju...a zítra dej vědět,jestli je tam další čárka,která se nemusí hledat... 😉
😀 mne sa páči ako vy češi hovoríte to: ty jo! .. .hehe 😀 😀 no ja tomu akosik stále neveriím
v překladu:ty brďo 😀 😀 vy to neříkáte?mě se tomu taky nikdy nechtělo věřit,když se to povedlo... 😉 tak jsem zvědavá na tvůj další test.už musím jít-povinnosti volají a chci si sednout k televizi.tak hezký večer a víkend.
inak, viete čo je sranda........rozkvitol mi vianočný kaktus (biely) - ale iba jeden púčik ....a bola tu teraz svokra - a hovorí: no jedna známa mi vravela, že ak rozkvitne vianočný kaktus - je to prírastok do rodiny... 🙂
lyzenka-no to je bomba teda-tak to jsi tutově těhulka 😉 oni tchyně totiž mají vždycky pravdu 😀
ale samozrejme som svokre nič neprezradila.....iba to že ma bolí hrdlo a že ide na mňa nejaká viróza... 😉
no jasně-nic ji neříkej.oni mají vždycky pravdu 😀 😀 aj když nemají.mě tchyně říkala loni,že se ji zdálo,že jsem těhotná-že to věděla (a to jsem přitom ještě těhotná nebyla)-a pak seji zdálo,že budem mit chlapečka.a máme holčičku.dokonce nám ani nechtěla věřit,že to bude holka-prý se spletli.no a nespletli 😉 😉 ale doufám,že ta tvoje opravdu pravdu měla 😉 držím pěsti.
😀 andy
inak, práve som dobehla z Tesca a kúpila tri testy Pepino.....ale dneska už netestujem, až zajtra ráno ... a len jeden... 😉
andy,
no dneska ráno som si robila test Pepino - a nič... 😒 neviem, predtým čo mi vyšla tá druhá čiarka bol Mamatest ....tak neviem, možno ten je citlivejší a možno bol vadný....tak to nechám už tak....a vyčkám či príde alebo nepríde MS...
pa.. ☹
Ahojte, chcela by som vedieť Váš názor....posledn.men. som mal 16.9, a 1.10 prišiel priateľ z roboty, tak sme sa posnažili, chceli by sme už bábenko.dnes som si robila test(Rapiclear) a negat. ☹ , Už asi zo štyri dni mám bolesti ako keby som mala dostať menz.všetko ma bolí, ako pred chrípkou a neviem akosi som nieje vo svojej koži z tých bolesti, som nervózna... 😒 ...myslíte, že to je len všetko pred prichádzajúcou mrchou? 😠 Alebo, žeby predsa? 😵 ...Ale zasa ten test ☹ ...Mal už niekto takéto skúsenosti?
marry na Rapiclear zabudni... ten málokomu ukáže pravdu 🙂 skúsila by som na tvojom mieste iný test (najlepší je Mamatest, ale aj napr. taký päťdesiatkorunový Pepino z drogérie alebo z Tesca - aj tam ho majú, je tiež spoľahlivý 🙂 držím palce 😵
ahoj holky 🙂
chystám, vařím, smažím, peču...za chvíli vypukne lehoulinká oslava.
jinak MS se opět hlásí...
marry... test netest...1.10 jste se posnažili, dnes je 10.9, takže test málokomu po 9ti dnech ukáže pravdu. počkej 3-4 dny, měl by už být jistější výsledek.
flamenga: ďakujem za radu 😉 si zlatá, si ma povzbudila...skúsim teda ďalší testík a uvidím, ale ešte zo 3dni počkám....keby to len vyšlo 😵 😵 😵 ...potom sa ozvem...
cambina: ďakujem a príjemnú oslavu... 😉
ahojte babulky,
tak ja osobne verím iba mamatestom, to je pre lyzenku, nechcem ti dávať falošné nádeje, je to len moja skúsenosť s testami 😉
Inak všetko ok, v noci sme mali zasa tvrdnutie aj s bolesťami 😉 tak sa drobček pripravuje, stále sme teda 2v1 😀 ale keby sa mu chcelo bol by to krásny darešek k narodeninám 😀 😀 😀 😀
Cambi hlási alebo už došla????? lebo hlásiť sa môže všeličo 😉
kessy,
tak hovoríš, že už sa pomaličky Samko pýta... 😉 veď on vie najlepšie čo má spraviť... 😉 držím palčeky....
no a s tým mamatestom - neviem neviem...som zvedavá....
ahoj cambi- my už máme naštěstí po oslavách.obřad byl krásný,až dojemný-babičky to obečeli 😉 mě tot aky bralo.terinka to ale však prospala-ani neví,kde byla 😉 bylo nás doma až až,oběd-koláčky-zákusky-zábava.ale už jsem ráda,že to všechno právě před chvílí odjelo a je zas klid,měli jsme to od rána... 😉
lyzenka-lepší počkat na terním ms,toj e pravda-ale jak píše kessy-taky věřím jen mamatestům-a to říká skoro každá.nikdy mi neukázal falešnou pozitivitu...a jiným tady taky ne...ukáže jen pravdu.tak doufejme,že to tak bude i ve tvém případě.držím palečky.
kessy- to tvrdnutí musí byt určitě nepříjemné..brzy to bude už za tebou...a už ted předem ti přeju všechno nej nej nej k tvým zítřejším narozeninám... 😉
no.a my jsme vítáním do života dneska přivítali první dva zoubky 😉 naštěstí bez bečení,horeček atd.-v pohodě.snad to tak bude i dál.akorát se mi ted budila tři dny v noci častějc..a už vím proč 😉
lyzenka-budeš zítra testovat?nebo počkáš až na středu?
ahoj 🙂
andy..už dva zoubky? téda...
ted už máme taky po oslavě, zítra bude další...takže zase další chystání... že péct neumím, tak buchta se mi celkem povedla, ikdyž jsme ji neokusili, bohužel ještě neztuhla...ale i přesto mě Dádik pochválil, že fakt umím dobře vařit 🙂 😵 no nejlepší pochvala jakou jsme mohla dostat a ten se v tom vyzná..buchtu má moc rád.
kessynko...no jo... ted už se to krásně počítá... ted už kdykoliv...krásný je ten pocit, že svoje miminko budeš mít co nevidět u sebe, vid?
ještě nedošla,ale opět vím, že dojde... a opět mě popadla depka... každý měsíc dokola.
cambi, depku vyhoď von oknom - veď za to vôbec nestojí!!! Davidko má krásnych 6 rôčkov, tak si to užívajte a užívajte.....vždy si aj ja už hovorím, veď môžeme byť rady, že máme aspoň jedno krásne zdravé dieťatko... 😉
andy,
zajtrajšok asi vynechám....a možno pondelok skúsim....dám určite vedieť či to budú // alebo len / palička.... 🙂
mali sme návštevu, tak až teraz som mohla odpísať...sa nehnevajte... 😀
lyzenko...to víš, že máš pravdu, ale když 32 cyklus cítíš, že zase opět nic, depka někdy příjde...
Ahojte marryangela aj ja mam taky isty problem ...velmi chceme s priatelom babo a snazime sa ale neviem ..mam take divne pocity a rozne chute ale neviem ci to neni len tak..ale zajtra kupujem test a uvidi sa...prvy mi vysiel negativne ale to bolo velmi skoro robene
ja viem, chápem ťa cambi, ja tiež vždy vrelo dúfam....a nakoniec nič....ale ty to už prežívaš asi už dlhšie.....my sme sa tiež o prvé snažili rok aj pol .....tak ťa viem pochopiť. 😔 😖
cambi:no aj my už měly zoubky dokonce od třech měsíců 😉 v půl roce už 6 klofáků 🙂
a co ta tvá ms?dorazila bo ještě ne 😉 jen to tu tak pročítám...tak vím že si psala že se hlásí...
lyzenka... jojo je to občas depka..
ahoj mscat.... tak brzo zoubky? téda ty dětičk\y tak rychle dospívají 😀 ... my měli první zoubek v 6 měsících... a malý reagoval na zoubky?
ještě nepřišla a cítím, že už je za zatáčkou...v pondělí dorazí v plné parádě....
no my sme mali prvé dva zuby - ale až v roku... tak sme boli dovtedy štrbáci... 😀

ďakujeeem