Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
No tak dneska tu bola total stretávka starých snažiliek a ja som tu nebola, ked sa mi raz za čas podarí ísť von tak vy sem prídete a kecáte tu bezo mna, no ste super 😀 😀 😀 😀
Zdravím Katiku, už sa nám to kráti a budeme to mať za sebou 😀 😀 😀 aj duha tu bola, aj Miška, aj soni no teda Korenka, a andy bola tu dneska????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tušim nie 😀 alebo áno 😀 😀 😀 😀
Kafíčko bolo fajn, aj sme si pokecali aj sa nasmiali aj darešek som dostala 😀 😀 😀 fotoalbum a foto rámček pre krpčeka, moc moc pekné.
mama mi navarila vianočnu kapustnicu ak by som kojila a nemohla sa nadlábnut tak si to vychutnávam už teraz🙂)) a k tomu som vyfasovala aj segedínsky tak nemusím variť aspon dva dni takže super 😉
Idem pokukať čo je nové 😉
ahojte holky
tak jsem byla koupit těhu testy..a si představte co za zázrak vytahnul pan prodavač 😀 Mamatest!! 😕 😕 😨 ooo jak já čučela. 😀 zázrak se tu u nás stal 🙂 jinak jsem dojela od kadeřnice jako v 9 večer 😝 😝
andy,asi u vás buchta znamená u nás koláč a u vás koláč je u nás zákusok 🙂 😝
ja som už tretí deň strašne unavená z práce,už mi šibká z toho,som tu už 7 rokov,na nervy...a ľudia zlí moc!!! 😠
idem spinkať,dobrú moje 😔
jo a koupila jsem si ten kontryhel...ale nevím jak to užívat a kdy.někdo psal po ms ale když já ju nemám. 😝 😅 nevíte někdo?
mscat: Čaj z kontryhele se pije 2x denně od prvního dne menstruace zhruba do ovu.. u Tebe bych počkala až to dostaneš, když nevíš, jestli nejsi třeba těhu 😉
Ale musím říct, že s tím čípkem jste mne teď dobře zmátly 😅 mám nějak nejasno v pojmech dole a nahoře 😀
pro mne dole=dobře hmatatelný,blízko vstupu, ale došlo mi, že dole může někdo chápat i opačně - jak to chápeš Ty? ;o)
mscat-tak to je fajn,že jsi mamatest sehnala.a budeš ho i zkoušet už? 😉
kessy- tak sis to parádně užila,to je fajn.no to víš,že já jsem tady-už přes rok tě hlídám 😀 😀
korenka- u nás je buchta buchta,koláč koláč a zákusek je zákusek 😀 vy to máte nějaké složité 😉 a co beruško,ty a test,vydrželas nevydrželas?ještě 3 dny..... 😉
ahojte,ráno som testla,ale iba som sa zbytočne rozladila....nič,anilen duch...som 27DC,čiže 13DPO,ale už cítim,že z toho nič nebude,len čo dostanem,volám známeho doktora,čo tu robí IUI,už ma táto neistota nebaví vôbec 😖 😠 ☹
Korenka 😠 😠 😠 testovať si mala najskôr v piatok 😠 😠 😠 tak este skús v ten piatok, ja som mala testovanie tiež také že jeden den duch čo som videla iba ja na druhý den vôbec nič a na tretí den duch čo videl už aj môj mm, tak este skús neskôr-tiež som si myslela, že to nevyšlo a nakoniec vyšlo 😉 moc ti držím palčeky.
dneska sa mi podarilo normalne sa vyspať a už druhý den neviem čo to znamená, ale je to príjemné 😀 😀 😀
kedže mám navarené(od maminky) tak dnes sa budem flákať 😉
korenka- já si myslím,že to už jste měli udělat dávno,nečekat tak dlouho..protože po miminku toužíš moc..a tohle každý měsíc prožívat,to tě ubíjí...já ti každopádně přeju,aby ti čárka ještě naběhla a mrcha nedorazila... 😉 a pokud dorazí,tak aby vám pomohli jinak-a to co nejdřív. 😉
kessy- já sjem se dnes taky dobře vyspala-a nic dnes nedělám-vůbec NIC.teda až na kojení,přebalování 😀
samkovi se u tebe asi hodně líbí,co? 😉
ahojte, korenka - ja som prvý krát testovala až 30 DC a ukázal sa mi len "duch" po limite, o 2 dni to isté a až včera mi ukázal // v limite - takže až 34 DC 😉. Tak skús ešte pár dní počkať 🙂.
ahojte holky
coccinella:děkuji..já určitě ješte s tím čajem počkám dokud nenavštívím dr a nebudu vědět dál jak na tom jsem 🙂 😝
s tím čípkem to jsem byla taky dlouho pěkně dopletená...taky jsem myslela že dole je vlastně špatně hmatatelný.ale už vím že dole je nízko položený a líp se najde 😉 já ho mám stále dole...36,7 bt
andy:jo počůrám 😅 za chvíli.
tak já jsem se dneska vyspala taky celkem fajn..ale až na takové detaily: 🙂 ve 3 ráno jsem nesla kočku na chodbu spát protože otravovala.měla jsem děsné sny teda ..a přesně v 5.18 se vzbudil malý a brečel a řval,chytla ho nějaká blbá uplně vzlykal a chtěl chovat.tak jsem v 5 ráno chovala a utišovala jako miminko 😅 uklidnil se a spal dál...
on včera jel celý den v kuse až do půl10 do večera teda...bylo to přepísklé tak i večer byl uplně hotový přetažený.tak a vstal dnes v 10 tak snad je vyspaný 🙂
a dnes čekáme tatkůůůůů 😀
ahoj holky moje zlaté 🙂
korenko... výjde to!!!!! jistě, že budeš co nevidět těhulka... moc moc moc ti to přejeme všichni... a jestli náhodou to nevýjde tento měsíc, příští určitě... každá co založila téma byla těhule...jak kdyby to takhle fungovalo...zvláštní... takže v klidu, holka, jistě že budeš mít pozitivní testík.
mscat...a co ty?
mscat-tak to jsem zvědavá a držím pěstičky.
Korenka-sledovat každý měsíc tvé snažení-marné pokusy-a zase nové naděje-to je hrozné a ubíjející i pro nás,a to tu neprožívám a jen čtu.takže jak asi musí byt tobě...nechte si pomoct,dnes dokážou zázraky!a přesně,jak říká marta,tak ještě neni nic ztraceno 😉
hanička by z té vaší kočky byla nadšená-ale zakroutila by jí krkem 😀 😀 tchánovci mají na dvoře 4kočky-kotátka-a ta je nahání,mačká-nosí.jak ji vidí,tak zdrhají-ani se jim nedivím 😀
marti,a co ty?kdy jdeš k doktorce a jak se cítíš?
no samkovi sa u mna páči až moc, zajtra ideme na poradnu ale iba k tomu mojmu čiže zodpovieme 3 kvízove otázky a ideme dom, ale možno ho ukecám na utz 😉
asi začnem trošku bežkať po schodíkoch a tak, ale nie naozaj bežkať len častejšie chodiť hore dole, ale už som to raz skúšala a okrem toho že som sa spotila a bola som dýchavičná mi dvakrát stvrdlo brucho a to bolo všetko 😀 😀 😀 😀 😀
no přesně-cambi,co ty?mrcha nikde,test negativní....třeba se ještě taky ukáže druhá čárečka za pár dnů,kdo ví...přeju vám to holky.... 😉
kessy- neblázni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!žádné schody-na co?to dělají ženské,co už mají rozběhlý porod,aby ho urychlili..ale ty to proboha nedělej.ono když se samko nechystá,tak ještě neni jeho chvíle..on ví beruško,kdy má vylézt.neboj-on tam nebude deset let,vyleze 😀
kessy: 😀 já taky chodila schody a prd mi to pomohlo 😀 a pouštěla si teploučkou vodu na břicho a podobně.ale já proto,že jsem byla v termínu a prcek jako nic 😀 😝.a taky proto že jsem ležela měsíc do porodu v nemocnici tak jsme byli shnilí 😀 😝
andy..díky ale pochybuju 😅 no nevadí aspon budu vědět na čem jsem že? 🙂
jo malý první dva dny taky kočku mačkal tahal nosil si ju do pokojíku,chtěl aby se s ním dívala na pohádku trdlo 😀
nenechal ji ani vyspat...ale ted díkybohu za to,už ji dá vesměs pokoj. 🙂..ale aspon má kamaráda na hraní...blbne s ní a řehtá se když kočka vyvádí,leze třeba po závěsech 😀
se jdeme zítra kukat na byt.
cambi 😠 ještě ty si neřekla co ty?? 😠 😀 já ještě nebyla čůrat ...sedím u pc a nechce se mi 😝 😝 😀
mscat...ty máš kočku? měli jste psa, né? váš pes se změnil v kočku? co je to za psa?????? 😕 😀
tak co test?????
No, ja sa zatiaľ cítim celkom fajn (až na to blbé počasie - to na mňa pôsobí strašne), včera som volala tej p. bylinkárke, v sobotu ju idem navštíviť - povedala mi, aby som sa zatiaľ nikomu nechválila a ja som sa už pochválila vám - ale to dúfam nevadí, s vami som len v písomnom kontakte 😉 . K lekárovi ešte neviem kedy pôjdem, aj p. bylinkárka povedala, aby som sa tam zatiaľ nehrnula, že určite by mi robil sono zospodu (myslím, že ešte by tam ani nič nevidel) a vraj to nie je v týchto začiatkoch moc dobré 😉.

dzou spermie prezivaju v tele maternice a vo vajickovode kde cakaju na vajicko..so slinami nemam skusenosti