Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
luciebx:ono ví mimi kdy má přijít 😀 😉
anieanne:jasné 😉 dobrou
xena:a co si myslíš o těch grafech a té ovulaci..na který den to tipuješ...holky v grafech mi tipují ten 67Dc...ale to si zase já moc nemyslím vzhledem k poloze čípku. 😝
asi by som sa k nim pridala ale aj 63DC ma nieco do seba...a kedy tipujes ty???a co hlien aky si mala v tie dni???ja myslim ze ty to mas take nevyspytatelne ze je jedno ci budes testovat zajtra rano alebo v pondelok...
xena: 🙂 no já myslím že určitě dřív jak na 67 dc...ale jelikož jsem ovu vubec nečekala..tak žádný hlen ani nevím jestli byl 🙂 vubec jsem to nesledovala a ničeho jsem si ani nevšimla 🙂
za to vím..že ted mám krémový až tvarohový...mám na sobě černé kalhotky..ale bohužel tak nějak už jsou celé bílé..-omlouvám se ale je to tak..plno výtoku 😝 😅
já si tipuji 62dc nebo ještě 64dc.
v pohode vsak je to prirodzeny popis hlienu...a ake mas pocity alebo priznaky???a co testik???
testík-stíneček..ale to já mívám furt..tak ted ještě počkám tak ty dva dny a koupím testy.
pocity-hrozné. 😝 dnes celý den mották hlavy,horkost v obličeji...37,1 tělesná teplota,slabost celého těla únava strašná.jo a prý rozšířené zorničky. 😝 .
jinak ani nic..i toto bohatě stačí.. 🙂 😝 😝 jo a před dvěma dny bolest podbřiška nebo včera..hmm ted ani nevím ale bolelo dost ted je klid zase 🙂 ale začal pro změnu ten výtok...jo a taky tuším nálady mě jaksik haprují pěkně...dopoledne nervní že malý nesměl pomalu chudato na mě ani promluvit všechno mě vytáčelo..a odpoledne a ted na večer zas pěkně lítostivá..pohled na malého jak si hraje a už se mi chce brečeta pořád si ho chovám a pusinkuju a ani to že zlobí mě ted nevytáčí...většinou mě zlobí jinak celý den a ani pusu si nenechá dát...
tak nevím..asi sem pojašená nějak už 😀 😀 😝
to znie ako na tehu.... 😀 zeby prva ovulka a si v tom???to by bola rychlovka ale nadherna...tesim sa ked napises ze testik je pozit....take nalady mam aj ja,dnes som dojato plakala pri superstar pri hodnoteni porotcov..potom som chytila nervy ze mi mm zavadzia v kupelni a napokon ma natiahlo zo zubnej pasty a zacala som mat precitlivele zuby...pocity na zvracani mam hocikedy...ale taketo priznaky mam pocit ze mam stale...mozno zo stresov...do MS je este 10dni...
xena: 😉 😉 tak taky máš pěkné náladičky 😀 😀
do ms máš ještě dlouho...tak uvidímě..třeba budeš ty těhu 😉 😉
ještě tak pět dní a můžeš zkusit testík ne? 😉
noo..já tomu těhu moc nevěřím..ale haluz by to byla pěkná to tedy ano..kdybych si tak byla jistá tou ovulkou v ty dny kdy zrovna byly sexíky tak bych tomu aj věřila že se mohlo zadařit 😀 😉 já jsem totoiž myslím jinak v pořádku...čekalo se hlavně na ovulku 🙂 😝
to tady psala jednou cambina:že abych náhodou nebyla těhu hned při první ovu.. 🙂 ale haluz že zrovna přítel byl akorát doma 🙂 no uvidíme...nepočítám s tím ale..to bude lepší. 😉
idu spinkat tak papap kdyžtak zítra...dobrou nocinu
tak to by bola haluz...mozno to cambi privolala...preju ti to...krasne sny...s testikom asi pockam ak neprijde mrcha...
Dobré ranko =) Tak jsem si ráno naměřila 36,7 C. To asi nic moc, co... Bříško pořád bolí a píchá ( už pátý den ), ale ten výtok dost zeslábl, takže se bojím, že jsem se zase radovala zbytečně...
anieanne:ahojky
no právě je na prd že nevíme tvou normální teplotu....bohužel z tohoto se ted nedá nic říct 😒
Ahoj 🙂
Lucie moc gratuluji k těhu, hlavně at je vše v pořdku a hezky si to užíváš 😵
Mscat, držím Ti pěstičky, kdy budeš zase testovat, zítra? Tak tfuj, tfuj, tfuj! 😵
ahoooj Mirka....nooo to je uplne superrrrr 😀 😀 😀 sa veeelmi tesim 😀 vidis predsa si na dobrej ceste ku tehu 😉 a budes testovat?u mna vsetko postarom akurat zajtra mam skusky...
fly: 😀 😀 😉 😉 mooc děkuji.první jsem tomu vubec nemohla uvěřit co mi to ten graf ukazuje 😀 😵 ale supeeer fakt i doktor bude mít beztak radost chudák byl ze mě neštastný 😀
moni děkuji 🙂 ale nevím no...však uvidíme. 😵 😵
jj holky budu testovat asi v uterý 🙂 😉 zítra a nebo spíš až v uterý radši 😉
fly:to zvládneš ty si šikovná..ale i tak držím pěstičky!! 😉
mscat, ještě nevíme co čekáme 🙂 Od té doby co jsme si psali, jsme ještě na poradně nebyli jdeme tedka v pátek tak jsem zvědavá sama, včera jsem byla v chiccu a mají tam krásné bodýčka za supér ceny, je málo věcí neutrálních a já potřebuji koupit bodýčka a dupačky, jinak máme po malém. No snad se mimčo ukáže at si pak můžu zařídit v ložnici i koutek pro mimi 🙂
Jasně, pokud se ukáže budu hlásit 😉
Běž, běž, já vstávala něco po desáté a v 11 jsem se vyklubala z postele tak jsem odpočatá až až, malý je u mamky 😵
Pápá
fly: 😉 děkuji...ale myslím si že stejně bude ještě brzo na testík..vzhledem k tomu že nevím přesně den ovu 😒
v grafech mám rozdíl 5 dnů...
moni:tak sem si zdřímla jen půl hodky 😝 malý myslí že mu hodka dnes stačí a půjdu uklízet
už je mi trošku líp díky bohu..už se mi tak nemotá hlava ..včera mě bylo hrozně blbě 😝 😝 ☹
jsem se celá třepala...ale ted sem se nacpala ibalginem i paralenem a čajíkem..tak snad to pomohlo. 😝 bojím se těch hnusných chřipek 😒 😖
jééé ahoj cambi
na tebe jsem myslela či se neukážeš? 🙂 že jsem ti chtěla říct s radostí že jsem měla ovulaci...a znát tvuj názor..ty si v tom taková přebornice a na tebe já totiž dám 😵 😵
moc děkuji...já stále slyšela 67 DC...a nikdo ani neřekl toho 62... 😒 ☹ 🙂
a to jsem právě nejvíc tušila a myslela...
a co jinak..jak se daří cambi?doufám že dobře!
67 taky vypadá na pěknou ovulku, ale přece jen mi připadá, že byla 62..škoda, že nemáš naměřené teploty 3 dny předtím..podle čípku by jsi to měla mít upřesněné... tak to bývá první ovulka-hned těhu
jojo to máš pravdu,to je fakt škoda,že nemám naměřené předtím..ale já už na to chtěla kašlat..a pak byl můj doma tak sem si řekla že to zkusím jen tak no.
podle čípku si právě nemyslím že 67dc.to už byl dole nacpaný a tvrdý uzavřený.
ale já nejsem těhu.. 🙂 teda ještě to nevím 🙂 😅 ale jak říkám..to by byla velká haluz.a stejně ale ani nevím jak jsou na tom přítelove spermijky..on tvrdí že určitě velmi dobře a že kdyby náhodou se netrefili tak to bude tím,že tam ve mě beztak mají špatné prostředí 😀

mscat:
Tak já to ráno zkusím a dám vědět =) Dobrou noc, kočky 😉