Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
caute kocky, takze http://www.fertilityfriend.com/home/298c74, grafik sa po vcerajsku drzi hore, ale bolesti bruska zahadne zmizli. Vcera som mala aj trosku vytok, ja vacsinou ani nemavam, ale musela som si normalne prezliect nohavicky, bolo mokro 😀 😝
tak cakam na 10 DPO, ak este budem nieco pocitovat, tak testnem, ak nie, tak pockam do MS... no co uz, uvidime. nikto nic lepsie ako trpezlivost zatial nevymyslel...
Ahojte ženy...potrebujem radu normálne si BT nemeriam ale je 13 DPO a včera som mala 36.8 a dnes 36.9 za tých istych podmienok a robila som si test a sa mi zdá ta čiarka že tam je to možné? viem že pri teho musí byť teplota okolo 37 vo štvrtok mám dostať mrchu..4 dni od prip. oplodnenia má bolia brutálne prsia ...myslíte že môžem byť tehu? ale aj ma vo vaječníkoch pichalo celý týžden ale neviem čo si mám myslieť...ale teraz má bolí brucho ako na mrchu...bolelo tak niekedy brucho aj tie baby kt. boli tehu?? diky 🙂
lenka hod foto 😉 teplota je ok 🙂 neviem z vlastnej skúsenosti, ale baby písali, že bolelo brucho ako pri mrche
lenka, teplota je individualna, vobec nemusi byt 37... a co ja viem, vacsina bab sa citi ako na mrchu, akurat ju nedostane 😀 , posli foto, ak vidis ciarku, tak tam urcite bude, najlepsie je zopakovat test aj zajtra rano...
Predbezne blahozelam! aky test si pouzila? Vraj mamatest je najlepsi, rapiclear by mal ukazovat horsie... skus pripadne aj inu znacku testu. drzim palce.
ja sa bojím že to na fotke nebude ani vidieť...len mala som iba testík s citlivosťou 20 tak asi preto je to velmi velmi slabé...asi mi nič iné neostáva ako čakať do štvrtka piatka a potom skúsim znova ale to sme sa snažili prvý krát bez ochrany a že by sa zadarilo sa mi nechce veriť. Dve deti mám ale tie boli pred siedmimi rokmi a neplánovane tak takéto nič ako planovanie a čakanie som nikdy nezažila. Ale toto tretie je naše vytúžené už dlho...tak dúfam 😅
ahojte holky
lankaaninka:držím pěstičky... 😉 😵
petaf:teplotka krásná jen tak dál 😉 z toho doufám něco bude.. 😵 😉
já takto dnes...od včerejška večera mě děsně poblívá břicho..přesně jak na mrchu..a teplotka dnes klesla... ☹ 😝 tak nevím...
http://www.fertilityfriend.com/home/2843cc
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
čo ja viem taký v tescu som kupila ale ten kazetovy za 130 sk značka neviem...skúsim sa testnúť pozajtra som velmi zvedavá....baby normálne vám nezávidim takto čakať každy mesiac.
ved by som si zakaždym pripadala ako tehotná 🙂 musíte mať riadnu trpezlivosť
samozrejme že to vždy stojí za to potom tá odmena 😉
držím všetkým palce
mscat:
Nene, nezkoušela, stejně by byl negativní, tak nemá cenu se tím stresovat... Jestli, tak možná v pátek bych ho zkusila, ne-li až příští týden. Protože neví, co je na tom pravdy, ale většinou ženský říkaj, že to na sobě poznají, že mají pocit, že tam mimi je. No, a já ho teda nemám...
mscat:
Z tý teploty si nic nedělej, nezadaří-li se teď, zadaří se příště =) Mě už taky veškerý "příznaky" pominuly, jen ty nafouklý prsa mi zůstaly ( dle manžela, podle mě jsou normální ), a občas mě zabolí bříško, jinak horkost jsem už dva dny neměla, žáha taky už dlouho nic..
anieanne: 🙂 ale ještě není nic ztraceno...stále nemáme ms 😉 😵
a jinak mě už je taky ok 😀 😝 😒
horkost ve tvářích též zmizla,akorát teda 37 tělesná ale to nic.,jen podbřišek sem tam bolí
jo a akorát novinka...mám stále hlad...najím se,"sežeru" 🙂 dva hambáče a za pet minut je mi blbě od hladu....což teda je děs 😝 😅 ted jsem se naobědvala a taky...dál uplně prázdný žaludek a nutně se potřebuji zase najíst 😝
😀 😀 tak pokud nebudu těhotná tak jsem asi nenažraná 😀 😀
mscat:
To ne, to nemáme =) No já taky žeru jak prokopnutá... Já se najím, pak hodinu skučím, jak jsem přežraná, a najednou z ničeho nic zase ooobr hlad. Nic mezi.. Jinak, jsem se dneska zvedala od stolu, a tak mohutně mě v tom břiše píchlo, že jsem si zase sedla.
anieanne: 🙂 jenže u mě je sranda v tom,že já se necítím ted vůbec přežraná..pořád hladná 😝 😀
tak sranda..máme to dost podobné... 😀 mě tak několikrát pichlo včera večer na levé straně 😅 že jsem to musela rozdýchat pomalu 😝 😅
aj mna tak pichá v podbrušku a ale pred týždnom stále na lavej strane....teraz mám také ako krče alebo tak nejak. Počkám ešte do piatku a piatok urobím test... Ale strašne mi pýta kyselé velmi velmi 🙂 a tiež som stále hladnáááá
anieanne: 😀 tak já jsem permanentně hladná..fuj.bud ráda že se můžeš přežrat 😀 mě už je z toho prázdného žaludku blbě...a to furt do sebe něco rvu ale pořád mi tam škrudle..i v noci mě to budí což není normal 😝 😖 🙂
neboj... 😉 😉 myslím že to bude ok 😉 😉
já chci být těhotná..ale kdybych byla těhotná tak bych zase pro změnu měla z toho bobky...tak si vyber že 😀
Hele, dáme si termín, kdy si uděláme test - stejný den, stejná doba, a písnem si to sem =)
ja som to mala totiž skoro vždy pred mrchouale to išlo na kvantá sladké a čokoláda ale teraz len kyselé uhorky a acidko ....čokolády som sa ani nechytila...normálne sa tešim že sa najem...
ved uvidíme či ešte uvidíme 🙂
anieanne: 🙂 ale ty už si měla dostat mršinu ne? 😉 já sem trošku pozadu tuším... 😅
lenkaaninka:taky zajímavé 😉
ja sa do lekárne dostanem najskôr piatok a vo štvtok mám dostať mrchu...tak vtedy aj kupim test
anieanne tebe kolko mešká?
já zkusím taky tak ve čtvrtek bo pátek....podle teploty teda 🙂 😝 dnes trošku klesla..uvidíme jak zítra bude pokračovat..pokud klesne ještě tak to bude zbytečné 😅 😝
ale už mě to štve teda....celý den at jím co jím mi škrudlí v žaludku...už je mi z toho fakt blbě.jak kdybych tři dny nejedla.
tak ted jsem snědla plný talíř svíčkové od maminky 😀 se třema knedlama.a jdu pokračovat polévkou a ještě hledím do ledničky....jaj budu jak prasnica-.ještě víc než jsem 😠 😠 😝 😝 😅

Ahojte, chcela by som sa vá opýtať na jednu vec. Pred dvomi nami sm mali keksík a včera večer som si utrela máličko krvi a dnes ráno zase som si utrel máličko krvi. Može to byť zahniezdovanie? Ked som bola pred rokom tehu tak to bolo presne tako isto, ale to tehu bolo mimomaternicove. Baby poradte čo to mohlo byť. A ešte podla hlienu mi práve začala ovu dnes ráno.hm.....dakujem za príspevky 🙂
Kessy ako sa máš? Andy ste zdravučké? Korenka ahoj 🙂