Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
andy:....noo počkej...jestli sis to přečetla....ty dva krásně poztiivní...to ten drobeček mi už sedí na gauči tady 😀 😉
ty dva vrchní jsou ted focené...to bylo jen pro porovnání...že jsou ty testy stejné..jako značka asi🙂
lenkaaninka..já to našla bez obalu 😅 ale test je asi z minulého roku...a co čtu na jiném obalu mají trvanlivost dva roky...tak asi by neměl být starý 😅 😕
taky že už počkám...už netestuji už mám jen dva totiž a ty treba šetrit 😀
a andy..jinak děkuji... 🙂
aháá ja som myslela že to máš z jedného balíčka viem že tie pekné su vtedy od malého
stáva sa 🙂
hej treba šetriť síce tie testy nie su nejak extra drahé ale ked máš každy mesiac niekolko pár kusov kupiť tak je to celkom fajn suma...
lenkaaninka:já vím..ale andy jestli to nespletla víš 🙂
nene nemám..já si dělala testík minulý rok v květnu a byla i na krvi..to kdyyž mě to meškalo a já se zrovna rozešla s přítelem a najednou bum a já měla strach..to by bylo v pr tehdy 😅 😝
a tyto jsem včera náhodou našla hozene v šuplíku tak mi tam asi zbyly.
ale ne odvtedy když jsem testovala při malém 😀 doufám teda! 😕 🙂
jj tak já si koupila už ted 3 balíky...a jako v lékárně nechala asi nějakou tisícovku bohužel...a už teda nechci utrácet protože nějak nemůžu 😅 😝 kupovala jsem malému aj sirupek na imunitu s vitaminem c a bár co...tak hruuuuza všechno drahé. 😝
ja za jeden mesiac nechá 1000 tiež v lekárne
ja im kupujem teraz hlivu ustricovú a cetebe so zinkom
hej strašne moc penazí tam vždy nechám a teraz sa to začne rozbiehať ak budem tehotná to sa bude mínať..
jj přesně tak...lékárna a drogerie...to jako jsou pálky.. 😝
no a nedokážu si představit teda kdybych byla těhotná..další pálky 😅
ale myslím že těhotná jsi 😵 😵 😉
už jsem si všimla na tom obalu přímo kde byl ten test je psané do roku 2010 🙂
tak to je dobrá správa 🙂
a drogéria?? to ani nehovorím....to by mali predo mnou zavrieť zamknuť a zahodiť kluč...
🙂 to stejné...já potřebuji masku na vlasy,a výživu na vlasy,a sprej na vlasy,a kondicionér s leskem..a lak a pletovou vodu,a deodorant aaaa 😀 😀 můj dycky...a cos koupila mě?? 😅 😅
já mám strašně ráda tyto přípravky.. 🙂 můj ma jeden sprcháč,deodorant,něco na holení..a já zaskládanou celou vanu,pračku,a skřínku 😅 😀 ale myslím že to je tak všude většinou..ženský potřebuji víc věcí 🙂
ale jinak opravdu mám natlakovaná prsa a nemůžu na ně ani šahnout...ale je možné že změna...třeba se blíží ms i to může být.ale čípek zatím ok 🙂
ale pokud budu těhu..tak Lukášova rodina se picne. 😅 😝 i když jeho babička pořád říká at si pořídíme dokud žije že nám pomůže...tsss 😝 falešné lidi ale já nemám ráda.ty jejich přetvářky... 🙄 🙄 🙄 🤐
i když malého maj rádi a někdy si ho berou na pul dne.ale já se jim spíš vyhývám a moc jim ho nedávám..se bojím o něj moc 😅 ☹
to je jasné aj ja všetko je treba...
a môj tiež a mne nič si nekupila 🙂
a ma sprdne že konečne idu vianoce lebo len vtedy mi kupiš vonavku 🙂
a to už nehovorím o čistiacich prostriedkoch na to som maniak
😵
Krásnou sobotu všem =)
Dnešní bt 37 C, od rána mě šíleně bolí hlava 😒 Přítel se do mě dneska zase nemohl dostat, prý mu tam překáží něco tvrdého, co tam jindy nebylo ( že by čípek ? ).. Test nedělám, zbytečně počůraný čtyři pětky 😀
A co vy ? 🙂
to by mohlo byť možno aj tehotenstvom dávalo by to zmysel...
treba chvilku počkať a ked nevide test tak treba ist na gyndu..
anieanne:teplota se ti už drží delší dobu takto že?píšeš si to aspon někde? 🙂
můžeš být teda po té ovulaci...hmm ale ten čípek by mu tam asi neměl překážet ne? 🙂 teda já nevím..ale ty to můžeš mít jako příznak těhu. 🙂
já nic..jen jsem dala na ukázku testy.tak se můžeš kuknout.
lenkaaninka: 😀
mscat-jo popletla jsem to 😀 😀 ale i na těch současných tu čárku vidím-neni to jen rozpitý duch,je to slabá čárka.doufám,že to fakt vyjde-zasloužíš si to.
no ja nechám taky vždycky v lékárně tisícovku-a o drogerii-tak to radši no coment 😀 můj vždycky šílí...že na co to všechno potřebuju,že jemu stačí šampon,že kondicioner už ne,že nemusí mit dvě vonaky,pletovou masku atd.že stejně rozdíl nevidí,tak na co utrácet 😀 😀 😀 no vysvětluj to chlapovi...že nepoužívat to,vypadám ještě hůř než ted... 😀
mscat:
no mě se ptej, jestli by tam měl nebo neměl překážet 😀 Jinak, na tom horním testu tu druhou čárku též vidím 😉
andy:já si to myslela 😀 to chce i číst... 😉
no..já ju tam taky vidím...ale zatím žádný zázrak..ale neztratila se...pořád je tam...ale zatím jako mi to nic neříká.počkám si na výrazné // jinak tomu nevěřím stále. 🙂 😝
a děkuju...... 🙂
jj chalpi to nepochopí...mojemu taky stačí pár věcí... 😝 někdy by ale mohl být náročnější teda... 🙂
anieanne:hmm ... 😀 tak kolem čípku by se mělo dát projít 🙂 i když teda...ehm...já tam dnes nemohla nacpat teploměr.se mi tam zadrhával 😀 co tobě? 🙂
taky ju vidíš? 🙂 tak uvidíme no...jsem zvědavá...
v grafech holky tam ju neviděl nikdo. 😒
mscat:
Což o to, on projde, ale ztuha, a mě to bolí. Teploměr mi tam jde normálně, musím ho teda trochu poštylovat, ale pak tam jde.
ahojky...
mscat na tom vrchnom teste sa mi nieco zda....a co ty,ako sa citis,pobrusko a tak....
soni: 🙂 i mě se to tak trošku zdá... 😅 😝
anieanne:taky musím poštelovat 🙂
xena: 🙂 děkuji vám holky..v grafech mi ty testy uplně odepsali že nic tam není.tak asi nechcou aby tam něco bylo 😅 ale nee sranda 🙂 je to hodně slabé ale 🙂
já se cítím dnes dobře..ani nějak únava naopak..uklid uklid.kdyby teda nebyl maalý doma šlo by to líp,takhle to nejde poznat 😅 😝
podbřišek se ted moc neozývá..to bylo jen těch pár dní...třeba se tam vážně něco zavrtávalo 🙂 bylo to tuším v období kolem 8dpo-10dpo.11.tak nějak.
ted spíš trošku ty prsa-bradavky.to mám jakési natlakované a citlivé.
a ty jak xena? 🙂
ja dnes citim trocha podbrusko a hlavu....tak som sa nejako sama seba odpisala ze je to pase...asi si myslim ze to vyjde vtedy ked nebudem citit nic...
mscat...strach je silnejsi ako ja citim to podbrusko,tak neviem ci by to nebolo zbytocne a som len 25DC a 14-15DPO
xena bolesť v podbrušku je AJ tehotenským príznakom 🙂 a 14-15dpo určite nie je "len" 😀
mscat to bolo trošku kruté s tým, že asi nechcú, že? 😒
xeni testni pozria ja som dnes testla a to som iba 7dpo asi ak sa to ráta odkedy sme mali keksím 🙂 a ja už si robím test , no je tam aké nič ale je to skoro a ked sa najem alebo napijem džsu tak mi to ide všetko hore. A boli sme doobeda po obchodoch a došli sme za 3 hodiny domov a bola som unavená a len spať.
flamenga,ked ja mam pocit ze idem dostat mrchu....podbrusko,hlava,obcas pocit na zvracanie...a strach z testu...
flamenga:však to byla sranda ne? 🙂 🙂 prosímtě...však já vím že tam nic moc nejde vidět... 😝 🙂
ty si měla už dávno pěknou výraznou čárku.
xena:já si myslím že bys to měla zkusit!! 😉 už by ti něco mohl ukázat... 😵 šup šup....
soni:aj ja tak testovala už i když vím že to nemělo cenu 😀 😝
soni tak to bolo naozaj skoro 😀 ja som raz testovala myslím že 8dpo a nechápala som, že tam nič nie je 😀 ale aspoň máš nádej ešte 😉
xena ak by si sa nad to dokázala povzniesť, "nemyslieť" na to a jednoducho čakať, či mrcha príde alebo nie, tak netestuj 🙂 ale pokiaľ sa máš každý deň "stresovať" tým, či si alebo nie si tehotná, či máš tehotenské alebo predmenštruačné syndrómy, tak by som na tvojom mieste skúsila test... aspoň budeš vedieť na čom si... ak bude / tak viem, bude sklamanie, ale zmizne neistota "čo ak"... robíš si aj graf? Lebo na 25dc sa mi vidí skoro byť už 15dpo... či mávaš okolo 10-11dc ovuláciu?

ja myslím že treba počkať aspon do pondelka... 😉
ale pozri či na tom sáčku alebo krabičke nie je napisana expirácia...datum