icon

Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

avatar
korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 23. jún 2026 · 19024 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
  • Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).


Najčastejšie otázky

Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.

Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.

Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.

Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.

Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.

Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
  • Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.


Sporné názory

  • Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
  • Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.


Otvorené otázky

  • Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
  • Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.


Spomenuté značky a firmy

Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz

Spomenuté produkty a metódy

Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder

Miesta a osoby

Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko

avatar
sonidlov
17. nov 2009

jéjda tak držím palce a len samé lepšie správy dúfam budú

avatar
mscat
17. nov 2009

soni:děkuju moc..taky doufám,už jsem tu jak na trní..stále se nic neví.. ☹ 😒
ach jo...
tak je to mamky páté dítě na stará kolena... 😅 a teda holky co zažívá za trápení s ní,to nezažívala s nikým z nás,tak je mi ji líto teda...jen samé starosti pořád ☹

avatar
sonidlov
17. nov 2009

asi sedia na pohotovosta a čakajú na vyšetrenie neboj bude to v poriadku

avatar
mscat
17. nov 2009

děkuju...je to hrozné pořád člověk má o ty děti strach a celkově o všechny ☹
ted mi jen napsali že dostala injekci,už je doma a spí že byla unavená.ale stále nevím co jí je.
moc děkuji a přeji dobrou noc..
já už jdu taky k televizi a malý ještě nespí..

a teda že se mi ta menstruace spustila o 106 to vám povím. 😅 nemůžu ani chodit... 😅 😝

avatar
korenka
autor
17. nov 2009

pregnyl je hormón,ktorý pomôže k otehu,do 24 h musíte ale keksíkovať,ale najprv musíš mať ovulku a domin.folikul

avatar
mscat
17. nov 2009

korenka:já už tu ovulku měla..tak snad to už bude ok 🙂 děkuju

avatar
anieanne
18. nov 2009

Dobré ráno, dámy =)

Tak dnes ráno mi teploměr ukázal o další desetinu stupně méně, tak už na to kašlu, přestávám měřit, místo toho se zásobujuu hygienickými potřebami ( ona ta mrcha určitě přijde ve chvíli, kdy to bude nejmíň třeba, takže v pátek 😅 ). Jinak si říkám, že je vlastně dobře, že to nejspíš nevyšlo. Teď budeme stavět, a stěhování s břichem by asi nebylo nejlepší, nedej bože kdyby se to nestilo a mimi přišlo do rozestavěnýho 😝

No a co vy ?

Ms:
Co Sabča ? Snad už dobrý..

avatar
m.o.n.i.k.a
18. nov 2009

Ahoj holky 🙂
mscat, čtu, že se Tin zpustila ms, tak to je mi líto ☹ A už to vypadalo nadějně, ale nevadí, zadaří de příště 😵
A co sestra? Jak jí je? Bobek ☹
A co jinak? My už jsme přestěhovaní, ale nebydlíme tam ještě, jen tam máme věci a nábytek. Jsem ted u mamky, miláček př. týden přijede tak se tam bude malovat a nasazovat ta linka. Udělá úklid a hurá se přesunem tam 😵

avatar
mscat
18. nov 2009

ahojte holky

anieanne:vyjde to jindy 😉

Sabča ještě nevím...prý je to nějaká viroza ..jenže to oni magoři říkaj vždycky.dnes jeli k obvodní dr.tak pak mi dá vědět. ☹

děkuju za optání holky

Moni ahojky:tak vás čeká ještě práce ..ale aspon se můžeš radovat že vánoce už budete mít ve svém,určitě máš z toho velkou radost 😉
nevadí,nemusí ti to být líto 😉 že se spustila ms..je to známka toho,že je sliznice v pořádku..i ovualce byla 🙂
menstruaci mám teda vážně pěkně silnou..sotva lezu,večer mi bylo uplně zle,sotva jsem dolezla do postele.fuj teda 😝 🙄 🙄

avatar
m.o.n.i.k.a
18. nov 2009

mscat, tak hlavně at se ségra brzy uzdraví a je to fakt jen ta viroza, nic jiného.
Jo jo to určitě 🙂 Hlavně se těším na to zařizování, chodíme ted po obchodech a nakupujem doplny, nábytek a ták, takže je to supér 🙂
Hlavně at se Ti to dá už dopořádku a může být opravdu normální snaženíčko 😵

avatar
mscat
18. nov 2009

moni:hmm nevím.asi prý ano.volala mi mamka že ted jim tam dojede dr.se na ni podívat.prý je ji malilinko líp.
a děkuju..snad to bude už lepší jenom.
to já jsem ted ráda že nikde nemusím nic nakupovat...všude ty bacile.člověk nečte nic jiného 😝 😝

děkuju...už bych chtěla mimiňo 😀 a malý furt chodí.a že kupíme miminko 🙂

avatar
m.o.n.i.k.a
18. nov 2009

Mscat, já to tak neřeším ty bacily, to by se člověk musel zavřít doma a být doma 😀 A nebo se z toho všeho zbláznit, to bylo a vždycky bude ☹
Aspon se odreaguju a pokochám 😵 Lukášek se už taky těší na sourozence tak snad mu to vydrží i pak.
Pořád chodí a ptá se kdy se narodí a kdy ho budeme mít doma 😀
No ještě užívej a pak se zadaří, hlavně na to nemyslet, psychika taky dělá hodně 😉

avatar
mscat
18. nov 2009

moni:jj tak já jsem v pohodě..nemyslím na to až tak.ok je to 🙂 já vím že jednou někdy to přijde..zatím mám dost práce s tím jedním takže na to netlačím.až bude tak bude 🙂

já vím ohledně těch bacilů...ale když já letos z toho mám hrůzu už.kvuli tomu jak tom dopadlo minulý rok. 😝
snad bude letos malý zdravý!

jo,určitě mu to vydrží to těšení 🙂 a kdy budeš vědět copak čekáte jistě? 😉

avatar
m.o.n.i.k.a
18. nov 2009

mscat, jednou určitě a hlavně tehdy kdy to nečekáš, protože my to nečekali absolutně 😀 To je fakt, že jak na to nemyslíš a věnuješ se jiným věcem, tak to jde rychle 🙂 Však to se dočkáte taky cobydup 😵
Neboj malý bude v pořádku a zdravý.
No co čekáme se dozvíme až se ta naša potvůrka v tom bříšku dobře otočí, je otočené tak, že tam dr. prd vidí a tak je otočené už dlouho,tak je taky možné, že to bude překvápko do porodu 😠 Tak uvidíme co bude, tedka jdu zase 27 a pak nějak v prosinci 11 nebo nějak tak, tak snad se do Vánoc ukáže a jak né, tak smůla no.

avatar
m.o.n.i.k.a
18. nov 2009

mscat musím fičet. Tak se měj hezky a optarujte se, zase se ukážu papa 🙂

avatar
andy2306
18. nov 2009

ahoj holky-co nového?
jak je mscat,bříško bolí mín?
xeni-jakpkaj je tobě?
soni-myslím na tebe a doufám,že aspon tobě to vyjde tento měsíc 😉 😉

my jsme byli s terezkou v poradně-na poslední hexavakcíně-tak jsme pochválení-ona u toho očkování nikdy nebečí-TO FAKT NECHÁPU-to po mě nemá-já jsem dosraná z každé jehly 😀 😀 😀 za 14 dnů poradna přesně v 6měsících-poslední dávka prevenaru a máme to za sebou.

mscat-já se těch nemocí taky moc bojím.ale už jsem si řekla,že to nebudu řešit-kašlu na to.stejně tim,že bududoma sedět,přemýšlet nad tím a stresovat se,nic nezměním-co se má stát,to se stane-a já věřím,že nám nic zlého /a doufám,že niikomu nic/.hanička už šla aj dneska do školky-nebudu ji kvůli chřipce nechávat doma-protože zatim tu nic u nás neřádí-a stejně aj když ji budu izolovat,takmůj chodí do práce kde je přes tisíc lidí-tak by stejně klidně mohl něco dotáhnout on.a ona je v té školce maximálně spokojená-ted tam budou mit mikulášské besídky,budou se fotit-a vánoční besídky /taky už pilujem koledy 😀 😀 )tak at si to tam užije.

avatar
korenka
autor
18. nov 2009

ahojte,ms došla,takže bojujeme ďalej... 😒

avatar
andy2306
18. nov 2009

korenka- ☹ ☹ ☹

avatar
mscat
18. nov 2009

ahojky

moni:tak už by se mimi mohlo ukázat..jsem zvědavá 😀 😀 😵

andy:malý taky nikdy nebrečel při očkování..teda když byl menší ted už má strach z doktorů ☹
já vždy měla hruzu jak bude chudák plakat..a místo toho jsem řvala já a on ani nepípl 😀 teda

aj když už byl starší tak nastavil ručičku,jen trošku zaknudlal..ale ted už má strach,jen když vejdem do dveří..ani se mu nedivím ☹ 😒
ale jak píšeš....to po mě taky nemá...mě paní doktorka honila s mamkou fakticky kolem stolu a já jim tu ruku nedala a nedala 😀 😝 ted už mi to neva vydržím 🙂 😝

avatar
sonidlov
18. nov 2009

Ahojte baby, 😀
korenka to mi je ľúto ☹
ja som dnes v robote tak trpela ozaj strašne ma začal boliet pravý vaječník až do krížov až ma v nom pichalo, že chvílkami som asi aj prestala dýchať dúfam nie som prechladnutá, lebo ten hlien mám stále ale je priesvitný
hmm....neviete niektorá poradiť čo to môže byť ?
mscat ako s malouvieš niečo už bližšie?

avatar
mscat
18. nov 2009

soni:já nemám tušení..ale držím pěstičky,že se vám zadařilo!! 😉 😉
a děkuji za optání...ano je to teda virové,má málo vitaminu B,musí brát probiotika.dnes už je jí prý o něco lépe,jedla suchý rohlík aspon.

avatar
toja
18. nov 2009

ten pregnil je na recept?

avatar
mscat
18. nov 2009

toja:bych řekla že asi ano 🙂

avatar
korenka
autor
18. nov 2009

ano,je na recept a to sú injekcie,ktoré sa pichajú do zadku,do svalu

avatar
dzou
18. nov 2009

ahojte 🙂 mscat ma riadne sprdla ze k vam uz nechodim 😅 tak vaaaaaaazne sa ospravedlnujem ale uz robim cely tyzden a nejak nie je cas chodit do voac tem ja som vacsinou v julovkach...
ako sa vam dari? Kessynke moc gratulujem k babetku...
ja uz taham 6.kolo a nic 😠 zatial ale tak mozno teraz sa postastiiiii

avatar
mscat
18. nov 2009

dzou....já si s tebou ráda písinkovala 😅 😉 ☹

že já sem tě sprdla 😀
tak já bych ráda věděla jak pokračujete a tak víš 😉 😉

avatar
dzou
18. nov 2009

jasne ja sa ozvem jo? 😉 teraz uz idem bubat 🙂

avatar
andy2306
19. nov 2009

ahoj holky-
mscat-taky si myslím,že až bude terinka starší,tak už bude taky plakat u očkování.zatim se nebojí-nemá z toho rozum-a jak psalas-one nebečí,mamka to obečí 😀 😀 když jsme šli na první hexa v září,tak se mi smála sestřička,no trapas 😀 😀 a mě taky naháněli po třídě-tenkrát ještě chodila očkovat doktorka do školy celou třídu za ráz-a honili mě po třídě.potkala jsem svoji třídní jak jsem byla u našich a hned si na to vzpoměla 😀 😀 dobře jsem se zapsala. 😀

avatar
anieanne
19. nov 2009

Ahoj kočky =)

Jakpak se máte ? Já si byla vyzvednout šatičky, za chvíli vyrazíme pro kytičku, a večer frrr do Poděbrad na hotel a paaak... 😀

Jináč, svatební noc nebude - jsem to ráno tentononc 😅

avatar
mscat
19. nov 2009

ahojte

anieanne:tak si to dostala? 😅 😝
jak naschvál.
Teeeda už tak..-jsem nervozní za tebe 😀
Tak si to pěkně užijte,určitě to bude krásné. 😉 Hodně štestíčka 😵