Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

kaekole
1. sep 2011

@daasenka85 zacali sme tento mesiac od 11 DC. Boli sme spolu uplne nahodne, žiadna pravidelnost, že každý den, alebo tak. nevedela som kedy mam presne ovulaciu, nemala som ani test ovulacný. Tehotenský test som si robila aj minulý týžden a bol negat. Dnes som mala dostat kramy, tak ešte raz som urobila test a bol pozitívny 🙂))) A berem listovu.

daasenka85
1. sep 2011

moc děkuji za nás všechny!! ještě jednou blahopřeji, užívej a hlavně přeji, ať vše dobře dopadne!! a navštěv nás tu občas 🙂

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 ak mas teraz ovulaciu nemozes mat predsa tehu priznaky (teda ak si nedavas na ranajky nejaky speci urychlovac 😀) , to hadam je zjavne z logiky veci 😉
1. Ovulaciu nemas niekolko dni ale len par hodin
2. Bolesti v podbrusku mozu byt z cohokolvek, ale najskor z folikularnej tekutiny, ktora sa vyplavi z prasknuteho oocytu.
3. Na zvracanie ti moze byt zo vcerajsej vecere 😀 A tocenie hlavy pokojne z tepla. Ale urcite nie z tehotentsva.
4. Ak chces vediet si ci tehu, sprav si o strnast dni (najskor vsak o desat) tehotensky test.
5. Zaujimalo by ma ako si zistila, ze uz mas po ovu 😉

pehavcek
1. sep 2011

@kaekole jeeeeeeeeeeeej to je super. 😀 Gratulujem a v tichosti zavidim (ale v dobrom). 😉 No ja som mala dostat MS vcera a zatial nic. Brusko ma akoby dva dni boli-neboli, neviem to pomenovat a od vcera ma bolia prsia (bradavky), tie ma boleli vzdy tyzden pred MS a v prvy den MS prestali. Mala som nejake priznaky pred tyzdnom: dva dni (v noci na vracanie a cez den divna chut v ustach) ale preslo to. Tak neviem mozno to mam len posunute. vcera som robila test s citlivostou 25 a nic. Viem, ze 25 je moc vysoke a mozno to este len nezachytilo, ale aj tak sa radse neradujem, no vrta mi to v hlave. Jaj keby.... 😉

pehavcek
1. sep 2011

a este som mala dnes par sekundove zablesky pred ocami (a viem urcite ze ma mnzel nefotil), ale inac sa mi hlava netoci

kaekole
1. sep 2011

@pehavcek k mojim hlavnýn priynakom tiež hlavne patrili bolave zvacsene prsia a bolesti v podbrusku, caste mocenie a divna chut v ustach. Zatial ešte pockaj a testuj sa o par dni. Ja som si kupila mamatest. Tak držim palce. Daj vediet 🙂

julka31111
1. sep 2011

@cecil36 NO PODLA VYPOCTU.. MYSLELA SOM SI ZE TO ASI EMOZE BYT TEH.. PRIZNAKY LEN SOM SA PYTALA CI NAHODOU.. CHCELA SOM VEDIIET LEN... ALE SAK KED MAM OVUL. HEJ 5 DNI TAK TO NEZNAMENA ZE MAM CELYCH 5 DNI??? AKO KED SA PRIATEL ROBI DOMNA CEZ OVUL.. TAKZE JE TO ZBYTOCNE KED MAM IBA NIEKOLKO HODIN??? AKO MAM VEDIET KEDY JE TO SPRAVNE?? ABY SOM OTEHOTNELA?? JE MOZNE ZE KED MAM OVULACNE DNI JE MOZNE ZE CEZ NE MOZEM OTEHOTNIET AJ KED MAM IOBA NIEKOLKO HODIN?? NEVIEM AKO VLEMI SA DO TOHO NEROZUMIEM ESTE MIMINO NEMAME ALE CHCELA BY SOM RADU ALEBO POMOC AKO JE TO NAJLEPSIE A NAJRYCHLEJSI SPOSOB.MAM NORMALNY 28 DNOVY CIKLUS ...A SOM SI MYSLELA ZE KED MAM PLODNE DNI TAK MAM ICH CELYCH 5 DNI..MOZTE MI PORADIT AKO NA TO..?? ABY SA NAM PODARILO???

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 plodne dni su jedna vec a ovulacia druha. Plodne dni sú vtedy, ked je najpravdepodobnejsia sanca na otehu, ovulacia je den ked oocyt- teda vajicko praska. Vajicko je oplodneniaschopne cca 12 hodin. Spermie (ak su v poroiadku) vsak v zenskom tele preziju i niekolko dni, preto ak mas sex 2-3 dni pred ovu otehotniet mozes. A samozrejme v den ovu 😉 Podla vypocu zistis dost velke prd, lebo ovulka aj tym padom aj plodne dni sa mozu posuvat (a to aj napriek tomu, ze mas ms 28 dni). Najlepsie to zistis meranim bazalnej teploty alebo ovulacnymi testami, pripadne pozorovanim hlienu. Najrychlejsi ani najlespi sposob ti neporadi nikto ani ja, lebo zdravemu paru trva cca rok, kym sa podari otehu a je to v poriadku. Nie kazdy cyklus, aj ked je ovulacny, mozes otehotniet. Hold priroda 😀

pehavcek
1. sep 2011

@kaekole aj na wc chodim stale, ale aj pijem vela. Tak to si az tak nevsimam. No uvidim 🙂

malinka_02
1. sep 2011

@labanka já to mám podobný, ale nevím z čeho.. MS má dojít až v sobotu, v pondělí mi dali ATB a úterý sem začla špinit, ale jen malinko, tak sem si říkala že se to z těch ATB posunulo, ale furt jen špinění tak fakt nevím no, ale spíš to bude těma ATB nebo sem přemýšlala jestli to není tím, že sem začla pít kontryhel a grepový džus..

@kaekole no tak gratulace veliká!

@julka31111 no ovulace je jen jeden den a že by ti hned ten den bylo špatně je divný, cesta trvá 4 dny a pak 4 avíce uhnizďování..

lauricka
1. sep 2011

@julka31111 Julka, nieco si o tom precitaj, je mnozstvo clankov a knih na tuto temu. Spermie v tele zeny prezivaju 2-4 dni, to znamena, ze si vedia na ovulaciu "pockat" takze sa Ti moze zadarit, aj ked budes mat styk predtym, nez zacne ovulacia a tiez mozes este chvilu po vrchole ovulacie otehotniet.

julka31111
1. sep 2011

a je mozne ze mame sex kazdy den a kzdy den sa robi do mna je mozne ze otehotniem??? aj pocas neplodnych aj pocas plodnych a aj ovulacie??? asi aka vleka sanca je tam ze otehotniem??a plodne dni su ked je ovulacia alebo ako???takze ked mam plodne dni a spermie vydrzia nejako dva dni ci ako tak je mozne ze otehotniem?? my s priatelom mame sex aj 3krat do dna.... som cela stoho trosku mimo a potrebujem aby mi niekto poradil..a je nieco aj na podporu otehotnenia??-...dakujem ze mi takto viete poradit.. a prepacte ak sa potam vela 😝

julka31111
1. sep 2011

no my sme maly pred ovulaciou .. ale eviem jedno ovulacia je a potom plodne dni ci ako?? ako to mam chapat???

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 najskor su plodne dni, potom ovulacia a potom uz nic, ani tuk. Ked vajco zanikne neotehotnies. Len tak pre zaujimavost, biologiu na ZS ste mali ci? 😉

julka31111
1. sep 2011

napr. 29.augusta mi zacala ovulacia hej.. no a konci mi 2.septembra.. moze mi niekto vysvetlit vsetko kedy som mohla a kedy mozem otehotniet aspon stouto pomockou??? plese.. nechapem kusok.. 😀 😀 😀 😀 😝

julka31111
1. sep 2011

@cecil36 jasne mali ale davno a ja si uz nepametam velmi no mozno aj ano ale mam kusok vtom zmetok lebo kazdy nieco ine mi povie napr ako sesternica ... 😖 ☹ takze po skoncenej menstruacii mam plodne dni a potom mam ovulaciu??? takto mam chapat??? ci ako??? 😅 😀 😀

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 ty si robis srandu, ze? 😀 😀 😀 😀 😀 Ked ti zacala ovulacia 29.8 tak trva len zhruba len cca 12 hodin a urcite nie do 2 septembra 😀 Ja zaa nechapem comu nerozumies 😀

julka31111
1. sep 2011

@julka31111 poradte mi prosim

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 cisto teoreticky, ked mas ms 1-7. 8 ovulacia nastane cca 14.8.. Cca 3-4 pred tymto datumom su plodne dni a teoreticky mozes otehotniet. Otehotniet mozes aj v den ovulacie, ale najlepsie je to den pred ovulaciou, spermosky si pockaju. Toto vsetko su len vypocty a nie zaruka, ze ovu naozaj nastane 14.8. Presny den zistis uz vyssie spominanymi metodami.

julka31111
1. sep 2011

@cecil36 nie nerobim len sesterka mi povedala ze mam 5 dni ovulaciu a ja som tiez tomu neverila ale uz ma zneistila takze ked som mala 29 ovulaciu trvala iba 12 hodin hej?? a potom mam plodne dni ci po ovulacii emam nic??? 😝

julka31111
1. sep 2011

takze ked som mala 29 mala som pred tym datumom 4 dni plodne dni...stale pred ovulkou su 4 dni plodne dni hej??? 😀 😀 a vtedy mozem otehotniet..???

cecil36
1. sep 2011

@julka31111 prepac, vycerpala som vsetky moznosti ako ti to vysvetlit. Sexuj cely mesiac obden a podari sa 😀 😀 😀

julka31111
1. sep 2011

@julka31111 moze byt ze napr.. sa domna urobil 26,27 tak spermie mohly oplodnt???

gwen29
1. sep 2011

ahojte ake ste mali priznaky ked ste si mysleli, ze ste tehu??? bolelo vas aj podbrusko???ako keby ste mali dostat ms???

cecil36
1. sep 2011

@gwen29 podbrusko na ms, citlive prsia a par kvapiek krvi dva dni pred ocakavanou ms 😉 Zle mi nebolo (to prislo az neskor) ani ziadne ine priznaky sa nekonali 😉

jananis
1. sep 2011

@julka31111 zláštnu terminológiu používaš- ked sa vyjadruješ o plánovaní bábätka
- či si mala šance na otehotnenie , to musíš vedieť ty sama-musíš poznať svoj cyklus, či je pravidelný/nepravidelný - tiež nie každý cyklus je navlas rovnaký.. musíš vedieť kedy ti začínajú a kedy končia plodné dni, ovulácia je len počas jedného dna, ale otehotnieť môžeš už na začiatku plodných dní, teda aj 4 dni pred ovuláciou, spermie už toťiž majú vhodné prostredie na prežitie..

lauricka
1. sep 2011

@julka31111 julka, hlavne sa ukludni, podla prispevkov mam pocit akehosi chaosu u Teba...klidek a trosku si o tom nastuduj. Otehotniet mozes pocas plodnych dni a ano, to su tie dni cez ovulaciu. Ale niekedy moze ist aj o tzv. vyvolanu ovulaciu, proste pri styku, kde mas daky silny prezitok, pri orgazme...som citala, ze sa moze stat, ze sa ovulacia tiez vyvola....Pri pravidelnom styku kazdy druhy, treti den je velka pravdepodobnost, ze par tak do troch mesiacov otehotnie...ak nema ziadny problem, ale moze sa to podarit aj do roka alebo sa podari hned...

gwen29
1. sep 2011

@cecil36 dakujem lebo podbrusko pobolieva ale len uplne minimalne nie ako predtym a bolia ma prsia...zle neni ani mne len mam taku divnu chut v ustach

lauricka
1. sep 2011

@julka31111 pockaj si na prvy den ocakavanej menstruacie, ak nepride, urob si tehu test a potom ho mozes zopakovat tak po dvoch dnoch, ak nic, ani menzes, dovtedy to tolko neries dokola, aj tak to nema zmysel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre