Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
@hanysek.hanysek
tak pekne skusaj dalej, ale je tam, vidime ju vsetci, treba asi len cakat troska a skusat dalej, nech zosilnie.. a nestresovat hlavne!
ahojte tak ja nestham sem behat.. bo mam vela roboty..a hlasim ze prebehla ovulka...a s manzelikom sme snazilkovali poctivo.. tak pfuj , pfuj, pfuj nech su na testiku...dve palicky...jaj len vydrzat a netestovat...tak to bude umenie...ha..urcite ma o tyzden zlomy..a budem hladat palickovych duchov 😀 😀
@zuzkag2 No měla jsem takové divné dle mě příznaky dle přírody nic...Bolel mě podbřišek po ovu tak 3 dny a to skoro do MS...No a pak když se MS blížila bylo mi jasné, že to je na prd, že je to tady...Čajík jsem začla pít až včera..Ale taky si říkám že se objednám k doktorovi a uvidíme v čem je problém...Jsem s toho taková nesvá a hlavně mě to mrzí..Do toho jsem nachlazená...Tak naprd..☹
@kcvrcekz chod k dokimu, kludne, povedz mu ze sa snazite a zatial bezvysledne. len neviem, kazdy lekar je iny, ale je vela takych, co ti povedia, ze pol roka je malo, ze tomu treba nechat rok...moj doki, nastastie, povedal, ze aj ked je to len pol roka, vzhladom na moj vek(vtipalek) to odkladat nebude a ze spravime aspon zakladne vysetrenia ....
@daniwaugh ze to nie je od nej pekne 😀
hej, ovulu som testovala testami, a pekne mi na 14DC vysla druha ciarka tmavsia...a na 15DC som zabudla otestovat, ale na 16DC uz bola ta druha ciarka uplne slabulililnka...tak ovulka podla mna prebehla...ci?
moja, a ty este tyzden? ci kolko mas do (ne)ms?
jaj baby ma bolia krize a podbrusko....a to mam 11 dni do ms...ale ovu uz presla bo uz nemam hlienik...tak co je toto... 😒
@zuzkag2
hmm tak to sa zda ze prebehla.. moja neviem ci bola ci nie, lebo som nemala testy a par dni po predpokladanej (vypocitanej z netu) uz nebola.. ja by som ms mala dostat 2.10.. ale necitim sa vobec tehu a ani si nemyslim ze sa to podarilo na prvykrat, hlavne po tom vsetkom (tabletky tak dlho, kolkoskopia..) tak ani nedufam.. nemam ziadny hlien ani mokro ani nic podobne, dnes je 8dni od ovu (ak teda bola kedy sa predpokladalo) a ziadne uhniezdovanie necitim, tak zrejme tiez nic nebude.. lebo sa pise ze medzi 5-10dnom sa uhniezduje, to ma este dva dni, ale moc tomu neverim.. ale pozeram sa na to optimisticky, ak niesom tehu, mozem este mesiac pit 😀 😀 .. a Ty si v poho moja? ja viem ze je to deprimujuce, ale aspon mas dobreho doktora, nie nejakeho zaslepeneho idiotka, co by povedal ze mas cakat milion rokov a potom sa na to mozno pozrie..
@hanysek.hanysek z vlastných skúseností ti radím,že je zbytočné testovať každý deň a sledovať intenzitu sfarbenia 😉 sledovať sa má každé 3-4 dni....ked si začala merať 10 mlU/ml,tak v tom pokračuj,stále porovnávať tú istú značku!Každej žene stúpa hladina hcg inak,niektorej rýchlo,niektorej pomaly.Si iba na úplnom začiatku,tak nečakaj rapídne stúpanie sfarbenia 😵 ak sa dobre pamätám,tak ms máš dostať zajtra,t.j 26.09., teraz sa len všetko začína......tak veľa šťastia 😉
pozri si napr. moje testy....
ahojte 🙂 baby myslite si ze je toto pravda? my povedala jedna znama robi na gynde ze ked sa meria bazalna teplota ze vysledok zisteni kedy prebehla ovulka nemusi byt az taky presny , ze keby podla merani ovulka pripadala na dnesok, tak kludne uz mohla byt alebo pride zajtra, vlastne ze vypudenie vajicka z vajickovodu sa podla b.teploty az tak presne neda zistit, ze to moze byt 1 den hore-dole..... 😒 a ze vajicko u niekoho prezije len 10 hodin? ....tak ja uz naozaj neviem ako sa mam trafit do tych 10hodin 1xza mesiac, co ak ich prave prespim???? 😒 to je hrozne toto pozorovanie pomooooooooooooc 🙂
@miriamm11
tak musime dufat, ze to mame viac nez 10 hodin.. ale rozhodne taka kratka doba nepomaha...
ja som zacala merat bazalnu teplotu ale aj som prestala hned, lebo za A) rano sa zobudim na "mamiiiiiii" a musim ist pre maleho do jeho izby hned, aby nezobudil tatina, a som si ista ze nebude cakat kym si ja odmeram teplotu a za B) kazde telo je tak jedinecne, ze sa neda nic zovceobecnovat a ja tu metoduu pokladam za velmi nepresnu, lebo mozes mat napr bacila a teplota sa zvysi, aj ked sa to inak neprejavi navonok (napr nadcha, v zaciatku ani nevies ze mas ale teplota moze vystupit aj tak).. a za C) prilis to upriamuje pozornost na vsetko co sa deje a stresuje.. (teda mna, ine baby mozno nie).. a niekomu to mozno zasa pomaha :o) co je pre jedneho spenat, pre ineho moze byt zmrzlina 😀
@daniwaugh U mna to bude podobne ako u teba, ja tiez jeden poklad uz doma mam a vstavanie rano je dost nepravidelne. Citala som tu dievcata ktore si meraju teplotu a mala som ten pocit ze by som mala asi aj ja , len ja som dost stresclovek 🙂 a dokazem sa strasne upnut nejakej veci a dokaze to byt az posadnutost, to by vedel presne popisat moj drahy 😝 to sa hlavne on boji aby som nezacala merat.My to zatial riesime tak ze viem priblizne kedy mam ovu a skusame predtym, aj cez, aj potom. Asi pri tom aj zostaneme bez merania teplot. Ale tak verim ze ked sa teplota mera pravidelne a hlavne niekolko cyklov a robia sa grafy ze sa tam da co to vycitat . Ale na mna to tiez neni. Ja si davam sancu na tehu aj mimo ovu 🙂 ...teraz by som mala byt tiez po ovu podla vypoctov ale JA citim ze ju mam prave dnes, mam bolesti ako pri ms, to mavam vzdy....tak uvidime ci nam tento mesiac prinesie prekvapenie 🙂 netreba to silit, hlavne treba cistu mysel 🙂
@miriamm11
no zrejme ked merias a sledujes niekolko cyklov tak ano, ale to hadam nebudem tak dlho netehu??:D :D
nic nemeraj ak ta to ma stresovat, ja mam podla Jonasa pocat zajtra (aj ked ovu som mala podla kalendara 17.9, podla seba tiez tak dako-co som citila) tak urcite aj zajtra na to skocime :D
kedy zistis ci si tehu?:o)
Ahojte! Absolútne netuším, do ktorej témy by mohol patriť môj problém. V polke augusta som vysadila HAK (po necelých 3 rokoch), prišla mrcha, ale tá v septembri zatiaľ stále nič (mešká 12 dní). U mňa je normálne, že mi zvykne meškať aj 3 týždne po vysadení, ale vždy som sa cítila v pohode. Chceme s priateľom bábo a mali sme sex aj pred aj cez aj po ovulke, ale nejak sme neriešili, že by sa to hneď prvý mesiac podarilo. Ale...a tu je môj problém...keďže mrcha mešká, tak mi nedalo spraviť test, že keby náhodou, ale negatívny...Lenže...už dobré dva týždne ma pobolieva podbruško, mám pocit, že v bruchu mám "balón", lebo aj ked sedím, tak musím byť vystretá, aby to bolo pohodlnejšie, ináč je to akoby som ten "balon" stlačila a neustále mám pocit na vracanie a som celkom unavená...stretli ste sa s niečím podobným?...môže sa stať, že ma test oklamal a mohla by som byť "v tom" 😉....zajtra sa chystám k lekárovi, ale rada si prečítam aj Vaše názory...ďakujem
@zuzkag2 aj tak to mě mrzí za tebe..škoda.. ale musíme věřit, já mám dostat MS ve středu a od včera špinění ale takové divné jen když se utřu a tmavě hnědé uplně tmavé včera si 3x dnes 1x a spíš cucky, minulký měsíc sem špinila ale světle před MS ale to sem myslela že je to z těch ATB.. Aby to nakonec nebylo z toho konbtryhele 😠


@zuzkag2
ked mne sa dako nechce verit ze by to nevyslo.. uverim az dojde, alebo az to potvrdi doktor ze ne..