Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii
Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!
Stručné zhrnutie
- Falešné nebo slabé druhé čárky na domácích těhotenských testech jsou v diskusi častě uváděné jako problém a uživatelky doporučují potvrzení krevním vyšetřením hCG nebo opakovaný test značky Mamatest.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v diskusi uvádějí jako nástroje pro určení ovulace, zatímco weby jako FertilityFriend a Wunschkinder slouží pro vedení grafů a sdílení zkušeností.
- Depo‑Provera (antikoncepční injekce) je v diskusi zmiňována jako možná příčina zpožděné menstruace a opožděného návratu ovulace až v rozmezí měsíců (uživatelky uvádějí i intervaly do 36 měsíců).
Najčastejšie otázky
Q: Kdy má smysl dělat domácí těhotenský test po oplodnění?
A: Uživatelské zkušenosti uvádějí, že domácí testy mohou dávat čárku až po vynechání menstruace; doporučené je počkat do vynechaného dne MS a při nejistém výsledku nechat si zjistit hladinu hCG krví.
Q: Proč se na testu objeví jen slabá druhá čárka a jak ji interpretovat?
A: V diskusi jsou slabé čárky spojovány s nízkým množstvím hCG, s pozdním zobrazením výsledku (po 5 minutách) nebo s falešnými výsledky u značek jako Unimark a Best; doporučuje se opakovat test jinou značkou (např. Mamatest) nebo provést krevní hCG.
Q: Kdy jít na krevní test hCG a co znamenají hodnoty jako 1,1 nebo 5,5?
A: Uživatelské příklady ukazují, že hCG 1,1 je považována za velmi nízkou a pravděpodobně negativní, hCG 5,5 bylo v diskusi zmíněno jako nalezená hodnota u jiné osoby; lékaři obvykle doporučují kontrolu za 7–14 dní pro sledování vzestupu hCG.
Q: Může léčba injekční antikoncepcí (Depo‑Provera) zablokovat menstruaci a ovulaci a jak dlouho?
A: V diskusi ženy popisují opožděný návrat menstruace po Depo‑Provera v rozsahu od několika měsíců až do 36 měsíců; někteří gynekologové uvádějí, že návrat plodnosti může trvat až rok nebo déle.
Q: Které značky těhotenských testů uživatelky doporučují nebo nedoporučují?
A: Uživatelské zkušenosti preferují značku Mamatest jako spolehlivější a varují před Unimarkem a Best kvůli častým falešným nebo posunutým čárkám.
Q: Jak přesně určit plodné dny při nepravidelném cyklu?
A: V diskusi se doporučuje kombinace metod: měření bazální teploty, použití ovulačních testů a výpočtů z webových kalkulaček (např. odkaz na merenibt.xf.cz); jednoznačný termín nelze u nepravidelného cyklu zaručit.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mamatest je v diskusi uváděn jako spolehlivější značka domácího těhotenského testu než Unimark nebo Best.
- Definitivní potvrzení či vyvrácení těhotenství zajistí krevní test na hladinu hCG a opakované měření po 7–14 dnech.
Sporné názory
- Slabá druhá čárka na testu je buď známkou časného těhotenství, nebo falešným signálem způsobeným senzitivitou konkrétní značky; obě možnosti jsou v diskusi prezentovány jako reálné.
- Pregnyl (injekce) je v diskusi uváděn jako možná příčina falešně pozitivního testu, ale zároveň jsou případy, kdy slabnoucí čárka indikovala skutečné těhotenství.
Otvorené otázky
- Jak dlouho přesně může u konkrétní ženy přetrvávat potlačená ovulace po aplikaci Depo‑Provera (variabilita v diskusi: 4–36 měsíců).
- Do jaké míry ovlivňují jednotlivé značky testů (Unimark, Best, Mamatest) výsledky při velmi nízkých hladinách hCG.
Spomenuté značky a firmy
Mamatest, Unimark, Best, Pregnyl, Depo‑Provera, FertilityFriend, Wunschkinder, Modrý koník, DM, futurebaby.estranky.cz, pavlusaa.estranky.cz, danulky.blog.cz, merenibt.xf.cz
Spomenuté produkty a metódy
Mamatest, Unimark test, Best (test), domácí těhotenské testy, ovulační testy, bazální teplota (měření), krevní hCG test, ultrazvuk (sono/UTZ), IUI, Pregnyl, Depo‑Provera, vedení grafů na FertilityFriend a Wunschkinder
Miesta a osoby
Ostrava, Bohnice, Bulharsko, Holandsko
@niky3 mozno sa deju nejake hormonalne narasty u teba 🙂 a preto tie pocity na zvracanie, niekto je na to citlivejsi a niekto menej. Je to vela aj o psychike: citime sa tak ako sa citit chceme?: najhorsie je to pozorovanie, ale tak neostava nam nic len cakat do datumu ms ..... 🙂 u mna sa zatial nedeje nic, len to prechladnutie 😒
@miriamm11 kéž by.. byla bych ráda... člověk si říká co by bylo kdyby bylo malé... ale zatím se musíme jen snažit a doufat.. 🙂 asi před tím čtvrt rokem jsem si dělala po asi týdením zpoždění těhu-test a vyšla mi ta čárka slabá, a pak asi 4 dny na to jsem začla krvácet, tak jsem šla pro sichr k doktorovi a ten mi udělal utrazvuk a řekl, že tam nic není, pak na krev, to bylo jen nějak 5,1 (už ani nevim čeho), a pak mi řekl, že to asi těhu bylo, ale šlo to ven. No a další měsíc, zase slabá druhá čárka a pak 2 dny na to MS :( a co ty? jak se dlouho snažíte..?
@nativanativa Ahoj, z jedné teploty se těhotenství určit nedá. Základem je, že teplota stoupne po ovulaci a drží se stále nahoře. Nemusít to být ani 37 stupňů. Vím to z vlastní zkušenosti, já 37 nikdy nepřesáhla a jsem v začátcích těhotenství. Jinak, žena může menstruovat i v těhotenství, není možné, že jsi těhotná? Budeš testovat?
@niky3 my 2mesiac sa snazime, a ten prvy som si robila test skor a tiez som mala slabulinku ciarku druhu a dostala som ms skor o 4 dni a strasne silnu, lenze ja som po ovulke ochorela na zapal mocovych ciest a dost silny , tak som mala aj antibiotika. Tento mesia sa budem testovat az ked mi bude meskat 🙂 skor nie? 🙂 ..a tiez mi doktor povedal ze to mohlo byt aj tehotenstvo ale potvrdit to nemoze, ze sa to stava casto ze s prvou ms odide aj zarodok .... 😒 a 2.vec zetie testy mozu ukazat druhu ciarku nejaku vyrobnu ked su po limite, ze spravit pockat 2-3minuty a vyhodit ked je neg. Tebe sa ukazala duha ciarka hned?
@niky3
radsej nic nevyvodzuj, aby si zbytocne nebola sklamana. stava sa castokrat, ze ked sa zena snazi otehotniet, vidi priznaky aj tam kde niesu a potom ma falosne nadeje.. kazde telo je jedinecne a nemusis mat ziadne priznaky a mozes byt tehu (ako ja s prvym dietatom) alebo mozes mat vsetky priznaky a nebyt.. pockaj si na ms a uvidis, lebo dopredu zbytocne hadat ci ano ci nie..
@miriamm11
to mohol byt mikrolpotrat (dufam ze nebol) a to znamena ze telo vylucilo zarodok lebo by bol poskodeny (koli tym liekom), nase telo je dost mudre.. dufam ze som ta tym nezdeptala.. ale keby to aj bol, to znamena ze si otehotnela a podlamna by bola velka sanca coskoro zasa.. ak sa ciarka neukaze hned, tak by som to neriesila (resp ked nabehne ta testoviacia) lebo to fakt moze byt od vyroby..
@miriamm11 no já ani nevím do kdy se ta druhá čárka objevila, ale asi jsem na to čekala snad až 5 min a pak se objevila. Kámoška co se jí povedlo otěhotnět hnedka ten prvý měsíc co si řekli s manžele, že to zkusí, tak říkala, že i někdy četla, že pokud je to slabé, že to těhotenstvo není.... Nejhorší je teď to čekání.. :(
@daniwaugh Máš pravdu.. lepší je nad tím nepřemýšlet a nechat tomu volný průběh... taky si říkám, že je asi ještě brzy dělat nějaké závěry.. Zkoušíme to v podstatě ob den, tak snad jsme se trefili a vyjde to... Jen se trochu bojím, ten můj už asi 10 let kouří, tak jestli to bude v pohodě.. ale už se hodně omezuje a snaží se přestat 🙂
@misula.g ja neviem ,snazime sa , 7 mesiacov som brala duphaston , minuly tyzden som mala menzes , ale len tri dni , co mi bolo divne , prsia ma strasne boleli ako aj bradavky ( vzdy ma bolievaju prsia pred ) , bredavky uz nebolia ale prsia ma pobolievaju a mam ich plnsie , robila som si test ale bol negativny , ja uz neverim..... 😢
@daniwaugh mohlo to tak byt,neboj nezdeptala si ma 🙂 doktor povedal ze takto konci az 30% tehotenstiev, a keby som nerobila testy skor tak ani o nicom neviem...jedine co som rozmyslala ze ak to bol mikropotrat ze ci je sanca tento mesiac na tehu o to znizena? a doktor zas povedal ze je to 50 na 50 🙂 ze u niekoho zostane vystelka a maternica je lepsie pripravena na dalsie tehu.... 🙂 ale moze to byt aj druha moznost, ale ako som tu pisala hore mam dnes zvysenu telesnu teplotu a citim ze som prechladnuta, tak chcem sa hlavne preliecit!! 😒 a to do zajtra 🙂 🙂
@nativanativa Aha, tak že by to zlobilo vlivem těch léků? O tom bohužel nic nevím 😒
@misula.g ja neviem ,namala som nikdy tento problem , ale asi to bude kvoli tym liekom , uz ich nechcem brat , nic mi to nepomohlo . idem k dokimu v piatok a uvidim co mi navrhne dalej ☹
tento krat som si kupila 10 ovu testov 😀 a idem do toho naplno 😝
@misula.g misi, tak ako moja??? vsetko v poriadku??? ja som uz dnes nevydrzala a testla som sa a zasa nic 😢 a to som teraz tak nejak zacala dufat, ze asi hej, lebo ma vcera aj predvcerom navecer tak divne pichalo v podbrusku - to sa mi este nestalo (teda si aspon na nic take nepamatam)...tak som sa aj tak tichucko v duchu nadejala a rano prislo zasa raz prebudenie do reality... 😢 😢 😢
@miriamm11
no ale je velmi tazke si nerobi, ja som takto vyplytvala 2 testy aj ked som vedela ze mi nemoze v ziadnom pripade ukazat lebo je skoej nez skoro a aj tak blbec nedockavy ze co keby.. 😀 a samozrejme nic.
inak mne sa dnes v noci snivalo ze som bola tehotna ale mala som mimomaternicove a ze som nevedela ale mala som bolesti tak ma lekar prezral a rovno babo aj vybral (uplne malilinkate, asi 3cm) no normalne som sa rano s placom zobudila, aka hroza..!!!
to som inak aj ja chcela povedat, ze je to 50/50,. ze tvoje telo bude bud lepsie pripravene, alebo nie, ale treba dufat v to lepsie..
@manamani1
ja mam NE-dostat ms o 2 dni, akurat som 26Den Cyklu posledna ms 4.9, tak sedim ako na ihlach, nemam vobec ziadne priznaky ale to som nemala ani pri prvom, cize to snamena prd makovy :o)
no, tak sup hop doma do perin!:o) ono to prvy mesiac asi telo potrebuje na precistenie, hadam tento vam to vyjde 🙂 kolko si brala hak?

@zuzkag2 vsak ja som presne tak verila ten prvy mesiac tiez a nakoniec nic 😒 a tento mesiac mam pocit ze sa to uz vlecie strasne dlho a to sa snazime 2cyklus 🙂 stale si hovorim ze sa nejdem myslienkami tocit okolo tehu ale je to tazkeeeee 😀 a tento mesiac zas ako na potvoru som ochorela, lezim mam zvysenu teplotu , tak mam aj nervy, dufam ze je to len prechladnutie a do rana budem OK. Najhorsie su tie sklamania naozaj, ja si teraz hovorim ze do konca roka chcem byt tehu 🙂 mam taky lepsi pocit, ze mam kopec casu 🙂