Rekonvalescencia po kyretáži (potrat v 1.trimestri)

rejmonz
27. jan 2019

Ahojte, par diskusii som nasla, no nic presnejsie...
situacia je taka, ze tento tyzden sme museli bohuzial v 12tt prerusit nase prve vytuzene tehotenstvo kyretazou kvoli VVCH nezlucitelnych so zivotom a moje otazky su:
❓odporuca sa pit alchemilkovy caj, ako skoro a ako dlho ste ho pili? mozem ho tento mesiac, kym cakam na prvu ms, pit kazdy den alebo len tie cca 2 tyzdne (do predlokladanej ovulacie)?
❓nasadili ste hned po zakroku aj kys. listovu?
❓kolko ste cakali kym ste zacali normalne cvicit, napr.v posilnovni a pod (bojim sa aby som si skorou zatazou nevyvolala krvacanie)?
❓v porovnani s predch. cyklami, ako skoro Vam prisla po kyrete prva ms?
❓a na zaver by sme si mohli dat dokopy a poradit... nejake realne skusenosti, ci Vam vobec bol niekto schopni povedat, aka bola pricina abortu, za ako dlho ste otehotneli opat a ako dopadli Vase nasledujuce tehotenstva, prip. ako ste pocas nich bojovali so strachom, ze sa bude situacia opakovat?
❤️Verim a viem, ze v tejto veci nie som sama... a i ked je to obrovsky sok a velmi tazke na psychiku (telo sa zahoji), uz par dni po zakroku som odhodlana po vsetkych kontrolach skusit to znova a donosit nam snad uz zdrave babatko ❤️drzim nam vsetkym palce

natia29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
27. jan 2019

Ajne je to ľúto. Alchilku som nepila, a kyselina listová pred tehotenstvom my práveže zblbla ovulaciu a vyvolala za mesiac dve. Menzes po kyretazi prišiel neskôr, cca po 7 týždňoch, po troch menzesom som bola opäť tehu a všetko ok, mám tri deti, potrat bol prvé tehotenstvo.

merien259
27. jan 2019

@rejmonz ahoj ja som pila alchemilku hned po kyrete skor sa ti zotaví maternica... Ms prisla po 8 tyzdnoch... Po prvej ms som otehotnela.... A je mi veľmi ľúto co sa ti stalo...

domiso
28. jan 2019

@rejmonz ahoj ja som taktiež pila alchemilku po kyrete ale iba do ovulácie po 1 menštruácii ktorá mi prišla asi 4 týždne po zákroku, a kys. listovú mi predpísal gynekológ, teraz čakám čo mi ukáže test..

timeabeni
21. feb 2019

@rejmonz je mi ľúto co sa ti stalo.. tiež som si tým prešla v januári. V 9tt som podstúpila kyretaz.
Hneď potom som začala piť alchemilku a vitamíny inofolic. Maternica sa mi dala krásne doporiadku a dokonca aj menzes som dostala skoro, cca mesiac po zakroku a aj priebeh a intenzita menzesu bola ako kedysi pred tehotenstvom.
Teraz momentálne som po prvej mrche a chceme sa opäť snažiť o babo, takže alchemilku už vynechám budem brát len vitamíny inofolic

rejmonz
autor
22. feb 2019

@timeabeni hej ja som dnes 28.den od kyretu tak cakam.. cakam 😁 alchemilka fici u mna tiez, ale my asi pockame este na dalsi cyklus radsej, ja som uz bola na preruseni v 12+3 tak necham este sliznicu oddychnut a po druhej ms veselo do toho.. drzim paste 🙂 a mozem sa spytat preco ste mali kyret? zamlcany potrat ci samovolny?

timeabeni
22. feb 2019

Došla som na kontrolu a srdiecko už nebilo... :(
Nemala som žiadne ťažkosti, ani problémy :(
Preto to bo o to väčší šok pre mna ked mi to dr.oznamila.. :(
....snad to rýchlo preboli a budeme sa tešiť s II ciarok...

rejmonz
autor
22. feb 2019

@timeabeni jj zabudnut nezabudneme a dalsie tehotenstva uz budu aj o kusok o vacsom strachu, ale zabojujeme a raz donosime aj zdravych drobcov isto ❤️ verim tomu.. nasej este bilo ked som bola pred zakrokom, tak som si naposledy vypocula ako dobojuvava, rozlucila sa a bolo.. achjaj

timeabeni
22. feb 2019

@rejmonz ach jaj...
:(
To si neviem predstavit...muselo to byť pre teba ešte o čosi horsie..ja som sa nadýchnuť nevedela od plaču pred zakrokom a to môj drobec už bol mrtvy... neviem si predstaviť lezat na stole s tým pocitom,ze este vo mne zije... :(

Ale dosť už o tom...

Ano..
Ja verim @rejmonz tým slovkam co pises... budeme maminy, budeme mať v náručí svojich drobcov...musime..

tinkak08
2. apr 2019

radsej 1.trimester ako druhy...sla
som na potrat kedy som si dieta musela porodit a hned vonku zomrelo...bolo to na psychiku jeden masaker. bolo to pokrocilejsie stadium (24tt)ako u vas a po 3 menstruaciach som otehotnela.Dali sme tomu trošku čas nech sa maternica spamata 🙂 uzivala som kyselinu listovu uz pred potratom a uzivala som ju dalej. zelenina šport dobra životosprava oboch partnerov a na prvý pokus sa zadarilo 🙂 dnes mam doma dve zdravé deti a sme štastni 🙂 zelam vam nech coskoro mate doma zdrave babatko nezabudnete nikdy ale s babatkom doma sa na to lahsie spomina 🙂

timeabeni
2. apr 2019

@tinkak08 krásny a povzbudivý príbeh 😊💞 ďakujem za tvoj koment.....takéto príbehy aspoň mna posúvajú vpred a dávajú silu, nádej a vieru že RAZ aj ja budem šťastnou maminou 😊🙏🙏🙏🙏🤰🙏

rejmonz
autor
2. apr 2019

♥ krasne, veru neostava nam nic ine len to akceptovať a bojovať odznova..ja čakám teraz na 2.ms a ideme nato, mozno ostaneme potom o mesiac na svadbe v soku hehe :D vsade a stale to hovorim, najlepsou zaplatou na bolest a dieru po babatku by zaplnilo dalsie a zdrave

tinkak08
4. apr 2019

@rejmonz ano je to tak 🙂 ja som na 1.trimestralny ultrazvuk pri oboch detoch sla s krčami v bruchu či je všetko ok 🙂 držte sa ženy potom s dvoma malými deťmi doma to je záhul😂🤪

rejmonz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seva22
2. apr 2021

@rejmonz ahooj trosku staršia diskusia, ale predsa len prispejem (podla mna velmi dobre a komplexne sformulovana otazka, mozno v mojej ospovedi niekto ďalší nájde odpoveď na svoje otázky, ktorých je po potrate kopec): mam za sebou 3 tehotenstva, z toho 1 dieťatko a 2 potraty...1.tehu spontánny potrat v 8tt, z 2.tehu máme dcérku a teraz 3.tehu skončilo zamlcanym potratom v 9+0 podla velkosti plodu, ale prišlo sa na to az v 11+2, ked som prišla na kontrolu, plodiku uz nebilo srdiečko (predchádzajúca kontrola bola v 7+2, tam bolo vsetko v poriadku, ❤️ uz bilo), takze som vyse 2 týždňov nosila pod srdcom mŕtve dieťatko 😪 na druhy den kyret, zvolila som si tuto možnosť, kedze som nemala absolutne ziadne ťažkosti, bala som sa čakať na potrat doma, lebo som uz z vlastnej skusenosti vedela,ze tie bolesti su ukrutne, plus som to chcela mať čím skôr a bezbolestne za sebou (po fyzickej stránke), čím kyret je...1.potrat je dodnes záhada, ale tento 2.potrat asi záhadou nebude, este v deň,.ked mi lekárka oznamila,ze teda plodík uz nezije, mi napísala,ze z krvi mi zistili zvýšené hodnoty štítnej žľazy 🤔 takže by to mohla byť príčina... som stale v šoku co sa stalo,nikdy som.problemy so štítnou nemala... uvidíme co mi povie endokrinolog...inak pozerala som, ze uz máte bábätko, blahoželám ❤️

rejmonz
autor
3. apr 2021

@seva22 ano dakujeme, uz ma nasa vytuzena dievka 13mesiacov a ideme pomaly skusit surodenca. Som na pozitivnej vlne a dufam ze uz aspon jedno tehotenstvo dam bez komplikacii 🤦‍♀️😁 kolegyna z prace prve 2razy potratila do konca 3.mesiaca, na nic im neprisli a na 3.pokus maju teraz doma zdrave babatko. Tak drzim palce aby nastavili ok liecbu a dalsie uz vydrzalo pekne do konca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre