Resetujeme snažilkovanie a začíname rátať odznova

tomiholjubavi
9. apr 2014

Zdravim dievčata, (už čoskoro uspešne) snažilky 🙂

My s mužikom sa snažime už dlho o potomka, začali sme už pred svadbou + cele manželstvo. Dlho sa nam nedari a prešla som si všetkymi fazami od nadšenia, cez znechutenie, smutenie, zurivost, zavist, rezignaciu a tak dalej. Čim dlhšie nam snaženie trva, tym viac ma to demotivuje. Ked vidim tehotnu kamaratku, neviem či sa mam silit do afektovaneho usmevu, alebo rovno sa rozplakat...Som alergicka na reči - pride to, ked vam bude sudene, alebo asi ešte nie ste pripraveni, uživaj si kym nemaš deti, alebo top zo všetkeho - Pride to, ked to budete najmenej čakat... 😠 Ako si to do paroma niekto predstavuje, po tolkom snazeni a koncentracii ma prist niečo nečakane :D To ako keby človek ratal každu kaloriu, aby nepribral a potom by ho prekvapilo, že schudol... 😀

Každopadne, dnes som sa rozhodla, že začnem odznova. Nebudem ratat neuspešne mesiace. Uplne zabudam na to, čo bolo. Resetla som všetky pokusy, nezdary a emocie...Začinam sa snažit od dnes - 9.4. 14...Ak v maji uvidim negativny test - nevadiiii, šak komu to vyjde na prvy pokus? 😉

Pozyvam Vas damy, pridajte sa ku mne a začnime snažilkovat odznova. Nech je naša cesta k potomstvu je tabula rasa, nezatazena minulostou...Verim, že toto naše rozhodnutie zotavi naše psychiky a prinesie nam vytužene, vymodlene detičky 🙂

Takže, čo sa tyka mna, ja a mužiček začiname so snaženim ododnes 🙂 Prida sa niekto? 🙂

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@maryyaanne neviem preco, aj ja mam taky tusak.... 🙂 tiez citim, ze nam to vyjde, uplne som pozitivne naladena. teraz by som mala mat 4 dpo...teda ak prebehlo oplodnenie, v co dufam..chcela by som si spravit tehu test na velku noc...kiez by bol pozitivny, to by bolo krasne prekvapenie 🙂

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@vamaja dufam, ze vam to dobre dopadne...my ideme v juni do centra, este si neviem tak celkom realne predstavit co nas tam caka, ale mam sen, aby som tam mohla zavolat a povedat, ze akciu rusime, lebo som uz tehotna 🙂 to by bolo krasne

lal
12. apr 2014

@tomiholjubavi ahoj 🙂 No dari sa asi tak, ze stale mrcha nikde, mala by prist zajtra, dnes mam 32 DC a to je moje cislo, stabilne kazdy mesiac, takze zajtra cakam. Ale zatial sa nic nechysta, ziadne priznaky ze by to malo prist. Kava mi strasne nechuti, ale bojim sa ze si to len nahovaram. Som velky kavickar a kavu by som normalne pila jednu za druhou, dnes prisla ku mne mamina, spravila som si a 3/4 salky som vyliala do umyvadla. Poobede dalsi pokus so svokrou, ktora prisla na kavu, vypila som par hltov, svokra davno prec, medzitym sa vratil manzel, chcel kavu, vypil (co ja teda vzdy vypijem skor ako on vobec zacne pit) a ja som len cuckala a nakoniec som aj tak asi polovicu salky vyliala. Nejak mi zhorkla a to sa mi doteraz nestalo.
Vobec ma ale nebolia prsia ani nic a to sa spomina ako najcastejsi priznak co som citala, tak ozaj neviem. Uvidime zajtra.
A ty ako?

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@lal ja nemam ziadne priznaky nicoho. vsetko co mi chutilo mi chuti, nic mi nesmrdi...asi je este prilis skoro na nejake priznaky...jedine toto mi dava nadej - mavam vecer pred spanim bolesti uplne slabucke, ako keby som mala dostat mrchu...ale je len 16 dc takze skoro...a sem tam ma pichne na pravej strane..ale mozno je to z inofolicu...inak nic...ja mavam 28 dnovy cyklus, tak este musim dva tyzdne pockat..

lal
12. apr 2014

@tomiholjubavi tak tych 28 dni ti zavidim, ja musim vzdy cakat dlhsie. Ako dlho uzivas inofolic? Mne to teraz odporucala lekarka ked som tam bola, takze ak sa to teraz nepodarilo, tak si to hned pojdem kupit.

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@lal este mam len prvu krabicku, uzivam ho len 1x denne, zajtra ideme na slovensko, musim kupit este aspon dve balenia...uvidime..mam aj kyselinu listovu, len taku samotnu, pre pripad, ze by sa to podarilo uz v aprili, tak nech potom uzivam len tu...

lal
12. apr 2014

@tomiholjubavi a okrem toho mas este nieco? Ja som tento mesiac poctivo pila alchemilkovy caj, hned po rannej kave, hned po poobednej kave a vecer pred spanim, plus jednu tabletku kyseliny listovej denne. Ten alchemilkovy caj som pila do toho cca 16 DC ako som nasla odporucania. Uz som to skusala parkrat predtym, ale vzdy som na to zabudala a viac som to nepila ako pila. Teraz to bolo fakt poctive, tak uvidim.
Kolko stoji ten inofolic? A co su to vlastne, tabletky?

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@lal to su take sacky s praskom, ktory sa rozpusti vo vode..je biely a ma trochu stuchnatelu chut, ale ked das viac vody ani sa necitia. kolko stali neviem, dostala som ho od segry do daru. Ja som pocula, ze dobre na tehotenstvo je vypit nalacno cerstvy dzus z grepa. aj ked neznasam citrusy, pravidelne kazde rano pijem, tak uvidime... 🙂

lal
12. apr 2014

@tomiholjubavi aha, cize to bude nieco ako ten macca prasok ci ako sa to pise. To som mala tiez a davala som si to do kavy, ale teda mne nepomohlo. No zbohom, toto bude dalsi blivajz 😀 O tom dzuse som teda este nepocula 🙂

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

@lal nemyslim, ze inofolic bude taky blivajz, celkom to vychvaluju...ale vraj je to drahe...inak maccu pouzival kedysi aj moj muzicek, lebo cital, ze sa z toho chudne, tak si to velice kupil, ale museli sme to po tyzdni vysadit, lebo ako vedlajsi efekt sa uvadza enormne zvysenie sexualnej chuti 😀 a potom sa to s nim nedalo vydrzat 😀 tak ani my s tym nemame dobre skusenosti 😀

tomiholjubavi
autor
12. apr 2014

Kiezby mala tato tabulka pravdu 🙂

vamaja
12. apr 2014

tomiholjubavi uvidíš všetko dobre dopadne a všetky čo sme tu sa dočkame babätka.

lal
13. apr 2014

Ahojte baby, tak ako? Ja dnes netrpezlivo ocakavam mrchu, ale teda zatial sa nic nedeje. Pobolieva ma v bruchu, ale taka cudna bolest to je. Inak mi nic nie je. Rano som si robila ovulacny test a ukazal dve ciarky, tak neviem...Tehotensky som zatial neskusala, mam doma len jeden a aj ten je 25, takze sa obavam, ze ak by to aj bolo tehotenstvo, tak by to nezachytil. Ak to nedostanem, tak asi pockam aspon do stredy a potom spravim test. Uvidime.

cammeronka
13. apr 2014

@tomiholjubavi aj ja som mala poslednu mrchu 28.3. 🙂

lal
13. apr 2014

Tak teda mrcha dnes neprisla....uvidime zajtra.

maryyaanne
14. apr 2014

Ja som dnes len 21DC tak snáď mrcha nedorazí 🙂 Na test je ešte príliš skoro 😖 vydržíme, uvidíme! 😵 Držím vám všetkým palce! 🙂

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@vamaja nech Boh vypocuje tvoje slova 🙂

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@lal u nas zatial vsetko v poriadku..dnes by mal byt 5ty den od oplodnenia, alebo siesty...neviem ci sa rata aj ten den akcie...uz by sa malo pomaly uhniezdovat, teda ak sme boli uspesni...ocakavala by som slabe krvacanie, ale nic nedoslo...mozno nemusi dojst? vcera sme isli cely den v aute, dosli sme na sviatky na slovensko. chcela by som si spravit test na velkonocnu nedelu 🙂

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@cammeronka tak my budeme vyckavat asi rovnako ...🙂 ovu sme mali 9teho 🙂 kedy budes robit test?

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@maryyaanne najhorsie je to cakanie..ja som hrozne netrpezlivy typ...najradsej by som testovala uz 9teho 😀

sono2
14. apr 2014

@tomiholjubavi veru dievčatá aj ja som sa rada rozprávala o tých čo ešte nemali a pritom sme už aj my rok a pól bez úspechu... Pripájam sa k vám!

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@sono2 vitaj sono 🙂 tfuj tfuj tfuj...nech sa aj tebe dari 🙂

sono2
14. apr 2014

Ja čakám mrchu v štvrtok. Do teraz len Hormonálny profil, sono, mala som dozretý fol.na jedenásty deň. Aj manžel spermiogram ok a necítim sa tehotná. Až som presvedčená že nie som..

cammeronka
14. apr 2014

@tomiholjubavi a ty si aj merala nejako ovu? ja som tento mesiac nemerala, ale paci sa mi ze by som uz bola 5 dpo ;)

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@cammeronka merala som...vysla mi 9teho pozitivna...tak sme hned isli na vec 😀 a pre istotu aj 10teho... 😀 inak 9teho ma meniny Milena, to je pekne meno pre dievca...bolo by take symbolicke...juuuuj kiezby to uz vyslo konecne

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@sono2 ja som sa strasne natomala, ze uz som...🙂 tak dusa mi krici, ze to tento mesiac vyjde, ale telo zatial nesuhlasi... ☹ inak neviete ci sa pri zahniezdovani musi prejavit krvacanie?

cammeronka
14. apr 2014

@tomiholjubavi mne sa teraz prekryl aj jonasov vypocet (ten na nete) s mojim 14 dc, inak mi to vzdy vychadzalo na cramy..tak tiez tak potajme dufam, ze by to uz mohlo vyjst 🙂 a ty kedy testujes?

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@cammeronka chcela by som na velkonocnu sobotu, alebo nedelu ...to by bolo 4 dni pred ocakavanou mrchou... inak mozes dat link na ten jonasov test 🙂

tomiholjubavi
autor
14. apr 2014

@cammeronka ked tam neni ani ilava ani zagreb ako miesto narodenia... ☹ ☹ škoda... asi ho skusim kontaktovat .. ak to tento mesiac nevyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre