Riešili ste počas snaženia sa o bábo ovuláciu a plodné dni?

9. sep 2021

Ahoj. Viem že je založených veľa diskusii, ale chcem sa spýtať ak ste začali rozmýšľať že “ a chceme babo”, či ste nejako riešili , že kedy máte plodne dni, ovulaciu, atd? My by sme chceli, ale najradšej by som to nechala asi na voľný priebeh a neriadila sa týmto, pretože asi by mi to išlo dosť na psychiku.. no preto sa pýtam, že ako to bolo u vás. Ďakujem

h2
9. sep 2021

Tak najprv sme tomu nechali voľný priebeh. Ale keď som ani po roku nebola tehotná, kúpila som si tester plodných dní. Potom sa už po pár mesiacoch zadarilo.

luci_ba
9. sep 2021

prvých par mesiacov som neriesila plodne dni, proste sme si to užívali. Asi po pol roku som si začala sledovať s ovu testami kedy asi ta ovulacia je. Paradoxne zadarilo sa v mesiaci, kedy som myslela že je dávno po ovulacii. Držím palce

sona96
9. sep 2021

Ja mám veľmi bolestivú ovulaciu takže som vždy vedela, kedy ju mám. Na druhej strane, ale muž chodí na dvanástky a ja som v tom čase ešte chodila na vysokú školu a domov len na víkendy, takže sme tomu nedávali príliš veľkú váhu. Podarilo sa nám za 3 mesiace.

nika23t
9. sep 2021

Ak nemusíš riešiť, nerieš. Ja som riešila tak, až som si privodila také problémy, že som dokonca pár mesiacov nemohla mať ani sex... Ovulacne testy stále negatívne, bola som z toho na nervy. Až keď mi lekár povedal, že je to nespolahliva metóda, vykaslala som sa na to všetko sebasledovanie. A vieš čo? Otehotnela som 😊 Ak nemáš zdr. problémy, ms máš pravidelne a snazite sa krátko, nerieš, užívaj si. Keď s tým raz začneš, nebudeš vedieť prestať a budes sa dokola testovať a merat teplotu a kontrolovať výtok a neviem co ešte a úplne Ti to pokazí radosť z milovania. No nech už sa rozhodneš akokoľvek, držím palce ❤️

adya
9. sep 2021

ja som si zadala do googlu "plodne dni", do prveho kalendara, co mi to vyhodilo, som natukala data, nahrubo sa pozrela, kedy to vychadza a vtedy sme to skusili (aj mimo tychto dni, len sme to nacasovali aj na "spravne policka"). A o mesiac som uz kupovala test 😀

lavienocka
9. sep 2021

Najskôr som si sledovala plodné dni len tak od oka podľa hlienu, potom keď sa nedarilo som prestala, potom zase začala aj teplotu a potom zase prestala a už prešiel rok a nič. Tak už len čakám objednať sa k Dr a uvidím pokračovanie. ALE u teba to nemusí tak byť, pevne verím ze sa vam podarí. Ja som dúfala že aspoň do roka ale nejde to.

ckatka
9. sep 2021

Áno..sledovali...aj folikulometriu mi často robili. A dlhé roky nič.
Podarilo sa to náhodou, v roku,kedy už som si neviedla ani len menštruačný kalendár 😂

kkovacovak
9. sep 2021

Približne som vedela kedy mi po ms začínajú plodné dni takže sme sa snažili každý druhý deň v tých daných dňoch. Nebolo to ale pravidlom keďže sme to nechceli robiť z povinnosti. Takto sme to realizovali teda aj v dňoch kedy som si myslela že mám ovulaciu. Reálne po otehotnení som ale zistila že som ju mávala omnoho neskôr mimo plodných dní ktoré bežne ráta každá appka. Takže moja rada snažiť sa každý druhý deň aj cez plodné aj neplodné dni keďže nemôžeš vedieť, pokiaľ to nesleduješ testami, nemeriaš teplotu alebo nemáš nejaké ovulačné príznaky, kedy máš presne ovulaciu. Ja som otehotnela pár dní pred očakávanou ms.

autor
10. sep 2021

@adya a podarilo sa ? 😍

autor
10. sep 2021

@nika23t Ďakujem 😍

adya
10. sep 2021

Ano 🥰👶🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre