Riziká tehotenstva hneď po potrate

dudu1506
27. mar 2012

caute kocky...podarilo sa niektorej otehotniet hned po potrate a ako to prebiehalo? 😒

mart1na26
19. apr 2013

ahojte 🙂 momentalne som 2hy mesiac po kyrete , uz mam za sebou aj prvu mrchu. Citam citam , ze vadsi gynekologovia hovoria nieco uplne ine ako mne. Mne doktor povedal ze mam pockat tri cykly aby sa stena maternice uplne zregenerovala, inak sa vajicko neuchyti. Tak sa bojim pokusat skor lebo druhy potrat by som uz neprezila ;( co vy nato koceny?

meza
19. apr 2013

@emma93 dakujem velmi pekne,bola 11 tt,nezistili vobec nic,bola som sledovana a brala som duphaston,kyselinu listovu a anopyrin...

emma93
19. apr 2013

@mart1na26 ..ahoj ja som týždeň po kyrete...a chcela by som počkať na dve menštruácie a potom ísť nato!! veľmi by som chcela aby to bolo čo najskôr ale ako píšeš ty, tie obavy aby sa to nezopakovalo tam sú a aj budú. :(..Aj keď sa človek snaží myslieť pozitívne, ten strach tam niekde v kútiku stále bude. Ty už si dva mesiace po?? tak to ja by som už začala so snažením...čo tu čítam príbehy ostatných báb, tak práve tie, čo skúšali skôr, boli úspešné! teda pokiaľ tam nebol zistený nejaký závažnejší dôvod, prečo sa to prvý krát nepodarilo. Jedna kočka tu písala, že jej práve lekárka odporučia začať čím skôr, po 1-2 cykloch..vtedy je možnosť otehotnenia reálnejšia. Samozrejme zaváži aj to, ako prebiehala rekonvalenscencia po kyrete...či bol dobre odvedený, či nenastal nejaký zápal alebo infekcia, ktoré by komplikovali hojenie,,,

mart1na26
19. apr 2013

@emma93 ahoj 🙂 ja som nemala vobec ziadne problemy. Len ked som "potracala" mala som neskutocne bolesti, az po kyrete sa mi ulavilo a hned po tom som behala a pytala sa domov. Tie dva mesiace ubehli jak voda. Fakt neskutocne. Az vcera som pozerala do kalendara a padla mi sanka ked som zistila ze su to uz 2 mesiace. Urcite sa uz budeme snazit, mysel mam pozitivne nastavenu 🙂 len stale myslim na to ze mi doktor kazal cakat 3cykly.... Nechapem preco kazdy doktor hovori nieco ine.... :( pritom som potratila v 7 tt, ze to nebolo vyssie stadium.

thea77
19. apr 2013

caute baby...aj ja patrim k vam. styrikrat som bola tehotna, prve tehu v 27rokoch, v 6 tyzdni som mala zle hladiny hcg, nasledovala laparoskopia a nasledne kyret. po piatich mesiacoch sa nam zadarilo a z tohto druheho tehu mam krasnu dceru. tretie tehu v 29.r., v 6 tyzdni krvacanie po pade, opat kyret. a teraz som mala missed abortion v 9 tyzdni, opat kyret. mam takmer 36 rokov, za sebou tri neuspesne tehotenstva, takze rizikova som tak ci tak. lekar odporucil cakat tri mesiace... lenze ako tak citam, aku mate skvelu uspesnost, cakat nebudem urcite. verim, ze priroda vie co robi a bud to ma vyjst a vyjde alebo nie. tentokrat som si na seba davala mimoriadne pozor, aj muzicek sa staral prikladne a nepomohlo to. mala som ale toto tehotenstvo velmi zvlastne a uplne ine ako tie predchadzajuce. pri prvych troch som velmi rychlo cca po 10 dnoch vedela, ze som tehotna. teraz som to okrem vynechanej mrchy a jemnucko citlivejsich prsnikov nijako extra priznaky nepozorovala. zato som velmi dobre zistila, kedy som o mrnusa prisla 😢 . po kyretazi som vobec nekrvacala /okrem jednej vlozky hned po zakroku/, maternicu mam po sone cistu, pijem 3x denne alchemilkovy caj sypany, takze hura do boja!!! Drzim Vam palce, do skoreho a uspesneho tehulkovania, dievcata!!! Dufam, ze sa uvidime coskoro medzi tehulkami. Ja Vam to prajem 🙂

emma93
19. apr 2013

@thea77 ahoj🙂..vitaj medzi nami🙂...aj keď určite by sme sa radšej zhovárali o veselšej téme, ale verím, že aj to o chvíľu bude...budeme sa podporovať, myslieť na seba a spolu to dáme! Čajík s miernou nechuťou popíjam aj ja🙂...ale tak čo by som pre rýchlu regeneráciu neurobila. Inak je veľmi smutné, že si si musela toľko vytrpieť..:(..žiaľ, je to osud a s niektorými si veľmi kruto pohráva...držím palčeky a priebežne sa budeme informovať čo a ako🙂

emma93
19. apr 2013

@mart1na26 ..no každý hovorí iné, lebo samy v tom nemajú jasno. Ale podľa ohlasov a príbehov dievčat tu si môžeš urobiť úsudok sama. A pomaličky sa s manželom pozhovárajte čo a ako...ja by som už začala..aj keď nechcem ťa nahovárať na niečo, záleží na vás, ako sa ty cítiš, a aké si mala kontrolné sono, či už je maternica zahojená a pripravená na ďalšie tehu...držím pästičky!!

emma93
19. apr 2013

@mart1na26 ..inak aj ja by som chcela aby mi to tak utieklo...teraz sa mi naopak čas vlečie:(

mart1na26
19. apr 2013

@emma93 sono som mala oki, hovoril ze na danu situaciu uplne normalne. A potom mi uz nekazal dojst a ja som sa citila velmi dobre. Tak to bude urcite ok. Urcite sa uz budeme pokusat, normalne nedokazem viac cakat ;) na cas sa uplne vykasli, zaujmi sa na uplne nieco ine, mne pomohla robota na dome, vypla som jak sa dalo, necitala som ziadne fora, a preslo to jak jeden den. Aj ja tebe drzim pasticky a vsetkym v rovnakej alebo podobnej situacii. Urcite sa nam to vsetkym na dalsi pokus podari 🙂

thea77
20. apr 2013

@emma93 ahoj emma93, dakujem za podporu, si velmi mila 🙂
mne ta alchemilka normalne uz aj chuti, vobec nesladim caje a zvyknem si robit aj tymianovy a matovy cerstvy, takze mi to pride ako chutny bylinkovy caj 🙂 zvlastne je, ze som cca 2,5 tyzdna po zakroku a sliznica uz funguje, myslim uz produkuje cervikalny hlien. Vcera som mala dokonca taky ten plodny bielok, tak mam pocit, ze jednak som tentokrat mala skveleho lekara a ta alchemilka naozaj regeneruje. len dufam, ze sa konecne dockame uspesneho tehotenstva a mrnuska v naruci. Zelam ti vela lasky a slniecka do zivota a coskoro aj bociana na ceste k vam 😉

emma93
20. apr 2013

@mart1na26 .tak vidíš, nie je o čom premýšľať, treba sa pustiť do práce🙂)).....ja by som chcela teraz zaspať a prebudiť sa až v júny🙂!

emma93
20. apr 2013

@thea77 ..áno ja sa tiež myslím, že tie čajíky môžu veľa napomôcť. Určite je to lepšie ako si vpúšťať do tela rôzne chémie!
Podľa toho čo píšeš, sa Tvoja maternica veľmi dobre regeneruje a všetko je na dobrej ceste. Ešte aspoň vyčkať na jednu M, nech sa všetko prečistí a potom po dohode s manželom môžete skúsiť🙂 A čo ti povedal lekár?? koľko ti odporúča počkať?...aj ti zistili príčinu prečo sa to stalo?? ja som mala anembryomolu, tzn. že plod sa prestal vyvíjať. Je to genetická vada plodu, kde nastalo chybné usporiadanie chromozómov nezlúčiteľné so životom:(((...väčšinou to býva vec zlej náhody, preto dúfam a pevne verím, že sa to už v budúcnosti nezopakuje. Teraz si ale chcem dať pre istotu vyšetriť štítnu žlazu. Okrem toho som aj zistila, že mám Rh faktor negatívny, čo takisto môže byť príčinou. ..Stále len čítam, pátram...zisťujem, lebo lekári nič nepovedia, len že je to vec prírody, ale ja chcem urobiť všetko preto, aby sme sa niečomu podobnému v budúcnosti vyhli.

thea77
20. apr 2013

@emma93 zatial len cakam na vysledky z histologie a krvi, este ma caka hematologia a tiez stitna zlaza. prve dva razy mi nezistili nic, ale to je uz par rokov dozadu a aj labaky su snad uz lepsie. teraz pockame a uvidime. ja mam tiez RH negativ a tatino Rh pozitiv, pichali mi Rhegu kvoli tomu po kazdom potrate aj ked som porodila malu...vravia, ze Rh faktor sposobuje problemy pri druhom tehotenstve, a ja mam prave druhe tehotenstvo jedine uspesne. Nastastie mala je tiez Rh negativ po mne, tak mozno preto sa udrzala.
Lekar odporucil pockat 3 cykly, naco som mu povedala, ze som prilis stara na to, aby som cakala tri cykly a nikto mi predsa neda zaruku, ze vo stvrtom otehotniem. Tak sa len usmial a povedal, ze ved s tym nieco urobime, ked to pride skor. Co som citala, tak v zahranici to beru ovela naturalnejsie, i ked urcite su pripady, kedy zo zdravotnych dovodov doporucuju pockat, ak sa zena citi dobre a maternica je pripravena...nie je dovod otalat.
Studie pisu, ze vacsiu sancu na zdrave tehotenstvo mali zeny, ktore otehotneli skor ako tie, ktore cakali 6 a viac cyklov. Ja cakat nemienim. Budem sa venovat sebe, zdravej strave, troche sportu a ked to pride, tak sa budeme potichu tesit 🙂

emma93
20. apr 2013

@thea77 ..presne, zdieľam s Tebou tento názor. Niečo na tom predsa musí byť, keď väčšiu úspešnosť majú ženy ktoré nečakajú. A riziko potratu tu je vždy, či čakáme dva mesiace alebo pol roka. Jedna kočka tu písala, že po prvom potrate čakala pol roka, podarilo sa im až o rok a zase potratila:(. Potom sa už rozhodla nečakať a na tretí mesiac bola tehotná znovu, ale tentoraz už úspešne. Podľa mňa ak nie sú komplikácie, že žena dlho nekrváca, dobre sa hojí, nemá žiadnu infekciu nevidím dôvod vyčkávať. Veď nikde nieje napísane, že keď začnem na druhý mesiac, že sa to hneď podarí!

zahorackaa
20. apr 2013

baby, viete mi prosím poradiť: my sme boli vo februári na ivf, neúspečne, po 10 dňoch som začala krvácať. Tak sme skúšali v marci či sa náhodou nepodarí a podarilo sa prirodzene. Avšak vo 4 týždni som začala opäť krvácať a lekári to označili ako samovoľný potrat. čo mám teraz robiť? Skúšať prirodzene ďalej? A kedy po tom potrate. čistenie mi nerobili, malo by sa to vyplaviť samé s krvou, ešte však pôjdem na kontrolu. ďakujem za rady 🙂

thea77
21. apr 2013

@zahorackaa ahoj, tazko sa vyjadrovat k niecomu o com nic neviem. myslim, z akeho dovodu sa vam doteraz nedarilo a ako dlho ste sa snazili. kazdy mame za sebou nejaky pribeh. podla veku si uplne v pohode, cas este mas, ale treba to riesit. z mojho uplne laickeho pohladu> euspesne ivf nemusi znamenat nic, podla mna je to nieco, co je tak trochu proti prirode a mozno preto sa to nepodarilo, tym vobec nechcem povedat, ze je to pre pary nespravne riesenie, moja priatelka otehotnela prave vdaka ivf po 10 rokoch neuspesneho skusania a dnes ma dve krasne zdrave deturence. Nasledne tehu o mesiac prirodzenou cestou je skvele... urcite ta nabombovali hormonmi a mozno prave preto si o babatko prisla. Mozno tych hormonov bolo v tvojom tele privela a plus stres.... Osobne by som si dala tzv. dusevnu pauzu, daj si pozriet uzv maternicu ci sa vsetko vyplavilo prirodzenou cestou, chodte s partnerom von, medzi priatelov, uvolnite dusu aj telo a ono to pride. Milujte sa z lasky k sebe a nie preto ze mas plodne dni. Podla mna je super, ze si dokazala otehotniet prirodzene, to znamena, ze tvoje telo to vie 🙂 uz len prist na to, preco to nevedela udrzat. Daj si porobit vsetky vysetrenia od hematologie po stitnu zlazu a aj dalsie ak bude treba a skusajte dalej. Toto boli take mikrotehotenstva, takze nejaky extra velky casovy priestor na regeneraciu mozno ani nebude treba. Ja som potratila teraz v 9TT a necakam vobec. Som toho nazoru ako mnohe ine, ze telo vie, co robi aj z akeho dovodu.
Teraz trochu z ineho sudka, citala som zaujimavu knihu. Jedna zena v nej pisala, ze dieta si vybera rodicov este predtym ako splynie vajicko a spermia. Bolo to nieco v duchovnom zmysle. Treba poziadat Vase dieta aby si Vas vybralo za rodicov 🙂 a druha rada, precitaj si na webe nieco o tzv. prstikovej metode, nam pomohla 😉 Ostatne uz nechaj na prirodu a lekara, ktoremu veris.
Drzim palce a do skoreho a uspesneho tehulkovania 🙂

zahorackaa
21. apr 2013

@thea77 ahoj, ďakujem ti za tvoj komentár, veľmi mi pomohol. My sme mali pri ivf taký krátky prípravný proces: 24/01 som začala brať injekcie a 09/02 mi vkladali 2 oplodnené guličky 🙂 neviem, asi sme boli veľmi namotaní s manželom, že by to mohlo vyjsť, lebo sme vlastne nemali nijaké problémy, len to jednoducho neišlo už asi rok. Tak sme sa len išli dať vyšetriť a hneď sme vypisovali žiadosť do poisťovne na schválenie. Asi máš pravdu, asi bolo toho umelého na mňa priveľa. Ja totiž nie som ani na nejaké ibalginy proti bolesti. Radšej si uvarím bylinkový čajík, alebo si odpočiniem 🙂 možno je to pre niekoho divné.. no a zrazu mi dali takúto hormónovú bombu do tela. Telo sa asi len bránilo. A čo sa týka plodných dní, ja si ich neviem ani vyrátať 😀 toto som nikdy nesledovala, ani bazálnu teplotu som si nemerala. Proste sme len skúšali rok či to vyjde alebo nie. A možno by to aj vyšlo, keby sme akurát trafili tie plodné dni. Skúšala som len zdvíhať nohy po 😀 no a teraz vyskúšam a aj tú prstíkovú metódu 🙂 veď za to nič nedáme. A vám sa tiež nedarilo? boli sme teraz v piatok na genetike a tam mi doporučili, aby som zašla aj na hematologiu, nakoľko moja mamina bola viac krát operovaná na krčové žily na nohách. No a mám sa objednať aj na štítnu žľazu preventívne... tak uvidíme... ďakujem ešte raz, pa 🙂

thea77
22. apr 2013

@zahorackaa Ahoj, rok v dnesnej dobe preleti ako voda a mozno ste nemali stastie na tie plodne dni, ktovie. Mozno na Vas isli prirychlo v tom centre, myslim, ze na tieto veci treba hlavne pokoj v dusi a nie sup sup, dalsi, ste na rade. Tie bylinky aj oddych su fajn. Ale na bylinky pozor, niektore mozu byt prisilne a bojovat proti plodu. Tak to len tak, studuj na nete, baby tu toho popisali dost, takze informacii je dostatok 🙂
Ja som si nikdy nemerala bazalnu teplotu, ale osvedcilo sa mi sledovat cervikalny hlien, to je taka trefa do cierneho v mojom pripade. Prve sme pocali asi po pol roku, no zial potratila som, druhe sme pocali pat mesiacov po prvom kyrete a to jedine som aj donosila s pomocou duphastonu a dobreho lekara, k tretiemu sme prisli ako slepe kura k zrnu, ale to som spadla a potratila som a stvrte sme pocali teraz vo februari a to sme sa milovali presne dva krat na zaciatku cyklu, lebo potom som isla s malou na lyzovacku a vratila som sa s tym, ze mi meska mrcha. Bohuzial mrnuskovi prestalo bit srdiecko v 9 TT. Mala si velmi priala surodenca po 8 rokoch. Holt, zivot je len nahoda...nie vzdy sa daju veci ovplyvnit zasahom cloveka do deja.
Ale ty si mlada kocka, verim, ze s prichadzajucim pozitivnym pocasim pride aj spravny cas na hniezdenie 😉
Drzim palce.

emma93
13. máj 2013

@mart1na26 ahoj,,ako sa máš?? niečo nové?? už ste začali naplno so snažilkovaním?? ja som ešte nedostala ani prvú M..tak musím čakať...ale už by mohla prísť, sú to už 4 týždne....ten čas sa mi zdá byť ako nekonečný, už by som strašne chcela začať...!!!!

mart1na26
13. máj 2013

@emma93 ahoj Ema 🙂 ano uz sme sa snazili a uz mame aj ll . 🙂 22heho ide gyndovi tak dufam ze bude vsetko ok. Ja som prvu dostala po 32dnoch a dokor mi hovoril az 6tyzdnov....

emma93
14. máj 2013

@mart1na26 ..jeeeej to vážne!!!!! strašne sa ma týmto potešila a povzbudila zároveň!!!!!🙂)))..veeeelmi tám držím palce!!! je to krásna správa!! čiže sa vám podarilo na prvý šup!!! ak si dobre pamätám začali ste dva mesiace po potrate??? ešte raz zo srdca gratulujem!!!.už len samé dobré správy!!

mart1na26
14. máj 2013

@emma93 ahoj, dakujem za prijemnu spravicku 🙂 potesila. Ano snazili sme sa 2mesiace po potrate, nehcelo sa mi cakat 🙂 lepsie povedane nevydrzala som to. A ano, podarilo sa na prvy sup (povinny sex 2x denne 🙂 ), ja som taka, ze len trenky okolo mna preletia a hned som tehotna. :D a ty ako ? Aspon ti ten cas leti?

emma93
15. máj 2013

@mart1na26 ..tak to máš super!! ja neviem či nám to pojde tak lahko lebo na prvé sme čakali vyše roka..ale problém bol v tvorbe vajíčok, no hned ako som začala užívať clostyl - lieky podporujúce ovuláciu som ostala tehotná!..po mesiaci užívamia! tak pevne verím, že ked si ho hned teraz nasadím, opäť sa nám tak podarí! No M zatial neprichádza čo ma znervoznuje...je to 33 dní..viem, že to môže trvať aj dlhšie, ale počkám ešte týžden a objednám sa k dokimu nech mi pichne vyvolávačku..Inak sa cítim fit, keby sa dalo začali by sme hned!!!!!!.....,Týždne mi síce utekajú ako voda, ale od toho osudného dňa sa mi to už zdá ako celá večnosť a nie ako mesiac!..Tebe držím strašne moc plačeky a daj vedieť čo si vybavila u kekára!!..papa

mart1na26
22. máj 2013

@emma93 ahom , tak dneska som bola u gyndu... Mame 6tt a 2dni. Neskutocne som sa bala co mi povie... Tak mi odlahlo. Dal mi aj tabletky na udrzovanie , tak som aj ovela kludnejsia. Uz nam pekne bije aj srdiecko.... Boze taka ulava.... Uz aby sme boli v 4mesiaci.... A ty sa ako mas? Jak ti ide cas? Mne teda nenormalne rychlo......

emma93
22. máj 2013

@mart1na26 ahoj🙂..dakujem, že si napísala! Veru som na teba dnes myslela, lebo som vedela, že ideš k dokimu, tak som si hovorila, že ktovie či napíšeš🙂..a som veľmi rada, že dopadlo všetko dobre a keď už je počuť aj srdiečko tak je to na dobrej ceste!!🙂..len tak ďaľej!!.neboj, tentoraz všetko pôjde tak ako má!!! a čo ti lekár povedal keď si povedala že si tehu??Nehovoril niečo o tom, že ste mali ešte počkať alebo také niečo??...ja teraz len čakám na MS ktorej sa akosi nechce uráčiť prísť☹,,už to je 6 týždňov a stále nič☹...asi počkám ešte týždeň a zavolám na gyndu, asi bude potrebná vyvolávačka..lebo takto sa nikam nepohneme...dúfala som, že o takomto čase už budem mať po prvej M a pomaly čakať ďalšiu...:-/

emma93
28. máj 2013

@mart1na26 ..ahoj Maťka ....ako sa máš?? všetko o.k???,,ja som bola dnes na kontrole, lebo som už 7 týždeň po a MS nikde...myslela som, že mi pichne vyvolávačku ale chce ešte dva týždne počkať, lebo keď ma prezrel povedal, že sliznica maternice je už pekne narastená a vyzerá to, že MS by sa mohla každú chvílu spustiť. Inak sa mu zdá všetko o.k...tak snáď regenerácia prebieha v pohode. Len som si myslela, že to všetko pôjde rýchlejšie...o takotmo čase som už mohla očakávať druhú MS a zatiaľ neprišla ani tá prvá:((..tak snáď sa dočkám!!!,opatruj sa a davaj na seba pozor!!

mart1na26
30. máj 2013

@emma93 ahoj Emma... Prepac ze som hned neodpisala ale neviem preco,nevysvietila sa mi ta prva sprava od teba :( tiez som si hovorila , ze nepises...... 🙂 u doktora v pohode, akurat sa ma pytal ci to bola cielena akcia a ze si musim davat pozor.... Co si aj davam, vazne sa rozmaznavam. 🙂 pises ze sliznicu uz mas pekne narastenu, budes cakat 3cykly? Mrska este nedosla?

kukadielko
30. máj 2013

Ahojte kocky! Pridavam sa do diskusie. V decembri som potratila, bolo to uz vysoke stadium tehotenstva- treti trimester. Pred mesiacom som znovu potratila v 9 tyzdni, lebo sa babatko nevyvijalo. Prva mrcha este neprisla, ale uz dufam, ze to nebude dlho trvat (brucho uz dost boli). Tiez som asi toho nazoru, ze so snazenim netreba dlho cakat. Akonahle budem podla gyndosa v pohode, idem na to! Mart1na26, drzim palce, aby sa ti podarilo babatko donosit zdravucke az do konca! Emma93, verim, ze MS nam coskoro dorazi a budeme moct ist nato!

emma93
30. máj 2013

@mart1na26 niee to je v poriadku🙂..som rada, že si teraz odpísala! No MS stále nikde..neviem...mám počkať ešte 2 týždne, respektíve už len jeden a tri dni🙂....ale neviem, nejak neverím, že príde...už som mala aj minulý týžden take tušenie že by mohla prísť, lebo ma tak jemne pobolievalo podbruško a stale nič...ani žiadne špinenie, nič,,,len sem tam biely výtok, to je všetko......No ja by som najradšej začala hned po tejto mrške...síce bude len prvá ale uz vyše dva mesiace po.....síce už nejaké tie radovánky boli 🙂..ale prerušovanou metodou🙂)
No veru šetriť sa musíš a dávať na seba veeelky pozor...dufam, že si ta manzel rozmaznáva a nosí na rukách🙂...

emma93
30. máj 2013

@kukadielko .ahoj, vitaj medzi nami🙂).aj ked by sme boli urcite radsej keby sme boli v skupinke štastných tehuliek, ale aj to dufam bude!!..to je mi naozaj ľuto, že si to musela prežiť 2 x :((,,je to ťažke na psychiku...treba veľa síl aby sa s tým človek dokázal zmieriť a ísť daľej! Tzn., že po prvom potrate si otehotnela do dvoch mesiacov???...a nejaké vyšetrenia ti porobili?? mne sa to stalo teraz prvý krát ( a dufam, že aj posledný ), preto dôvod nikto nezisťoval, ale o týžden idem na vlastnu žiadosť na endokrinologiu, lebo poruchy štítnej žlazi máme v rodine. Tak som zvedavá, čo tam vybavím....
No MS sa stále akosi nechce prísť...som z toho smutná, lebo rada by som aby sme už začali so snažením a toto nás len brzdí. ...Ale asi všetko má svoj čas a príde to vtedy kedy má!.treba byť len trpezlivý!
A teraz ti nepovedal tvoj gynekolog, že si mohla o dieťako prísť kvoli tomu,že si skoro po potrate otehotnela??,,ale píšeš, že dieťatko sa prestalo vyvíjať, tak si myslím, že išlo o genetickú chromozomovu poruchu a tomu by sa nezabránilo ani keby si ostala po roku tehotná. A už máš nejaké deti?? a môžem vedieť koľko máš rokov??..u mňa išlo o prvé vytúžené a dlho očakávané tehotenstvo:(.a mám 27 rokov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre