Snaha o bábätko, ale len počas víkendov

11. máj 2021

Ahojte žienky. 🙂
Prosím Vás, dúfam, že ma nevysmejete za moju otázku, ktorá mi blúdi hlavou....
Vopred sa ospravedlňujem, ak ide o hlúposť, ale predsa....
Chceme sa začať snažiť o bábätko, problémom však je skutočnosť toho, že s manželom sme spolu aktuálne len cez víkendy, tým pádom toho času moc nie je. Ale k veci, čo ma zaujíma a čo by som sa rada opýtala. 🙂 Keď sa budeme snažiť po týždňovej pauze, nie je problém v "starom" biologickom materiáli? Partner nemasturbuje (viem, že my asi neveríte, ale je to tak), tým pádom mi napadlo, či z takých "starších" spermií nemôže byť vyššie riziko nejakých budúcich komplikácii súvisiacich s bábätkom....Neviem, či som sa vyjadrila tak ako som chcela, respektíve, či ma pochopíte, na čo narážam, ale dúfam, že áno :D Ešte raz mi prepáčte, ak som Vás nejako zarazila mojou otázkou, ak nie je úplne na mieste. Ďakujem žienky. Pekný zvyšok dňa želám 🙂

sona96
11. máj 2021

Spermiogeneza prebieha neustále a "staré" spermie sa vstrebávajú, takže s tým nie je problém. 😉

barus26
11. máj 2021

s tým problém nebude. Skôr bude problém sa trafiť do ovulacie, keďže sa stretávate len cez vikendy

hviera81
11. máj 2021

no ak si date aj piatok aj sobotu aj nedelu, tak zvysne dva dni budu cerstvi chlapci 🙂 takze to uz bude ok. ale skor ta ovulacia, ako pisali....
inak jeden cas mne vzdy vychadzala na vikend, co bolo super, lebo cez tyzden som bola vzdy k.o. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre