Snaha o dieťatko vs. domáci miláčik

meusicka
14. máj 2008

takze ahoj v mojej teme. snazila som sa tu najst nieco podobne no bez uspechu, preto tato temicka. mna by zaujimalo hlavne to, ako sa staviate vy, resp. vase okolie k snahe o dietatko v pripade ak mate domaceho milacika. ja som mala vzdy domace zvieratko a odkedy som sa vydala, tak som tuzila mat zase, kedze medzicasom som on prisla. dalo mi vela namahy, kym som manzela presvedcila, aby sme si zadovazili maciatko. uz je to len otazka par dni a budeme si ho moct doniest domov.samozrejme nic nemoze ist hladko a preto aj mne povedalo par ludi, ze zvieratko nema co hladat v byte ak je tam male dieta. my sa snazime a dufam, ze coskoro budeme uspesni a budeme mat vytuzene dietatko, no zaroven budeme mat aj domaceho milacika. co teraz? bolo to unahlene z mojej strany? resp. co vtedy ak uz domaceho milacika ( psika, macicku) mate?? stretli ste sa ohladne toho s odmietavym postojom aj u svojho lekara? dakujem vopred za vsetky prispevky 😉

rusovcanka
15. máj 2008

Ahoj kočky 🙂 Lauritka,ja som so zvieratkami vyrastala a s otehotnením som nemala absolútne problém 😀 Nepočúvaj také reči,ľudia toho navravia...veď už čakáte bábo,takže sa podarilo!!
Meusicka,ešte k tej cicuške-keď domov prinesieš bábo,treba ich zoznámiť a zaistiť,aby si cica nemohla k nemu ľahnúť do postieľky a pridusiť ho-to nie sú babské povedačky,mojej babke cica takto pridusila sestru,našťastie ju zachránili.Mačky vyhľadávajú na odpočinok teplé miesto a bábo je teplučké,mäkučké-proste ideálne 😀 Niektoré maminy dávajú na postieľku takú sieťku,myslím niečo ako moskytiéru,aby sa tam cica nedostala.Myslím,že ak toto zabezpečíš,cicu budeš odčervovať a očkovať,niet sa čoho báť 😀 Takže držím palce,nech sa u vás mačiatko zabýva a nech ti robí radosť.

lauritka
15. máj 2008

😀 viierka pudliky su srasne zlate a neplznu 😉 idealne do bytu.. ale su pritulne ako macicky..nas spava s nami v posteli 😅 no oni tvrdili, ze ma ku mne velku citovu vazbu a ze to brani pocatiu atd...

lauritka
15. máj 2008

rusovcank aano podarilo, aj ked nie prirodzene 🙂

vierka
15. máj 2008

lauritka - sak to a su strasne inteligentne a hned sa vsetko naucia - proste milacikovia, sak ja ta nasa s nami spavala 😀 ale my toho nasho uz nemame ☹
teraz ma nasa nova suseda 12 rocneho pudlika a asi tak 1,5 roka stare miminko, takze to co vravia je hlupost...

lauritka
15. máj 2008

a ako je to so ziarlivostou na miminko???

lauritka
15. máj 2008

vierka ked moj odide asi budem musiet mat hned noveho 😨 neprezijem to...

meusicka
autor
15. máj 2008

rusovcanka...samozrejme k babatku by som urcite zvieratko nepustala 🙂

lauritka... ja si skor myslim ze zvierata vycitia nase pocity a to ze ta ma tvoj psik rad, neznamena, ze ti nedopraje babatko. je to blbost podla mna. nas pes mal zo zaciatku taky cudny pocit ked som zacala chodit s muzom, dokonca ja na prechadzke ked behal akolo nas, tak mal tu drzost ze stale prebehoval medzi nami, len aby vytvaral urcitu barieru. a take objatie tiez netoleroval, to sa hned na nas vyrutil a hnal nas od seba. nakoniec ale zistil ze to nepomoze a teraz to vsetko uz vobec nerobi. si nas v hlave sojil dokopy a je to pre neho normalne ze sme spolu

vierka
15. máj 2008

lauritka - ale to skor pre to, ze tam bol iny problem, a nie psik, nie? a ako sa ten vas vlastne vola???
no ta nasa sa nedozila nasho dietatka, ale co mala segra a brcho deti, tak k tym sa spravala ako ku clenom rodiny, proste ich mala rada, aj ich obranovala... a co ma ta susedka, tak som nepocula ze by mali nejaky problem s nou, aj ona je milacik...

meusicka
autor
15. máj 2008

lauritka... no asi bude psik ziarlit na babtko, ale ja si myslim, ze ked je to mudre zvieratko tak pochopi ze dietatko je vase a preto mu nesmie ublizit. skor zvykol byt prolem u psov, ktore su bojovnejsej povahy.

lauritka
15. máj 2008

pridala som ho do albumiku 😉 vierka..no asi ano..trosku horsi spg a u mna ani nevieme 😀 na laparke som nebola. aha muesicka,no budem mu to musiet vysvetlit..pudliky su inteligentne 🙂

meusicka
autor
15. máj 2008

laur... ten je zlaty 🙂

laur... a nechceli lekary aby si sa najprv podrobila laparke??

nevesta
15. máj 2008

Ahoj,
my mame doma 2 macky a psa 😉 takze pohodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ked sme kupili psa v ten mesiac som otehotnela... Mackam som dala spravit testy na toxoplazmozu (pre istotu), boli negativne... Jedine, co som robila inak ako normalne bolo, ze som pri cisteni zachodika pouzivala rukavice, pripadne cistil moj manzel...

Takze hura do toho 😉

lauritka
15. máj 2008

🙂 nevesta muesicka..v centre aj chcel..ale ja uz som nechcela viacej cakat 🙂

meusicka
autor
15. máj 2008

nevesta... inac mne hovorili, ze toxoplazmoza u macky je nakazliva len 2tyzdne a potom uz nie. ale je ovela nebezpecnejsie v pode v zahradke. tam vraj vydrzi dlhsie.

laur... ved to, ze ked roky tak utekaju tak potom uz nemas naladu oddalovat. ja som tak chcela mat prve dietatko v 26 ale uz nestiham 😒

nevesta
15. máj 2008

Este k ziarlivosti...
Ked sme malu priniesli domov, ukazala som ju mackam aj psovi. Jedna nema rada deti, ta je skoro cely den vonku, domov sa chodi len nazrat a vyspat, druha sa k malej chodi hladkat. Teda ona chce, aby ju hladkala a mala ju len sklbe... Ale nic neurobi... Tu som od malinka davala detom do ruk, aby si zvykla, ze aj prudsie zaobchadzanie je v pohode a funguje to...

A pes? Toho musim strazit, pretoze akonahle sa otocim od kocika je v nom a snazi sa malu vybozkavat 😀

meusicka
autor
15. máj 2008

nevesta... urcite aj tiez zvierata vedia, ze to je este male bezbranne dieta a preto si od neho nechaju robit to, co by za inych okolnoti nedovolili. 🙂

rusovcanka
15. máj 2008

Lauritka-hlavné je,že sa podarilo 😀 Keď odišiel môj prvý psík,povedala som is,že už druhého nechcem-vydržalo mi to presne týždeň a potom som utekala do útulku 😀 Doniesla som si šteniatko,fenku(už bude mať 8 rokov,ako ten čas letí...).U nás bol dosť problém,keď som doniesla malú z pôrodnice,fenka žiarlila.Ona má dosť zvláštnu povahu-nemá rada nikoho,len seba,mňa a susedovho psa 😀 Takže ani teraz nemám odvahu nechať ju samú s malou,lebo neviem,ako by to dopadlo 😎 Ale ak sa niečo deje,tak Lila(fenka) uteká hneď malú chrániť...takže je to také pol na pol-žiarli stále,ale na druhej strane už malú prijala do "svorky" a bráni ju.

vierka
15. máj 2008

lauritka - sak to je uuuuuuplny milaaaacik 😀 podla mna nebude problem...

nevesta
15. máj 2008

Muesicka, ja som dala spravit tie testy hned ako sme ju priniesli... Pre istotu, aby som bola kludna 😉 Inak ked mi robili testy, tak ja som uz toxo davno prekonala aj bez macky... Bolo to len pre klud mojej duse, kedze som kratko predtym prekonala Missed abortion...

lauritka
15. máj 2008

verka 😀 ale vies on velmi nema rad, ked ho otravuju..vtedy robi zubky 🙂 a hlavne deti ked ho chcu chytat...on je uz dedko a chce mat pokoj.preto neviem ako bude reagovat na nieco nove v mojej pritomnosti a uz nebude stredobodom on---- 😒

vierka
15. máj 2008

lauritka - ide o ten zaciatok... vtedy bude vidiet noveho clena rodiny, ale ten bude maly a nebude ho otravovat... cize vtedy sa nauci ze sa pozornost rozdeluje... a pri dohliadani na dieta ked bude vacsie, tak myslim, ze nepride k nejakym stretom a psik bude rad, ze ho niekto pomojka - aj vase dieta, ved to bude clen rodiny 😀

lauritka
15. máj 2008

nevesta toxo robia aj teraz v tehu nie?? ja som mala tiez jeden missed 😒

alexandra
15. máj 2008

Kocky ja som macky chovala, a maly je vzorom lekarskych priruciek o zdravi 😉 Na macku si lahne, taha ju za chvost za sebou, vybozkava ju, macka drzi a ked toho ma dost, vstane a pomaly a velmi dostojne odkraca niekam, kde maly nedociahne.. Podla mna je pre dieta dolezite naucit sa zit nielen s ludmi, ale aj so zvieratami.. Nevesta je toho naozaj dokonaly priklad, to je simbioza ako z knizky 🙂

meusicka
autor
15. máj 2008

nevesta... a ako ti zistili tu toxo? ja som sa stym zatial velmi nezaoberala aj ked sme predtym macky mali, ale odkedy som sa vydala, tak zvieratka pri sebe nemam 😒

alexandra
15. máj 2008

Mimochodom, toxoplazmoza je zo suroveho masa, hliny, nespracovaneho jedla, neumyteho ovocia, atd atd atd... Macky je suce prenasaju, ale velmi male percento sa nakazi od maciek, vacsinou je to prave z nedobre tepelne spracovnaneho masa..

lauritka
15. máj 2008

a od psika sa da nakazit ?

meusicka
autor
15. máj 2008

alexandra.... tak mne surove maso nehrozi, ani sa ho nedotknem 😝 a to myslim doslaova, ja ho ani nenakrajam 😅

bay
15. máj 2008

Lauri, neda, neboj 😉 teda iba ak by si ho chcela zjest 😠

lenka20
15. máj 2008

ahojte, pridam sa k vam, aj ked babo este nemame - snazilkujeme - ale mame doma v byte 3 psikov su to poklady a uz sa tesim, ked k nim pribudne dalsi kamos - nase mimi...u deti, ktore vyrastaju od babatka pri zvieratkach sa vytvori velmi dobra imunita, maju menej alergii a vobec menej zdravotnych problemov....samozrejme hygiena a pravidelne ockovanie a odcervovanie, navstevy veterinara - ale to je aspon podla mna samozrejme aj bez dietatka v byte... je dobre pred tehu si dat vysetrit toxoplazmozu - ale to bez ohladu na to, ci zvieratko mate alebo nie....
lauritka s tou ziarlivostou - psika treba pomaly zvykat na to, ze je v byte aj niekto iny, poviem mozno blby priklad, ale... ked sme si kupili druheho psa, museli sme zo zaciatku davat velky pozor aby na seba neziarlili - teda rovnomerne sa venovat jednemu aj druhemu, nijako neuprednostnovat...to budes musiet robit aj pri dietatku, neodsuvat psika bokom, dovolit mu babatko oblizat, onuchavat...ked ho k nemu nepustis nepochopi situaciu a moze nastat problem...ine je to s macickami...tam treba davat pozor, aby si macicka na dietatko nelahla - oni sa rady ukladaju na krku a to by mohlo byt u maleho baba nebezpecne...

nevesta
15. máj 2008

Toxoplazmozou sa da nakazit aj zo zle umytej zeleniny a ovocia... Co si myslim je vacsie riziko ako to, ze ju prenasa vas milacik... Toxo vysetrenie robia vzdy na zaciatku tehu a vysledky pisu do tehu knizky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre