Snaženie sa pri Crohnovej chorobe a vitamíny

franchise27
3. sep 2012

Ahojte, prosim o rady a tipy, co je potrebne jest (potraviny, vitaminy, pripravky) aby som aspon trosku dopomohla telu aby snazenie bolo efektivnejsie?mam crohnovu chorobu, lahsieho typu, teraz som v kludovom obdobi, uzivam 3x2 tablety Salofalk denne. Doberiem este poslednu davku HAK Jeanine a ak gastrologicka povoli rozhodla som sa nepokracovat v HAK a zacat sa snazit.....kedze mam Crohnovu chorobu viem ze urcite kyselina listova bude nevyhnutna...ale co este je potrebne. Dakujem

farmarik
14. aug 2014

Ahoj,

Môjmu synovi pomohli hlavne tri veci a to Entizol, Medrol a kvantum ovocia a zeleniny(vela štiav), jasne že berie vtamin D s vapnikom a železo. Pri liekoch ako je Medrol, Imuran a Biologicka liečba je podpora vitamínmy a prirodnymi antibiotikami a enzimamy nutná, my používame propolis, cesnak, probiotiká...
vyskúšali sme aj Wobenzim(výsledok nebol taký ako som predpokladal).
Pri tak vysokom Kalprotektine treba nasadiť Entizol, alebo niečo proti parazitom a plesniam, aj ten propolis je dobrý, dobry je aj zrelý grep a jeho jadierka. Autoimunitne problemy treba tlmiť kortikoidmi, len treba zistit minimálnu dávku, ktora ma progres(pri sustavnom sledovani kalprotektinu). A samozrejme šetrna strava(banány,jogurt...)
S pozdravom Farmarik.

lussyzachar
3. sep 2017

Ahojte prosim Vas mala tu niektorá zvas problém otehotnieť ?? Mam Crohnovu chorobu a uz 4 mesiace sa snažíme a daako sa nedarí :( tak neviem

keira
9. apr 2018

@stevko01 a dostala?

hopo1145
12. máj 2019

@stevko01 dobry den mohla by som vam napisat ihladom chrohnovej choroby a liecby zelenym jacmenom a chlerelou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre