Snažilkovanie a nová práca

palancintouka
7. máj 2018

Ahojte. Viem, že radiť v takejto situácii sa nedá, že by som to mala vedieť sama,ale... neviem sa rozhodnúť. Pred 4 týždňami sme prišli v 10tt o bábo 😥. Moja terajšia práca je zle platená (to nieje problém) kľudná, nudná...Prijali ma do novej, je to práca ktorú som vždy chcela robiť. Je ale veľmi psychicky ťažká. Veľmi som sa tešila keď mi oznámili,že ma berú. Teraz ale pochybujem, vlastne viem,že ak sa nám to znovu podarí,toto robiť nemôžem. Bojím sa toho,že po uplynutí "pôstu“ sa nám nebude dariť a ja ostanem tam kde som teraz....bez realizácie,možnosti rastu a bez bábätka...Je asi hlúpe začínať novú prácu keď viem,že sa budeme snažiť, že?do starej práce,by som sa mohla vrátiť kedykoľvek aj po tom, čo by som dala výpoveď. Ja chcem aj tu prácu a chcem aj bábo. Som na prášky. Samozrejme že dieťa chcem viac. Ale takú možnosť už nebudem mať. Príde mi veľmi nefér zamestnať sa a hneď ísť preč (z tej novej práce) ja mám v hlave taký chaos,že možno čo pisem, nedáva zmysel. Manžel sa tešil že sa teším keď ma prijali a keď som začala pochybovať,tak mi povedal nech do toho nejdem. Mám sa rozhodnúť ako chcem. On nieje veľmi ambiciózny,tak nechápe moje rozpoloženie. Nechcem aby niekto rozhodol za mňa, možno by som len potrebovala počuť nejaké názory.

gertrudka222
7. máj 2018

A myslíš, že keby otehotnieš a si v tej novej práci tak by bol potom problém po rodičovskej sa tam vrátiť?

matazirafa
7. máj 2018

@gertrudka222 tak pravdepodobne bude mat zmluvu na dobu určitú, dajme tomu ze otehotnie o dva mesiace, a ked jej uplynie doba určitá tak jej dajú pá pá

0silvia0
7. máj 2018

@palancintouka neznášam slovo "snažilkovanie", tak ho nepoužijem v mojom príspevku. Máš dve možnosti:
- snažiť sa o dieťa a zostať v pôvodnej práci
- odložiť snaženie sa o dieťa napríklad o rok-dva a nastúpiť do novej práce a potom uvidíš, píšeš, že do pôvodnej práce sa môžeš vždy vrátiť.

dada_99
7. máj 2018

@palancintouka pokial chcete babatko a snazite sa, tak by som neriesila novu pracu... ostala by som v tej co si a potom aj tak odides na matersku dovolenku... zbytocne sa budes nieco nove sa ucit, mozno pripadne stresy prezivat... nebude ti to prospievat..

mariannamk
7. máj 2018

chod do novej prace. ak je to to, co si vzdy chcela. chod do toho. pockajte odporucanu pauzu a skusajte to opat. pretoze aj keby si teraz otehotnela a zostala v starej praci, nikde nie je pisane, ze by si sa do nej mohla vratit aj po materskej. moze sa stat cokolvek. aj zamestnavatel moze skoncit uplne. na materskej alebo teda rodicaku mozes zostat cele 3 roky, a to je dostatocne dlha doba, aby sa veci obratili ci uz v tvoj prospech alebo neprospech, ale vzdy sa da z toho vykorculovat. takze urob v tomto momente to, co chces viac 😉 ostatne sa uz prida 🙂

liduska12
7. máj 2018

Ja si myslim, ze by pre teba a tvoje telo bolo lepsie chvilku mozno pockat so snazenim, zatial by si nastupila do novej prace a prisla na ine, lepsie myslienky. A trebars o tri mesiace alebo polroka sa zacnete snazit, uvidite kedy to vyjde, ty sa za tu dobu chvilu udomacnis v novej robote a kym nastupis na matersku nieco odrobis a mozno sa tam budes moct (aj chciet) vratit po materskej. Len teda musis ty mat k tomu trosku iny pristup, aby si to nebrala ako nejaky obrovsky stres (nejde o zivot, nejde o nic), lebo ak ta to ma nicit tak do toho nechod. Musis si zvazit ako velmi sa chces sebarealizovat a mat zdrave babo. Lebo na druhej strane, ani keby si bola zdeptana v povodnej praci by ti to moc na nalade a pohode nepridavalo...v tehotenstve je dolezite mysliet pozitivne, takze si musis zhodnotit vsetky pre aj proti oboch robot 🙂

vivuska666
7. máj 2018

Ja som toto mala pred rokom. Tiez sme vo February prisli o babatko v 10tt. Stara robota ma nebavila, nuda ale reku vydrzim tam do materskej. Hold, osud to zariadil inak. Vedela som ze chcem este druhe dietatko, ale ta nuda v praci ma ubijala. Citila som ako osprostievam, jazyky sa mi zhorsuju. Tak som skusila pohovor a booom - vzali ma. Po skusobnej dobe som povedala partnerovi, ze mame poslednu sancu. Chcela som druhe dieta do 35. Vyslo to na 4 cyklus a ja som teraz uz v polke tehotenstva. Vobec mi to nepride ako nefer voci zamestnavatelovi. Sefka vie, ze moju pracu zboznujem, robim veci navyse lebo ma to bavi. Stres si nepripustam. Povedala som si, ze nedovolim aby ma ovplyvnoval. Ak aj spravim chybu, tak si ju napravim a s kludom. Citim sa tu super a viem, ze ked sa budem dat, tak sa vratim do prace skor ako po 3 rokoch. Aspon na skrateny uvazok. Na tvojom mieste by som sla do toho. Ak firme dokazes, ze si sikovna a mas na to, nemas dovod citit to nefer.

stankaz33
7. máj 2018

@palancintouka podla mna zober novu pracu, v starej budes ovela viac mysliet na to ako otehotniet a ked sa nebude darit budes este viac zdeptana, nielen z toho, ze sa nedari, ale aj z prace...v novej budes musiet mysliet na nieco ine, kedze to bude nove praca a mozno nebudes ani vediet ako a babo sa podari...a nebudes prva ani posledna co otehotnela po nastupe...mne sa to stalo mesiac po nastupe do prace a vedenie to zobralo uplne bez problemov...drzim palce 🙂

juliet86
7. máj 2018

Mozno by si mohla detailnejsie opisat staru a novu... pozri kazdy bude mat radsej par mesiacov dobreho zamestnanca ako par mesiacov ziadneho ci zleho..

catherinah
7. máj 2018

Urcite zober novu pracu. Skor otehotnies, ked sa nebudes nudit a mysliet na to, ale sustredis sa na ine.

ifava
7. máj 2018

Chod do novej prace, mozno uz taku prilezitost nebudes mat, vies ako malo ludi je na svete, ktorich bavi ich praca? Maaaalinko, nenechaj si to utiect a po skusobnej dobe sa mozete zase zacat snazit aspon budes mat dost casu na to aby si sa zase zregenerovala poriadne a ked uz bude po skusobnej dobe a sef novy bude vidiet, ze ta to bavi a ze proste si dobra v tej praci tak nema dovod na to aby nechcel aby si sa po materskej vratila 🙂 Drzim palce

piskotka10
7. máj 2018

Ahoj..bola som presne v tej istej situacii..prisli sme o babo a mesiac na to, sa mi naskytla moznost super prace. Tiez som sa rozhodovala co robit a nakoniec som sa rozhodla pre pracu. Vzdy sa stane co sa ma stat a ma to nejaky zmysel. Momentalne som v praci rok a pol a zatial sa nezadarilo..zacali sme sa snazit po pol roku. Mam aj zmluvu na neurcito a snazime sa dalej 🙂 Mysli na pritomnost, na to co je pre teba lepsie teraz. Nie potom. Ak by aj bola v novej praci a hned otehotnela..no a co. Niesi prva ani posledna. A ak by ste aj rok cakali kym budes mat neurcito, zbehne to strasne rychlo. 🙂

mirro
7. máj 2018

@palancintouka Normálne sa milujte s manželom,žite bežný život. Dieťa vzniká z lásky, nie že "ideme sa snažiť, vyrábať". Prácu zober novú,a čo má prísť, príde.

palancintouka
autor
7. máj 2018

@gertrudka222 @matazirafa @dada_99 @mariannamk @linduska12 @vivuska666 @stankaz33 Ďakujem Vám dievčatá, veľmi mi pomohlo prečítať si vaše názory. Ešte neviem ako sa rozhodnem, asi to ešte potrvá. Ste super, ďakujem!

palancintouka
autor
7. máj 2018

@juliet86 stará práca je klasika v kancelárii a nová by bola so zdravotne postihnutými deťmi...

palancintouka
autor
7. máj 2018

@catherinah @ifava @piskotka10 aj Vám dievčatá samozrejme ďakujem. Veľmi ste mi pomohli.

juliet86
7. máj 2018

@palancintouka a preco myslus ze nova je psychicky narocna? Ak je to nieco co ta naplna opak moze byt pravdou. Niekedy je nuda ubijajucejsia ako aktivita

palancintouka
autor
7. máj 2018

@mirro Ďakujem za radu,ale je úplne od veci. Sme s manželom spolu už 13 rokov, určite vieme ako a kedy sa milovať. Neviem prečo ste nadobudli pocit, že to u nás funguje na povel :gate dole,ideme vyrábať 😂 u žien to ale funguje trochu inak,keby sme to nechali na "čo má prísť, príde" tak sa niektoré bohužiaľ nikdy nedočkáme. Keby som mala 20,tak nad tým vôbec nerozmýšľam. Lenže prísť o vytúžené dieťa vás donúti rozmýšľať a sto krát si premyslieť čo spravíte. Ale nebojte ajtak žijeme bežný život.

lavinis
7. máj 2018

ja bysom vzala novu pracu a dietatu nechala volny priebeh. V starej a nudnej praci sa budes prilis sustredovat na seba a na dieta. V novej sa sustredis na pracu a zadari sa mozno lahsie. Ci je to feralebo nie? Zijeme v kapitalizme, prosim ta.Aj zamestnavatel mysli v prvom rade na seba a to urob aj ty.

alobalka
7. máj 2018

@palancintouka ťažko radiť, tehotenstvo môže byť od začiatku rizikove alebo ty precitlivela, keď ste o jedno nedavno prišli. Čo tak dať si pauzu od snaženia a teda sa realizovať pracovne, niekam sa posunúť, niečo si dokázať, možno zabudnúť na potrat? Alebo potom, ak sa potrebujete snažiť, nová práca (predsalen stres) by nebol z môjho pohľadu dobrý nápad.

asia83
7. máj 2018

@palancintouka Skúste si predstaviť, že si hodíte mincu. Jedna strana bude ostať a druhá odísť. Ktorú stranu by ste si priali vidieť na hodenej minci? Tam, kde vás to ťahá, tam choďte. Buď do starej alebo do novej práce. Možno v novej práci budete viac myslieť na prácu a to tehotenstvo tak nejak samé príde a prejde v poriadku, stará práca je zase stabilita. Určite by som sa rozhodla pre to, čo je pre mňa ako tehotnú najlepšie a kde mám perspektívu. V ktorej práci si viete samu seba predstaviť o 10 rokov?

lilyianka
7. máj 2018

@palancintouka nechcem, aby to vyznelo nejak hlupo, ale nikde nie je napisane, ze babo sa vam hned podari...ono zase treba ak trochu casu na regeneraciu....na tvojom mieste by som zobrala novu pracu a ak ostanes tehotna budes riesit potom co a ako urobit

nini1010
7. máj 2018

Ja by som prijala vyzvu a sla do novej prace.Prisla som o dve deti v psychicky velmi narocnej praci.odisla som kvoli buducemu zdravemu tehotenstvu a uz pridlho sa mi neda otehotniet.tym chcem povedat ze nemozes vediet co bude a prilisne planovanie v tomto smere bohuzial velakrat funguje tak ze okolnosti just nespolupracuju.mas za sebou potrat,to je velmi tazke obdobie.Chod do novej prace,makaj na sebe a uvidis ze ked sa budes realizovat myslim ze lahsie otehotnies.Bude ako ma byt,nepusti svoju sancu.Vsetko sa v zivote deje z nejakeho dovodu a vsetko ma svoj zmysel.Mozno nie nadarmo prisla perfektna prilezitost po potrate.Takto sa ti to deje tak sa nebrzdi tehotenstvom ktore este ani nie je a vyuzi sancu. Vsetko pride v spravnej chvili a budes to riesit potom.Veci sa neraz vyriesia same bez nasho zasahu lebo tak proste maju byt.Good luck 🙂

petruska21
18. feb 2019

Ahojte, nechcem vytvárať novú diskusiu tak píšem tu možno niektorá odpíšete. 🙂 bola som na pracovnom pohovore a tam padla otázka či sa plánujem vydávať a či plánujem ísť na materskú ... táto otázka ma zaskočila a nevedela som čo mám odpovedať tak som povedala že nie ale opak je pravdou ... snažíme sa o bábätko už dlho ... a možno sa budeme brať ale až koncom roka ... nemôžu to brat ako nejaký podraz voči mne keďže oni sa ma vôbec nemali pýtať takúto osobnú otázku však nie?

juliet86
18. feb 2019

@petruska21 ty ich mozes zalovat za diskriminaciu ak sa ta na nieco take pytali... je nezakonne pytat sa na to... plus mozu zobrat single babu ktora ostane tehotna dalsi mesiac po jednom rande a mozu zobrat vydatu ktorej sa roky rokuce nepodari otehotniwt....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre