Snažilkovanie po 40tke

lienocka144
30. mar 2015

Mám 44rokov a s partnerom chceme bábo,mam dve zdrave deticky a nedavno prekonany tichy abort,po zdravotnej stránke som v poriadku,beriem všetky vitamíny čo mi predpísal lekár v AT,prosím o Váš názor a rady,skúsenisti,ďakujem Lienka

janaochi
6. apr 2015

@malabiba no, nebolo by to zlé. 😉 😉

mpg
6. apr 2015

@janaochi myslím si, že mať 40 rokov, keď nejde o prvorodičku, ale o ženu, ktorá dieťa mala - nie je žiaden problém, ak je zdravotný stav dobrý. Poznám veľa mám, ktoré mali v 37,38 rokoch prvé dieťa, čo už nie je veľký vekový rozdiel. Často práve dieťa motivuje a robí život krajším, aj keď mu treba venovať čas a energiu.

dasenka26
7. apr 2015

@zeriempizzu Si ma pobavila ze sa budem pozerat so závisťou...:D:D Ja dvojičky mám a viem čo to je, ale to nejdem vysvetlovat, to pochopí len ten kto to zažije 🙂

kris121
18. apr 2015

@lienocka144 ahoj ja ti teda vam velmi drzim palce podla mna nazory typu ze to uz je vysoky vek a ze ked dieta bude mat 18 ty budes dochodcom su relevantne
ved aj umele oplodnenia sa robia do veku 48 tusim takze jasne riziko vacsie ale podla mna to musi kazda zena resp par citit ci sa na to fyzicky citia alebo nie. moj partner ma 53 a sam si zelal dieta 😋 ja mam 38 a zadarilo sa sice celim vaznym komplikaciam ale pointa je v tom ze vek je len cislo podstatne je na co sa citis
su zeny ako ja ked som mala 23 a problemy ze sa nedarilo donosit a som tu teraz po rokoch a tiez uz mi kazdy vravel ze som stara a co ja viem co ze budu problemy
no hej su ale zasa meficina je uz teraz predsa o kus vpredsie a robia pre mna vsetko mozne aby sa donosilo a verim ze sa to podari
vekovo mozno uz som na porod stara a nezapadam do statistiky ale je mi to jedno my sme sa tak rozhodli a citime sa na to a na nicom inom nezalezi
takze hlavu vzhuru drzim palce👍🏻

matana1
25. apr 2015

@lienocka144 ak ste sa už s partnerom rozhodli mať ďalšie dieťa bez ohľadu na Váš vek, nechápem, prečo máš potrebu riešiť to ešte s niekým iným a pýtať sa na ich názory. Nikto miesto teba k tomu dieťaťu v noci nevstane, nikto ho neprebalí a nikto nebude za teba chodiť najbližších x-rokov na rodičovské.

lienocka144
autor
26. jún 2015

@henikav
ach,to je nadherne napisane...

lienocka144
autor
26. jún 2015

Ja Vám všetkým ďakujem-za čas,za ochotu,za podporu aj pochopenie ...všetko je tak ,ako má byť ....

santamonica
17. júl 2015

@lienocka144 ahoj, asi viem, o com pises a chapem tvoj pohlad, ale co si myslis o ludoch, ktori dlhe roky o to dieta bojovali a bohuzial sa to podarilo az po tej 40tke, nevravim teraz o 3. dietati, ale o prvom, tom jedinom........myslis, ze to mali proste v 35tke vzdat? alebo este skor? naozaj ti prajem, aby si to nikdy nezazila, ja som napr. prisla o 5 tehotenstiev a ver, ze som chcela rodit ako 2x rocna a nie po 40tke ...a proste to nevzdam....aj ked sama citim, ze to nieje uplne idealne pre dieta mat starsich rodicov......zasa na 2. strane my sme aktivni, sportujeme, cestujeme a poznam vela mladych "hnilych" rodicov, ktorí sa detom nevenuju, lebo su proste lenivi...... je to obsirna tema, kazdy ma pravo na svoj nazor a moj bol podobny tvojmu v 20tke a zivot ho zmenil 😢 ......

katuska123456789
4. aug 2015

ahojte ja mam 41 a tiež sa snažíme...mam dvoch synov 20 a 17 ...zatial sa nám nedarí...chcem sa opýtať aké vitamíny okrem kyseliny listovej odporučate 😉

kris121
4. aug 2015

ja vitaminiky ziadne skor navstevu lekara pre oboch ja 38 a prve co bolo mi povedane ze som stara a ze treba porobit vysetrenia.tak aj bolo a aspon vieme preco sa nedari a pracuje sa na asistencii

santamonica
25. aug 2015

lienocka144 , ten moj predchadzajuci prispevok nepatril tebe, niekomu inemu.....tak pardon 🙂 ...a vsetko dobre

zvolsiinylogin
25. aug 2015

Pridavam sa

katuska123456789
26. aug 2015

tak zase nič 2 DC 😢 😢 😢

markomoj05
11. dec 2015

Ahojte Ja Mam 40 a snazime sa uz 2 roky. Prave sme zacali riesit Ivf v Brne v reprofite

gabika1974
29. dec 2015

@lienocka144 Ahoj ja mam 40 a som porodila prvu dceru a snazime sa o druhe ale nejak sa nedari.Bola som na obder krvy a doktorka mi povedala ze mam vysoke hormony ja som pooperaciji štitnej žlazi v maji mam ist na kontrolu zo štitnou mozeto syvisiet zo stitnou ze nemozem otehotniet.A este mi moja doktorka povedala ze sa mi neobnovuju vajicka preto nemam ovulvačku.

zvolsiinylogin
29. dec 2015

@gabika1974 ako dlho po porode sa snazite?

gabika1974
29. dec 2015

@zvolsiinylogin uz to bude rok a stale nic doktorka povedala ze to asi bolo vytuzene dieta a ze mam uz po 40 a mala som malu na cisarsky.

akamila
7. feb 2016

@lienocka144 Zaujima ma, ze ako ste sa rozhodli a ci si nakoniec otehotnela. Podla mna ked zena chce a da sa, preco nie. Mladsi ludia to nepochopia, ja som bola toho isteho nazoru ked som bola 20nicka, ze skor deti je lepsie, a chcela som mat deti aspon do 35. Ale zas zivot meni nazory, a zivot ti niekedy neprinesie presne to co si si predstavovala ked si mala 20. Jednoducho ten zivot tak vysiel ze som stretla tu pravu lasku az neskor a vobec nelutujem ze som cakala, lebo teraz mam manzela s ktorym mame vyborny vztah. Moje skorsie vztahy neboli ono a viem ze teraz by som nebola ani s jednym mojim byvalym stastna, a som rada ze som mala dost rozumu na to ze som sa nevydala len preto ze cas bezi a chcem deti. Nastastie som stretla mojho manzela, po roku chodenia sme sa vzali otehotnela som hned ako sme zacali skusat, v 38ke, dcera sa narodila asi tyzden pred mojou 39kou. Vsetko v pohode, zdrava, normalny porod.... Teraz som tiez 40nicka a rozmyslame ci ideme na druhe, ci ostaneme len pri 1. Samozrejme, bolo by to krasne keby som sa stretla s manzelom uz skor, a mohli sme zacat zivot skor, mat deti skor, ale zivot nie vzdy ide presne ako si to naplanujeme a tak si uzivam materstva az teraz. Prajem vsetkycm starsim maminkam aby nepocuvali ludi co ich odsudzuju ze si dovolili mat dieta po 40. Osobne poznam ovela mladsie maminky, co mali zdravotne problemy pred a pocas tehotenstva, a ich nikto neodsudzuje ze sa na to dali.

rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reasonka
21. máj 2021

@lienocka144 ja budem mať 42 a snažíme sa otehotnieť ,mám tiež dve deti už veľké ,nevidím na Tom nič zle ,ono je dôležité asi zhodnotiť či sa na to cítiš ak áno tak prečo nie ? My s partnerom sme dvaja blázni a mám pocit niekedy ,že máme viac energie ako niekto kto má 20 či 30 rokov 🙂a tešíme sa na to veľmi až príde ten moment .a tie reči ,že stará a neviem čo nech si každý nechá ,takže prajem veľa šťastia nech si nájdeš čoskoro dve //🙂😏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre