Prvé tehotenstvo po 40tke

silvinecka
6. máj 2021

Baby chcem poprosiť o radu
Viete mi poradiť samozrejme návštevu lekára mám naplánovanú len niekedy človek potrebuje aj iný názor Ďakujem

kendova_anna
6. máj 2021

@silvinecka a v com potrebujes poradit? Ved si konkretnu otazku nenapisala.

mima1
6. máj 2021

Chces vediet co ci mas otehotniet alebo uz si ci ako?

silvinecka
autor
6. máj 2021

@kendova_anna či je dáka šanca na bábo? Keď že je to len 1 či už nie som po zaruke

silvinecka
autor
6. máj 2021

@mima1 či je ešte šanca na otehotnenie

mima1
6. máj 2021

Sancu mas stale. Ak si ok tak kludne. Ja som mala prveho v 37 a druheho 41. Samozrejme je to urcite ine ako ked mas deti v 25ale da sa to zvladnut.

sisa_s
6. máj 2021

@silvinecka po 40tke znamena 42 alebo 46? Samozrejme s vekom klesa zasoba vajicok, otehotniet sa da, aj ked to nemusi ist lahko, najlepsie je ist do CAR na podrobnejsie vysetrenia namiesto rocneho sa snazenia a stracania casu v tomto veku

ivkazba
6. máj 2021

Poznám viac žien, ktoré prvé dieťa rodili až po 40-tke, pričom otehotneli prirodzenou cestou. Takže šanca je, ideálne poznať svoje telo, ovuláciu. A ak to nejde niekoľko mesiacov (po 40 už nemožno čakať roky), tak riešiť v centre príčinu. Držím palce.

maggie1978
6. máj 2021

Samozrejme,že je to možné.... Moja kolegyňa dlho nemohla otehotnieť a v 41 porodila dievčatko, prvé dieťa a je tá najšťastnejšia mamina na svete. Ja som mala tretie dieťa
narodené krátko po mojej 40- ke. 😃

alenamihal
6. máj 2021

no nevyskusas ,nebudes vediet !!! vzdy je sanca..teraz je taka doba,ze vela zien rodi az po 40tke..ked sa citis na to ,tak preco nie ...vela stastia...

janickacrazy
6. máj 2021

@silvinecka šancu máš, pokiaľ má normálne cyklus a ak sa vám nedarí, tak k lekárovi čo najskôr, prípadne sa dať vyšetriť v centre, lebo fakt v tomto veku nie je načo čakať, kamoška mala prvé v 41, druhé v 46, ale tiež mala predtým nejaké gynekologické problémy, bola aj na liečení v Lúčkach, inak napísala si toho veľmi málo, ako dlho sa snažíte o bábo?

ingelika78
6. máj 2021

@silvinecka Ja som mala prve babo po 40 a poznam viacero zien ale ako tu uz bolo napisane, 40-42 plus minus celkom bezne v dnesnej dobe, po 45 uz horsie - velmi zriedkave.

luccija
6. máj 2021

@silvinecka veľa žien po okolo mňa teraz rodilo 42, 44 r pokým máš menzes nič nie je stratené.Nikto Ti nazaruci v akom stave sú vajíčka je to hop, alebo trop.Len neváhaj, nečakaj...

anjelicek26
6. máj 2021

Sanca samozrejme je, ale to ti povie az lekar po prehliadke, aku mas zasobu vajicok este, ci vajecniky pracuju, ako vyzera stielka v maternici, spravit hormonalny profil. Podla toho uvidis.

silvinecka
autor
6. máj 2021

Baby ste presne to čo som potrebovala čítať 😍
zdravotne sme ok všetko pekne poctivo zapisujeme priateľ je zlatý stiahol si menštruačný kalendárik do mobilu :D čo Vám poviem...

erika212
6. máj 2021

@silvinecka no ja mám 44 a som v 18 týždni. Snažili sme sa 26 rokov a teraz, keď sme to už vôbec nečakali som prirodzene otehotnela. Ale nie je to ľahké. Už som si stihla odležať aj v nemocnici.

silvinecka
autor
6. máj 2021

@erika212 moc ti držím palce

silvinecka
autor
6. máj 2021

@sisa_s v septembri som mala 40 dúfam že 41 už by som chcela byť kinderko

luccija
6. máj 2021

@erika212 to je pekne😊

matkahelka
6. máj 2021

@silvinecka ja uprimne nemam rada reci, ze v 25 sa otehotnie skor ako po 40. sama chodim do CAR a chodi tam kopec zien, co su pod 30 a snazia sa roky. ak je zena ok, otehotnie aj v 50, ak ok nie je, neotehotnie ani v 20. mame v rodine taky pripad, ze sa snazili 15 rokov a nakoniec sa to podarilo az v 38. tu je kopa zien aj kopa diskusii o porode po 40, nemas sa coho bat, len teda poznat svoj zdravotny stav, aby si vedela, ci to pojde prirodzene, ci riesit CAR. drzim prsty ❤

cloviecka
6. máj 2021

@erika212 veeelmi držím palce

7miriam77
6. máj 2021

uplne suhlasim s @matkahelka a drzim palce aby sa vam zadarilo cim skor 😘

silvinecka
autor
6. máj 2021

Ste balzam na dušu ženy fakt som toto potreboval ĎAKUJEM

hviera81
6. máj 2021

mam 39, 23tt, prirodzenou cestou. takze urcite sa to da 🙂

henrietkatr
6. máj 2021

@silvinecka tak to vobec nie si po zaruke, poznam babu, ktora prave prve babatko mala 40 rokov. Uz sa ani nesnazili, isli len na plno a zrazu bola tehotna. Predtym sa jej xy rokov nedarilo.

kikulienkadd
6. máj 2021

Ahoj, manželova sesternica mala 1.dieťa v 42,úplne bez problémov. Rodila prirodzene, maličká je zdravá, bude mať 2 roky. Neboj sa ísť do toho🍀

nikca_123
6. máj 2021

ahoj, ak sa na to citis, nevahajte 😊 moja kolegyna sa snazila 20 rokov, nedavno v 41 rokoch porodila zdravu dcerku, ktoru prirodzene pocali. A zopar kamosiek tiez rodilo 1.dieta tesne pred alebo po 40 tke. Drzim palce.

oliviabb
6. máj 2021

@silvinecka ja mam 43 a prave cakam ci vybehnu // alebo dorazi mrcha. MS meska 1den, test zatial negativny. A bolo by to prve babo

silvinecka
autor
6. máj 2021

@oliviabb držím palce

silvinecka
autor
6. máj 2021

@hviera81 jeeeeeeej super teším sa s tebou

littlebubble
6. máj 2021

@silvinecka Mama rodila skoro v 40tke.Otehotnela prirodzene.Šanca je vždy.

oliviabb
6. máj 2021

@silvinecka dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre