Snažilkovanie pol roka po normálnom pôrode

monika1308
26. máj 2013

Ahojte. Môj manžel by chcel aby som znova otehotnela aby sme mali malý vekový rozdiel medzi detičkami. Pred nedávnom som mala podozrenie na tehotenstvo a vtedy to všetko začalo. Brala som aj antikoncepciu, občas som aj zabudla zobrať tak preto to podozrenie. Ja by som aj chcela no bojím sa ako to zvládnem. Či to nie je velmi skoro otehotnieť. Mala som normálny spontánny pôrod uplne bezproblémový. Bývame s mojimi rodičmi vo velkom rodinnom dome čiže by mi prípadne aj mal kto pomôcť. No bývame na dedine a je to o nervy, každý by mal reči a tak. Možno potrebujem aj povzbudiť od ženičiek čo mali takto po sebe detičky. Muž hovorí že to bude super keď sme taký rozbehnutý v tej statostlivosti o malé dieťa že by sme v pohode zvládli aj dve. A že neskôr by si spolu dobre rozumeli a mali by k sebe blízko. Čo si o tom myslíte?? A ešte k tomu aj kojím. To by som musela asi na prestať. No ja neviem aj by som chcela aj nie. Skor by som brala keby to prišlo akoby nečakane, omylom, že pošmyklo sa a tak. 🙂 možno si pomyslíte že čo za bláznivú blbku tu vypisuje, no niekedy človej potrebuje , poradiť, povzbudiť, odradiť. ďakujem vopred za všetky reakcie.

luciaalex
26. máj 2013

Ja som tiez takto uvazovala, ze chcem hned otehotniet (medzi detmi mam 5 rokov a to bola uvaha o pripadnom tretom babetku).ale preslo ma to, asi islo aj o poporodne hormony, ze to ustupilo. A ked maly zacal behat, hned som bola rada ze stiham a nemusim ukracovat jedno alebo druhe dieta o starostlivost. Lebo bez toho sa podla mna dve deti po sebe zvladnut nedaju. Jedno alebo druhe musi cakat a podla mna dieta aspon do dvoch rokov ma narokna maminu. A nemas zaruku za si budu rozumiet ,osobne poznam surodencov s malym vekovym rozdielom a keby mohli tak sa "zabiju". Hlavne sa rozhodni ty, lebo, bez urazky, ty sa budes starat, nie on, dovolim si tvrdit ze nema predstavu. Akokolvek sa rozhodnete, drzim palce, miminka sa uzasne.

bublina83
26. máj 2013

@monika1308 Ja ti teraz nebudem radit a ani ta na nic nahovarat 🙂 napisem ti len nieco o sebe. Bola som velmi mlada mamicka a prve dve dcerky som mala neplanovane. Je medzi nimi 14 mesacny rozdiel, t.j. bola som tehotna 4 mesiace po porode. Neviem ci to bolo mojim vekom alebo tym, ze som mala dve dievcatka (udajne su lepsie, sikovnejsie, poslusnejsie), ale zvladla som to vsetko lavou zadnou. Malo to viacero praktickych vyhod, vecicky nosila mladsia po starsej, medzi sebou sa zabavili a pod. Po 13 rokoch sa mi narodil syncek, tentokrat uz bolo vsetko naplanovane. Teraz ma syncek 16 mesiacov a ja som znovu v 10tt, vyhodu maleho velkoveho rozdielu si mozem len pochvalovat 😀 Ja som povaha, ze mi deticky nevadia, keby ich bolo doma aj 10. Len to stvrte tehotenstvo uz nejako horsie zvladam, nemozem tolko oddychovat ako predtym 🙂 Drzim ti palce k spravnemu rozhodnutiu !

monika1308
autor
26. máj 2013

@bublina83 ďakujem 🙂 musí to byť krásne mať takú velkú rodinu 🙂

karin1234
26. máj 2013

Ahoj, mne sa to zdá skoro otehotnieť po pol roku, ale každá sme iná, je veľa žien ktoré zvládaju aj nizky vekovy rozdiel medzi deťmi a pochvaluju si to, rozhodnutie je už na tebe. ale pre mna by to bolo dosť nerealne to zvladať tak skoro, ja mam doma syna a ked sa ucil chodiť tak to bolo pre mna dosť naročne, neviem si predstaviť ako by som to zvladala s velkym bruskom pri nom. ale ak mas oporu manžela a mal by ti kto pomocť a ak po babätku tužiš naozaj tak neváhaj. 🙂

vavrenka
26. máj 2013

@monika1308 ahojcek, ja osm tehotna, a kojim dalej a neplanujem malu odstavit. a ak to chcete s muzom skusit, tak maly vekovy rozdiel je fakt velmi fajn. ak ti pomozu rodicia,t ak sa to bude dat zvladnut. si mlada a muz ta podporuje, super, nie? a na ludi kasli, nech si hladia svojho, aj ked viem, ze na dedine je to tazke, zrejme to bude pre mnohych "pikoska", ale taka je uz dedina. a nemat dietatko kvoli blbym narazkam nie je idelane riesenie 😉 😉

toluf
26. máj 2013

Ja mam deti po sebe po 15 mesiacoch. Ano, ma to vela vyhod, ale napr mladsieho syna som si az tak neuzila, a ani starsiemu som sa nemola venovat tolko kolk oby som chcela. Ale zas teraz, ked uz maju 6 a 7 rokov, vedia sa spolu zahrať a sú sudrzní, takže to je výhoda. KeĎ v psychickom zdraví zvládneš prvé 2 roky, potom je to už v pohode 🙂

katrinka8
26. máj 2013

Ahoj, ja by som tu este spomenula aj "zdravotnu" stranku, a to je to, ze zenske telo potrebuje minimalne 9 mesiacov na to, aby sa zregenerovalo po predchadzajucom tehotenstve a porode. Pretoze povedzme si rovno, aj ked tehotenstvo znasame dobre a porod je bezproblemovy, predsa len je to pre ten organizmus zataz.
Obdivujem vsetky mamicky, ktore zvladaju 2 malinke deti naraz, naozaj uprimne 🙂 Beriem to asi ako Ty, @monika1308 - keby sa podarilo, tak by som tu situaciu prijala, ale asi by som to neplanovala. Babatko sme mali uplne pohodove, ale zdalo sa mi, ze okolo toho roku sa zacalo take to najpernejsie obdobie, ked zacala byt mala pohybliva. Vecne v strehu za utekajucim batolatom plus uvedomovanie si samej seba postupne a s tym suvisiace dohovarania a spekulacie, ako dosiahnut to, co prave potrebujem, ked dietko odmieta spolupracovat 😀
Ako tu uz vyssie bolo spomenute, tie prve dva roky by boli narocne, jednak malinke babo a do toho tehotenstvo, plus potom by si mala jedno male batola a jedneho novorodenca. Ale zase by Ti mal kto pomoct (asi najviac rodicia, kedze manzel by bol asi v robote vacsinu dna). Ale potom by to uz bola pohoda, deti by sa zahrali spolu 😉 Cize zvladnut tie prve dva roky - to si musis premysliet, ci to chces "podstupit" alebo radsej pockas aspon aby si mala 2 roky rozdiel medzi detickami 🙂 Ale zvladnut sa to urcite da 😉

loxa
26. máj 2013

@katrinka8 to su zavadzajuce informacie co pises🙂 kazdy skuseny gynekolog ti povie ze zena potrebuje na zotavenie po vaginalnom porode 6 tyzdnov..priroda nieje sprosta...to ze niektore mamicky sa nevedia nakopnut ani po 10 rokoch a zvaluju to na nedostatocne zregenerovane telo je ina vec..

danuella
26. máj 2013

kojit prestat nemusis, ja som kojila pocas celeho 2 tehotenstva a nemala som ziadne problemy. prave naopak 2 porod bol rychly - doma som uspala starsieho a isla do porodnice porodila a hned som mala mliecko pre braceka.no a ked sa mi prsia naliali starsi hned odsal, bol to teda rozdiel oproti odsavacke. a svagrina je teraz tehiotna, tiez neodstavila a pochvaluje si. ale u mna je rozdiel medzi synmi skoro 3 roky. tak skoro by som sa asi bala- je to narocne, starsie sa uci chodit a potrebuje stale dozor a k tomu male co vyzaduje stale pozorneost. ja by som si netrufla ale urcite sa to zvladnut da

katrinka8
26. máj 2013

@loxa - ano, na regeneraciu - ale to neznamena, ze celkovo telo je pripravene hned na dalsie tehotenstvo. Minimalne tych 9 mesiacov to telo potrebuje na to, aby sa dostalo do povodneho stavu (teraz nemyslim klasicke fugovanie). Ved aj na to, aby sme to dieta vynosili, sa telo pripravovalo 9 mesiacov, tak vari sa za 6 tyzdnov nevrati vsetko do povodneho stavu. Ale je pravda, ze je to indivindi u kazdeho. Ale gynekologovia odporucali (aspon tak som to citala vo viacerych poradniach, kde sa na tieto veci tykajuce sa tehotenstiev po sebe rozoberali) aspon tych 9 mesiacov pauzu medzi tehotenstvami.
Jasne, ze po tych cca 6 tyzdnoch je vacsina zien schopna vykonavat vsetky bezne veci, aspon co sa fyzickej stranky tyka 😉

loxa
27. máj 2013

@katrinka8 nemas pravdu no nemozem sa s tebou hadat🙂 tehotenstvo a porod je nieco ine..to ze dieta treba nosit 9 mesiacov neznamena ze sa treba z porodu zotavovat 9 mesiacov🙂samozrejme ide to od pripadu k pripadu...tazky porod treba predychavat dlhsie..ja som mala oba porody super..po prvom bola koncepcia 4 mesiace post partum a tehotenstvo ukazkove ..poznam nespocet vela takych pripadov...ale tak isto plati ze zena ma pravo zotavovat sa kolko ona chce..to uz sa ale nebavime o medicinskej stranke veci🙂

danjelca
27. máj 2013

@monika1308 kludne aj takýto rozdiel..ale radím ti počkat nančas kedy sa ti malý rozlozí začne sa stavať..behať.. a potom sa rozhodni či to zvládneš s bruchom neskor s novorodencom..totiž 5 mesiacov to je ťažká pohoda...o tri štyri mesiae to je už iná pesnička...a teda ked s rozhodneš fakt nečakaj dva roky oddych a spánok..ale to asi nečakáš..bude treba intenzívnu pomoc...a ešte zmierit sa s tým že nebudeš mat energiu venovat sa detom rovnako..inak ostatné su výhody.

danuella
27. máj 2013

este by som chcela poodotknut ze pomoc rodicov je super a mne to tiez velmi pomohlo. ja som preto mohla ist do prace a o maleho bolo postuarane vynikajuco. no situacia sa zmenila, vies dnes rodicia pomozu tebe zajtra musis ty im. mozu nastat zdrav. komplikacie a budu oni kazani na vasu pomoc. ja som teraz na 2 deti sama, mamina zomrela ked mal mladsi 6 tyzdnov a pomoc mi nema kto. ale zase deti mi pomahaju prekonat to lahsie sa to zvlada ked som stale zamestnana a som rada ze mam taky vekovy rozdiel 3 roky.

henriett19
27. máj 2013

Ahoj aj ja som chcela otehotnieť tak skoro, aby som mala malý vekový rozdiel, môj drahý o tom nechcel ani počuť a tvrdil, že budeme mať len jedno dieťa a stačí, dával si veľký pozor, aby mu "neušlo" a ja som už bola smutná z toho, že ozaj budeme mať jedináčika. No postupne sa mu asi zapáčilo byť tatinom a už si nedával až taký pozor a zrazu šup, ja som skoro odpadla keď som si našla dve čiaročky a bola som strašne rada a videla som na ňom, že aj on 🙂 Teraz som už v 30tt a už sa nevieme dočkať drobčeka...neviem zatiaľ ako to budem zvládať, ale malá už nieje až taká malá a je aj dosť šikovná na svoj vek, tak si myslím, že to zvládneme hravo 🙂 Držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek. Určite to zvládneš! 😉

hamleta
30. máj 2013

Ahoj len v krátkosti, ja mám 5 deti a rozdiel nikdy nebol viac ako 2 roky, a ak máš systém tak sa to dá zvládnuť,a aj si detičky užiť. Teraz sú už starší, no učiť som sa musela len s najstarším, potom už to šlo samo a to že si rozumejú, pomáhajú ani hovoriť nemusím.A čo sa týka toho zotavovania bola som fit, tehotenstvá bezproblémové a pôrody rýchle, a tak že po dcérke čo sa narodila v sprche som po svojich nacupkala na pôrodný stôl si na tie 2 hodky ľahnúť. A môj lekár nikdy nemeditoval že to takto nemám, či by mi to uškodilo fyzicky.
Rob ako to ty cítiš🙂 želám ešte veľa mamičkovských radostí 🙂

monika1308
autor
31. máj 2013

@hamleta ďakujem už sme sa rozhodli že ideme na to 🙂 a veríme si že to zvládneme, určite to bude tým že to obaja chceme, asi aj to vela robí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre