Snažilkujeme od minulého roka a nedarí sa. Je nás viac?

yanuska1989
7. jan 2014

AHOJTE,
Od minulého roka "pracujeme" na miminku zatiaľ sa nepodarilo ..
Ak ste tu aj iné snažilky tak mi môžte kľudne napísať Vaše skúsenosti
A dúfam ,že už čoskoro si napíšeme ,že máme // 😉
Pekný deň želám

vejavika
16. jan 2014

@leona45 My sme sa tiez skoro 5 rokov snazili,ale vyslo to ked som tomu uz ani neverila,takze nezufaj 😉 Karta sa raz musi obratit,drzim palce 🙂

dzenar
16. jan 2014

@leona45 a kolko mas rokov?

axnelez2
16. jan 2014

@leona45 ahoj, noo to je tiez pekne dlho. A vsetko v poriadku ?

leona45
17. jan 2014

@dzenar mam 34 rokov, manzel tiez

leona45
17. jan 2014

@axnelez2 manzel teraz berie profertil a -e vitamin,ma trosku pomenej spermii. ja som mala zatial vsetko v poriadku, teraz lekar ma chce poslat na vysetrenie priechodnosti vajcovodov. Tak sme sa rozhodli, ze tento rok sa uz dame dotoho a zistime, ci je nejaky zdravotny problem, alebo to len neide.

dzenar
17. jan 2014

@leona45 a uz mate nieake babo

leona45
18. jan 2014

@dzenar nie nemame

aeowyn22
21. jan 2014

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosti s liekmi DUPHASTON ? nedarí sa nám otehotnieť a tak mi ženská doktorka predpísala tieto lieky - hormóny ... ďakujem za odpoveď 😉

axnelez2
21. jan 2014

@aeowyn22 ahoj 🙂 noo nemam s tym skúsenosť ale viem ze veľa dievčat ho berie. Skus popozerat po takej téme. Urcite nájdeš 😎

aeowyn22
21. jan 2014

@axnelez2 Hľadala som dnes, zatiaľ som nenašla nič také , ďakujem za koment 😉

katarinka289
21. jan 2014

Ahojte,my sa snazime prave o druhe.No ked citam vase komentare,som stastna,ze uz mam dcerku.Veru nie je to take jednoduche.Nam sa prve podarilo na prvy sup,no dlho sme sa netesili.V 9tt nebilo srdiecko.Dcerka,ktora ma o 3tyzdne dva roky bola na treti pokus,no a teraz sa snazime-nesnazime cca od septembra.Tak vazne ma to chytilo v novembri,tak uvidime.Vsetkym vam drzim palce 🙂

katarinka289
21. jan 2014

@aeowyn22 ahoj, ja som brala Duphaston pri dalsom tehu po potrate na udrzanie tehotenstva.No tiez tu casto citam,ze ho beru aj pred tehu.Napr.v teme snazilky od februara 2014,alebo oktobrove snazilky ...neviem,ako sa tie temy presne volaju

aeowyn22
22. jan 2014

@katarinka289 ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď , skúsim popozerať 😉

sono2
22. jan 2014

@aeowyn22 a bola si na krvy keď ti predpísala hormóny? Teda myslím, či si mala urobený hormonálny profil.

aeowyn22
22. jan 2014

@sono2 Nie nebola , hm ... 😨

sono2
22. jan 2014

My tiež vyše roka presnejšie rok a mesiac, myslím , že to je ešte v norme. Zatiaľ som absolvovala len hor.profil a všetko v poriadku. Takže začínam na to nemyslieť, dúfam, ze to už čoskoro príde...

sono2
22. jan 2014

@aeowyn22 mm. Škoda. Asi je to doktorom takto jednoduchšie... Dúfam, že ti pomôže!

sono2
22. jan 2014

@missy1989 sa milujte na noc a po styku daj panvu hore a nevstávaj neni možné aby niečo utieklo. 😉

ivec16
22. jan 2014

@aeowyn22 citala som vela, a pokial si dobre pamatam tak duphaston, je umely progesteron. Cize ak tvoja neplodnost prameni z toho, ze mas malo progesterenu, ktory produkuje zlte teliesko. ktore sa vytvori z prasknuteho folikulu, tak ti moze pomoct. Ak je chyba niekde inde, tak ti nepomoze. Duphaston pomoze zenam, co maju zlu funkciu zlteho telieska, ktore zabezpecuje ked otehotnies, spravnu tvorbu progesteronu na to aby sa nespustila menstruacia. Preto sa nasadzuje aj zenam, ktore uz vedia ze su tehotne a z nejakeho dovodu zacali spinit, alebo krvacat, pretoze to je taka prva pomoc, ak by nahodou bola chyba len v nedostatocnej funkcii zlteho telieska. Zlte teliesko po case zanika a jeho funkciu prebera placenta, preto sa duphaston uziva len pocas prvych 3 mesiacov tehotenstva. Ak je chyba inde tak nepomoze ani na udrzanie plodu. Ak to ma niekto lepsie nastudovane, kludne ma opravte 🙂...

aeowyn22
22. jan 2014

@ivec16 Ty si zlatá že si mi to tak detailne vysvetlila , ďakujeeem 😎

aeowyn22
22. jan 2014

@sono2 ďakujem , aj ja verím že skoro budem šťastím celá bez seba 😎

ivec16
22. jan 2014

@aeowyn22 nie je za co... vela stastia prajem 🙂 a dufam, ze ti nekazali uzivat od 14 teho dna... treba urcite zacat uzivat az po ovulacii... a radsej 1 az 2 dni po nej... pretoze ak by si ho zacala uzivat pred, tak ti ovulaciu zablokuje a snazenie je zbytocne...

aeowyn22
22. jan 2014

@ivec16 Od menštruácie mám začať na 11 deň , to mi vychádza na piatok , ďakujem 😉

ivec16
22. jan 2014

@aeowyn22 a vies ze ti dovtedy prebehne ovulacia? mala si skontrolovanu folikulometriou, alebo ju citis? alebo aspon ovulacnymi testami by som si potvrdila... je velmi dolezite zacat brat az po ovulacii.... k tehotenstvu ti duphaston nepomoze... ale ak otehotnies, moze ti pomoct udrzat tehotenstvo... preto je to taka poistka iba...

aeowyn22
22. jan 2014

@ivec16 Veru to neviem , ani o tých testoch ovulácie , koľko to stojí a kde to kúpim v lekárni ?

ivec16
22. jan 2014

@aeowyn22 su to take pasiky ako tehotensky test... ale je tam napisane ovulacne pasiky... kupis aj v DM... treba nastudovat ako sa spravne robia... potrebujes cca 5 pasikov v jednom cykle (zalezi ci sa vies trafit kedy asi mas ovulku)... robi sa vzdy v rovnakom case a poobede, pred vyhotovenim testu pit menej... pozitivny je len ak je ciarka rovnako silna alebo silnejsia ako kontrolna.... treba viac pasikov pretoze musis vidiet v ktory den bola najsilnejsia, a kedy zacala ciarka blednut.... ovulacia od pozitivneho testu prebehne do 24 az 48 hodin (teda nechcem ta na nic nahovarat, nie som predajca ani nic podobne, ale ja by som postupovala takto, ak by mi kazali brat duphaston 🙂 urcite si nejak potvrdit kedy mas ovulku, ak to nevies)

aeowyn22
22. jan 2014

@ivec16 Jasné v pohode za info ... porozmýšľam nad tým , ďakujem 😉

domin85
26. jan 2014

@leona45 september 2009? Nam sa nedari v podstate od aprila minuly rok a uz zacinam byt pekne na nervy... A bola si u lekarov? Ze kde je problem?

leona45
26. jan 2014

ja mam zatial vsetko v poriadku krv, kultivacia. buduci mesiac alebo v marci idem na vysetrenie priechodnosti vajcovodov, manzel ma pomenej spermii na to berie 2 mesiac profertil a E vitamin. Tento rok som menila gynekologa tak ten konecne zacal sa s nami zaoberat a posiela na vysetrenia. Tak dufam tento rok sa dozvieme, kde to viazne. Tento rok uz chcem babo. Ak sa to nepodari prirodzenou cestou, tak sa potombudem hlasim v Gynfive.

eva76
26. jan 2014

mi sme na naše babätko čakali 10 rokov z toho sme sa intenzívnejšie snažili 7 rokov ale oplatilo sa. Veľmi nám pomohli v ISCARe Bratislava. Teraz sme hrdí rodičia takmer 3 ročného chlapčeka. Ja verím tomu, že každemu to raz vyjde, netreba to vzdávať i ked je to dosť náročne nie len na psychiku ale aj finančne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre