Snažilky november 2013

otomanko12
14. okt 2013

Ahoj, kočky, všimla som si, že sú tu vytvorené skupinky snažiliek. My sa ideme snažiť od novembra. Mohli by sme sa trošku inak povzbudiť ako to robia ľudia okolo. ( Jéj a Vám to ešte nevyšlo, no škoda) - takéto komentáre milujem. Ja som v auguste bola na laparoskopke - zas mimo- už druhý krát, to boli neplánované tehu, ale teraz sme si povedali, že by sme sa mohli posnažiť, aby synátor mal spoločnosť. Vopred držím všetkým snažilkám palčeky 🙂

maarlie
30. nov 2013

mne okrem chýbajúcej mrchy a // nič nedáva vedieť, že by sa niečo dialo 😀 teda bruško trošku bolí ako pred mrchou 😠

lussy461
30. nov 2013

Ahojte baby 🙂 tak pridava sa...ms by mala dojst 8.12. takze este netusim ci sa zadarilo, ale verim, ze ano 🙂
Baby kedy najskor ukaze test //, myslim este pred mrchou? Neviem sa dockat testovania 🙂

borkavan
30. nov 2013

@maarlie faaakt? a to prvé tehu si mala nejaké príznaky? lebo ja som mala a už nepamatám odkedy alebo ako. Ale viem, že na piaty deň po oplodnení som vracala. A pototm som mala mierne zvýšenú teplotu. A vyššiu chuť na sex. A teraz nič z teho. Iba prsia mám väčšie ale nebolia ma. A ani tá chuť nie je. :-/
Ach jaj. No na budúci cyklus sa už nekontrolujem lebo sa idem z toho zblazniť

maarlie
30. nov 2013

@borkavan prve prave vobec nic...len meskala mrcha,vysiel pozitivny test a v 8.tyzdni to skoncilo. Teraz to je uplne ine...

mishuu
1. dec 2013

@lussy461 ahoj, aj ja mám mať ms tak okolo 8-9.12. tiež som zvedavá či niečo bude...? 😉
ja som pri prvom tehu mala pozitívny test okolo 10DPO 5 dní pred očakávaným ms 😉

lussy461
1. dec 2013

@mishuu ahoj 🙂 ja sa uz neviem dockat, myslela som, ze uz vo stvrtok skusim testnut 🙂 nevydrzim...inac mozno si to namyslam, ale citim sa byt tehu 🙂 mam ten isty tlak v podbrusku ako pri predchadzajucom tehu...tak drzim palce a daj vediet ako si dopadla 🙂

mishuu
1. dec 2013

@lussy461 aj ja ti držím palce 🙂 , ja zase teraz už nie som taká nedočkavá ako pri prvom, nejak pri malej ani nemám kedy na to myslieť, len ráno keď meriam BT a večer v posteli ma to napadne, teraz nemám nejak žiadny pocit, ja som nič necítila ani pri malej, až keď som mala termín ms tak ma sem tam zabolelo podbruško a potom ma začali brutálne bolieť kríže a prsia, ale to už tak, keď som vedela, že som tehotná 🙂
Tak som zvedavá, či sa podarí...ja dojčím, tak ešte nemám ten cyklus taký 100%ný tak uvidíme 😉

lussy461
1. dec 2013

@mishuu no ja som nedockava, lebo este nemam babo, tehotna som bola uz dva krat ale dopadlo to zle ☹ zistili mi, kvoly comu...uz beriem lieky na stitnu zlaxu, kyselinu listovu, uz len cakam // 🙂 dufam, ze sa podari a uz do uspesneho konca 🙂 dakujem...dam vediet ako som dopadla

mishuu
1. dec 2013

@lussy461 úplne ťa chápem, ja som tiež bola nedočkavá, je to krásny pocit zistiť, že čakáš bábätko... držím palce a verím, že teraz už budeš dllllho tehotná a užiješ si aj pôrod a zdravé bábo 🙂 vidíš, kyselinu listovú by som si mohla kúpiť...no vidíš aj na to som zabudla 😀 a kedy že je 8.12.?? 😀

marienka1703
1. dec 2013

ahojte zenusky, pridavam sa,mrska ma dojst zajtra, 02.12. priznaky ziadne, akurat vytoky ako pocas ovu,,tak neviem ci mam ovulku 2 tyzdne vkuse,alebo sa deje nieco ine:(

miriam24
1. dec 2013

caute .. baby odchadzaju mi krize do teplych krajov .. brutalne ma bolia a mam take zvlastne pocity v podbrusku, nemozem povedat ze je to bolest ale viac menej ho stale citim ... cca na 5,6 DPO si vsimla raz na wc trooosinku cervenej ... a teraz m je nejak divne od zaludka ...tak o par dni uvidim ci to konecne vyslo ...

lussy461
1. dec 2013

@mishuu ja kys.listovu beriem uz dva mesiace 🙂 uz pred snazenim som brala, pre istotu, vraj sa smie 🙂 no nech uz je aspon stvrtok 🙂 budem testovat jak blazon 🙂 a potom dufam, stastne pridam foto testu 🙂
Drz sa

aluska11
1. dec 2013

tak včera skončila ms...takže ideme zas ďalšie kolo...v stredu idem k Dr na preventívku, tak dúfam že po skoro ročnom snažení mi niečo dá,ale čo...zároveň rozmýšľam nad tým,či to tento život robí schválne...keď susedka chcela druhé mimi, tak snažili skoro 4 roky a potom mali krásnu dcérku, a dnes mi hovorí že sa im raz stala nehoda a mešká jej ms...takže čaká čo z toho bude, tretie dieťa už nechcú....ach jaj...a my stále nič 😒

123maminka
1. dec 2013

@missska87 Ahoj. aj ja mám doma dvojičky. U nás podobne, že to máme v rodine. Teraz tiež plánujeme ďalšie. Tiež som si pomyslela, čo ak zasa budú dvaja. Ale nevadí, keby boli aj dvaja. Aspoň bude dvojitá radosť. Takže teraz si len nasadiť dobrú náladu a tehotenstvo bude.

23petka
1. dec 2013

ahojte, tak ja stále čakám, ms mala prísť v piatok, ale ešte stále neprišla, ale ja mávam ms skoro každý mesiac 30-31DC...som už strašne nedočkavá, bolia ma kríže, tak mierne ma pobolieva v podbrušku,ale to tak že chvíľu áno chvíľu nie a prsia ma bolia strašne...a ešte jedna vec- v podbrušku cítim také divné akokeby bublinky, neviem to ani opísať, neviem či to tak pracujú vaječníky pred ms alebo čo?!možno si aj namýšľam, lebo by som strašne chcela bábätko...

mishuu
1. dec 2013

@miriam24 vyzerá to sľubne 😉

borkavan
1. dec 2013

@lussy461 akú berieš kyselinu? tak hádam, ti to už vyjde tentokrát.
ja mám tiež dostať menzes až niekedy okolo8.12. Ale vôbec neviem či sme sa trefili s drahým do ovulky, lebo podla výtoku som to mala viac ako 7 dní. A potom zrazu aj min. týžden a to sme nič.. nebolo času.
Príznaky nemám, iba včera ma začalo rezať v maternici. Ak do v piatok nenastanú nejaké príznaky, tak asi nič u mňa.

lussy461
2. dec 2013

@borkavan ahoj, beriem kys.listovu od Jamiesonu (Folic Acid), no dufam, ze budem tehu a uz chcem aj uspesny koniec! No ja neviem kedy som mala ovulku, ja tompodla toho hlienu nespoznam 🙂
Ms min.mesiac meskala 2dni, dosla 10.11. A "snazili" sme sa 15., 17., 19., 20., 23., 24., 27., viem to presne lebo tento mesiac bolo sexu malo 🙂 neako nebolo casu a nechali sme to na prirodu 🙂 ked bola chut, tak sme zapracovali 🙂
Ale ked sa nahodou nezadarilo, takk ideme skusat dalej, ale skusime neako pravidelne 🙂
Drzim ti moc mic palce a daj vediet ako si dopadla 🙂

marienka1703
2. dec 2013

takze mrska dnesnedosla,,,a ja neviem ci meska pre nieco krasne,,,alebo kvoli tomu ze som pred poslednou mrchou vysadila dupfaston,,,zeby mi rozhadzal cyklus???

jarus8
2. dec 2013

Ahojte, tak ja mám dostať ms až v nedeľu, ale príznakov mám veľa, len či to nie je moja psychika, aj keď ja som nikdy tak vysadená na dieťatko nebola, ale môže byť, že mi len psychika pracuje. V piatok mi volala sestra, že má pozitívny test, takže augustové bábo u nás v rodine bude!!! 😉
Proste, v celej rodine sa v roku 2014 narodí bábo, tak sme si povedali, že asi je ten správny čas, aby sme ho mali aj my, tak dúfam, že to príde čoskoro. Prvé sa narodí v januári, druhé v apríli, tretie v júni a zatiaľ posledné v auguste. Dúfam, že sa tam strčím aj ja.
A príznaky: strašne ma bolia prsia, ale to vždy po ovulke, divný pocit v podbrušku, celá som sa nejako nafúkla, časté močenie, a hrozné pálenie záhy. Kyselinu listovú beriem už 3. mesiac. 😕

marienka1703
2. dec 2013

@jarus8 Drzim palceky,aby mrcha nedosla:D:D

borkavan
2. dec 2013

@jarus8 vaw, tak ja bych sa z takýchto príznakov už tešila na 90 %

borkavan
2. dec 2013

jaaaj, dnes dolahol taký smútok na mňa, lebo sa asi nezadarilo tento mesiac. Žiadne príznaky. Iba rezanie v maternici jeden den. A normálne som začala pochybovať, či vôbec budem matkou :-/ a to skúšame len druhý mesiac, ale môj vek (38 r. ) a prvorodička, síce toto bude už druhé tehu.
ach jaj. 😒 😢

kika691
2. dec 2013

@23petka ahoj presne take isté dom to tento mesiac mala ja.mám tyzden pred MS a nejak to všetko zmizlo.Netusim co to bolo.

miriam24
2. dec 2013

@borkavan ... uz som to tu raz pisala jednej holke ... ja som robila au-pair v UK pre pani co mala syna v 45 .. ako prvorodicka .. a je z neho zdravy 18-rocny chalanisko .. takze hlavu hore ;) plakat zacni az ked budes mat po prechode .. dovtedy je vzdy sanca ;)

miriam24
2. dec 2013

inak moja mrcha ma este 2 dni a potom zamknem dvere 😀 zatial stale nedorazila .. len tym ze mam nepravidelny cyklus tak este stale ma cas .. dnes mam 29DC, najneskor som MS dostala na 31 .. tak ufidim .. ale okrem bolenia krizov a zvlastneho pocitu v podbrusku nic nepozorujem ... viem ze pri prvom som bola na 100% presvedcena ze ma dorazit mrcha .. to len moj - vtedy frajer - ma stale presviedcal ze sa zadarilo, tiez mi bol on kupit test .. a to som ho vysmiala z ved predsa viem ako mi je pred mrchou .. 😀

23petka
2. dec 2013

@kika691 bola som dnes u lekara,ale na ultrazvuku este nic nevidel,tak ked to nedostanem do stredy,tak vo stvrtok alebo v piatok mam prist na krvne odbery....tak dufam ze sa to uz podarilo

borkavan
2. dec 2013

@23petka jooj, moja len sa neuchvacuj. Máš čas. Počkaj ked ti bude mrcha meškať až tak 2 týždne a potom choj na ultrazvuk. Aj častý ultrazvuk škodí babu... môže odísť. Klud hlavne. Držím palce aby si bola teraz teho, veď každá po tom veľmi túži. Ja tiež. Ale veru pôjdem na ultrazvuk až tak v 9-tom týždni tehu.
Ked som bola prvýkrat tehu, tak v 6-týždni nič nevidel iba vačok, o týžden už aj žltko ale ma vystrašil, že to nie je tak ako má byť. A síce nebolo... Ale zbytočne som si to dokazila strachom a neviem čím... no
hlavne klud, bony budou aj bábo. Síce ja mam dnes veľmi smutný den ohladne toho.

23petka
2. dec 2013

@borkavan preco mas smutny den?teda ak sa mozem spytat?no dufam ze to bude uz coskoro,strasne po tom tuzim...viem,ze to pride ale nemozem sa uz dockat

borkavan
2. dec 2013

@23petka aaale tak proste nemám žiadne príznaky a tento mesiac sme sa vážne že snažili, ale bohvie, či sme sa trafili do ovulky. A toto je druhý mesiac čo sa snažíme, tak mi to príde ako, že už nebudem mať deti. ☹
neviem prečo.
veeeeľmi by som chcelaaaaa mať babatko maličké moje. Tiež som si myslela, že to príde ale, ked nemam priznaky, tak preto mam ten blbý pocit. ☹
som to chcela dať môjmu ako darček pod stromček. No dúfam, že to ešte stihnem. To by bol darček darčekov, dať mu môj pozitívny test pod stromček. ach jaj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre