Snažilky november 2013

otomanko12
14. okt 2013

Ahoj, kočky, všimla som si, že sú tu vytvorené skupinky snažiliek. My sa ideme snažiť od novembra. Mohli by sme sa trošku inak povzbudiť ako to robia ľudia okolo. ( Jéj a Vám to ešte nevyšlo, no škoda) - takéto komentáre milujem. Ja som v auguste bola na laparoskopke - zas mimo- už druhý krát, to boli neplánované tehu, ale teraz sme si povedali, že by sme sa mohli posnažiť, aby synátor mal spoločnosť. Vopred držím všetkým snažilkám palčeky 🙂

ivec16
5. nov 2013

@nair su tu veru cakatelky s ovela dlhsim snazenim a ja len dufam ze nebudem musiet az tak dlho cakat a neprajem to ziadnej zene, pretoze to nie je lahke..,

ivec16
5. nov 2013

@rybkaa uz sice neviem comu mam verit ale dakujem 🙂 su tu ine zeny co si zasluzia vacsi obdiv...

rybkaa
5. nov 2013

@23petka som unavená ako kôň, ale to som pripisovala počasiu, lebo som meteosenzitívna a keď je záťažový stupeň č. 1 (ten najľahší) ja umieram :D ráno mi býva ťažko, ale to asi aj preto, že raňajkujem až asi 2 hodinky po zobudení a beriem vitamíny nalačno a potom sa mi po nich grgá :D niekedy za obedom mi je tiež tak divno, kavu pijem len ráno, za obedom mi nešmakuje, ale inak nič, myslím, že by som to ani nijak podľa môjho tela nespozorovala, že sa niečo deje.... nakúpila som testy, ráno skúsim a potom poviem, čo vyšlo 🙂

rybkaa
5. nov 2013

@ivec16 KAŹDÁ žena si zaslúži obdiv, aj ty 🙂

ivec16
5. nov 2013

@rybkaa tak mas moj obdiv 🙂

siusn
6. nov 2013

Ahojte! Pridávam sa k Vám. Tak my sa snažíme o bábätko po anembryomole (tehu bez plodu). Tak dúfam, že sa nám to podarí. Len mám problém, zistiť plodné dni. 😀 Čítam tu o testoch a teplomeroch, ale nie je iná metóda? A navyše by ma to štvalo keby mám plodné a môj snúbenec je v MT. 😀 Bývame len cez víkendy spolu. Jáj, no môžem mať šťastie a otehotnieť? 😉 Začala som užívať femibion (kyselinu listovú) už len mať plodné dni. V septembri sa nám nezadarilo. ☹ Teraz som mala poslednú mnš 25.10. a skúšali sme od piatku, ale to asi sú neplodné. 😲

neila
6. nov 2013

@nair
@rybkaa
dievčatá, staré nie sme len máme veľa skúseností 🙂)))....môj drahý hovorí, že stará je iba Michalská brána 🙂

rybkaa
6. nov 2013

@neila hehe, to je super vyjadrenie staroby 😀

nair
6. nov 2013

@siusn Ahoj. Metód na zistenie plodných dní je veľa, viď google, fóra na MK.. najlepšia je ich kombinácia 😉 A úplne najlepšie je neriešiť to tak intenzívne, a keď to bude mať prísť, príde to.. aj ja sa snažím hovoriť si to, aj keď je to občas náročné 😝
A čo sa týka Tvojej konkrétnej situácie, teoreticky je možné čokoľvek.. a prakticky.. ak máš kratší alebo nepravidelný cyklus, tiež je tam šanca 😉

siusn
6. nov 2013

@nair Mávala som pravidelný cyklus aj po kyrete. 18.3. mi ho robili. Ale my sme sa pokúšali od septembra a teraz v októbri som dostala mnš 25.10. (Piatok) mala som ju mať v utorok na 28deň. A to som len špinila - čo som nikdy ja takú mnš nemala. 😀 A tým pádom nechápem kedy mám plodné dni. Dovtedy som ich vedela a aj telo mi na ne reagovalo :-P Ale asi to nebudem riešiť a buď budú tento víkend plodné alebo nie. 😉 😀 Možno boli aj minulý víkend. :$

rybkaa
6. nov 2013

@siusn ja som nepočítala nič, ani si nerobila ovu test a čiaročky na tehu teste sa objavili 🙂 stiahla som si do mobilu aplikáciu z google play, menštruačný kalendár, kde približne ukazuje plodné dni (samozrejme, len približne, dá sa to vypočítať a zadať a malo by to byť presnejšie, ak máš pravidelnú MS) a okrem toho je dobrá aj na to, že sa do nej dá zaznačiť aj kedy ste mali styk a teda približne môžeš vedieť, kedy si otehotnela 🙂

rybkaa
6. nov 2013

@siusn ovulácia sa podľa ovu testov začína merať od 11 DC, tak si to môžeš približne vypočítať, počítaj od prvého 1DC takých 11-14 dní a zhruba vtedy by si mohla mať ovulku, no presnejšie ti to povie len test, skús urobiť aspoň jeden cyklus, aby si vedela, ktorý deň to vychádza presne 🙂

siusn
6. nov 2013

@rybkaa Ahá, no ďakujem! Vyskúšam to 1 mesiac. Aj ja chcem 2 čiarky 🙂 Gratulujem ti. 😉

nair
6. nov 2013

@siusn aj ja mám v mobile aplikáciu, značím si tam všetko už cez dva mesiace, plus som tam nahodila všetky ms za posledný rok.. vďaka nej a folikulometrii (a aj pravidelnému cyklu) viem teraz celkom presne, kedy mám ovu - na 10DC, keďže mám kratší cyklus

rybkaa
6. nov 2013

@siusn ďakujem, ešte sa neteším, kým mi to nepotvrdí dr. 🙂 zatiaľ 2 rôzne testy ukázali čiarky, tak hádam aj dr. potvrdí

rybkaa
6. nov 2013

@nair aký máš ty kalendár a ako si s ním spokojná? ja mám tento https://play.google.com/store/apps/details?id=c... a je super, dá sa prepnúť aj na tehotenský mód

siusn
6. nov 2013

@nair idem si to aj ja stiahnuť. 😀 To bude fajn pomôcka. Ďakujem krásne. 😉

nair
6. nov 2013

@rybkaa Ja som si stiahla tri - tento Tvoj, WomanLog a OvuView.. a postupne som zostala verná OvuView. Myslím, že tam nie sú veľké rozdiely, u mňa ale zvíťazila grafika 😀 (ale to je profesionálna deformácia, nepomôžem si 😉 )

rybkaa
6. nov 2013

@nair WomanLog som mala predtým, ale sa mi nepáčil, tak som ho vyhodila :D OvuView nepoznám. Vybrala som si ten čo mám, lebo je po slovensky, mne anglina bars nevonia a už vôbec nie odborné pojmy 😀

silvia27
6. nov 2013

@rybkaa
@nair super rada žienky, už si ho sťahujem aj ja 🙂

rybkaa
6. nov 2013

tak žienky, volala som dr., v pondelok ráno idem, nech som si na istom, tak držte palce, aby sa moje dve čiaročky potvrdili aj pri vyšetrení 🙂

otomanko12
autor
6. nov 2013

Žienky, moje dve čiaročky rozkošné mi potvrdila lekárka. Držte mi palečky, aby tam aj ostali. Vám držím pršteky aj na nohách k Vaším dvom //.

nikuska134
6. nov 2013

Ahojte, pripajam sa k Vam, tiez sme sa s manzelom zacali pokusat o babatko,sice sme zacali nejak v polke oktobra, posledne dva tyzdne mam take zvlastne pocity, zavraty, niekedy mi je navracanie, ale neviem k comu to mam prikladat ci k tomu ze sa nam zadarilo alebo ze som vysadila tabletky na tlak (bo moja doktorka povedala ze by to bolo lepsie). Tak sa uvidi ci dojde mrcha alebo nie 🙂

nair
6. nov 2013

@otomanko12 Gratulujem a držím silno prsty! 🙂

23petka
6. nov 2013

@rybkaa drzim silno palce,aby ti to dr.potvrdil...urcite sa uz nemozes dockat,vsak? 🙂

rybkaa
7. nov 2013

@23petka juuuj veru, horim nedockavostou 🙂 Robila som si aj teraz test, som 32 DC, mrcha meska stvrty den a ciarocka oproti poslednemu testu posilnela juuuuchuuu 🙂

ellenie
7. nov 2013

rada sa pridam k tejto skupinke 🙂 Vcera som dostala mrchu, takze oktobrove snazilkovanie nevyslo, tak snad vyjde novembrove 😀

23petka
7. nov 2013

@rybkaa tak to ti gratulujem,to uz je iste ze si tehotna 🙂

majusik26
7. nov 2013

@otomanko12
ahoj mi sa tiez snazime nedavno som mala mikro potrat a snazime sa tento mesiac opet dufam ze to vinde

majusik26
7. nov 2013

ahojte kočky aj mi s priatelom sa snazime od oktobra v oktobry som mala mikro potrat 🙂 a teraz sa snazime opet aj ked tomu nerozumiem preco sa to stalo ale uz by som chcela aby to vyslo uz sa stretol niekto s tymto?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre