Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

dzou
16. sep 2009

no ty nasi chlapi to vobec nechapu ☹ 🙄

kv3tka
16. sep 2009

ani ja som o tom este nepocula 😕

kv3tka
16. sep 2009

chlapi su chlapi....s nimi nepohneme 😠

martina848
16. sep 2009

blackrose, to poznam...tiez som s toho snazenia mimo.uz sme sa rozhodli pre umele oplodnenie,ale manzel s tym zo zaciatku mal dost problem...vravel,ze to prehanam a ze budeme este snazit ☹
ale nakoniec som ho presvedcila 🙂
dost tu nervozitu prenasam na neho,ele nastastie to chape 🙂
tiez som mala take stavy a este stale ich mam...poznam to

mata1001
16. sep 2009

blackrose chapem ta si z toho vsetkeho smutna,nervozna a pomaly ta nic nebavi ,lebo nemas to co by si tak strasne chcela.babatko.a este k tomu vsetkemu by si cakala ze tvoj drahy,najblizsi clovek ta podrzi a pochopi ta.vies oni to tak neprezivaju,im netikaju biol.hodiny.oni sa zobudia tak o 20r ze nemaju deti.
inac aj ja s mojim drahym....my sa o tom velmi nebavime ze preco sa nam nedari (my sa snz uz 9 mes)
ale ja sa snazim zatial nikoho s tym nezatazovat(nehovorim ze ty zatazujes).ja som si povedala ze necham tomu volny piebeh do vianoc.potom uvidim.
tak sa drz a snaz sa na to az tak intenzivne nemysliet.aj ja sa snazim a velmi mi to nejde a viem ake to je tazke.ale dufam ze to pomoze...

pimma
16. sep 2009

ahojte 🙂 baby, skumam svoj hlien v case ovulky a chcem sa opytat, akej farby a konzistencie ma vlastne hlien pocas ovulky byt? je eggwhite ten ovulkovsky priesvitny natahovaci hlien, alebo je to biely mliecny?mam v tom chaos 🙂

dzou
16. sep 2009

mata ani mi sa o tom nerozpravame ☹

blackrose
16. sep 2009

martinka a matka my sa tiez snazime 8 mesiacov a praveze si myslim, ze na to az tak velmi nemyslim, ale niekedy to proste pride a tak sa normalne rozpravame. Meriam si bt a obcas nieco poznamenam. Praveze mam pocit ze to vobec tak velmi neriesim ☹ len dnes som proste zacala temu a nejako sa mi nedostalo pochopenia ake som ocakavala... no proste som bola sklamana... som pred ms a som asi precitlivena ☹ tiez si inak stale hovorime, ze pockame do konca roka a uvidime...
v mojom okoli vsetkci otehotneli max do 4 mesiacov... v jeho okoli (kolegovia) tak do 2-3 rokov... vravi, ze je to normalne 😒

dzou, kv3tka chlapi su chlapi 😀 no co uz...

blackrose
16. sep 2009

pimma ... hlien by mal byt v case ovulky priesvitny a tahavy, pripadne moze byt az vodnaty

martina848
16. sep 2009

blackrose my sme si teiz vraveli ze pockame...mozno by som to inak prezival,ale svagrina ma 6mesacne dvojicky a sestera 4mesacneho chlapceka a som s nimi skoro kazdy den...preto ma to tak zozieralebo ked uz idu domova amy tiez tak si lahneme pred telku a sme len dvaja ☹
to je fajn,ze to tak beries...ja nepripustim moznost-pockame a uvidime ☹

mata1001
16. sep 2009

blackrose neboj to pride.vidis ake zaujimave....ja ta tu utesujem a ja som na tom rovnako.niekedy si aj ja poplacem ale nic sa nevyriesi,iba ulavi.ale niekedy aj to staci.
dzou niekedy by bolo lepsie sa o tom porozpravat ale moj muz.... ach jaj.

diamond_doll
16. sep 2009

Ale baby nebojte sa podari sa vam to ..aj mojej mame to trvalo pri jednom asi 10 mesiacov a potom to prislo..tiez si uz zacinala namyslat ze je neplodna a podobne

blackrose
16. sep 2009

je to tazke, ved vsetky to pozname a pred dvoma tyzdnami som tu baby utesovala aj ja 😉 no tak, mame take chvilky... a na to sme tu a toto mi pomaha 🙂 lebo vieme co prezivame...
ja len nevladzem kazdy mesiac pred ms byt v strese aj ked si stale vravim, ved sa nic nedeje, ved ked sa nepodari teraz, podari sa na buduce, ale vobec to nie je take jednoduche, ako by sa mohlo zdat a to je na tom mozno najhorsie 😒
ja mam tiez svagrine, jedna ma 4 rocneho syna, druha 2 rocneho a tak nejak automaticky som si myslela, ze ja budem mat dalsie tak rychlo ako oni, ani som nerozmyslala, ze by tak byt nemalo...

ale zajtra bude zase dobre 🙂

pimma
16. sep 2009

blackrose, vdaka. este potrebujem vediet, co si mam zaznacit do grafu na FF, ked bude hlien priesvitny tahavy- sticky, alebo watery?
ohladom toho rozpravania sa s chlapom o snazilkovani, ten moj ma vcera rozplakal ☹ mame totiz plodne dni a jemu sa nechcelo. nevedela som,ci mam na neho kricat, alebo ho prosit 😖 proste som sa rozrevala. tak ja robim vsetko mozne, aby sme otehotneli a jemu sa akurat nechce. tiez nechcem sexovat len kvoli tomu,ale ked sa nedari,tak urobim vsetko. nakoniec ma pomiloval, ale uz to nebolo ono.dnes som mu na to svoje povedala a este sa musime porozpravat. ved ked nebude sex, nebude ani babatko 😉 proste tento mesiac je nejaky divny

blackrose
16. sep 2009

diamond a tebe sa ako dari???

diamond_doll
16. sep 2009

No tak podla toho v com 😀

blackrose
16. sep 2009

pimma, tam ako znacis teplotku, tak mas: Cervical Fluid: a moznosti dry - suchy, sticky - lepkavy, creamy - kremovy (mliecny), watery - vodnaty, eggwhite - bielko (priesvitny, tahavy)... 🙂

no aj mne sa dnes moj priznal, ze je to cele take ine, ze to nie je ako klasicke milovanie, ale tiez si pripada ako stroj na vyrobu spermii ☹ je to tazke pre oboch, len on to inak preziva...

blackrose
16. sep 2009

no s tehotenstvom predsa! 😀

martina848
16. sep 2009

blackrose,raz sa to podarí...budem ti drzat palce 😉

diamond_doll
16. sep 2009

zatial sa zda vsetko ok...ani neviem o tom ze som tehotna..len obcas trosku nevolnost a hlava sa mi toci ked sa postavim 😝 asi nizky tlak alebo co

mata1001
16. sep 2009

ok baby ja tu koncim,pridem sa kuk aj zajtra ze co ste popisali.a hlavu hore!!! pekny vecer vam prajem a krasny zajtrajsi dnik...

pimma
16. sep 2009

blackrose, mojmu to uz asi ide na nervy, hoci chce babo tak velmi ako ja. lenze je to tazke o tom nehovorit a nesnazit sa,ked je to len raz za mesiac. asi to dost zle vplyva aj na psychiku,ked sa tak velmi snazime. lenze uz mame aj dost rokov a ja to nemozem nechavat len tak na nahodu, treba tomu proste pomoct.
Inak dnes som 13DC a cakam ovulku a hlien mam mliecny.znamena, ze ovu este nebola?alebo som ju presvihla? teplota dnes 36,8

blackrose
16. sep 2009

martina, dakujem 🙂 aj tebe sa to urcite podari, vsetkym sa nam to podri, proste si len musime hlavne verit 🙂

diamond 🙂 tak to je fajn... a to tocenie hlavy je normalne... ved sa ti rozsiruje riecisko krvy a mozes byt trosku anemicka... papaj hlavne vela zeleniny kde je zelezo 🙂 drzim ti palce a v ktorom si teraz tyzdni??

diamond_doll
16. sep 2009

snazim sa jest s kazdeho nieco..ale nafukuje ma strasne ked sa najem...podla poslednej ms 9tt+1..a podla ultrazvuku asi 8tt+2 no nevyznam sa v tom nejako ..ono sa to upresni asi neskor

blackrose
16. sep 2009

pimma, podla mna si ovu nemala, ja mavam najskor hlien mliecny az potom ako bielko od vajicka... a pod ovulke by si mala citit sucho... (ale tiez to nie je uplne pravidlo) ale podla mna si este nemala... skus si merat BT pravidelne, je to dobre aspon vies co sa deje a nestresujes, ci bola ovulka alebo nebola... aj ked aj take mesiace su ako napr. u mna tento... tento mesiac neviem presne kedy bola ovulka.
Podla jednorazovej teploty sa to neda povedat. Zalezi od toho ci si ju merias v posve alebo v ustach. Ja mam napr. 36,8 poovulacnu teplotu (meriam si v ustach) ale u niekoho ineho to moze byt kludne predovulacna.

blackrose
16. sep 2009

diamond... kamosku tiez stale nafukovalo... bolo jej zle ked sa najedla aj ked sa nenajedla, jedine kedy jej nebolo zle ked jedla 😀 ultrazvuk ukazuje podla velkosti a je presnejsi (myslim)... tak ti drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne a vzdy sa obcas zastav a daj o sebe vediet ako pokracujete 🙂

pimma
16. sep 2009

blackrose, BT meram pravidelne, ovu by som mala mat 12-13 den, preto som myslela,ze vcera alebo dnes bola.ale ked hlien je mliecny, tak mozno bude kazdu chvilu. v hliene a krcku sa nevyznam, to skumam len prvy mesiac. poovulacne teplotky mam 37 a vyssie. tak dnes vecer by sme mohli s muzickom este posnazilkovat 🙂

iaia
16. sep 2009

Ahojte, mozno nie som v spravnej teme, ale mozno niekto mi bude vediet poradit. Prosím vas pekne o odpoved, neviem co znamena priprava na HSG-napísal mi doktor do menstruacneho kalendara. Mam ist aj na lacno na odber krvi. A ked som odchádzala tak sestricka mi povedala ze urobíme aj stery.Idem na 22 den od menst. Neviem co presne znamena ta priprava, ci je to samotny ukon alebo len nejaka priprava. Dakujem pekne za odpoved

diamond_doll
16. sep 2009

Ono lekarka mi povedala tak priblizne tie tyzdne vtedy tak sa spytam nabuduce radsej este raz uz to bude presnejsie...Tak sa ozvem teda ked bude po prvej poradni..idem pozerat modre z neba tak zatial paa a dobru noc 🙂

blackrose
16. sep 2009

pimma, urcite snazilkujte, az kym ti teplotka nevyskoci 🙂 mne tahavy hlien zacne cca 2 dni pred ovulkou a krcok si tiez neviem velmi skumat... robim to len tak obcas, niekedy raz za mesiac a z toho nic moc nezistim.
Ale vcera sem Lauritka napisala ako sa skuma krcok. Skusim ti to najst.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre