Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

blackrose
17. sep 2009

ahoj evi, no v tom ti asi neporadime, my skor len zaciname a zatial sme velmi ani lekarov kvoli vysledkom nenavstevovali... my sme snazilky do roka...
ale podla mna by si asi mala ist najskor ku gyndekologovi, vysetri ta a aj ti poradi co robit... drzim palce

blackrose
17. sep 2009

ninka, som velmi rada, ze ziadna cysta nebola a nie je... mozno to bolelo este kvoli tej starej prasknutej cyste... nejake hojenie alebo tak... inak ja som takto prehanala gyndu kvoli cystam, ze asi nieco nie je v poriadku, stale ma pobolieva prava strana ako keby vajecnik. Urobila mi vsetky mozne vysetrenia, povedala ze nic tam nie je (aspon viem ze som ako tak v poriadku;) a potom sa ma spytala, nemate problemy s chrbticou?? 😅 No a to ja mam... a vtedy som zistila, ze ked sa dam do inej polohy, prip. inak pohnem, ze to prestane alebo boli viac... takze je to z chrbtice... ta bolest je totiz velmi podobna. Chrbtica je mrcha, ona vystreluje hocikam... pred 2 rokmi som si myslela, ze mam zapaleny slepak a tiez to bola chrbtica 😅

kv3tka... ja tiez velmi rada peciem... aj ked posledny rok som to velmi zanedbavala, lebo som mala statnice a teraz aj ked chcem nieco upiect, tak mi drahy povie, ze na co, aj tak to dvaja nezjeme 😒 on sladke moc nemusi... ale ked mna to tak baviiiiiii!!!! 😀

no a len pre info... mrcha zatial neprisla... som zvedava na zajtrajsiu rannu teplotku. Cely den ma pobolievalo brusko tak, ze som uz kazdu chvilu cakala ze sa spusti a do teraz nic... hmmm

evicka293
17. sep 2009

blackrose,dakujem za poradenie

xena323
18. sep 2009

co sa tyka vitaminov,mne lekar kt.sa dlhodobo zaobera neplodnostou doporucil pre mm vitE 100mg,carnitin a koenzym Q10,su ty volnopredajne veci...ja beriem femibion..tam mam vsetky potrebne vitaminy a kys listovu
vo forme metafolinu..
evi urcite vyhladaj lekara
dzou gratulujem k ovulke
ja som 21DC,BT od ovulky stale okolo 37,a denne ma pobolieva podbrusko,tak uvidime...

nina88
18. sep 2009

Meriam, meriam, dzou... 🙂 ďakujem

blackrose
18. sep 2009

krasne dobre rano prajem 🙂
len chcem oznamit, ze mrcha dnes rano dorazila 🙂 uz som aj rada, lebo podla teploty som vedela, ze tehotna nie som a uz ma len niekolko dni zbytocne natahovala...

xena, takze to mam drahemu este oznamit, ze bude papat dalsie dve tabletky??? 😀 ma posle niekam 😀 no ved uvidime.... 😉

nina88
18. sep 2009

No Black, niečo na tom bude... Aj ja mám problémy s chrbticou, toto ma nenapadlo... 😕
ďakujem za radu... 🙂

xena323
18. sep 2009

black,v prvom rade ma mrzi ta tvoja mrcha,zachvilu ma bude mrziet aj moja,neboj...ale musime byt silne,raz pride cas ked ju budeme upenlivo cakat... 😀
co sa tyka draheho je to na nom,ale aj tak to bude stale menej oproti tomu co pre tehu podnikame my zeny..my sme dosli k tomu tak,ze sme boli na spermiograme,bol v poriadku s malinkou odchylkou viskozity,tak nam doki podla nasho zvazenia doporucil Profertil,ked som zistila kolko stoji,poradila som sa s lekarom,a toto je lacnejsia zalezitost.a drahy sa nebranil,dokonca bol nadseny bo Carnitin beru aj sportovci...a tak...

blackrose
18. sep 2009

Treba si vsimat bolest.. kedy je najvacsia, co robis, kedy to boli a pod. a potom aj mozes usudit ci je to ono alebo nieco ine...
... ja mam pocit, ze som uz v bolestiach prebornik 😀 mna stale nieco pobolieva 😀

blackrose
18. sep 2009

xena, mrcha ma nemrzi... som uplne v pohode, dokonca som si uz aj vydychla, lebo to pred mrchove obdobie je pre mna ovela horsie... keby sa mi teplotky drzali hore, tak je to o inom, ale mne to tento mesiac skakalo ako na trampoline... 😒 tak uz som aj chcela aby mrcha prisla a mala som pred sebou novy cyklus 🙂 takto sa tesim kedy skonci a zaciname od znova 😀

xena323
18. sep 2009

paci sa mi tvoj postoj,ved keby nebolo mrchy,nemoze byt ani babo...ja by som to uz tiez mala najradsej za sebou...ale este par dni musim pockat...

nina88
18. sep 2009

Black to poznám... Pred mrchou je to najhoršie... Keď príde, si tak vydýchnem z napätia a potom sa cítim lepšie, takže vitaj nový cyklus a posledný... 🙂

Neviete pri akej velkosti praská folikul? Lebo ešte sa bojím, či praskne... ☹ Teplota mi divne vystúpila trocha, ale asi to bude nočným cikaním a pohárom vína od nervov, že muža bolí hrdlo... 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/299ad1

xena323
18. sep 2009

nina folikuly praskaju vacsinou 21-24mm,ale je to indivindi,ke dnarastie moc velky meni sa na cystu,ked praskne skor nestiha v nom vajko dozriet,ale da sa to pekne stimulovat liekmi..mne v piatok praskol pri 26mm po pichnuti Pregnylu,co je liek an rast a prasknutie folikov

xena323
18. sep 2009

to prasknutie je vlastne ovulka..a folik rastie zhruba 2mm denne preto ti doki vypocital ze asi za 3 dni bude ovu

blackrose
18. sep 2009

ta teplotka ti este zajtra moze poklesnut a pozajtra vystupit a moze byt ovulka... takze tazko povedat, co tento postup znamena... ale verme, ze ovulka pride ako doki povedal 🙂 drzim palce

xena, radsej sa budem tesit ako plakat 🙂 poplakala som si 2 dni dozadu (PMS) tak teraz sa uz mozem tesit 🙂 a verit...

ninka... nejako mi to moje minulomesacne verenie nepomoho, ale verim si stale ze to vyjde 🙂

nina88
18. sep 2009

Skús to s tými ,, prstami,, ... Ja to určite skúsim... Nič za to nedám a viacerým to pomohlo, taki niečo na tom asi bude...

nina88
18. sep 2009

Xeni no presne toho, že nepraskne a bude z toho cysta sa najviac ako sa dá obávam... ☹

blackrose
18. sep 2009

uvidim ako na tom budem pocas plodnych dni 😀 ked manzel vbehne do kuplky mozno nieco skusim, ale uvidim... tiez to nechcem velmi riesit (ako mi aj mm "vycital")... mozno sa na to prilis upinam... ale na druhej strane mi neda, neskusit vsetko co by mohlo pomoct, tak neviem 😒
... som z toho celeho v miernych rozpakoch

nina88
18. sep 2009

Vlastne to by aj vysvetlovalo, čo sa mi stalo minulý mesiac... Možno sa vytvorila tá cysta v tom cykle a preto to moj lekár nemohol vidieť... Dalo sa to tak?

nina88
18. sep 2009

Black podobne... Mm mi hovorí, že sa mám dať liečiť, už len keď vidí, že si niečo čítam na túto tému na nete, takže pred ním nesmiem ani slovo o tom povedať a myslím, že je to tak aj lepšie, aby muži nevedeli, čo všetko vymýšlame, lebo sa im zhnusí sex, budú si myslieť, že to robíme len kvoli bábu a to je všetko, len nie príťažlivé... 😒

blackrose
18. sep 2009

mne doky povedala, ze ak aj folikul nepraskne (ako ovulacia) tak moze prasknut pocas ms napr. a tvarila sa, ze to nie je ziadny problem... takze podla mna, ak to uz bola cysta, ktora takto bolela, tak tam uz asi bola dlhsie... ale to je len moj osobny amatersky nazor... 🤐

blackrose
18. sep 2009

ninka, to si presne vystihla, tiez nechcem aby si myslel, ze sexujeme len kvoli babu... 😖

xena323
18. sep 2009

ja som nazoru ze verit treba,netreba sa vzdavat,treba urobit vsetko a nechat tomu ten spravny cas...hoci chapem

blackrose
18. sep 2009

xena a nemas niekedy pocit, ze nechat tomu volny priebeh, nestresovat, necitat o tom, nemerat, nehladat ovu by nam pomohlo??? mna ten pocit niekedy prepadne, ale potom si poviem, ako by som vedela ked mam ovu??? 😨

vrabcek154
18. sep 2009

ahoj nini, my mame take podobne cykly, ja mam dnes ovulku a zajtra, tiez ma pobolieval lavy vajecnik, bola som u doktora, to sa pripravoval na vajecnik na ovulku, tiez to citim par dni pred ovulaciu.

blackrose
18. sep 2009

ahoj vrabcek, budem drzat palce 🙂 samozrejme aj tebe ninka 🙂

nina88
18. sep 2009

vRABCEK JA SOM SI Už MINULE VšIMLA, žE ťAHáME,,

nina88
18. sep 2009

že ťaháme rovnaký cyklus... 😉

nina88
18. sep 2009

Ja len dúfam,že praskne... Mám 4 ovu testy, začnem v sobotu testovať... 12 DC... Do 16 DC snáď bude...

blackrose
18. sep 2009

podla mna bude, verim ti ninka 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre