Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

crazybabenka
23. okt 2009

tak tak.....keď ho stretneš tak ho potom pošli aj za mnou.....mam tiež s ním nevybavené účty 😅

katka.he
23. okt 2009

😀 Ok dohodnute 😀

crazybabenka
23. okt 2009

len pri mojom "šťastí" zazvoní u susedov

katka.he
23. okt 2009

😀 😀 😀 asi tak..ale nesmieme prestat verit..lebo potom naozaj nedojde aj k nam..a mozno uz aj doslo ..len my si ho teraz neuvedomujeme..a uz len to ze sme zdrave....tak mame velke stasticko 😅

crazybabenka
23. okt 2009

tak to áno.....vlastne ja mám veľké šťastie.....mám milujúceho manžela.....skvelých rodičov a sestru a úžastných svokrovcom....čo by som viac chcela.....asi už len tú malú bodku, malého človiečika, ktorý by bol dokonalým spojením našej lásky

katka.he
23. okt 2009

kolko ste uz manzelmi a kolko sa snazite?

crazybabenka
23. okt 2009

1,5 roka oboje

katka.he
23. okt 2009

vsetko chce svoj cas...asi by nebolo zaujimave keby sme mali hned vsetko po com tuzime

crazybabenka
23. okt 2009

veď to

katka.he
23. okt 2009

hej len keby som nebola taka netrpezliva 😠 ....ale co sa ma stat to sa stane 😀

jerryjanka
23. okt 2009

puska hej motto - to uplne vystihuje podstatu dlhodobych snažiliek 😀
katka - mame kadečo urobene
kompletny 3 násobný hormonálny profil
2x spermiogram po pol roku
pct test na protilatky proti spermiam
odbery na chlamydie a toxoplazmozu
a každomesačný uzv kvoli clositlu

crazybabenka
23. okt 2009

len nech sa to stane hneď, že katka 😀

zuzzka1
21. nov 2009

Ahojte babulky, niekde okolo 15. strany tu bola diskusia o pre-seed géliku, na podporu otehotnenia, tiež sa nám nedarilo, až teraz, ponúkam ho v bazárku, ak by mal niekto záujem - https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... Držím palčeky, nech sa vám čoskoro všetkým splnia priania

upc
3. máj 2010

moyem medzi vas?

upc
3. máj 2010

je tu niekto ???

katka159
10. feb 2011

ahojte aj ja som na tom podobne snažíme sa už 1,3 mesiace a stále nič ale ja mam problémy s nepravidelným cyklom a vôbec neovulujem už som s toho zúfala.....

katka159
10. feb 2011

ženy mame to taške...

aaa111
15. okt 2011

caute baby, prosim o radu skusenejsie 🙂 o 2 tyzdne som objednana do gyn fiv na laparoskopiu - zistenie priechodnosti vajickovodov... Boli ste tam uz niektora? ake mate skusenosti? Pomoooooc!!! 🙂 Snazime sa s muzickom uz rok a nic tak zacinam chytat dost slusnu paniku z vysledku ☹

timeababy
23. jan 2013

@bibi24 ahoj bibi.... my sa s priatelom pokusame uz rok a stale nic ☹ uz mi to aj meskalo 2 tyzdne, ale testy boli negativne aj lekar mi povedal, ze nevidi tehotenstvo, povedal mi ze mam vyssie polozenu maternicu. velmi ma to trapi, lebo velmi tuzim po babätku, tento rok budem mat 26 a priatel 29, nie sme sice manzelia, ale sme spolu 8 rokov a mame aj spolocne byvanie, a v nasom byte chyba uz len dietatko.... uzivam aj vitaminy calibrum babyplan... mate niektora skusenost, cim zvysit napriklad plodnost alebo co robit aby sa nam to uz konecne podarilo? priatel je kamionista, nieje stale doma, niekedy nam aj nevyjde pokusat sa pocas plodnych dni, ale milovali sme sa uz aj pocas plodnych dni 2-3 krat za den a stale nic, skusali sme uz aj 2 tyzdne nic a potom a stale nic.... uz na to az tak velmi netlacim, nechavame tomu volny priebeh, uzivame si sex, ale stale ked dostanem menstruaciu, tak som z toho sklamana.....

bibi24
autor
23. jan 2013

@timeababy Ahoj, no to je tazko takto na dialku povedat preco sa nedari. Mavas ovulaciu, ked pises, ze ste mali spolu sex pocas plodnych dni? ako si to sledujes? Ovulacne testy, meranie BT? To je zaklad, vediet, ci zena ma ovulaciu. To su metody, ktore mozes vyskusat aj doma + nasadit manzelovi nejake vitaminy na podporu plodnosti.
Hovori sa, ze ak sa po roku pravidelneho styku nepodari otehotniet, treba sa obratit na odbornikov - lekarov. V pociatkoch na tvojho gynekologa, ktory spravi zakladne vysetrenia - folikulometriu, hormonalny rozbor krvi, vysetrenia na chlamydie, ueroplazmy, mykoplazmy a pod. A mal byt tvojho priatela poslat na vysetrenie spermii - spermiogram. Ak by sa stalo, ze su vsetky tieto vysetrenia negativne (ak by sa ukazal problem, niektory sa da liecit, niektory viac, niektory menej), tak mate dve moznosti - dalej skusat prirodzene, alebo ist do centra asistovanej reprodukcie a tam sa vam budu uz venovat dokladnejsie. Tebe zrejme odporucia laparoskopicke vysetrenie alebo hysteroskopiu, kde sa zistuje napr. endometrioza, prechodnost vajickovodov, zrasty a pod. Dalej su to dalsie odborne vysetrenia hematologicke, endokrinologicke, imunologicke, geneticke, ale tieto sa robia uz ako posledne, ked sa naozaj dlho nedari. Liecba je individualna, ja neviem aky mate problem a ci vobec. Ale v CAR ti vacsinou po vsetkych vysetreniach navrhnu IUI - inseminaciu, alebo ivf. To su ale uz tie posledne riesenia, zatial na to este nemusis mysliet.

misacik
25. jan 2013

Ahojky.
My sa tiež snažíme už niekoľko mesiacov a zatiaľ sa nedarí, tak začíname skúšať častejšie, pijem alchemilkový čaj a užívam kyselinu listovú. Nemám zistené zdravotné problémy, akurát PCO, ale raz sa nám už prirodzene otehotnieť podarilo. Chcem sa opýtať, či si myslíte, že je vhodné, resp. či by mal užívať kyselinu listovú aj chlap? Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre