Snažíme sa od decembra 2013 a nedarí sa

zuzanag1
26. júl 2014

Ahojte dievčence, som už zúfala, od decembra 2013 sa snažíme s priateľom o dieťaťtko nie, a nie sa podariť ☹ MS mávam nepravidelnu, boli sme na genetike, priateľ ma spermiogram v poriadku krvné testy budú až o 9týžd.
pijem čaj s alchymelky a nič........ po sexe dávam nohy na stenu, ani to nepomáha.
som už s toho nešťastna a zúfala. čo mám ešte urobiť? ďakujem

janinah
26. júl 2014

veď to nie je ani rok snaženia,panikáriš zbytočne zatiaľ....

jankatt1
26. júl 2014

Nie ste až prehnane aktívna? Nesústredte sa tak preveľmi na "výrobu" dieťaťa, lebo to just nepríde!!!!! Druhá vec je, snažíte sa "len" pol roka....to je krátky čas. Aj keď Vám sa možno zdá ako príliš dlhý.... príliš tlačíte na pílu...KĽUD!!! Keď budete neustále myslieť len na dieťa, každý mesiac čakať, stresovať, tak budete ešte viac nešťastná a frustrovaná a Váš partner tiež!To Vám ručím! ... Poviem z vlastnej skúsenosti, tiež som po polroku bola nešťastná, keď sa nám nedarilo. Otehotnela som až po 11tich mesiacoch...a to až potom, ako som prestala robiť to, čo Vy! Piť všelijaké možné čaje, vykladať nohy a ešte neviem aké blbosti s prepáčením. Chce to čas, kľud a "netlačiť na pílu"... veľa šťastia 🙂

zuzanag1
autor
26. júl 2014

@jankatt1 ďakujem, aj Jonášovú metodu som skusila, asi zbytočne vyhodené peniaze. lúto mi je, v okolí je veľa mamičiek a ja stále čakam a nič... snažím sa aj na to nemyslieť

nicolle21
26. júl 2014

my sme otehotneli na 10ty mesiac ako sme sa prestali chranit.. takze klidek 🙂 ja som si zacala merat bazalku, ani nie tak kvoli otehotneniu, ale mavala som problemy s cyklom uz davnejsie, tak reku skusim, ci mi ukaze ovulku.. no ukazal, padlo to na vikend, tak sme popracovali a moj prvy mesiac merania bol aj moj posledny 😀
ja na tuto metodu nedam dopustit.. skusila ju aj kamoska a ta rodila 4mesiace po mne 🙂

raza
26. júl 2014

moja rada znie - urobiť oblúbenú večeru, alebo jednuhubky, vínko, šampanské - čo máte radi a užite si krásny večer 🙂 nemyslite pri tom na "plodenie", ale na to, ako sa máte radi a ako si užijete 😉 viem, o čo hovorím, aj my sme boli dlho v štádiu "sex za účelom oplodnenia" 😝 môžem ti povedať, že už to išlo pekne na nervy a veru ani sex už nebol taký, aký má byť.. to pekné sa z toho akosi vytratilo...
inak nám sa podarilo otehotnieť práve po takejto peknej romantike 😉

marinnah
26. júl 2014

ahoj, baby majú pravdu hlavne sa netreba stresovať iba sa tešiť na bábätko, inak ja osobne nedám na alchemilku dopustiť a určite odporúčam, len skôr by som čajík pre istotu pila len v prvej polovici cyklu, a tiež sledovať plodné dni, držím palce nech sa môžete čoskoro tešiť z dvoch čiarok :o)))

lulecko2311
27. júl 2014

@marinnah ako, kedy a kolko Sa pije tej alchemilky prosim ta? Uz som nasla vela nazorov... 😉

kachorratt
27. júl 2014

@zuzanag1 mi sa snažíme o mesiac dlhšie než vy a stále nič :-/
alchemilku som pila cca 3 mesiace...
Nechávam to na toho tam hore a ono príde keď to človek fakt najmenej očakáva.
Gynekolog mi povedal, že keď sa rok nedarí, až až potom sa zisťuje príčina.
držím palce 😉

bar12
27. júl 2014

@zuzanag1 ahoj, aj my sme sa zacali snazit od decembra a podarilo sa v maji koncom... Bol to prvy mesiac, kedy som si povedala, ze mi to uz riadne ide na psychiku a nejdem to hrotit.. Zacala som aktivnejsie cvicit, este som aj s mocovymi cestami mala problem, tak som si vravela, ze by bolo aj dobre, ak by to nevyslo a dam si predpisat atb ked pride menzes...aj zmena prostredia dost pomoze 🙂 viem ake je tazke na to nemysliet, ale ak sa to podari, urcite to vyjde 🙂 a mozno nam pomohlo aj to, ze sme v ten mesiac urobili opacne poradie a urobil sa najskor mm az potom ja 🙂 vela stastia, hlavne pozitivne myslenie, ono to vyjde!!!

niki101988
27. júl 2014

@zuzanag1 My máme pred sebou tento rok poslednú šancu ak sa to nepodarí už sa na dieťa asi nedáme a budeme mať jedináčika

uzsomtu
27. júl 2014

My sme zacali nejak v januari a presne 31.12. sa ukazali dve ciarky, tiez som sledovala plodne dni. A presne viem kedy sme ju splodili - na Mikulasa ha ha ha

marinnah
28. júl 2014

@lulecko2311 ja som pila jednu väčšiu šálku denne (najviac mi chutil čajík čo sa dá kúpiť v dm drogerii), kým som nešla otehotnieť tak som pila celý mesiac, potom som už pre istotu pila len do ovulácie, lebo niektoré zdroje uvádzajú, že by nemusela byť v skorom štádiu tehotenstva dobrá.... takže som pre istotu nepila :o)))) no a potom na konci tehotenstva som začala piť znovu spolu s malinovníkom :o))) ako vravím ja na alchemilku nedám dopustiť, odporučila som ju aj všetkým kamoškám a všetky si ju pochvaľujú

lulecko2311
28. júl 2014

@marinnah Mne prisla mrcha, vcera trosicka, dneska Sa spustila, mozem Si ju hned dat? CI az po?
Ja som ju uz pila no neviem kedy a ci aj ppcas ovu atd. Idem vyskusat Inofoli. Tento mesiac...

bar12
28. júl 2014

@lulecko2311 mozes hned zacat pit 🙂

marinnah
28. júl 2014

@lulecko2311 ako vraví bar12 môžeš hneď začať, alchemilka je super aj počas MS, odstraňuje krče a bolesti takže smelo do toho :o)))

lulecko2311
28. júl 2014

@marinnah
@bar12
Dakujem baby, hned Si idem jeden uvarit teda... Kolko ich denne mozem?

marinnah
28. júl 2014

@lulecko2311 ja som pila len jednu šálku denne a myslím, že to uplne stačilo

lulecko2311
28. júl 2014

@marinnah dakujem za info. No ja mam problem ze bez cukru nevypijem, nevadi? 😉

zuzanag1
autor
28. júl 2014

vidím, že nás je veľa čo sme na tom podobne ☹ uz dva dni ma pobolieva pod bruškom a mrcha nič, hlavne, ked idem na dovolenku voštvrtok a necchem ju mat.
dufam, že cez dovolenky sa nám splní to po čom túžime všetky 🙂

marinnah
28. júl 2014

@lulecko2311 ja myslím, že to ju uplne jedno 🙂

lulecko2311
28. júl 2014

@zuzanag1 Nam Sa bohuzial nepodarilo 😉 I ked je to tazke nevzdavame to. No tento mesiac som naozaj myslela, ze to vyjde 😞
No dali sme Sa na vysetrenia tak uvidime. Zatial mam jemne zvyseny prolaktin, idem na opakovane testy a drahy caka telefonat od lekara v piatok ako dopadol spermiogram...
Tak Len nadej Nam ostava 😉

zuzanag1
autor
29. júl 2014

neviem či to vsugerujem, ale byva mi troška zle, menz som mala 26.6 a od vtedy nič...... neviem či zasa meškaju a pridu, alebo žeby nie?

bibi21
29. júl 2014

maminky viete poradiť včera som mala na ovu teste krásne dve čiarky ako sexovať mali sme včera večer sex. teraz neviem či máme aj dnes alebo radšej až zajtra. dakujem za rady

miky89
29. júl 2014

ahoj,toto jednanie je trocha kontraproduktívne....viac stresu ako osohu.na všetky mastičky,bylinky a počítanie sa vyser :D Taký stres som mala ked som tie blbé ovulačné testy lúštila či už áno či nie.už ani sex nás nebavil. odporúčam ti jedine nejaké vitamíny s kysel.listovou a nechať to plynúť
niektoré baby to tu skúšajú 5 rokov a nič :/ Nám sa zadarilo po 11 mesiacoch až..a aj to len preto,lebo sme sa zmierili s IVF ( Spermiogram bol katastrofa) a vyrazili sme si na víkendový pobyt 🙂

sunny15
29. júl 2014

@zuzanag1 ahoj,ak ti meška ms tak si sprav tehu test a mas po dileme,bud tam budu // alebo ti meska ...mne sa tiez stava ze mam obcas nevolnosti ked mrcha meska par dni a pritom tehu nie som...ono su to hormony...alebo aj tehotenstvo to moze byt...takze sup po test do lekarne 😉

zuzanag1
autor
29. júl 2014

@sunny15 ďakujem za radu, počkam do štvrtka a potom si kupim. no bojím sa opäť ďalšieho sklamania ☹
možno ako píše su to hormony, ktovie..........

sunny15
29. júl 2014

@bibi21 kludne aj dnes...ale v odstate je to jedno...od pozit.ovu testu ovulka nabehne o 24-48hod.ale spermie preziju v tele zeny aj 3-4dni...takze asi tak 😉

a inac kocky alchemilka je super...ja som ho pila len do ovu a potom nie...lebo moze sposobit stahy maternice a vypudit embryjko...osobne odporucam aj caj L.mojzisovej-caj na otehotnenie...v mesiac ked som ho pila sme splodili synceka 😉

zuzanag1
autor
29. júl 2014

@zuzanag1 napriklad kied si dam vinko,,nikdy mi nebolo zle, ale dva krat sa mi stalo, že mi bolo zle a dokonca aj po jahodovom džuse som zvracala.

zuzanag1
autor
29. júl 2014

@sunny15 tiež pijem alchymelkovy caj teda teraz ho tyžd nepijem, inak som denne pila

sunny15
29. júl 2014

@zuzanag1 pozri kup si test a budes vediet na com si...ci sa tesit ci cakat na ms...ono niekedy je lepsie uistit sa ze ano su tam // alebo tak nic ved ms dojde...a nebudes v takom napäti az do stvrtka...a testni sa tak ze necakas pozit.vysledok...nebudes taka sklamana ak uvidis len /

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre