Som stará na tehotenstvo?

runnerka1
22. nov 2022

Nebali by ste sa tehotenstva (nie prve) tesne pred 40tkou? Kvoli zdravotnym rizikam matka/dieta.

lasoli
30. nov 2022

@runnerka1 a preco si si robila faky,velky odstup medzi detmi?Mozno kebyze to das rok po roku ,neriesis teraz tuto dulemu v 40 tke,

runnerka1
autor
30. nov 2022

@lasoli sama neviem, po tych dvoch som nutne potrebovala zmenu,vratit sa do pracovneho zivota. Mala som v tej dobe v plane este jedno dieta na neskor, to bol akosi moj obraz o velkej rodine, 3 deti. Venovala som sa aktivne atletike,darilo sa,tak som to dietatko oddalovala a oddalovala. Aj pracu som mala celkom fajn.V 35tke som porodila tretie a zamilovala som sa do materstva a vsetkeho s tym spojeneho. S muzom sa mi zlepsil vztah tymto dietatkom,zatuzili sme po stvrtom ,tiez pomaha este viac a myslim,ze sme si opat blizsi. A teraz,ked mam 39 si uvedomujem,ze cochvila deti uz nebudem moct mat a este jedno by sa hodilo. Este jedno by sme zvladli. Este jedno prinesie do nasho domova viac radosti. Este jedno,na ktore budem hrda. Strasny zmatok v hlave. Na druhej strane 1000 dovodov,preco nie...tento tyzden zomrela z nasho okolia mlada mamicka na rakovinu, nechala dve siroty. Nedavno ina,nechala styri. Zivot je nevyspytatelny...

annamivo
30. nov 2022

@runnerka tak potom neváhaj, keď vieš že to zvládneš tak choď do toho. Mňa mala mama v 40, sestru v 45. Ale predtým bola iná doba a ženy nemali proste na výber, museli sa starať keď už bolo dieťa. Antikoncepcia sa neriešila, teraz už je to o inom. Ja som mala prvé tehu rizikové, druhé som prezvracala a toto som ako lázár. Čo bude po pôrode uvidím, ale na bábo sa tešíme. Držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek.

zabka1987
30. nov 2022

@lasoli a o tom to je , nie každá toto dá . Ja som spokojná so svojím životom totálne do bodky . Iné by sa zbláznili možno ,neviem posúdiť . Ja mám 35 , no chcela by som posledné ešte čo najskôr . Ja si dávam aj odstup vždy aspoň 3 roky , pre mňa je to fajn . Ale ozaj sme každá iná , ja som sa toľko pri deťoch naučila ,že až . A keď deti k niečomu človek vedie nebude problém 👍 majú od malička režim

zabka1987
30. nov 2022

@runnerka1 začni deti k tomu viesť aj pre ich dobro . Nehovorím ,že sú tip top ,no také že prídu domov a vyzlečú si veci a všetko na miesto dajú hneď , špinavé prádlo rovno do koša a to aj malý ešte nemá 3 roky a pekne príde a všetko si uloží ,prezlečie sa hneď ako príde zo škôlky . Upratujú si sami , tí väčší samozrejme , rozmyslia si či si spravia bordel 😀 ja každý deň upratujem možno hodinku , jedine v sobotu alebo nedeľu keď mám náhodou školu to mám tak na 2 hodiny ,no dom máme veľmi veľký ale rozložím si to . A prádlo každý deň večer , neznášam mať kopu prádla ,to ihneď riešim . Plus každý deň varím ,sem tam manžel . Aj toho som viedla ku všetkému , z domu takéto nevedel . Kde je dobrá organizácia tam to naozaj ide . A pri toľkých deťoch to naozaj potrebuješ . Veď začni postupne 👍

zobaka
30. nov 2022

@runnerka1 za mna aspon puberta dobre obdobie, urcite ako malicky viac starosti, ja si praveze uzivam, ze mam uz velke dieta, netreba rano skoro vstavat spi dlho, aj nakupi 😂 je velmi zlaty celkovo, mame vyborny vztah a odstrelila by som sa, kebyze cakam dalsie

scacchi
30. nov 2022

@runnerka1 ja som rodila prve dieta v 41 a super 😘

runnerka1
autor
30. nov 2022

@zobaka presne ako vravis.ja si zazivam oboje. Mam zaroven pubertiakov,aj dve male. A vzdy hovorim dcere,co by som ja robila,keby mam len ich,resp. ju,lebo starsi syn je este trochu motovidlo,jeho este manazovat musim. Ale dcera rano sama vstane,oblecie sa,obcas si aj desiatu nachysta,organizuje si program podla treningov (hra tenis a robi gymnastiku,cize trrningov az az), poctivo sa uci,nosi same jednotky a myslim,ze az na par jej uletov nalady , mame skvely vztah. Problemy s kamaratkami sa mi vzdy zdoveri, chlapci ju este nezaujimaju
Tak aky problem puberta?

zobaka
30. nov 2022

@runnerka1 ja som ani nedufala, ze bude mat taku dobru pubertu, je trosku lenivy, ale pohoda, je uplne super, uplne vysnivane dieta a opak toho ako bol maly neposedny

selena_luna
30. nov 2022

@lasoli absolutne si prekrocila hranice slusnosti a vobec to nevidis. Velmi smutne🙄 to ze sa niekto nieco pyta na mk neznamena ze kolkdokola mozeme a mame pravo komentovat jeho sukromie a navyse matkam mnohodetnych rodin prisudit diagnozu a tvarit sa ze je to nazor. Nie je a nemas pravo.

mimi16
1. dec 2022

@lasoli paráda mať deti rok po roku. A krabicu práškov na upokojenie k tomu.

mufka1
1. dec 2022

@runnerka1
Ahoj ja mam kamarátku ktorá ostala tehu keď mala 44r a zvládla to upne super a dcérku ma zdravú. Jej dcéra má teraz 5r a sú skvelé partacky.To že môžeš mať problémy ako davn. syndróm a podobne môže mať aj mala žena 1 :130 .Pokiaľ máš túžbu a chceš nedaj sa odradiť. Každá žena sa bojí ci ma 20 alebo ma 50r .Držím ti palce 🙂

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
giulialba
6. dec 2022

@runnerka1 prve dieta som rodila ako 39 r a druhe v 41 r. co je vek? ide o to ako sa citite a po com tuzite... ak tuzite po dietatku, nerozmyslajte...v 55 si budete buchat hlavu, ze ste to neskusili... 🙂 a viete si pomoct ocistit telo od toxinov, zvysit kvalitu komunikacie medzi bunkami v tele, obnovit hormonalnu rovnovahu, chranit pred poskodenim volnymi radikalmi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre