Som už pripravená na dieťa?

18. sep 2022

Zdravim takto na večer.začnem asi tým že mám staršieho partnera, ja mám 24 on 41.sme spolu rok a pol. Bývame spolu asi od druhého mesiaca chodenia.Všetko je super pohádali sme sa asi raz za cely nás vzťah.on nemá deti,mal predtým iba 2 dlhoročne vzťahy potom bol dlhšie sám a dali sme sa dokopy.ja som mala iba jeden vážny vzťah,ktorý trval 5 rokov.len tak na ujasnenie aby ste si to vedeli predstaviť. Ale idem k veci.môj priateľ má brata, ktorý má ženu a 2 deti.môj priateľ ich má veľmi rad,vidím na nom že by sám chcel už byt otcom.veľakrát ich aj strážime spolu keď jeho brat ide so ženou niekam mimo na víkend alebo aj na dlhšie na dovolenku a chcú ísť bez deti.mne sa taký život veľmi začal páčiť ja už odkedy sme spolu,začala som mat take pudy, že by som už možno dieťa chcela mat.predtým som to tak nevnímala,ale tak pripisujem to tomu, že som ešte sama bola nedozreta a hlavne som si to nevedela predstaviť s tým mojim ex.teraz je to však iné, no aj tak mi príde,že som ešte mladá, aj keď viem že je normálne mat v mojom veku už deti,alebo už nad nimi rozmýšľať.ďalšia vec je,že rok a pól je predsalen nie taká dlhá doba,že by som si bola ista že je nato správny čas.priateľa veľmi ľúbim mam pocit že je ten pravý, no ma teraz aj finančne problémy,ja sama zvažujem zmenu prace a neviem či sa to vyrieši dovtedy keď by som napríklad teraz otehotnela. Chcela by som možno vedieť vaše názory alebo situácie ako ste to mali vy s partnermi,či ste naozaj riešili otehotnenie až keď ste si boli iste aj po finančnej stránke aj čo sa týka budúcnosti.alebo to jednoducho prišlo a nejak ste sa zariadili. Lebo ja som bola vždy taká že ak by som chcela mat dieťa, tak musim všetko zariadiť a byt naozaj pripravená po všetkých stránkach,ale to nemusí byt nikdy,vždy sa v živote niečo zmení a prídu rozne okolnosti a situácie, ktoré veci zmenia.Dakujem vám za prečítanie hádam ste pochopili a budem rada za vaše komentare ❤️❤️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
18. sep 2022

@elizabet173 to nevysvetlis.... každý posudzuje podľa seba a okolia, kde funguje

elizabet173
18. sep 2022

@zmrzlinka2021 tiež si to myslím, ak by som sa pohybovala v partii spisovateľov, možno by som písala niečo iné, neviem.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
18. sep 2022

@evamarek77 ale ty si paušalizovala, preto som ti oponovala, práve o tom to je, že máme každý iný životný štýl. Autorka sa ale nemusí rozhodnúť zajtra

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
19. sep 2022

Ja by som si nezakladala na dĺžke vzťahu. Bolo okolo mňa veľa vzťahov, kde roky stagnovali, potom sa rozišli, lebo nikam sa neposúvali, nikam to nesmerovalo... Zrazu si našli iného partnera, s ktorým mali do roka svadbu aj dieťa... Pri jednom partnerovi sa hľadali dôvody prečo nie a pri druhom to zrazu išlo hneď... Preto si treba sadnúť spoločne s partnerom a dať úprimný rozhovor, či sa idete posunúť, či to chcete obaja... Nemusíš čakať na lepšie zoznamovanie... (možno keby mal menej rokov bol by priestor) môj názor je, že nemôžeš spoznať niekoho na 100%a všetci sa časom meníme, menia sa priority a pohľad na svet

paciko9
19. sep 2022

Sama musis vediett, ci si pripravea mat deti, my do tvojej hlavy nevidime.Ja v tvojom veku som vobec neuvazovala o dietati, bola som dost divoka🙂. Az potom ked som sa dala do kopy z priatelom, toho som poznala uz par rokov. Od sameho zaciatku sme chceli dieta. Dnes ho mame. Sme spolu 5rokov a vobec neriesime svadbu. Tak z mojej strany ,je to nase rozhodnutie a dalsie strany nas nezaujimaju.

anjelicek26
19. sep 2022

Ja len k tej teme, co bude o tych 10-20-30 rokov... on nezostarne zo dna na den... rovnako aj ty budes ina ked budes mat 34/44/54.. meni sa kazdy z nas... moj manzel dodnes jazdi na biku cez sto km za tyzden, proste vsade kde sa da bike, chodi hravat futbal a tenis 2x v tyzdni, kazdu nedelu chodi lietat, ano tam sa moc nenamaka fyzicky, len ti chcem povedat, ze "aktivny" je az moc... Vyhodou je, ze si kupil roky v praci a moze sa s plnym platom doma venovat detom a vozi ich na kruzky a stara sa o domacnost... ja som zobrala vyssiu manazersku poziciu a mozem sa konecne venovat tomu, co som davala trosku spätny chod doteraz kvoli rodine... proste sme sa pomenili... sex je stale dobry a casty, takze ja fakt nechapem... ano kazdy casom trochu priberie a naberie nejake vrasky, ale tak keby porovnam samu seba v 20ke a teraz takmer 40ke, tak sa tiez pobavim. Clovek ten cas nezastavi. Pokial je tam laska, opakujem - je ten vek ten posledny problem... ci sa ti bude muz hnily po praci valat len na gauci, to sa cloveku pri zlom vybere partnera moze stat aj s nejakym 25 rocnym, ze ano... je to o pristupe k zivotu a povinnostiam... a co bude u nas s manzelom o 10-20 dalsich rokov? Budem riesit, ked nejaky problem vznikne a nie sa zamyslat nad nejakymi hypotetickymi, ktore mozno ani nenastanu.

ivangeline
19. sep 2022

Rok a pol je malo. Pockaj este rok a potom zvazuj.Najlepsie ako radia uz so svadbou. ;)

heln
19. sep 2022

@pribinak ako sory, ale na niekoho v 40ke povedat, ze je pan..... ja mam po 40ke, ale necitim sa ako dama a moj manzel, ma tiez 40 a teda by som ho nenazvala panom, len je trochu pribratejsi, ale stale sa hra na pocitaci ako ked mal 25, len mu uz tie stare hry nefunguju

autor
19. sep 2022

@elizabet173 Dakujem za zdieľanie môjho názoru, aspoň som to nemusela písať ja ❤️

autor
19. sep 2022

@paciko9 ja si tiež myslím že svadba nie je všetko.tu sú spomenuté od veľa žien iba svadba preto lebo peniaze a bsm a podobne.iné výhody svadby neexistujú?ludia sa berú z lásky keď to tak cítia a nie preto lebo ja sa mám zaistiť keby náhodou chcel odomna ujsť.fakt nerozumiem takejto logike.ale tak veľa žien je zas iný ročník asi ako my čiže každá generácia má iný názor samozrejme rozumiem,ze keď sú dvaja zobratý je to lepšie počať až vtedy,no je mi zvláštne ze sa tu prezentujú iba takéto názory na svadbu.

autor
19. sep 2022

@evamarek77 moja zlata prosím tá vidím že si si dosla iba rypnut ale komentár k veci nemáš,zaujímajú tá veci so ktorých ti je absolútne nič,ktoré ani nesúvisia s témou,nepýtala som sa tu na to či je môj a partnerov vekový rozdiel veľký ani nič podobne tak prosím tá zdrz sa ďalšieho komentovania a urážania.

autor
19. sep 2022

@zmrzlinka2021 bývanie mame spoločne ako som písala zatiaľ u priateľa v jeho dome.ten chce už dlho predať aj sa predáva,žiaľ kvôli lokalite je tazsie ho predať.ťažko sa sem dá dostať napríklad s autobusom.je to taká odľahlejšia časť dediny takze je to tazsie.samozrejme potom mame vytipovany domček spoločný niekde inde. Ale to je iba v štádiu plánovania zatiaľ lebo ten dom sa ešte nepredal.priateľ to chce riešiť až potom

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
19. sep 2022

Svadba je aj o tom, ze ked sa ti partner zrani, aby ta pustili k nemu do nemocnice, aby si vedela vybavovat uradne papierovacky s tym spojene + v pripade pohrebu ani nehovorim...laska ti tam je na dve veci, ked ta urady nepustia k nicomu... o vdovskom, sirotskom a o dedeni ani nehovorim...ta jeho rodina vyhodi z "vlastneho" domu.. toto ale plati aj opacne, nieco sa moze stat aj tebe a on co? O tebe budu rozhodovat aj najblizsich x-rokov rodicia v pripade problemu? Spolocne meno z vlastnym dietatom je tiez fajn - je to inak otravne u lekara, v skole, vzdy ta aj tak budu oslovovat priezviskom dietata... a je jedno, ci das svoje ci jeho - pod ciarou vzdy jeden s rodicov bude mat pocit, ze tak uplne rodina nie sme... Pozeraj na to objektivne, svadba dodnes ma svoje vyhody, len malo negativ...

tumira
19. sep 2022

tak este by som si to premyslela, najma aj ten vekovy rozdiel by ma trapil a ked ste spolu relativne kratko, bez nejakeho zavazku ako svadba a tak, tak by som asi bola trosku skeptik.
Je to ale kazdopadne na tebe.

zmrzlinka2021
19. sep 2022

@autorka

Ja ti tu nebudem písať o návsteve partnera v nemocnici, vdovskom a podobne - áno tieto veci sú dosť značné a "zídu sa", ale ako vydatá žena v šťastnom manzelstve ti chcem napísať, že vstup do manželstva je okrem týchto "zištných" vecí aj prejavom vážnosti vzťahu a aj také "verejne deklarovanie", že toto je moja žena, toto je moj muž, my sa lúbime a chceme spolu zostarnúť, byť jeden pri druhom.
Netvrdím, ze sa toto vylučuje so zivotom vo volnom zvazku, ale v manzelstve sa radikalne zvysuje pravdpodobnost toho, ze ten vztah obaja myslia vazne a idu aj do tých rizík, kým mnoho ludí sa neberie z dôvodov, ze proste nechcú si komplikovať život pri rozvode.
Dieta je vsak uz dost velky zavazok, a preto by podla mna malo prist do pevneho a stabilneho vztahu, kde nikto nemá problém s tým, ze ten druhý bude oficialne jeho muz / jeho zena.

Ako clovek, čo uz nieco má za sebou ti odporúčam veci ako deti a majetky riešiť až s manzelom.

luccija
19. sep 2022

@evamarek77 ty mas tiez starsieho muza?trocha sa mi to zda prehnane.Okolo seba mam plus minus chlapov pred 50 tkou aj po a vsetci maju male deti do 10 r jeden 4 r. a normalne sportuju, plavaju, chodia na turistiku.Nemam rada toto zovseobecnovanie.Lenivy, ufnukany chlap bude taky vzdy ci ma 40, ci 55 r.Krizu stredneho veku maju skor ti, co su spolu vela rokov deti odrastu a nuda...a potom vymyslaju🤣

luccija
19. sep 2022

@evamarek77 a este ma prekvapila veta, ze je jedinacik a ma ine zmyslanie ako zeny co maju surodenca.Mozes to vysvetlit?tiez som jedinacik a nerozumiem suvislosti ako to suvisi s tym, ci uz ma mat dieta?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monicka976
19. sep 2022

@zmrzlinka2021 velmi pekne a vystizne napisane 👍👍👍

lucka_ke
19. sep 2022

moja sestra má muža staršieho o 15 rokov, kým bola mladá rozdiel jej nevadil, ale teraz má ona sama 45 a jej muž 60, majú spolu syna, o ktorého sa stará v podstate sama, lebo muž má vážne zdravotné problémy a dieťa ho už obťažuje, chce mať kľud, čiže aj týmto smerom treba rozmýšľať

babydesire
21. sep 2022

Hmm..prijde mi z tvojho uvodneho prispevku, ze si si este neni uplne ista, ci uz deti chces..ano, raz chces byt mama ale niesi si ista ci je uz ten spravny cas...dalsia vec, treba sa spolu otkm rozpravat,o pocitoch, nazoroch, predstavzch,,nielen ze videla som nanom,ze by deti chcel...moj svagor ma 40, deti nemaju aj ked si s detmi rozumie,sestra je tak nejak stym zmierena,ze on deti nechce.ona ma 35. Najprv to spolu preberte a uvidite co dalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre