Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

flyangel
autor
22. júl 2009

sabiatko..nuz a aky charakter ma tvoje špinenie?ako dlho trva a akej je intenzity?dalsou vecou je...mala by si uzivat kyselinu listovu a dalsou variantou pri špinení je akurat dat magnezium a lieky na udrzanie a podporu tehotenstva..ale to ti moze predpisat len tvoj gyn.treba si dat pozor na špinenie lebo moze to byt ok.kvoli roztahovaniu maternice ale moze to znamenat aj prezvest potratu vid priklad ja.

jaruska8
22. júl 2009

Ja som priblizne v tretom tyzdni-od oplodnenia. A varj je OK, ze tam nic nevidel, on povedal nic a myslel tym nic, cize ani bodku nie. ☹ Fly??? Magnzium???? Ja sa napchavam Femibionom uz skoro mesiac a predtym Babyplanom.

flyangel
autor
22. júl 2009

jaruska to znamena ze by si mala byt v 6tt..magnezium sa uziva ak je hroziaci potrat-cize bolesti,spinenie,krvacanie,v nesk.tt aj pri tvrdnuti bruska..Baby plan je ok...obsahuje rozne mineraly a aj kys.listovu 😉 a kedy si jaruska bola u dr?

fazulka1512
22. júl 2009

ahojte babenky, my sme sa dnes rano zacali snazilkovat, som v 12dc, tak uvidime ako to dopadne, zajtra mame pauzu, povedali sme si ze budeme kazdy 2 den, dnes rano to bola rychlovka, taka fajnova 😀

flyangel
autor
22. júl 2009

fazulka ahoj..no vidis ja sa na taku super rychlovku-nerychlovku tesim...uz mi konci mrcha takze 😀 😀 jupiiii

fazulka1512
22. júl 2009

fly vychutnaj si to, ja som si myslela ze to potrva, ani som sa poriadne nezadychcala a muz mi sepka do ucha ze uz, ta fajne, nohy rychlo hore oprela o stenu a bolo to

jaruska8
22. júl 2009

Fly, ja osm poslednu menstruaciu mala 13. juna, som v piatom tyzdni. Ci ako, lebo ja uz som fakt asi mimo, aj podla tehotenskej kalkulacky mi to tak vychadza, lebo som nemala posunutu ovulku, prisla okolo 26 až 29.6. Teda v piatom od poslednej menstruacie. 😒

flyangel
autor
22. júl 2009

jaruska....a urcite si mala posunutu ovulku?

jaruska8
22. júl 2009

No, podla hlienu ano, BT som si este nemerala. Jaj, ja som napisala 26 az 29? Pardon, 24 az 26. Ja neviem, tak ale uz by snad nieco malo byt vidiet, ci??? ☹ A povadal, ze je to v poho, ze je to normalny nalez. Tak hadam.

flyangel
autor
22. júl 2009

no pozri podla tehu kalkulacky si v 5tt+4 ale je mozne aj ze si 5tt ak si mala ovu neskor...no a ak si bola len teraz na usg je to ok. to nemusi este nic vidiet 😉 a kedy ides na dalsie usg,?

jaruska8
22. júl 2009

Ahoj, tak bola som u noveho doktora a jasne, som v prebiehajucom siestom tyzdni, este nic nevidel, idem tam o tyzden, ak tam nic nebude, tak spravi test, aby sa videla hladina hormonov kvoli mimomaternicovemu. Som na nervy. ☹ ☹

flyangel
autor
22. júl 2009

jooooj moja tak by mi bolo strasne luto ☹ tak snad sa tam male objavi aj so srdieckom...a preco az o tyzden ti chce robit test z krvi...ved to by mal urobit uz aj...

jaruska8
22. júl 2009

Ja neviem, povedal, ze ono je to normalny nalez, ze nemam stresovat, ze som mohla ovulovat neskor, ze je to bezne. ☹ NESTRESOVAT!!!!!!!! 😒 😒 A dal mi Ascorutin, vraj vajecniky su v pohode. Ale ja nie, som strasna stresacka, takato som nebyvala, to tie hormony, blbe.

flyangel
autor
22. júl 2009

zaujimave vazne...ma ti hned vziat krv na hcg aby si vedela ze tehu si na 100% a ak sa mimi neobjavi do tyzdna tak uz aj utekat do nemocky a nie este len potom testovat 😠 😠 ano neskora je mozna a mozes byt aj v 5tt ale aj tak ti mal urobit tu krv. a ako tehu testy?ake su?

jaruska8
22. júl 2009

Dnes som sa netestovala. Ale inak, ukazovali dve pekne //. A ukazovali mi este pred vynechanim MS, sice slabucke, ale predsa. 😒

flyangel
autor
22. júl 2009

nuz takze ak su silne tak nie je o com debatit si tehulka...len keby daco videl..a ake sono mal?vaginalne ci abdominalne,?

jaruska8
22. júl 2009

Vaginalne, ved prave. ☹

jaruska8
22. júl 2009

A to uz druhy doktor povedal, ze je to normalne. ☹

sabiatko
23. júl 2009

ahojte 🙂

fly, tak mne sa parkrat za den... asi 2-3krat na papieri objavi trocha hlienu takej slabej hnedej farby. niekedy tam vobec nie je. kazdy den citim, ze sa mi maternica roztahuje, ale nechcem nic podcenit. magnezium (horcik) mam, na krabicke je napisane 200 mg a davkovanie je 1 tableta za den. a ako dlho by som to mala brat? tu kyselinu listovu si pojdem kupit. inak trva mi to asi tak 10 dni. diki moc za radu fly... ku gynekologovi pojdem az 17. augusta, tak mi to doporucila moja gynekologicka v bratislave.

sabiatko
23. júl 2009

ozaj fly, este nevies mi doporucit nejaku dobru statnu gynekologicku v kosiciach? dakujem.

flyangel
autor
23. júl 2009

Ahojky...jaruska nuz vaginalne sono je najlepsie...dufam ze ak pojdes o tyzden na kontrolu uz sa tam malinke objavi 🙂 zatial sa nestresuj...Sabiatko..ty ides az o cca 3tyzdne na usg?preco tak neskoro 7tt by uz malo bit srdiecko ostošesť..ale ak sice uz mas potvrdenu bublinku v maternici malo by to byt ok. mg užívaj pokial to slabe špinenie uplne nevymizne,alebo ak ti to dr.nedoporuci inak.ak to spinenie je len tak na papieri a nemas bolesti a nevznikne z toho masivne spinenie ci krv..je to ok. 😉 kys.listovu uzivaj v 1trimestri...je doletity pre vyvoj babätka 😵 nuz a v KE statnu gyn?fiiiha to je tazke totiz skoro vsetci su uz sukromnici...ale akurat v starej nemocnici mozes najst lekarov..ale tí väcsinou ordinuju hocijako lebo pracuju v nemocke na odd.skus tu témy dobrý gynekolog v ke

sabiatko
23. júl 2009

neboj jaruska, mne tam babetko doktorka tiez nasla az teraz v 6tt. skusala ten ultrazvuk na bruchu, ale to nevidela nic, tak skusila tym vnutornym a bolo vidiet. oni su tie malinke este naozaj malinke, si myslim, ze za tyzden by uz mala daco vidiet.

fly, ja som bola na usg v 5-6tt a srdiecko este nebolo vidiet, ale oproti minulemu tyzdnu babenko pekne narastlo, aj zmenilo tvar z bodky na take podlhovaste. aj trocha vahala, ci mi da tehotensku knizku, ale nakoniec povedala, ze aktivita tam je, tak ze mi ju da. no asi teda skusim zavolat najprv dakemu gynekologovi v kosiciach, mozno ma objedna aj skorej. ja mam este celu zdravotnu dokumantaciu v ba, ale 6. augusta by som ju uz mala mat tu, tak sa objednam. skusim teda tu na konikovi sa kuknut po nejakom doktorovi, zatial dik 🙂

flyangel
autor
23. júl 2009

Sabiatko noo super...este akcia srdiecka v 5tt tam nie je ,az hovorim 7-8tt tam uz ma byt akcia 😉 ak nie tak sa to poklada za MA 😒 NO JA CHODIM KU Matyimu na poštovu ale tak az taka spokojna nie som...ale vraj Luptak v Saci je ok ale tam sa tiez vela caka a objednava sa tam..

sabiatko
23. júl 2009

ja som tiez teraz citala, ze luptak je super, velmi mily a vsetko vysvetli. len ma moc nepotesilo, ze sukromny. ja som v ba chodila nestatnej, ale nie sukromnej gynekologicke a nikdy som nic neplatila. ale ked nebude na vyber, tak pojdem isto k tomuto. dufam, ze to nebude problem, ak chcem rodit v topolcanoch... strasne som rozlietana 😒 no a moja doktorka tiez spominala, ze niekedy moze byt aj MA, ale ze to v malo pripadoch. o co tam vlastne ide? to z nicoho nic sa babo prestane vyvijat a odumrie?? pri tom zena aj krvaca? aky je to rozdiel od normalneho potratu? ci to je to iste?

flyangel
autor
23. júl 2009

takze Ma-cize zamlcane tehotenstvo-missed abort..je to potrat pri ktorom zena nepocituje vobec ziadne priznaky..ani bolet ani krvacanie...ako je to pri spontannom potrate.Skratka sa to zisti na ultrazvuku ked zena ide na kontrolu-bábo bud nevykazuje znamky zivota-cize ziadnu akciu srdiecka,alebo sa prestane vyvijat a ma spomaleny vyvin-cize napr.mal by zodpovedat velkosti v 9tt. ale ono ma velkost len na 6tt...cize ide o zastavenie vyvinu-v tomto pripade zena musi ist na kyretaz ☹ cize tehotenstvo sa musi prerusit

sabiatko
23. júl 2009

fuha, tak to je dost nemile prekvapenie 😒 a to do kedy k tomu moze dost, do 12 tyzdnov, ci to je len celkom na zaciatku, povedzme do toho 7tt? a ked uz raz babetku bije srdiecko, tak je uz za vodou, uz mu MA nehrozi? a ako je mozne, ze sa potom same nepotrati? to keby ho odtial nevybrali, tak tam uz zostane??

flyangel
autor
23. júl 2009

do 12tt sa to moze stat...aj ked uz babu zacne bit srdiecko moze sa neskor zistit ze uz mu nebije...skratka sa zastavi akcia kvoli nejakej vrodenej vyvojovej chybe a uz to je.a preco sa nepotrati same?nuz vies niekedy Ma suvisi zo zaostalym vyvojom takze ono mu moze bit srdce ale je male a nevyvinute na dlzku tehotenstva...cize ono tam ostane, a zmeni sa na molu..cize embryo odumrie ale plodove obaly ostanu...treba urobit kyret lebo taketo nieco z anembryomoly sa moze zmenit na molu cruentu-krvavu molu az neskor na mäsitu molu...je to dolezite odstranit totiz hroznovite anembryomoly sa mozu zvrhnut a sposobit onkologicke ochorenie maternice 😒

mimomu
23. júl 2009

ahojte 😉

rush
24. júl 2009

ahojte baby...nedocitala som vsetko, ale som cca v obraze 😵 sme boli na dlhsej dovolenke ... bolo fajne...chcem len napisat sabiatke - ja som mala na zaciatku podobne ako ty spinenie...najprv mi len pichla nejaku injekciu nieco na A...uz si nepamatam...no potom som mala v hliene trosicku krvi a to mi uz nasadil duphaston - ten som brala do ukoncenia 14tt...radsej to nepodcenuj a porad sa s lekarom, ci ti nenasadi nieco na udrzanie plodu...

inak vsetkym drzim palce - nech vam to tentokrat vyjde holky 😵

matulik284
25. júl 2009

Ahojte babulky 😉 Tak ja som tu uz dlho nebola, bo sme boli na dovolenke 🙂 Este som vsetko nestihli precitat len tuto poslednu stranu.
Jaruska drzim palceky, aby ti tam uz babo bolo vidno...ja som mala pred dva a pol mesiacom mimomater. tehu ☹ takze ta uplne chapem ako sa citis ked nic nevies a musis len cakat. Ja ale dufam, ze ty budes uplne v poriadku a mimi tiez.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre