Stíham 3 deti do 40tky?

perdita11
5. dec 2021

Ahojte,
Asi taka hlupa otazka, ale kedy ste mali vy deti?
Ja som zatial bezdetna, mam 32 rokov, ale v poslednom obdobi ma uz kariera az tak nenaplna a rozmyslam nad zalozenim rodiny. Dokonca ma laka predstava viacpocetnej rodiny. Stalo sa niekomu z vas nieco podobne, ze ste sa z workoholicky stali matkou viacerych deti? Nie som uz stara?:D
Ja sa zaroven porodu hrozne bojim, na zaklade zazitkov z okolia.
Dakujem a prosim nehejtujte, prechadzam nie lahkym obdobim.

marilora
5. dec 2021

@perdita11 ked som mala 33 prisla tuzba po detoch . No nic neslo podla planu, neúspešne inseminacie a ivf. Podarilo sa nám prirodzene po 7 rokoch trápenia. Porodila som v 40ke. Túžila som mat 2-3 deti. Dnes mam 43 a jedno dieta. O to druhe sa snažíme uz 2 roky a stále bohužiaľ neprichádza. Pravdepodobne sa budem musieť s tým zmierit i ked v kutiku duse stále dufam.

vilma7
5. dec 2021

@perdita11 tak všetko záleží od vášho zdravotného stavu.
Ja som medzi 40-43 strihla dve, takže prečo nie. Možno budeš mať rovno aj dve naraz 🤪, len treba pomaly začať 😆😆😆

andrejka1974
5. dec 2021

@perdita11 urcite stihas a vzdy si mozes dat epidural, len ci uz budes stihat za detmi behat vekom nasa kondicka je slabsia, ale aspon nam dopraju viacej pohybu a je to insie ako mat prve v 19 ja som mala prve v 19 a posledne 38 teraz ma najmladsia 9 najszarsi 28

sibrez
5. dec 2021

ja sa vyjadrim len k porodu, ja som strachupud mam fobiu z lekarov nemocnic. placem pri odbere krvi a ockovani. .... a zvladla som 2 porody. Ked budes tehotna pozitivne sa nastav, ze dietatko nejako ist von musi a ked to pride tak to bude narocne ale ten pocit po? na nezaplatenie. drzim ti palce <3

lusyc
5. dec 2021

Stíhaš, ak sa rýchlo podarí. Mám tri, prvé v 32, druhé v 34,5, tretie v 37. Všetky cisárskym zo zdravotných dôvodov. Tiež som predtým žila prácou, až ma tak pohltila, že sa skoro 3 roky nedarilo plus zdravotný stav.

yoxinka
5. dec 2021

@perdita11
Ja som prvé rodila ako 27 ročná a tretie ako 34 ročná, ešte som mala aj jeden spontánny potrat, takže stihnúť sa to dá 🙂. Ja som zas bola nastavená tak, že po 35 nerodím 😂😂😂. Pôrody? Prvý strašný, druhý úžasný, tretí totálna komédia. Keď som opisovala svoj tretí pôrod kamoške, pýtala sa ma, či isto ide o môj pôrod a nie nejaký bláznivý americký fím 🤪.

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirka9
5. dec 2021

@perdita11 ja len taka otazka, ako vies, ze ste zdravi? Mate porobene vsetky vysetrenia? Aj my sme boli zdravi. A kopec ich bolo zdravych, aj su zdravi, akurat, ze sa im 10 rokov nedari. A to neber prosim negativne. Drzim ti palce aby to bolo tak ako si to predstavuješ. Ale zaroven neprepadaj panike ak by to tak nebolo.

mabenn
5. dec 2021

@perdita11 to je uplne zbytocne takto planovat...ako mozes, ale realita - prv jedno, uvidis, ako zvladas a postupne...nakoniec keby tretie bolo v 42-43, nieco by sa stalo?

perdita11
autor
5. dec 2021

@sirka9 partner uz ma 2 deti z predosleho vztahu. Ja chodim pravidelne na kontroly, tak minimalne vychadzam z toho. Vysetrenia nemame spravene, budeme riesit, ked by sa nedarilo 🙂

zuzanka.zuzu
5. dec 2021

druhé (a ďalšie) závisí aj od toho ako dlho po pôrode dostaneš menzes... resp. teda ovulačný cyklus.

sonnenshein
5. dec 2021

@perdita11 Uprimne Ti poviem, bola som na izbe s kockou, ja 37 rokov, treti porod, prirodzeny, ona, 25 rokov, orvy porod, cisarak. Ja som uz 4 hod po porode osprchovana, s babom na rukach, ona 24 hod po porode, neschopna vstat, dcerku som jej len pravidelne podavala na prisatie. Ja uz som odchadzala domov, ona stale nezvladla zdvihnut sama svoju.
Viem, ze je to desiva predstava, ale naozaj sa to da bez problemov zvladnut, a ako pravidelne opakujem - samotny porod uz neboli, bolia tie kontrakcie predtym.

luccija
5. dec 2021

@perdita11 stíhaš prečo by nie?len, aby si po prvom si nezmenila názor🙂

anonym_11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
5. dec 2021

@perdita11 ja som rodila vo Viedni a ziadna nemocnica s oznacenim baby friendly nerobi cisaraky na zelanie, iba ked mas naozaj papiere na to a aj to sa mozu rozhodnut oni este po svojom. Teda zalezi o aku dg ide. Kamoska s crohnom rodila tiez prirodzene. Ten cisarsky totiz vyzaduje o dost viac prace a nie je to nejake lepsie pre dieta a mamu, pokial to nie je nutne a je z toho benefit. Odporucam namiesto toho ist na kurzy hypnoporodu alebo si prenajat dulu. To mi pride ako lepsia cesta

luccija
5. dec 2021

@kiki68 a pre dieťa a mikroflóru je lepšie, keď prejde porodnymi cestami.Moja kamarátka rodila dávno cisárskym a má zrasty, bolesti, ďalšie tehotenstvo odlezane kvôli veľkému dieťaťu a hroziacej rupture.
@perdita11 pôrodu sa neboj dala by som si EPI ja ju veľmi chválim, nemala som nastrih necvicila som s balonikom vtedy to ešte ani nebolo🙂a na prvorodičku za 3 hodiny to bolo.

ailiba
5. dec 2021

@perdita11 určite stíhaš. Ale na tvojom mieste by som nezačínala pôrodom. Proste si nedávajte pozor a keď budeš tehu, porodís a príde babo, tak uvidis co ďalej. Co budeš chcieť potom.

katren
5. dec 2021

@perdita11 ja som mala epidural a klasicky pri vsetkych troch.....do poslednej chvile som mohla krizovky lustit, nic mi nebolo 😉

marilora
5. dec 2021

@vilma7 tak to je krasa to mi opäť dodava silu. Ze to este je mozne v 43 mat dieťatko. Ak sa smiem spýtať boli detičky prirodzenou cestou ?

silviaeli
5. dec 2021

@mabenn myslíš, že to ešte v pohode mam dieta v 43??
Je to totiž moj pripad☺️Mam 42 a chcela by som..

vilma7
5. dec 2021

@marilora áno, obe normálnym pôrodom, bez epidurálky, chcela som to zažiť, prežiť ako voľakedy. Obe detičky sú zdravé a ani v jednom tehotenstve sme nemali nejaké záväzné podozrenia na postihnutia, takže žiadne amnio či iné špeciálne vyšetrenia.

bluka2
6. dec 2021

@kiki68 vo Viedni ľahko nájdeš špitál, čo robia sekciu na želanie. Ten jeden privát pri AKH (goldenes Kugel či ako sa to volá) a tá klinika v 19.Bezirku Döblinger Privatklinik. tam mala minimálne kamoška taký. To sú len 2 o ktorých viem s tým, že som tu info ani nevyhľadávala, lebo ma zaujima skôr úplne prirodzený pôrod

zuzanaam
6. dec 2021

@sonnenshein kontrakcie nebolia, bolia umelou náhradou oxytocínu vyvolané kontrakcie. Mám to z vlastnej skúsenosti a aj zo skúseností žien, ktoré rodili prirodzeným pôrodom.

adkalu
6. dec 2021

@perdita11 stihas😉ja som začala až v 38 a mam dve nádherné a zdravé detičky, mimochodom obe sekciou

mon29
6. dec 2021

Prajem, aby sa podarilo podla planu, k tym porodom.. zazila som obe. Prvy prirodzeny,krasny, do dvoch dni fit po 6stonedeli pripravena rodit zas🤣 druhy porod, ocakavala som podobny scenar, avsak placanta dosluhovala a drobcovi prestal prudit kyslik, bola som otvorena na 7cm, ked akutne a velmi rychlo od zistenia stavu do 5 min som bola na sale a bum cisarak. Syna zachranili, je zdravy, krasny a silny.. no ja som bola rozbita 6 mesiacov kym som sa dala ako tak dokopy, po porode som nedokazala ani len vstat .. takze prirodzene aj 10x, cisarak ani za svet. Je to pomali rok a ja neviem prijat, ze sme to nezvladli..no ale to uz je iny pribeh

mon29
6. dec 2021
vanda323
6. dec 2021

@perdita11 Dáš Epidural a ideš 😄

sonnenshein
6. dec 2021

@zuzanaam Tak mna teda zial boleli aj tie neumele...

lienka9
6. dec 2021

@perdita11 ja tiez workoholicka.po porode total obrat,prve dieta 32,druhe 35 (aktualne) a nechavame volny priebeh na tretie 🙂 nie si stara urcite,ak to tak citis a mas s kym,smelo do toho

mabenn
6. dec 2021

@silviaeli v dnesnej dobe to nie je take vynimocne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre