Tehotenstvo po laparoskopii/endometrióze

13. feb 2024

Ahojte.
Podarilo sa vam otehotniet po laparoskopickej operacii pri ktorej vam odstranili loziska endometriozy a urobili prefuk vajcovodov (vajcovody mam priechodne a ciste)? Pokial ste nemali ine zdravotne problemy.
Po akej dobe od operacie sa vam podarilo otehotniet a po akej dobe ste mohli mat styk? 🙂

trgypadl
13. feb 2024

Ahoj, opka, 2016, otehotnela som v 2020,ja si vzdy po opke nechavam cas do menstruacie ďalšej, a ked sa citim ok

demodun
13. feb 2024

Ja som do roka otehotnela. A kedy začať, spýtaj sa Dr.pri kontrole, či je všetko OK, či môžete začať 'pracovat' 😉

autor
13. feb 2024

@demodun Uff tak nám sa nedarí už 2 roky :D

autor
13. feb 2024

@trgypadl Ale dovtedy sa nedarilo či až v 2020 ste sa začali snažiť? 🙂

autor
13. feb 2024

@demodun Vy ste sa snažili aj pred laparkou?

bejka90
13. feb 2024

Ahoj. Ja som po laparke mala vybraty aj vajecni kaj vajcovod neviem ci mi robili prefuk ale vrvaeli ze cim skor otehorniet... v novembri bola laparka v decembri som mala 2x menzes a v januari som bola hned tehotna 🙂 takze u mna to bolo velmi rychle..a teraz o druhe babo sme sa pokusali rok aj pol :( ale tak uz sa konecne zadarilo uz to len dotiahnut. Tak drzim prsty nech aj vam sa rychlo podari

demodun
13. feb 2024

Samozrejme už pred ňou. Kliniku ste nejakú riešili?

autor
13. feb 2024

@demodun Áno Helios.
Ale kedže nevedia príčinu neplodnosti tak to uzavreli na IVF.

autor
13. feb 2024

@bejka90 No som zvedavá 🙂 lebo mne vo vajcovodoch nenašli nič.Len ložiská endometriózy.

demodun
13. feb 2024

Tak skúste ísť touto cestou, minimálne stimulovať vaječníky.

titla
13. feb 2024

My sme sa snazili vyse roka, ked mi bola robena laparoskopia - mala som podozrenie na endometriozu alebo zrasty. To sa nepotvrdilo. Okrem toho mi robili hyfosy (prefuk) a tiez hysteroskopiu, obe taktiez bez nalezov. Ja nestastna, ze na nic neprisli a doktor mi odporucil CAR. Na pooperacnu kontrolu som prisla uz tehotna... vraj som zdaleka nebola prvy pripad.

heln
13. feb 2024

ahoj, ja som mala laparku, pri ktorej mi zistili endometriozu, odstranili kusok vajecnika. mala som 6 mesiacov liecbu lucrin depot (pseudomenopauza), po prvej menstruacii po ukonceni liecby som otehotnela.

pet888
13. feb 2024

moja kamaratka po operacii endometriozy otehotnela hned.

nikiki29
13. feb 2024

Ja som mala 2x laparku ale v čase, keď som ešte bábo nechcela, takže na rok som mala hormonálnu liečbu. Od začiatku snaženia som presne do roka otehotnela.

kiki68
13. feb 2024

Mala by si skusat ihned 3 mes po operacii, mne povedali, ze cim skor tym lepsie. Mali pravdu. A hned som otehotnela ako sme planovali

natalia2007
13. feb 2024

Ja som mala neliecenu endometriozu a som druhy krat tehotna prirodzene

autor
13. feb 2024

@demodun Nechcú mi ich stimulovať lebo ovulujem pravidelne aj menštruujem.
Pýtala som sa či mi nemôžu ešte niečo dať, ale len raz skúsili ovitrelle na skúšku či mi folikul neprezrieva.

autor
13. feb 2024

@titla Mne po 9 mesiacoch povedali, ze mame skusit vitaminovu kuru.Po roku hyfosy.No kadejake vitaminy, tabletky sme brali.
Isla som niekedy po roku a pol na hyfosy a potom endokrinologia, hematologia, rozsireny spermiogram, zatazovy test, pct test.
Vsetko v poriadku.Po 2 rokoch uz v CAR krutili hlavou, ze nechapu ako je mozne, ze spermie neoplodnili este vajicko.
Tak to uzavreli na IVF s tym, ze moze sa to podarit aj prirodzene za ten cas co nasetrime, ale bolo by dobre podstupit laparoskopiu a genetiku.Na genetiku este pojdeme ked neotehotniem.
No vajcovody su priechodne, prefukli ich.Nasli tie loziska a este nieco co poslali na histologiu.
To mi povedia o 2 tyzdne.

Za cele 2 roky sme boli v klude, netlacili sme na to, na dovolenke sme boli.Tak teraz som si povedala, ze skusime pocas ovulacie.Test pozitivny ked bol hlien.Samozrejme MS prisla vzdy aj ked nam planovali styk.
Uz manzel mi hovoril, ze tebe daco najdu na tej laparoskopii lebo to nie je mozne, ze ty take bolesti mavas.

autor
13. feb 2024

@heln Mne neodstranili nic zo zenskych veci tak mi asi preto ani lieky nedali alebo mozno este daju.V nemocnici som este.

autor
13. feb 2024

@kiki68 Ale nevies asi ako najskor je to mozne nie? Ja sa opytam pri prepustani, ale asi tak skoro nie, som jak geriatricky pacient teraz :Dv

autor
13. feb 2024

@natalia2007 Ano, niektore zeny otehotneju aj cez endometriozu 🙂

demodun
13. feb 2024

No ja som otehotnela, keď sme čakali na výsledky genetiky. ☺️

autor
13. feb 2024

@demodun Vyskúšame, uvidíme či bol problém tam :D.
Zatiaľ som rada, že som rada.

pet888
13. feb 2024

Ono mozte byt aj dokonale zdravi a otehotniet moze trvat roky.Zavisi to aj od kvality vajicka a spermie a od vasej kompatibility..a od niecoho asi medzi nebom a zemou,preto sa aj hovori,ze dieta je dar…

autor
13. feb 2024

@pet888 To nam aj v CAR povedali, ze mali pary uplne zdrave a nic.
A, ze kvalitu vajicok uvidia az pri IVF.
My sme pripraveni aj na to, ze budeme bezdetni.
Manzel ma 40 rokov a sice na to nevyzera tak zase nechcem aby sa stal otcom v 50tke.
Ked to tak nema byt, tak to tak nebude.

skrecok321
13. feb 2024

Ja som rok po operácie, kde odstraňovali endometriozu a zatiaľ sa nepodarilo

autor
13. feb 2024

@skrecok321 A máte aj iné diagnózy?

pet888
14. feb 2024

Kazdopadne,drzim palce✊✊✊

kiki68
14. feb 2024

Tak 6 tyzdnov nemas sex od tej gyn operacie, ako sestonedelie, hned prvy, druhy cyklus je vhodne pokus it sa otehotniet. Vraj je to jedna z najlepsich metod na zabranenie endometriozy, lozisk. Lebo neni menzes v tehu, neni problem. Mne takto odporucili na ustave ab alzbety

autor
14. feb 2024

@kiki68 Aj mne len mne sa 2 roky otehotnieť nedarí.
To som dnes povedala primárovi., že mile rada, ale nedá sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre