Tehotná po potrate. Aké sú šance?

xpetka1x
5. aug 2009

Ajojte babule no taknam to nevyslo babo mi zomrelo v 3 mesiaci v brusku.. neviete ake su sance otehotniet po potrate

martina4521
20. júl 2013

@veronika1224 tak ja som potratila v 11. tt presne pred 6. tyzdnami bude zajtra ... rada by som sa snazila uz o dalsie ale neprisla mi stale menstruacia a nemam vysledky z hematologie stale :( tak cakam

veronika1224
20. júl 2013

@martina4521 oj to už 6 týždňov nemáš menštruáciu a ešte neprišla ? och ja keď si predstavím že mám tiež toľko čakať na menštruáciu .. hrôza ... doktor mi povedal že to je tak 6 - 8 týždňov ... takže na prvú je to dosť neskoro ... hrozné to čakanie ... a no hematológia je čo ?

petrolejka82
20. júl 2013

dievcata, tie, ktore Vas lekar poslal na hematologiu a genetiku - co presne Vam tam vysetrovali? dovodom tychto vysetreni bol spontanny potrat?

donkacik
20. júl 2013

@veronika1224 ahoj, neviem, v ktorom tt si prišla o malé, ale tiež si myslím, že to je príliš dlho. teda tak, my sme prišli o malého v 23 tt a máme čakať pol roka, ale viem, že som skôr výnimka, že ženy väčšinou o bábätka prichádzajú v 1. trimestri, tak to aplikujem aj na teba a to by som na tvojom mieste ozaj šesť mesiacov nečakala. maximálne dva, tri. a ak sa nahnevá, tak si vždy môžeš vziať kartu. sú ženy, ktoré otehotneli na ďalší cyklus a majú zdravé bába a je ich mnoho. pokiaľ si neprišla o bábo tak neskoro, ako my, podľa mňa kašli na to.

martina4521
21. júl 2013

@petrolejka82 mna na hematologiu poslali len kvoli tomu ze mavam casto problemy so hodnotami zeleza v krvi. a pri potrate som mala male cervene krvinky preto chcu vediet ci to nemohlo sposobit potrat a nasledne mi chcu navrhnut ci nie je potrebna liecba ked budem chciet byt opat tehotna

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 ja uz chcem aby prisla :D nikdy by som nepovedala ze to niekedy budem chciet. ale vraj do tych 8 tyzdnov je to bezne ... ja som mala v 4. tyzdni bolesti brucha a slabulilililililinke spinenie tak to ani nepovazujem na mestruaciu a cakam radsej na dalsiu. a hematologia je zamerana na vysetrenie krvi ale ja som tam odporucena kvoli tomu ze som stale chudokrvna od mala ci mi nebude dobre nasadit liecbu ked budem chciet byt tehotna opat

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 a kedy sa chceš snažiť zas o babo? lebo mnr lekár povedsl že o pol roka a potratila som v 20 týždni

petrolejka82
21. júl 2013

@martina4521 aha, jasne, ja mam krv v poriadku. Skor som si myslela, ci hematologia a genetika sa nerobi koli diagnostike vzdy pri potratoch

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 mne povedal od potratu 2-3 mesiace pockat. mam prist za nim po menstruacii a skontroluje ako to vyzera a potom mi povie. Stale sa vsak bojim ze sa to stane znova a ja to uz nechcem prezit. Pri takomto niecom som zi 😢 stila aky je nas vztah s priatelom silny.

martina4521
21. júl 2013

@petrolejka82 skor sa to robi ked prekonas viac potratov. vacsinou to robia po druhom potrate. teda hodnotim podla toho co som pocula v nemocnici. Ale na vyziadanie ti to musia spravit ak si nie si ista

petrolejka82
21. júl 2013

@martina4521 ja som mala mimomaternicove tehotenstvo, neviem teda, ci by mi taketo vysetrenia v niecom pomohli, preto som sa pytala tu, aby som sa trosku zorientovala, za akym ucelom sa robia. Teraz tiez cakam na mrchu a potom navsteva lekara, lebo ma caka este jeden zakrok, ale termin sa bude planovat podla toho, ako budem vyhojena. A vies, to je taka psychiatria vo vlastnej hlave po tom vsetkom ☹ a obava ci sa to nemoze opakovat. Ja som totiz prisla o vajcovod a pokial by sa nam to stalo opat, pridem aj o druhy...

martina4521
21. júl 2013

@petrolejka82 ach to mi je luto 😢 😢 😢 😢 ale ten jeden tam stale je a urcite budes mat este vela deti. I ked tvoj strach je urcite vacsi ako ten moj 😢

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 no ja sa tiež bojím, ale príroda je silnejšia ako lekári a preto vo vnútri duše cítim že sa mi druhé už podarí vynosit v poriadku. citim sa už dobre a budem stále veriť a ty musíš byť tiež silná a myslieť pozitívne

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 aj sa snazim mysliet pozitivne ale myslienky nezastavis. Moj chlap mi stale hovori ze sa nemozem bat lebo potom nikdy babatko mat nebudeme. O tri tyzdne mame svadbu, mozno este mesiac pockame a potom skusime ist na to. Chcem znova vidiet dve // na teste. Teraz uz nebudem mat ani stresy. Ja som totizto potratila 5 dni po statniciach tak si myslim ze u mna skor ten stres sposobil ten potrat ako moje zdravie. A vy ste kedy rozhodnuti ist na to ?

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 nooo a ja dom tiež mala ťažké skúšky na výške a v praci som dvíhala ťažký nábytok tak tiež si stále hovorím že preto ale doktor pivedsl že dôvod mohol byť akýkoľvek ... aby som nehladala dôvod a začať? ešte neviem nechám to na vnútorný pocit... uvidím možno hneď lebo nikde nieje napísané že hneď aj otrhotnidm... a potrápiť môžem aj po pol roku... Keď to ma byt bude to aj po 2 mrske ... ciram tu názory žien a otehitnili aj pred 1 mrskou a donosili krásne je to od hlavy, psychiky a pripravenosti a nemysli na nič zlé ver v to že vsetko bude ako má byť. .. nooo ja sa este nevidavam ale hadam časom

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 ale inak k tej svadbe gratulujeeeem .... taším sa s tebou .... uvidíš budeš mať lepšie myšlienky a všetko bude fajn

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 dakujem :D tak tie pripravy na svadbu mi aspon pomahaju nemysliet stale na to co sa stalo.

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 tak to ti verím .... koľko ste už spolu ? a kedy ste sa zasnúbili ? ak som moc zvedavá tak sa ospravedlňujem 🙂)

nana
21. júl 2013

ja som potratila v januári min. roka a v máji sme si našli // a dnes má naša princezná 5 mesiačikov 🙂

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 tak my sme spolu rok a pol a zasnúbili sme sa na moje štátnice

veronika1224
21. júl 2013

@martina4521 tak to fajne... ja som so svojím 4 roky ... a štatnice ma čakajú budúci rok na Mgr. ... už aby som to mala aj ja za sebou

martina4521
21. júl 2013

ja som mala statnice len na Bc. a na Mgr. som už nešla. Prácu som si našla hneď v obore aj bez Mgr. Vy ste spolu pekne dlho 🙂

martina4521
21. júl 2013

@veronika1224 ja som mala statnice len na Bc. a na Mgr. som už nešla. Prácu som si našla hneď v obore aj bez Mgr. Vy ste spolu pekne dlho emoticon

gabiiika21
24. júl 2013

My sme prisli o babatko v 22tt. Je tomu tri tyzdne...bolest v srdci obrovska. Bolo to nase prve dietatko☹(.Musime ist ale dalej a bojovat. S polovickou sme sa dohodli skusit okolo vianoc tak uvidime ako sa nam podari.

cuculik1
24. júl 2013

@gabiiika21 a co sa vam stalo, ze ste prisli o babo tak relativne neskoro? Nejaky problem s krckom. My sme prisli o babo 4krat , vzdy v prvom trimstri...

gabiiika21
24. júl 2013

@cuculik1 žiadna pricina z lekarskeho hladiska...priroda je asi silnejsia

martina4521
26. júl 2013

@gabiiika21 držím Vám palce 😉

magduskatothova1
15. nov 2013

Moze mi niekto poradit prosim aka je tu sanca na otehotnenie po 5 tyzdny po potrate ked som samovolne potratila ked sme s priatelom davali pozor velky a predsa sa to stalo???alebo do kedyk trva hladina hcg v moči ked som mala pohlavny styk pred tyzdnom mohlo sa to stat?

janula2407
15. jún 2015

Ahojte ja som potratila v 20 tt dvojicky uz som po prvej menstrulacii..kedy asi sa mame pokusit o dalsie ??

nikusqa_666
16. aug 2015

Ahojte ja som po potrate necelý týždeň bola som 12tt na kyrete.... Ako dlho by sme mali počkať zo snaženim O bábätko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre